Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Děj legendárního filmu se odehrává roku 1885 ve Stetson City, kam do Trigger Whisky Saloonu jednoho dne přichází neznámý cizinec a ochránce nevinných dívek pevně rozhodnut propagovat mezi pistolníky pití Kolalokovy limonády. Ušlechtilý kovboj v bílém s kolty proklatě nízko, brilantní dialogy, jiskřivý humor, krásné ženy a nebezpeční muži - to vše v parodii na rodokapsovou literaturu. (Filmexport)

Trailer

golfista

Pan režisér Lipský byl opravdu génius komedie. Podařilo se mu natočit naprosto bezchybnou parodii, kterou nám závidí celý svět - snad kromě NDR :-). Notoricky známá fakta o tomhle filmu mi zásluhou jeho vydání na DVD byla výrazně doplněna. Historka o povinném nošení hřebíků do práce (na stavbu dekorací) všech zúčastněných na filmu jen dokresluje v jakých podmínkách film vznikal. ()

Galadriel

Skvělý film, dokonalá parodie na westerny. Výborně obsazená - Karel Fiala jako čistý, bezchybný hlavní hrdina Joe (který pije jen Kolalokovu limonádu), Miloš Kopecký jako hlavní padouch Hogo Fogo (který pije jen whisky), Květa Fialová a Olga Schoberová jako osudové ženy obou pánů a pak také samozřejmě všichni ostatní. Skvělé momenty ale i výborné i jako celek. ()

Matty

Předpokládám, že málokdo z vás Joea neviděl a nedokáže si vzpomenout alespoň na jednu nezapomenutelnou scénu, jichž jsou zde mraky. Proto nemá smysl cokoliv komentovat. Ten kdo viděl, ví jaká je to sranda a ten kdo ne, měl by to honem napravit. 85% Zajímavé komentáře: Pohrobek, RAiken, Aiax, MartinNDL, Daae ()

Radyo

Naprosto dokonalá a bezchybná parodie na americké westerny. Po všech stránkách kladný hrdina v podání Karla Fialy je chvílemi skutečně "na zabití". Spousta úžasných fórků a bezva písniček, jedničkové herecké výkony, no prostě super. A těch hlášek! "To abych si vzal teplé prádlo." "Já se vrátím. A se mnou přijde zákon." "Nechte si své Kidy." "Supercloumák!" "Perfidní rachomejtle." :)) ()

Enšpígl

Možná kdybych se napil tý kolafoly nebo co to bylo za sračku, co tam Joe poměrně tvrdým kapitalistickým způsobem každýmu vnucoval bych se bavil, ale takhle u pivečka se žádná grande legrande nekonala. Nicméně herecké výkony zejména panů Hlinomaze a Kopeckého ruku v ruce z krásou Olgy Schoberové dělají z filmu koukatelnou záležitost. Rád bych zmínil, že právě tento film znamenal zelenou českému kaskaderství. Parta kolem Jardy Tomsy hned na začátku své "profi " existence předvedla vynikající kaskadérské kousky. ()

• Za režisérom Oldřichom Lipským prišla po jednej besede v Českej Lípe mladá dievčina, ktorá sa pochválila, že snímku vďaka otcovi premietačovi videla 52-krát. Rekordmanmi sú zrejme členovia posádky jednej zaoceánskej lodi, ktorí ju videli 180-krát. (Raccoon.city)
  • Ve filmu byly použity detailní kulisy města Stetson City. (M.B)
  • Socialističtí kritici film zatracovali, ale většina diváků byla unešená. Dokonce i za hranicemi, kde Limonádník získal Stříbrnou mušli na XII. mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu a zaujal hvězdu amerického westernu, herce Henryho Fondu, prý se při něm královsky pobavil a smál se, až spadl ze židle. (Coldrex)