Reklama

Reklama

Limonádový Joe aneb Koňská opera

  • angličtina Lemonade Joe (více)

Děj legendárního filmu se odehrává roku 1885 ve Stetson City, kam do Trigger Whisky Saloonu jednoho dne přichází neznámý cizinec a ochránce nevinných dívek pevně rozhodnut propagovat mezi pistolníky pití Kolalokovy limonády. Ušlechtilý kovboj v bílém s kolty proklatě nízko, brilantní dialogy, jiskřivý humor, krásné ženy a nebezpeční muži - to vše v parodii na rodokapsovou literaturu. (Filmexport)

(více)

Videa (2)

Recenze (662)

Matty 

všechny recenze uživatele

Předpokládám, že málokdo z vás Joea neviděl a nedokáže si vzpomenout alespoň na jednu nezapomenutelnou scénu, jichž jsou zde mraky. Proto nemá smysl cokoliv komentovat. Ten kdo viděl, ví jaká je to sranda a ten kdo ne, měl by to honem napravit. 85% Zajímavé komentáře: Pohrobek, RAiken, Aiax, MartinNDL, Daae ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Pan režisér Lipský byl opravdu génius komedie. Podařilo se mu natočit naprosto bezchybnou parodii, kterou nám závidí celý svět - snad kromě NDR :-). Notoricky známá fakta o tomhle filmu mi zásluhou jeho vydání na DVD byla výrazně doplněna. Historka o povinném nošení hřebíků do práce (na stavbu dekorací) všech zúčastněných na filmu jen dokresluje v jakých podmínkách film vznikal. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonalá a bezchybná parodie na americké westerny. Po všech stránkách kladný hrdina v podání Karla Fialy je chvílemi skutečně "na zabití". Spousta úžasných fórků a bezva písniček, jedničkové herecké výkony, no prostě super. A těch hlášek! "To abych si vzal teplé prádlo." "Já se vrátím. A se mnou přijde zákon." "Nechte si své Kidy." "Supercloumák!" "Perfidní rachomejtle." :)) ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Skvělý film, dokonalá parodie na westerny. Výborně obsazená - Karel Fiala jako čistý, bezchybný hlavní hrdina Joe (který pije jen Kolalokovu limonádu), Miloš Kopecký jako hlavní padouch Hogo Fogo (který pije jen whisky), Květa Fialová a Olga Schoberová jako osudové ženy obou pánů a pak také samozřejmě všichni ostatní. Skvělé momenty ale i výborné i jako celek. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Možná kdybych se napil tý kolafoly nebo co to bylo za sračku, co tam Joe poměrně tvrdým kapitalistickým způsobem každýmu vnucoval bych se bavil, ale takhle u pivečka se žádná grande legrande nekonala. Nicméně herecké výkony zejména panů Hlinomaze a Kopeckého ruku v ruce z krásou Olgy Schoberové dělají z filmu koukatelnou záležitost. Rád bych zmínil, že právě tento film znamenal zelenou českému kaskaderství. Parta kolem Jardy Tomsy hned na začátku své "profi " existence předvedla vynikající kaskadérské kousky. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (56)

  • Limonádový Joe (Karel Fiala) proletí komínem a je černý od sazí. Později už na sobě saze nemá. (Mr.Hudson)
  • Prvý film z Československa, ktorý sa uchádzal o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. Bohužiaľ nebol nominovaný do prvej pätky. (Raccoon.city)
  • Limonádový Joe vznikl v polovině čtyřicátých let jako parodie na rodokapsy, šestákové romány z Divokého západu a vůbec jako odezva na brakovou literaturu USA. (Stoka)

Reklama

Reklama