poster

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

 • anglický

  Four Murders Are Enough, Darling

Komedie / Krimi

Československo, 1970, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • C0r0ner
  ****

  Už jsem asi někde psal, že Oldřich Lipský je bez pochybností nejlepší československý režisér všech dob. Je to především tou nekonečnou studnicí invence, kterou do svých filmů dával, a tak mohly vzniknout takové bomby jako například "Čtyři vraždy stačí, drahoušku". Na dobu, ve které to vzniklo, to nemá chybu. 90%(14.7.2017)

 • Autogram
  ****

  Oldřich Lipský tentokrát sparodoval mexicko-americké gangsterky a komiksy a ako vždy veľmi podarene a s nadhľadom. Vrážd bolo o niečo viac ako štyri, ale to nevadí, každá ďalšia vypadnutá mŕtvola vnáša do filmu nový svieži dych. Penový súboj Bohdalky a Janžurky sa asi len tak ľahko inde nevidí a Filipovský si tu zahral komisára Clouseaua se vším všudy. –– Nejdřív jsem udělal BANG, pak BING a nakonec to bylo BONG. –– Nejenom že vraždíte, touláte se po nocích, ale teď si také vodíte dámské návštěvy. –– Pošlete posily. STOP. Hlavně nenápadně.(23.6.2013)

 • Master19
  *****

  Až teď, kdy se nám filmy v televizi drolí pod tíhou reklamy a jsou plné nesmyslných přestřelek, fontán krve, neohrožených hrdinů a mafiánských tlup (jako jsou třeba ty ze San Boniga, nebo Michega), dokážeme ocenit tuto geniální parodii ve všech aspektech. Od tvůrců to muselo být dosti obtížné, tuhle komedii v období tuhé normalizace natočit, se všemi těmi amerikanyzmy, ale o to větší si zaslouží hold!(14.3.2005)

 • J.Connor
  *****

  Za prvé výborná parodie naditá hláškami se skvělými herci, která dosahuje kvalit kultovního Limonádníka a pro mě osobně ho i v mnohém překonává. Za druhé maestro Kája Saudek ! Škoda, že se tento velikán nepodílel na vícero filmech (samozřejmě kromě desítek filmových plakátů), takhle nám zůstály jen "vraždy" a Kdo chce zabít Jessii ? Ale zaplaťpánbu alespoň za ně....EDIT 12.2.2014...Chudák Kája, cíl trendů a předmět spekulací.(10.6.2006)

 • gudaulin
  *****

  Pro mě srdcovka a jeden z nejsympatičtějších zástupců žánru české crazy komedie, který vtipně paroduje západní gangsterky. Díky hereckému obsazení, kdy režisér Lipský využil přirozeného komediálního talentu Bohdalové a Janžurové i typově dokonalého Lubomíra Lipského v roli naivně důvěřivého George vznikla taškařice, která mi ani s přibývajícími léty a zvyšujícím se počtem repríz nezevšedněla. V poslední třetině sice už filmu poněkud dochází dech, ale i tak výsledný dojem stačí na plnou palbu a 90 % celkového dojmu. Jak pro mě hlášky nejsou měřítkem kvality nebo oblíbenosti filmu, tady si je vyloženě užívám.(5.12.2014)

 • - Jan Libíček (†42) alias policejní komisař Brooks celé natáčení doslova protrpěl. Měl velké zdravotní problémy, trpěl silnou cukrovkou, měl nemocné ledviny a denně spolykal několik prášků proti bolesti, které navíc zapíjel pivem. „Nevěděl už kudy kam. Strašně trpěl. Byl tak zoufalý, že si i občas dal toho panáčka. Myslel si, že tu bolest pak nebude tolik vnímat,“ prozradil scenárista. „Maruška Rosůlková s Františkem Filipovským mu marně domlouvali, ať jde okamžitě do nemocnice, že zdraví je přednější. On se ale lékařů bál, odmítal jejich pomoc,“ dodal Macourek. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

 • - Meno hlavného hrdinu je George Camel (Lubomír Lipský). Pri scéne, kde hrá na Suzafon, sa na malú chvíľu objaví obal známych cigariet značky Camel. (Raccoon.city)

 • - Když se Oldřich Lipský s Milošem Macourkem pustili do psaní scénáře podle detektivky jugoslávského spisovatele Nenada Brixiho "Mrtvým vstup zakázán", pomýšleli na komedii. Že jim z toho ale vyleze taková parodie, sotva tušili. Očití svědkové tvrdí, že Brixi byl po pražské premiéře šokován až rozladěn. Z románu toho ve filmu příliš nezbylo. Když ale viděl divácký ohlas, uznal, že film je dobrý. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)