poster

Limonádový Joe aneb Koňská opera

 • anglický

  Lemonade Joe

 • anglický

  Lemonade Joe or Horse Opera

Komedie / Muzikál / Western / Dobrodružný

Československo, 1964, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajda.l
  ***

  Limonádový Joe aneb nejvíc gay postava československého filmu. Pokud se divák přenese přes morální dokonalost našeho (anti)hrdiny Joea (stejně nevěřím, že tuto postavu někdo může mít rád) a HerrGott hity, tak především zásluhou nekompromisního zlouna Hogofoga, jehož vybroušený ostrý humor, mě nemohl nechat chladným, se budete minimálně uspokojivě bavit. Posuďte sami, srdce cynika musí zaplesat: Malá dívenka- "Pane já vás převedu" Hogofogo (hrající slepého starce) "Jedeš spratku, Herodesa na tebe". Prostě takový milý, český, laskavý humor. 70%(11.2.2011)

 • kinej
  *****

  Citovat profláknuté filmové hlášky, je vždy zbytečné zbytečné. O to víc v případě, kdy je hláškou snad každá replika scénáře. Co ale pochváit musím je technická dokonalost a chytrost tohoto snímku. Ta mě i přibývájícími osobními reprízami nepřestává, příjemně překvapovat. Střihy, švenky, nebo speciální efekty, na tohle všechno mohou být tvůrci i po letech opravdu pyšní, protože zde šli svojí cestou a s přehledem se vyrovanli zahraničním produkcím s x-násobným rozpočtem. A pak samozřejmě herci, ti hlavní jsou jasní, ale Limonádový Joe má casting vychytaná až to né nejposlednější miniroličky. Všichni ti hrobníci, barmani, telegrafisti jsou jako živí a jen povzbuzují dojem, že všichni na filmu dělali s obrovskou radostí z práce.(21.11.2004)

 • Radyo
  *****

  Naprosto dokonalá a bezchybná parodie na americké westerny. Po všech stránkách kladný hrdina v podání Karla Fialy je chvílemi skutečně "na zabití". Spousta úžasných fórků a bezva písniček, jedničkové herecké výkony, no prostě super. A těch hlášek! "To abych si vzal teplé prádlo." "Já se vrátím. A se mnou přijde zákon." "Nechte si své Kidy." "Supercloumák!" "Perfidní rachomejtle." :))(14.9.2002)

 • TheDarKnig
  *****

  nesmrtelná parodie klasických amerických westernů v podání mistra komedií Oldřicha Lipského bez kterého by české filmové vody byly opravdu ochuzeny. Asi jeden z nejdůležitějších režiséru, který svým osobitým projevem bavil a baví diváky dodnes. A to nejen ty z česka. Karel Fiala v roli Limonádového Joea, který přichází potírat zločin ve whisky zkaženém městě pomocí své mušky (kterou trefuje mušky pozadu) a hlavně kolalokové limonády. potkává dívku svého srdce, a spolu musí čelit nebezpečné bandě vedené geniálním Kopeckým. Ten jako obvykle dělá ze své postavy umělecké dílo. opravdu hromada gagů, úžasných zesměšnění a všechno tak inteligentní, že tomu skoro nejde uvěřit. 10/10(21.5.2009)

 • Deschain
  *****

  Pán Lipský, on, mého srdce šampión. Asi všetko, čo je na tomto filme také skvelé už niekto vymenoval, herci, hudba, repliky. Ak viem z nejakého filmu najviac citovať, tak určite z tohto. Potom si pripadám ako Kevin, ale nepotrebujem byť pri tom Sam(a) doma, pokojne aj v kine. A dnes som si všimla aj referenciu na Čarodejníka z krajiny Oz. Môj naj česko/slovenský film, na ktorý som najviac hrdá. (Opätovne videné na IFF Bratislava, kde o Joem ruský pánko zo sekcie Červených westernov povedal, že ho videl asi 10krát a že svojho času to bol najobľúbenejší film v Rusku, potom keď všetky filmy z ČSSR zakázali, Joe ostal a v TV ho dávajú dodnes.) (IFF Bratislava, 7.11.2011, kino Mladosť)(7.11.2011)

 • - Příběh „Limonádníka” se poprvé objevil v časopise "Ahoj na neděli" v září roku 1940. Pod názvem Limonádový Joe se tu krčil podtitul Cowboyka, jaká má být a nad ním jméno autora Jiřího Brdečky. (Coldrex)

 • - Při zatýkání Hoga Foga (Miloš Kopecký) je vidět, že pozadí za barem je namalované. (Mr.Hudson)

 • - Film získal Stříbrnou mušli na XII. mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu v roce 1964. (dzulino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace