Limonádový Joe aneb Koňská opera

Lemonade Joe

(festivalový název)

Komedie / Muzikál / Western / Dobrodružný

Československo, 1964, 95 min

První a zároveň poslední český western. Miloš Kopecký ztvárnil dalšího nezapomenutelného záporáka. Zub času nezapracoval na vtipných situacích, ale naopak na roztáhlosti děje. Dneska již film pro mě nemá ten správný spád a nacházím v něm dost slabších chvilek.(5.3.2010)

Tak tohle je naprosto dokonaly. Vetsina takle starejch ceskejch filmu je na jedno brdo a cloveka nebavi je sledovat, ani kdyz je vidi poprve, ale tohle je proste skvelej film, na ten se da divat furt. Pribeh je dokonala parodie na westerny, herci jsou vynikajici, Kopecky je skvelej zaporak a Fiala, i kdyz vypada trochu teple, je taky skvelej. Navic neni nouze o skvelou hudbu, rvacky, hlasky ani strileni. A kamera je hodne zajimava. Jakoby Lipsky vybral to nejlepsi z westernu a natocil to v komedialni podobe. Skvely.(15.9.2007)

Skvělý film, dokonalá parodie na westerny. Výborně obsazená - Karel Fiala jako čistý, bezchybný hlavní hrdina Joe (který pije jen Kolalokovu limonádu), Miloš Kopecký jako hlavní padouch Hogo Fogo (který pije jen whisky), Květa Fialová a Olga Schoberová jako osudové ženy obou pánů a pak také samozřejmě všichni ostatní. Skvělé momenty ale i výborné i jako celek.(10.11.2003)

Geniální parodie, kterou nic nezkazí, snad jen časté reprízování na nejmenované komerční a zblité televizi..:-()(11.8.2008)

Nebavilo mě to kdysi a prakticky totožné pocity to u mě (ne)vyvolalo také nyní. Formálně vypiplané, ďábelský Kopecký, ale jinak jsem v látce hledal něco víc marně!!(3.1.2013)

• - Kulisy westernového městečka, které zbyly po natáčení, posléze použili západoněmečtí filmaři u snímku Zlatokopové z Arkansasu (1964). Ve vrcholné scéně tohoto filmu pak celé městečko shoří. (Olík)

• - Pieseň “Goodbye“ je spievaná v takzvanej demo angličtine a nedáva žiaden zmysel. (Raccoon.city)

• - Film bol natočený za pomoci štátneho žrebčína v Kladruboch. (Raccoon.city)