Limonádový Joe aneb Koňská opera

Lemonade Joe

Lemonade Joe or Horse Opera

Komedie / Muzikál / Western / Dobrodružný

Československo, 1964, 95 min

Tak čo si dáte, páni pištoľníci? Pohár nealkoholickej Kolalokovej limonády alebo poriadneho panáka kvalitnej pálenky? Ja hovorím, že: "Whisky, to je moje gusto, bez whisky mám v srdci pusto, kdyby ji můj táta pil, byl by tu žil mnohem dýl, když se ve skle leskne whisky, tak má barman dobrý zisky, život se dá zkrátka žít, jen když je co, jen když je co, jen když je co pít. Tu láhev baculatou, tu pestrou vinětu, tu whisky temně zlatou pije i Manitou, kdo chce se státi mužem, ten whisky pije rád, a proto všichni můžem společně zazpívat: Whisky, to je moje gusto..." http://www.youtube.com/watch?v=wtAVCVMKpD0 ****(11.4.2012)

Limonádový Joe aneb nejvíc gay postava československého filmu. Pokud se divák přenese přes morální dokonalost našeho (anti)hrdiny Joea (stejně nevěřím, že tuto postavu někdo může mít rád) a HerrGott hity, tak především zásluhou nekompromisního zlouna Hogofoga, jehož vybroušený ostrý humor, mě nemohl nechat chladným, se budete minimálně uspokojivě bavit. Posuďte sami, srdce cynika musí zaplesat: Malá dívenka- "Pane já vás převedu" Hogofogo (hrající slepého starce) "Jedeš spratku, Herodesa na tebe". Prostě takový milý, český, laskavý humor. 70%(11.2.2011)

Mám-li zmínit můj nejoblíbenější film české kinematografie a potažmo westernovku vůbec, tak je jím jednoznačně Limonádový Joe. Už jako malý jsem ho sežral s navijákem a stále mě nepřestává fascinovat. Je to nestárnoucí a naprosto nesmrtelný biják se vším všudy s humorem mně velmi blízkým. Naprostá radost na něj kdykoliv koukat a na tu dobu bych film zpětně ohodnotil i jako nadčasový!(13.9.2013)

Naprosto bezchybná parodie na westerny, co replika to hláška a desítky z nich právem zlidověly. Výborní herci v čele s ultra-mega kladným Fialou a 100% zákeřným Kopeckým, ale kde by oba byli bez krásné Tornádo a Winnifred? Jeden z nejlepších českých filmů vůbec. "Nestojím o vaše Kidy! Supercloumáka!"(27.5.2006)

Pan režisér Lipský byl opravdu génius komedie. Podařilo se mu natočit naprosto bezchybnou parodii, kterou nám závidí celý svět - snad kromě NDR :-). Notoricky známá fakta o tomhle filmu mi zásluhou jeho vydání na DVD byla výrazně doplněna. Historka o povinném nošení hřebíků do práce (na stavbu dekorací) všech zúčastněných na filmu jen dokresluje v jakých podmínkách film vznikal.(24.2.2003)

• - Miloš Kopecký dostal na festivalu v Panamě v roce 1967 cenu Sfinga za roli padoucha Horáce. (contrastic)

• - Ve scéně ve 43. minutě, kdy hodí Hogo Fogo (Miloš Kopecký) skrytý v piánu po Limonádovém Joeovi (Karel Fiala) nůž, který jej chytí, stojí za Joem barman (Vladimír Menšík). Když však Joe nůž háže zpět po Hogo Fogovi, barman zmizí. (Gmisiycs)

• - Na jednom oficiálním promítání byl také Henry Fonda, kterému se film moc líbil, a tak se smál, až spadl ze židle. (AlDelon)