„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

RADX1

Nejlepší z nejlepších v nejlepší české parodii. I po těch letech a x shlédnutí se najdou chvilky kdy se od srce zasměju. Teď jsem vydržel neskouknout skoro tři roky a stálo to za to. ()

topol999

Naprostý evergreen mezi komediemi (nejen mezi českými pochopitelně). Hodně dlouho bych musel rozmýšlet nad nějakým záporem, ale tak dobře, když už něco, tak se mi na hlavní ženskou postavu příliš nezamlouvala Jiřina Bohdalová.... ale to je jen malé mínus. Scéna se zuby, ručníkem.... vlastně všechny scény se staly nesmrtelnými. 100% ()

mischa

Znovu jsem si pustil a znovu se řehtám. Všichni herci v této parodii jsou skvělí, ale musím vyzvednout paní Rosůlkovou, ta je nejen skvělá, ale prostě i báječná. ()

milos.bradik

Prostě něco super. V této době vznikaly ty nejlepší filmové parodie. Nezapomenutelné jsou i hlášky jako "my všichni jsme Gogo", "Ručník končí" nebo "Dej fem ten fek", Opravdu perfektní a spojení s kresbami Káji Saudka to jen podtrhuje. ()

Ivana09

Film je parodií na americké filmy, ve kterém se objevují komiksové malůvky (jak už zde bylo psáno). Vždycky, když George Camel otevře dveře, vypadne mrtvola. Pak se do děje přimotá ještě šek a gangy, kteří jdou po něm. Líbí se mi, jak do toho zapojili Ameriku, že to není klasická komedie. Kromě Lipského tam také excelovaly Janžurka a Bohdalová. Další dílo z filmových pokladů. ()

Kelinej

Na tento film bych se dokázal dívat denně, jak je lehký, příjemný a nabitý hláškami. Oldřich Lipský byl machr a tento film se mu povedl ze všech nejvíc, zjevně za vydatného přispění Miloše Macourka. Snímek ve špičkové formě zastihl i nejlepší české herce. Nevím, kterého vypíchnout dřív, byť absolutní klasikou už se stala pěnová rvačka dvojice Bohdalová-Janžurová. ()

Cyklojaryn

Tohle je jedna mejch nejoblíbenějších komedií. Herecký koncert všech zúčastněných,  zajímavé kresby Káji Saudka a dokonalá režie Oldřicha Lipský.Na tento film se dá dívat pořád dokola... ()

Lajan

Bohužel zas tak úchvatné to není, skutečného vtipu je tam málo. Chvílemi to ztrácí tah a je to nudné. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let