„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

Four Murders Are Enough, Darling

Komedie / Krimi

Československo, 1970, 103 min

Za prvé výborná parodie naditá hláškami se skvělými herci, která dosahuje kvalit kultovního Limonádníka a pro mě osobně ho i v mnohém překonává. Za druhé maestro Kája Saudek ! Škoda, že se tento velikán nepodílel na vícero filmech (samozřejmě kromě desítek filmových plakátů), takhle nám zůstály jen "vraždy" a Kdo chce zabít Jessii ? Ale zaplaťpánbu alespoň za ně....EDIT 12.2.2014...Chudák Kája, cíl trendů a předmět spekulací.(10.6.2006)

Zase jeden návrat po letech k oblíbenému filmu z dětství. A jakápak překvapení, dostalo mě to ještě víc než tehdy. Člověk zjišťuje, že předtím některé scény nemohl chápat a baví se o to víc touto geniální parodií. Jedna již zlidovělá hláška střídá hlášku a herci excelují. Natočit toto v té době na západě, jedná se jistě o celosvětově kultovní film.(27.5.2012)

Bezvadná parodie na americké gangsterky. Scénář vypiplaný do nejmenšího detailu, skvělé dialogy, plno hlášek, herecké hvězdy i v malých rolích. A jeden z mála filmů, kde hraje naše herecká legenda Lubomír Lipský v hlavní roli. "My jsme všichni GO GO." Marie Rosůlková je hvězda tohoto filmu :-) Tomu říkám "normalizační" dílo par excellence.(16.5.2012)

Jsou tam všechny možné skvělé ingredience – Kája Saudek, Hlinomaz, Libíček, Stella Zázvorková(!) jako dokonalá starosvětská rajda, celkově na svou dobu nebývalá odvaha v oblasti sexuálních narážek, hlášky v prudce nadkritickém množství, stylová hudba…, ale totálně tomu chybí aspoň náznak elegance Joeů, Adél či Morrisvillů a především jejich ze všech pórů tryskající láska k parodované předloze. Tady někde se láme chleba mezi opravdovou klasickou českou parodií a jejím uhýkaným vývarem.(26.11.2012)

Naprosto geniální parodie na Americké gangsterky. Oldřich Lipský byl génius české komedie a tenhle film patří k tomu nejlepšímu, co natočil. Řada hlášek z tohoto filmu zlidověla, např. " Dej fem ten fek jsem zek " - -pro nezasvědcené : Dej jsem ten šek jsem řek, Šéfe já bych si chtěl koupit kytáááru, Fuj to je ale fajrajt....a další.(25.12.2010)

• - Honorár pre juhoslovanského autora námetu Nenada Brixia mohol byť vyplácaný len pod podmienkou, že peniaze bude míňať len v Československu. (Raccoon.city)

• - Podoba prezidenta fiktivního státu Bonzanie s Ludvíkem Svobodou, tehdejším prezidentem ČSSR, není náhodná. Je to jedna z narážek kreslíře Káji Saudka. (Chegi)

• - Scéna, ve které si Owens (František Peterka) se svým kumpánem přehazují pana Camela (Lubomír Lipský) přes stůl, byla natočena pozpátku. Cílem bylo zobrazit co nejvěrohodněji fakt, že pan Camel "přeletí" stůl po každé ráně pěstí. Kaskadér samozřejmě skákal rovně přímo na pěst obou gangsterů. (mchnk)