Limonádový Joe aneb Koňská opera

Lemonade Joe

Lemonade Joe or Horse Opera

Komedie / Muzikál / Western / Dobrodružný

Československo, 1964, 95 min

Specifická parodie by se měla promítat pouze českým divákům, poněvadž mám pocit, že jiní ten originální humor snad ani nepochopí. Přitom je vlastně kuriozitou, že ten nejlepší výsměch samolibým westernům vznikl právě u nás, v zemi hrátek kovbojů ušetřené. Lipský proto natočil nejen vtipný film, ale i překvapivě originálně pojatý, plný drobných perliček filmového kumštu, což se (nejen mě) určitě líbí. Odpůrců Limonádového Joea je však stále dost.. Na to jediná odpověď - originalita je vždycky na pranýři, konvence nikoho neurazí.(25.3.2006)

Je možné, aby se Winnifred (členka klubu Arizonská obroda) stala ženuškou synáčka továrníčkova? Samozřejmě! Zvlášť, když oním zmiňovaným úspěšným obchodním cestujícím je Limonádový Jeliman s hlasem Karla Gotta. Winnifred vítězí, přestože soupeřkou v zápasu o srdce pistolníkovo je Arizonská pěnice Tornádo Lou (Žena Bouře), která je světaznalejší, lokty má rovněž ostřejší, ale sourozenecké pouto ji nakonec diskvalifikuje z boje o manželské lože sdílené s neposkvrněným hrdinou. A tak se zrodil neuvěřitelně stylový western, ve kterém proti sobě stojí Goodman s Badmanem, bílá s černou a kolalokova limonáda s lihovinou.(6.4.2009)

Až jednou bude v naší krásné zpolitizované zemi anketa o nejabsurdnější a zároveň o tak dokonalém filmu, Kolaloka zvítězí na plné čáře. Kakaová skvrna velikosti mexického dolaru!! Klasika. Humor. Legrace. Fajnovka od fajnového Lipského s výsměvnými výkony plémě českého herectva. Fantazie s velkým F.(16.12.2016)

Není divu, že na tento film se v Americe stály fronty. Co stály, lidé přespávali na ulicích, aby se tam vůbec dostali. Není divu. Je to jejich srdcovka a Češi to dokonale trefili a to prakticky ve všech bodech. Ryze kladný hrdina, temný padouch Horác Badman, dokonalá kráska (vlastně dvě), úchvatné scenérie, kostýmy, humor, zápletka a klasické whisko-ropné vyvrcholení. A to vše podle skvělé předlohy Jiřího Brdečky. Film, který jednak evokuje milé vzpomínky z dětství a jednak je tak dokonalý, že se na něj s chutí kdykoliv podívám znovu i kdyby to mělo být po milionté šesté.(12.9.2011)

Oldřich Lipský by si zasloužil všechny řády a oceněný, jaký tahle naše republika má, protože za totality dokázal natočit asi nejlepší filmy, co u nás vznikly. Limonádový Joe je jeho nejlepší kousek. Musím se přiznat, že i já jsem jako malá pokládala tenhle film za hrozně vážný - a obstál i v tenkrát.(24.2.2003)

• - Ve scéně ve 43. minutě, kdy hodí Hogo Fogo (Miloš Kopecký) skrytý v piánu po Limonádovém Joeovi (Karel Fiala) nůž, který jej chytí, stojí za Joem barman (Vladimír Menšík). Když však Joe nůž háže zpět po Hogo Fogovi, barman zmizí. (Gmisiycs)

• - Film se potýkal nedostatkem financí, ke všemu se natáčel v době, kdy byl nedostatek hřebíků na trhu, proto měli herci povinně nakázáno brát s sebou hřebíky z domu na stavbu kulis. (Chegi)

• - Na začátku noční scény v údolí Mrtvého muže vychází Měsíc. Vychází ale kolmo k Zemi, což se ve skutečnosti stát nemůže. (Mr.Hudson)