SallyZen

Pro dnešní začínající herce by měl být vzorem Dustin Hoffman, protože to, co spáchal tady nedocení ani cena Oskara. 100% ()

Martin741

Kvalitna drama s hodne sentimentalnym nadychom. Scenar je perfektny, o autistickom bratovi. Filmu suverenne kraluju Hoffman a Cruise. K tomu este kvalitny pribeh, ktory ani chvilu nenudi a vyborne dialogy. Presne taketo filmy milujem, a nie ten Resnaison surrealisticky hnoj Loni v Marienbadu. 100 % ()

Wiikii

Podle mě je Rain Man lepším snímkem než více známý Forrest Gump, protože příběh bratrů Babbittových je více "reálný", nedokonalý, herecky fascinující. A i když v tomto díle je v různých momentech vidět lehká zmatenost při improvizaci nic to nemění na mém rozhodnutí, že Rain Man je lepší. A něco má do sebe i ta Zimmerova hudba, která procházela v tu dobu Africkými rytmy ... ()

shyster

Skvělý výkon Dustina Hoffmana i Toma Cruise bohužel nedělá skvělý film. Abych dal lepší hodnocení, by měl mít lepší scénař (děj je tak ničím nevyjímečný až nudný - možná v tom je to kouzlo). Tenhle film bych připodobnil situaci v Realu Madrid - samý nejlepší hráči světa, ale Ligu Mistrů stejnak vyhraje Porto, neboť jejich skvělé individuální výkony se navzájem vylučují. ()

marcek

Tak tohle je jeden z nejkrásnějších filmů. Dustin Hoffman j prostě famózní. Jak dlouho studoval autisti a jak to nakonec zahral. To je proste fascinujici, vubec se nedivim, že dostal Oscara. PALEC NAHORU ()

Rodriguez

Jedna hvězdička za výbornou hudbu k filmu, druhou za zajímavé natočení a zbylé dvě k hereckým velikánům za ztvárnění těchto rolí. Určitě to stojí za zhlédnutí. 80% ()

Langy10

Super hodnocený film! a podle toho to taky vypada, ja proti tomu filmu nic nemam . Mne se líbil a spouste lidi taky :) ..jen mi tam trosku neco chybelo hodnotim 3+ :) ()

MCZ

Herecký výkon Dustina Hoffmana považuji za jediný opravdu neoddiskutovatelný klad tohohle snímku (který beztak dělá všechny ty pětihvězdy). V téhle rozdrolené roadmovie se totiž Cruise drtivou většinu času chová jako to největší hovado, které svůj pohled na svět přehodnotí (?) až v samém závěru, a to poté, co svého bratra-autistu zneužije k tomu, aby s jeho pomocí v kasinu vyhrál velké množství peněz. Pak už ho může mít bezvýhradně rád... Sakra, nemůžu si pomoci, ale buď já nebo ten film, jeden z nás má tedy mimořádně pokřivený smysl pro morálku, vždyť je to přeci naprosto zrůdné (anebo je Rain Man nejslavnější nepochopený film). Každopádně zlatý Forrest Gump a když už opravdu chytrý film o mentálně postižených, tak raději Idioty. 5/10 ()

Aelita

"Liberální demokracie to je totalitarismus konzumu. V praktickém životě dnešní liberální demokracie znamená podnícení všech primitivních pudů v moderním člověku. Nad ekonomikou a konzumem je, má být něco vyššího. Za duchem lze jít. (Avigdor Eskin) ___ Liberalismus, libertinismus, libertarianismus, neolibertarianismus a jiné liberty v rámci rozkvětu postmodernismu znamenaly postavení osobní svobody, prospěchu a spotřeby nad tradice, etiku a lidskou společenskost. Konec postmodernismu, projevujícího se rozmýváním lidských tradic, hranic a postojů, spočívá v zaujetí pevné pozice, odchodu od bezbřehé tolerantnosti, posílení individuální a globální etiky. Co odlišuje člověka od zvířete i od stroje? Je to rozum, společenskost, víra v přesah a tíha k dobru, stud a svědomí. Bez těchto vlastností probíhá odlidštění člověka. Přemíra individualismu a ekonomicko-technické činnosti neosvobozuje člověka od potřeby lidství a neumocňuje význam každého člověka. "Je jasno, proti čemu bojuji – je to ekonomický optimismus: jako by se vzrůstajícími náklady všech musel také vzrůstat užitek všech. Zdá se mi, že je tomu naopak: náklady všech se sčítají v celkovou ztrátu; člověk se stává menším, takže už nevíme, k čemu byl vlastně tento ohromný proces. K čemu? A znova: K čemu? To je to, čeho má lidstvo zapotřebí." (Nietzsche) ___ Posílení rozumu a estetiky musí být doprovázeno odpovídajícím posílením ducha, etiky a skromnosti, jinak hrozí globální vyčerpání všech rezerv člověka a přírody. ___ Více než o rodinném vztahu a o rozdílu mezi normálním a autistickým životem je Rain Man o postmodernismu a o rozdílu mezi člověkem moderním a postmoderním. Charlie Babbitt (Tom Cruise) zde ztělesňuje nové vnímání člověka a světa a s tím i nový přístup k životu a světu, který se vyznačuje upozaděním nebo rovnou ztrátou dřívějších západních ideálů včetně vášní a citů a morálně-etických významů (kterým se zcela podle zkomercializovaného ducha doby říká hodnoty), a nástup všeobecného relativismu alias tolerance, otevřené konkurenční a bezohledné dravosti, zábavnosti života a důrazu na egoismus, soběstačnost, flexibilitu, cílevědomost a výkonnost. Zdá se, že se západní společnost zcela rozčarovala v duchovních a utopických světlých zítřcích pro celé lidstvo a obrátila se k osobnímu hédonismu a prakticismu. Generace Charlieho Babbitta byla přitom ještě teprv přechodným článkem k Patricku Batemanovi (Americké psycho) a Ericu Packerovi (Cosmopolis), kteří jsou mnohem nebezpečnější sami pro sebe i pro okolí, než Rain Mani starého světa. ()

DruidKarel

Je to naprostá lahůdka. Na jedné straně mladý a perspektivní obchodník Tom Cruise a na druhé jeho zaostalý bratr Dustin Hoffman. Vynikající podívaná, která si zaslouží 5*. Pořád si ale říkám, že na tom filmu není zase tak nic převratného. Jasně, herci podali super výkon a dopomohl tomu i kvalitní český abing, za což opravdu chválím. Ale... Nemůžu se zbavit dojmu, že 4* by tadytomu filmu slušeli víc. Na druhou stranu, 4* jsou málo a 5* je podle mého zdravého rozumu moc. V porovnání třeba s Vykoupením, které by si zasloužilo absolutorium, prostě na tenhle film nemá. Ale bohužel se nemohou udělovat body na desetiny, protože pak bych dal 4,5*. Ale jinak je fakt super film... ()

nithiel

Úžasný herecký koncert v podání Dustina Hofmana, podpořený výtečným scénářem. Díky tomu se i Cruise dal přežít . ()

wohna

Film NUMERO UNO!!! Rozhodně sem nebyl jediný, kdo Dustinu Hoffmanovi fakt uvěřil že je autista!! Tak to byl jeho jedinečný výkon.. Zasloužený Oscar.. Tom Cruise? Taky pěkně zahrál.. Jeho postupná proměna, o tom jak se dozvídá pravou pravdu o něm a Rain Manovi.. 4 Oscary naprosto zasloužený! ()

Amroth666

24.4. 2010 - až do této chvíle jsem nevěděl, co je to být autista a jak se autista vlastně chová. Dustin Hoffman vám jednoho geniálního autistu předvede v jeho nejlepší roli v životě. Tom Cruise vám zase předvede chlápka, kterému jde jen o peníze, ale pak se v něm hne svědomí a ukáže se, že ve skutečnosti takový vůbec není. Oba nejlepší role a oba mě šokovali. Moc věcí mě ve filmech nedojímá, ale učení tance při krásné hudbě od koukání na nohy až po narovnanou hlavu, to byla krásná scéna nebo ještě emotivnější konec u vlaku a to byla vůbec jedna z nejemotivnější pasáže ve filmu vůbec. Krásný film navíc se skvělým soundtrackem. ____ CZ dabing ____ ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel