Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

Tommassi3

Nechápu, co mají Forrest Gump, Dětská hra či Jurský park společného s "gangsterkami".. Navíc ani zde se Abrahams nevyhnul prdícím a blicím scénkám, což moc nepotvrzuje zdejší četná zamyšlení nad údajnou poctou nejen "mafiánským" filmům, ale předně těm vůbec nejkvalitnějším snímkům historie.. V rámci žánru mám skutečně "nakoukáno do zásoby", ale potíž je v tom, že ten vtip tu prostě nevidím a postrádám !! A tak i nadále za vrchol Abrahamsovy tvorby považuji dvojici Žhavých výstřelů !! Co se těch zmiňovaných poct týká, stačí si pustit jakýkoliv film Quentina Tarantina, ten skutečně ví, co dělá !! ()

Sosak

Zábavná typicky Abrahamavská parodie, tentokrát zaostřená na mafiánský filmy. Občas je to správně ujetý, šlehlý, trefný a hlavně vtipný s líbivou atmosférou. Snad jenom příběh trochu zmotali a nutno uznat, že Bláznivý střely a Žhavý výstřely jsou větší řitě (myslim jakože je to větší prdel...prostě sranda). ()

Malarkey

Další z řady opravdu výborných komedií, které buď milujete nebo nenávidíte a zřejmě poslední a nejlepší parodie, která byla spáchána na půdě bří Zuckerů a Jima Abrahamse a stála za to! Pokud neznáte Kmotra opravdu dokonale, tak si parodující scény moc neužijete, ale přesto se pobavíte i když to nebude ono. Výborný herecký výkon bohůžel poslední od Lloyda Bridgese veleznámého parodistického herce, který se díky Žhavým výstřelům stal opravdu slavný. Tímto je film jemu udělen na památku a to po právu. --- Jak se jmenuješ chlapče?...Tak Armani Větrovka ()

Frajer42

Dá se strávit. Několik vtípků vskutku vydařených, takže jsem se několikrát zasmál. Úplně si však nejsem jistý zda by se zasmáli i lidé, kteří žádný s parodizovaných snímků neviděli, i když při tak hojném jejich výskytu to snad není ani možné. Samozřejmě si film neudrží nějaké vyšší tempo moc dlouho. Nemá dokonce ani žádný smysluplný děj. Děj je tu vybudován jako koláž scének převážně z mafiánských velkofilmů. Viděl jsem mnohem lepší a vtipnější parodie. Tohle není žádný zázrak. 2* ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)
  • Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)
  • Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)