poster

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

 • anglický

  Four Murders Are Enough, Darling

Komedie / Krimi

Československo, 1970, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  *****

  Nejen pan Vorlíček, ale i Oldřich Lipský točil výborné a nezapomenutelné komedie, které určitě patří ke skvostům československého filmového průmyslu. Tahle patří k těm bláznivějším a opravdu hodně povedeným. Je to výborná parodie na kriminální filmy. Nezapomenutelnou figurkou byl pan Kemr, který se neustále sháněl po ztraceném šeku. Velká porce filmové zábavy, která nenechá v klidu vaši bránici.(4.6.2009)

 • lennyd
  ****

  George Camel (Lubomír Lipský), je obyčejný učitel a trochu divný patron. Jeho žáci s ním dokonale zametají, svým kolegům je pro posměch, a jeho vytoužená láska, novinářka Sabrina jej využívá jen pro zvýšení žárlivosti svých mužů. Ale to vše se změní, když je se shodou okolností v Georgeho bytě objeví mrtvola a šek na milión dolarů. Ihned se George dostává do popředí veřejného zájmu, a to jak médií a policie, tak hlavně dvou zločineckých band, které po šeku pasou ... Ač normálně mafiánské filmy moc nemusím, tak Čtyři vraždy stačí drahoušku můžu kdykoliv a dostane mne z jakékoliv špatné nálady. Dokonale zkloubená detektivka s komiksem, plná hereckých hvězd (Lubomír Lipský, Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová, Stela Zázvorková, Josef Kemr nebo třeba František Filipovský, který si většinu své role vypůjčil od černíka Luise de Funése). Spousta nezapomenutelných hlášek (Dej fem ten fek sem zek, Mýdlo končí, ručník končí) nebo třeba půvabná pěnová bitka mezi Bohdalovou a Janžurovou. Jeden z nejlepších českých filmů...(15.2.2010)

 • Martin741
  *****

  Nadcasova klasika, ktora bavila ludi v roku 1971 a bude aj v roku 2011 a urcite aj neskor : to je film Ctyri Vrazdy Staci Drahousku. Spusta skvelych hercov a hereciek, vyborny scenar, strih a to vsetko pod taktovkou rezisera Lipskeho. K tomu si treba pripocitat spustu hlasok. Skvela oddychovka, 95 %(23.1.2013)

 • mchnk
  *****

  Na začátku normalizačního období přichází mistr Lipský s komiksovým příběhem odněkud z Bonzanie ze Států. Už tento lehký paradox dává filmu jedinečnost, kterou nelze hledat nikde jinde. Pohled na "válku" gangů podle Lipského a Macourka, je s pomocí geniálního kreslíře Jana Saudka a s nutnou dávkou zamotanosti, dotažen do dokonalého konce. Nádech americké společnosti s bary, reklamami, neobvyklou školou, basketbalem, anglickými jmény a lehkými děvami. Přidáme do toho nezapomenutelné hlášky, pro tvůrce typickou nadsázku a dokonalou plejádu herců, kterým vévodí Iva Janžurová. Oldřich Lipský zobrazoval příběhy z cizích krajin, ovšem pěkně na český způsob, tohle je jeden z nich.(29.1.2013)

 • LeoH
  ***

  Jsou tam všechny možné skvělé ingredience – Kája Saudek, Hlinomaz, Libíček, Stella Zázvorková(!) jako dokonalá starosvětská rajda, celkově na svou dobu nebývalá odvaha v oblasti sexuálních narážek, hlášky v prudce nadkritickém množství, stylová hudba…, ale totálně tomu chybí aspoň náznak elegance Joeů, Adél či Morrisvillů a především jejich ze všech pórů tryskající láska k parodované předloze. Tady někde se láme chleba mezi opravdovou klasickou českou parodií a jejím uhýkaným vývarem.(26.11.2012)

 • - Scénka, kde sa Sabrina (Jiřina Bohdalová) s Kate (Iva Janžurová) mydlili vo vani plnej peny, bola tak vynikajúca, že Lubomír Lipský (George), ktorý len sledoval inkriminovanú scénu, začal po skončení spontánne tlieskať a kričať: "Opakovať, opakovať!" (Raccoon.city)

 • - Režisér Oldřich Lipský chcel do hlavnej úlohy obsadiť pôvodne Radka Brzobohatého, ale keď sa dozvedel, že dvojica Bohdalová - Brzobohatý bude v rovnakom roku natáčať ešte filmy Pěnička a Paraplíčko (1970) a Ucho (1970), rozhodol sa staviť na svojho brata. (Raccoon.city)

 • - Scéna, ve které si Owens (František Peterka) se svým kumpánem přehazují pana Camela (Lubomír Lipský) přes stůl, byla natočena pozpátku. Cílem bylo zobrazit co nejvěrohodněji fakt, že pan Camel "přeletí" stůl po každé ráně pěstí. Kaskadér samozřejmě skákal rovně přímo na pěst obou gangsterů. (mchnk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace