poster

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

 • anglický

  Four Murders Are Enough, Darling

Komedie / Krimi

Československo, 1970, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Dámy a pánové, masový vrah pan Camel, právě zavraždil tři pány z orchestru. Nelíbilo se mu, jak hrají." Tak tomu říkám celebrita. Panu Camelovi prostě stačí otevřít dveře a vypadne mrtvola. To by samo o sobě nebylo až tak vtipné, ale pan Gogo musí pobavit každého, Ručník konverzující s Mýdlem nepostrádá tradiční policejní kouzlo a ten jedinečně artikulující gentleman, který by každého roffílel na fufky, se prostě stal kultovní postavou. A to nechci zapomínat na holčičí bitku v pěně, na huhukoktejl, na spor o vedení řezu ani na dálkové studium na vzdálenost Brazílie - Nový Zéland. Tento snímek si prostě zaslouží titul ujetá hovadina, který mu tímto propůjčuju.(24.10.2016)

 • Trainspotter
  *****

  -"PANÍ, NEŠLO BY NĚJAK ZAŘÍDIT, ABY MĚ TADY NIKDO NEVIDĚL?" -"A PROČ? VČERA JSI LÍBAL KDEKOHO V BARÁKU." -"JÉŽIŠMARJÁ." Taková kadence hlášek, vtipů a narážek na americký komiksy a gangsterky se jen tak nevidí a vůbec se divím, že takový film s ryzí americkou tématikou vznikl na začátku samotné normalizace. Nejlepší komediální role Lubomíra Lipského a Marie Rosůlkové. A kde jinde můžete vidět Stellu Zázvorkovou jako šlapku, Josefa Kemra bez zubů, Karla Effu jako majitele baru Kochba (nebo tak nějak), Františka Peterku jako mafiánského majitele nožířství a Jiřinu Bohdalovou na vrcholu své filmové půvabnosti. "JÁ KDYŽ VIDÍM TY VAŠE OBRÁZKY, TAK MÁM CHUŤ NĚKOMU DÁT HERDU." "A BYLO TO BONG!"(25.4.2006)

 • vesper001
  *****

  Jeden můj kamarád říká, že každá klika má své dveře. V případě neohroženého George Carnela by se dalo říci, že každé dveře mají svou mrtvolu. A že se u něj dveře netrhnou. Kliku si tu podávají mafiáni všeho druhu a všichni jsou Gogo. Nechybí ani klasické rekvizity drsné školy: krásné ženy, ostré náboje, umělé zuby, nebezpečné koktejly, chirurgické zákroky, starostlivá paní domácí a důraz na osobní hygienu. Nic pro slabé povahy.(28.6.2011)

 • gudaulin
  *****

  Pro mě srdcovka a jeden z nejsympatičtějších zástupců žánru české crazy komedie, který vtipně paroduje západní gangsterky. Díky hereckému obsazení, kdy režisér Lipský využil přirozeného komediálního talentu Bohdalové a Janžurové i typově dokonalého Lubomíra Lipského v roli naivně důvěřivého George vznikla taškařice, která mi ani s přibývajícími léty a zvyšujícím se počtem repríz nezevšedněla. V poslední třetině sice už filmu poněkud dochází dech, ale i tak výsledný dojem stačí na plnou palbu a 90 % celkového dojmu. Jak pro mě hlášky nejsou měřítkem kvality nebo oblíbenosti filmu, tady si je vyloženě užívám.(5.12.2014)

 • sud
  *****

  Opravdu mi nejde do hlavy, jaktože něco takovéhleho mohlo vzniknout v době počátku normalizace. Naprosto brilantní parodie na brakové komiksové detektivky i tak trochu na svět zamořený komiksem. Příběh tak krásně klišovitý, podaný tak krásně vlídně a směšně, právě tak jak jsme u Oldřicha Lipského, otce české parodie, zvyklí. V hlavních rolích doslova excelují Lubomír Lipský jako neprůbojný (?) učitel George Camel, Jiřina Bohdalová coby energická novinářka Sabrina, Josef Hlinomaz jako hromotluk Gogo, František Peterka jako by gangsterům z USA z oka vypadl, František Filipovský svou rolí policejního komisaře připomíná Louise De Funése, Jan Libíček je kouzelný jako nemotorný ukrmený policajt a další. Na takovéto zábavné filmy a jejich tvůrce můžeme být právem hrdi.(28.5.2006)

 • - Když se Oldřich Lipský s Milošem Macourkem pustili do psaní scénáře podle detektivky jugoslávského spisovatele Nenada Brixiho "Mrtvým vstup zakázán", pomýšleli na komedii. Že jim z toho ale vyleze taková parodie, sotva tušili. Očití svědkové tvrdí, že Brixi byl po pražské premiéře šokován až rozladěn. Z románu toho ve filmu příliš nezbylo. Když ale viděl divácký ohlas, uznal, že film je dobrý. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

 • - Scéna, ve které si Owens (František Peterka) se svým kumpánem přehazují pana Camela (Lubomír Lipský) přes stůl, byla natočena pozpátku. Cílem bylo zobrazit co nejvěrohodněji fakt, že pan Camel "přeletí" stůl po každé ráně pěstí. Kaskadér samozřejmě skákal rovně přímo na pěst obou gangsterů. (mchnk)

 • - Režisér Oldřich Lipský chcel do hlavnej úlohy obsadiť pôvodne Radka Brzobohatého, ale keď sa dozvedel, že dvojica Bohdalová - Brzobohatý bude v rovnakom roku natáčať ešte filmy Pěnička a Paraplíčko (1970) a Ucho (1970), rozhodol sa staviť na svojho brata. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace