Reklama

Reklama

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

  • angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (469)

RHK 

všechny recenze uživatele

Zase jsem viděl tuto nesmrtelnou komedii a znovu tvrdím, že je geniální. Už ta plejáda hereckých legend: osmělující se podezřelý masový vrah Lipský, tupý policajt Libíček, cholerický velitel Filipovský, starostlivá paní domácí Rosůlková, Janžurová coby šéfka gangu v převleku za pastora, šišlající gangster Kemr, nebo Hlinomaz alias Gogo. Klasické hlášky - dej sfem ten sfek sfem řek; fifty fifty; ručník končí, mýdlo končí... Svérázný jazz v podání gangsterů... Použití kreslených komiksů - že by se tady inspiroval Tarantino při točení Kill Billa? :)... Reklamní vsuvky coby nahrážky kapitalistických reklam v komerčních televizích... A hlavně - příběh má šmrnc a humor od A do Z. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Režisér Oldřich Lipský nejdřív pojal úmysl natočit detektivní komedii podle románu jugoslávského autora Nenada Brixiho 'Mrtvým vstup zakázán'. Přizval k tomu Miloše Macourka a ten z toho přes Lipského nedůvěru k takovému nápadu udělal tuto oslnivou comicsovou crazy komedii, která patří k tomu naprosto nejlepšímu, co u nás v rámci žánru bylo natočeno. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle je krapet podobnej pripad jako Adela, taky takova pocta zanru a ackoliv je tu vic skvelejch hercu a vic hlasek, tak mam Adelu proste radsi. Jinak pribeh je fakt skvelej a zaverecna akce v garazich nema v ceskym filmu obdoby. Co se tyce hercu, tak mladej Lipskej v roli trouby nema chybu a dokonce i ta Bohdalova je tu jakz takz snesitelna, ale tady jde hlavne o to neuveritelny mnozstvi vedlejsich postav ztvarneny skvelejma ceskejma hercema, tady je skutecne snad tak cca 20 hvezd, pricemz kazdej ma nakou pamatnou scenu. Ale jak uz sem rek na zacatku, i pres tu haldu kultovnich hlasek a scen mam Adelu radsi. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Není to vůbec špatný film, ale v porovnání s jinými Lipského komediemi jde o celkem slabý odvar. Je to ztřeštěné, je to plné výborných hlášek, je to skvěle zahrané a líbily se mi kresby Kájy Saudka. Ale ani to mi úplně nestačilo, aby mě to nějak víc chytlo, bavilo a měla třeba chuť si to někdy pustit znovu. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Dámy a pánové, masový vrah pan Camel, právě zavraždil tři pány z orchestru. Nelíbilo se mu, jak hrají." Tak tomu říkám celebrita. Panu Camelovi prostě stačí otevřít dveře a vypadne mrtvola. To by samo o sobě nebylo až tak vtipný, ale pan Gogo musí pobavit každýho, Ručník konverzující s Mýdlem nepostrádá tradiční policejní kouzlo a ten jedinečně artikulující gentleman, který by každého roffílel na fufky, se prostě stal kultovní postavou. A to nechci zapomínat na holčičí bitku v pěně, na huhukoktejl, na spor o vedení řezu ani na dálkový studium na vzdálenost Brazílie - Nový Zéland. Tento snímek si prostě zaslouží titul ujetá hovadina, který mu tímto propůjčuju. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (18)

  • Recept na filmem proslavený hu-hu koktejl obsahuje 1 dcl rumu, 1 dcl žloutku, kvasnice, mentol a kyselinu mravenčí. Postup přípravy je následující. Ingredience vložíme do dvojdílného šejkru (tzv. Bostonu), při uzavření šejkru dáváme pozor, aby se nevytvořil vzduchový polštář. Velmi krátce a energicky protřepeme. Zdobíme podle chuti. Podáváme ve flipovém poháru nebo i v malém goletu a na vlastní nebezpečí, neboť ve filmu se po této směsi umíralo. (alonsanfan)
  • Honorár pre juhoslovanského autora námetu Nenada Brixyho mohol byť vyplácaný len pod podmienkou, že peniaze bude míňať len v Československu. (Raccoon.city)

Související novinky

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,…

Reklama

Reklama