Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

HonzaMag

Ani jako malý ani jako velký jsem to za takový odvaz nepovažoval. Westernová parodie, pár hlášek, reklama na Kolaloku, ... Možná mne s tím v mládí otrávil kamarád, který znal zpaměti snad všechny dialogy a neustále je až do úplného zblbnutí opakoval ... (sorry Tome, musel jsem to prásknout). ()

Lukadlo

Nikdy nestárnoucí česká komedie, která mě při každém zhlédnutí od srdce rozesměje. Karel Fiala alias Limonádový Joe mi zde sice moc neseděl, jelikož jeho výstupy na mě působily trochu uměle, ale zato Miloš Kopecký jakožto šarmantní padouch si mě naprosto získal. Když k tomu ještě připočtu dokonale vytříbený český humor, nezbývá mi nic jiného, než filmu udělit plné hodnocení. ()

bull!nka

...hm, to je on, mého srdce šampion...ale já tam prostě nejvíc baštím Kopeckého a Hlinomaze, jejich výkon je prostě vynikající ()

matt85

Je to absurdní, šílené a na drogách. Ale také vtipné, dechberoucí a skvěle natočené. Nejlepší česká parodie a snad i jedna z nejlepších vůbec. ()

haWranka

Dlouho jsem tomuhle filmu nemohla přijít na chuť. Nějak mi to prostě nepřišlo vtipný... Jsem moc ráda, že jsem se zase po pár letech překousla, protože - světe, div se - najednou jsem se mohla potrhat smíchy! ()

Candid

Snad ani nemá cenu psát... klasika, u které vždycky žasnu, že tady vůbec něco takového vzniklo. Ať přemýšlím jak přemýšlím, lepší český film vážně neznám. Neskutečná zábava!! ()

Oonika

Na svou dobu neuvěřitelně vtipný film!! Navíc tak skvělé herecké obsazení si o těch pět hvězd prostě říká samo... :) ()

josieaddms

Legendární film plný nezapomenutelných hlášek, a skvělých hereckých výkonů. Baví to jak děti, tak dospělé, a většina písniček se ani nedá zapomenout. V Československu před skoro padesáti lety vznikl geniální snímek, který žije dodnes. A ještě dlouho bude. ()

Moiraine

Česká klasika. Tenhle film se snad nikdy neomrzí. Nestárnoucí hlášky a stále výborné písně. Z mého pohledu to nejlepší, co jsme kdy natočili. ()

sarfian odpad!

Pre mňa je to obrovská záhada, úspech tohto filmu. To ako ak je tam "dobré" české herecké obsadenie, tak to môže byť brutálna pičovina a stále patrí tu na CSFD medzi najlepšie filmy sveta. To teda čumím a fakt už neviem čo tu kto hodnotí, keď toto je dobrý film. Je to brutálna pičovina, ktorú by som zakázal vysielať. ()

kratina

Připadlo mi, že oproti knížce je ve filmu už trochu jiný druh humoru, jakoby snad parodie na parodii (možná i Brdečkův záměr?). Ale to je venkoncem jedno, protože stejně vznikl geniální film. A když v závěru mistr Kopecký jako výstavní padouch, přímo komiksově vybarvený zloduch Horác - HogoFogo, zamáčkne slzu ve svém potměšilém oku a pronese svou hlášku: „Dojemné. Skoro mám chuť nebýt padouchem.“ v té chvíli i já zamáčknu slzu dojetí a mám naopak obrovskou chuť se kvalitním padouchem (jako je on) sám stát! Koneckonců: "Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina!" ()

Inozuka

Jako dítě jsem fandil samozřejmě Joemu a jeho poskokům z Arizonské obrody, od puberty jsem nepokrytě začal preferovat zhýralou bandu kolem bratrů Badmanových. Kam se hrabe ten limonádovej jeliman na Hogofoga a unylá Olinka Schoberová na dekadentní Květu Fialovou? ()

Mik_e

Nesmrtelná klasika československé parodie na westerny, která mě ale výrazněji oslovila pouze napoprvé. Film jsem viděl znovu poměrně nedávno a překvapilo mě, kolik má hluchých míst. Místy jsem se zkrátka nudil. To ovšem nic nemění na skutečnostech, že je to nabité povedenými písničkami, několik hlášek je fakt podařených. A co hlavní hrdina? No, má teda ránu..a na ránu i je. :) ()

Homodej

Nikdy mě neomrzí scéna, kde se pistolníci perou a jeden druhému otlouká hlavu o koleno do rytmu barové pianové hudby :) Výborná parodie, u které se vždy náramně pobavím. ()

Nocturno culto

Není to úplně můj šálek kávy ale pobavil jsem se, hlavně při scénách s Milošem Kopeckým či Josefem Hlinomazem, neboť další postavy, krom Joa mi přišly spíše do počtu, takové plytké ..Jinak samozřejmě z úcty ke klasice dám celých 80% .. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi