Podfukářky

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2019, 94 min

Rozpočet $21miliónovTržby USA $35,417,038Tržby Celosvetovo $95,017,038Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,181,185Tržby za predaj DVD v USA $1,226,966║ Na prvý pohľad ďalšia trápna americká komédia o zlodejkách. Našťastie tu je ale praštená bombička Rebel Wilson, ktorá sa ani moc nemusí snažiť aby zabávala, u nej ten prízemný humor proste sedí a k tomu okatá Anne Hathaway. Na nich to proste celé stojí, ich vzájomný súboj a praštené dobieranie pobaví. Zaškrípe to až záverom keď sa karty vykladajú na stôl, tam sa to moc neustálo, ináč v pohode. /videl v kine: 55%/(9.7.2019)

Rebel Wilson - skvělá!(25.8.2019)

Anne Hathaway po Debbiech Parťačkách opět krade a očividně jí tyhle role svědčí a vtipná Rebel Wilsion ji hezky sekunduje. Sice film nepřináší nic nového ( Will Smithův Focus byl třeba úplně jinde), ale na nudné odpoledne film stačí. Potěší celkem překvapivý zvrat v závěru. 60%(28.8.2019)

Obsahuje spoilery: "Musíte svou krásnou sestru zachránit, než ji zneuctí." - "Já vím, protože když bude zneuctěná, už nebude tak žádoucí, že jo?" Rebel Wilson, ač ji vůbec nemusím, tak má pro komediální role evidentně talent. Tady ve spojení s krásnou Hathawayovou skutečně vyniká. Ta část filmu, kde Hathaway učí tlusťošku okrádat staré mládence, přičemž je tlustoprdka labilní. Je ta nejvtipnější část filmu. Konec překvapil, vtipy mi seděli akorát mi jedna věc vrtala hlavou. Proč se na začátku tlusťošku vyspala s tím dědulou v letadle, když to nakonec k žádnému spojenectví nevedlo a o ukradeném náramku už celý film nebyla řeč? Tak trochu nedotažený scénář, ne? Jinak velmi nenáročná komedie. - 70%.(2.10.2019)

Jedno mají společné: podvádějí druhé. Jenže zatímco jedna je půvabná profesionálka jdoucí po velkých samolibých rybách, druhá poněkud neohrabaná amatérka. Ale zase s velkým zápalem. Nakonec se s vidinou vyšších výdělků spojí, aby se brzy zase neshodly, což vyústí v sázku, kdo je vlastně lepší. Obětí se stane zbohatlé ucho, které vynalezlo mobilní aplikaci. Obával jsem se, že výsledkem bude pár vtípků z traileru. Chyba lávky. Je to poměrně svižné, gagy jsou originální a místy docela chytré. A neřešme, že to občas prostě nedává smysl, že vztah mezi ústředními postavami nefunguje nebo proč nám vlastně tvůrci předkládají montáž, kdy jedna hrdinka trénuje druhou třeba skokem přes kozu či házením nožů. Tahle jednohubka chce prostě jen pobavit, i když místy působí ploše. Celovečerní debut britského komika Chrise Addisona těží zejména ze známé ústřední dvojice. Zatímco Anne Hathaway víceméně jen solidně pracuje s hlasem a střídá šaty a různé přízvuky, Rebel Wilson do toho pořádně šlápla. Což je jenom dobře.(14.8.2019)

Jsem vskutku velký fanoušek hlavní dvojice a u jejich společného filmu jsem nemohl chybět. Jen pro jistotu dodám, že to byl sarkasmus a bez přítelkyně bych na podvodnice možná ani nekoukl, nicméně nakonec musím uznat, že nám to uteklo celkem rychle a nuda se nedostavila. Zkrátka takové nenáročné pokoukání s krásnou výpravou a samozřejmě mnoha trapnými gagy, sem tam se však tvůrci i trefili. Teď si dám od Rebel Wilson zas rok pauzu.(19.8.2019)

• LiVentura

Rebel je opravdová Rebelka! Ale tohle asi těžko může být dobrou komedií..(14.9.2019)

Od začiatku sa to tvári ako nenáročná letná komédia, ktorá vlastne aj je. Dalo by sa určite polemizovať o vtipnosti jednotlivých hlášok a scén, ale vo výsledku možno počin s celkom čistým svedomím zaradiť do kategórie "neurazí, nenadchne" a pravdepodobne sa rýchlo vytratí z pamäte. Ak ste fanúšikmi pomerne prvoplánového humoru a chcete si pri filme hlavne oddýchnuť, mohli by sa vám Podfukárky páčiť. Čo mi prišlo veľmi podarené, boli úvodné titulky. Graficky jednoduché a (možno preto) efektné. Ale je trochu škoda, že keď sa na ne divák pozorne sústredí, vlastne mu prezradia nutnú časť deja. Ani herecky nejde o nič výnimočné. Rebel Wilson sa asi tohto typu rolí ľahko nezbaví. Anne Hathaway ničím neprekvapí, tí, čo ju milujú, tak ju budú milovať aj tu, ak ste ju nemali radi doteraz, tak tento film vám názor k lepšiemu zrejme nezmení.(31.3.2020)

Rebel Wilson je vážne taký rebel. Hlavne vďaka nej sa táto komédia dokázala premeniť na funkčnú zábavu plnú gagov a rôznych šplechov. Záver dokonca prekvapil aj príjemným twistom - vôbec som to nečakal, že sa veci tak vyvinú. Nejde síce o nič svetoborné, no príbeh nenudí a hlavne zabaví. Páčilo sa aj dievčatám. Lepší priemer. 65/100(21.8.2019)

Tyhle dvě dohromady vytvořily naprosto skvělé kombo. Občas vážně miluju tyhle primitivní komedie.(17.8.2019)

Velmi průměrná zlodějská komedie. Vlastně se točí kolem vztahu mezi Ančou a Rebel, takže z jejich podfucků se moc nedozvíme. Pár gagů a momentů bylo však super, škoda, že to kazil ten zbytek. 55%(15.5.2020)

Překvapivě funkční komedie o dvojici ženských podfukářek a jejich sázky. Zamrzí jen plně nevyužitý potenciál, komediálního talentu Rebel Wilson, které přesně tyhle role sedí, ale tentokrát ji nepovolili se opravdu rozjet.(3.2.2020)

• Stoka

Upřímně jsem to čekal lepší, ale propadák to rozhodně není. Ženy, které pomocí fíglú připravují muže o peníze (kdyby aspoň byly krásné, tak neřeknu). O originalitě se tu také nedá mluvit, neboť film z podobné premisy již vznikl hned dvakrát - jedná se o filmy Dva záletníci (1964) (nechce se mi to dávat do odkazu), pokud chcete, najděte si to sami, já vás jebem! A druhý film se jmenuje Špinaví, prohnilí lumpové (1988) ani jeden jsem neviděl, a s rozdílem tím, že došlo k pozměnění pohlaví podvodníků. Obě hlavní hrdinky působí jako chodící klišé (i když to by nutně nemuselo být na škodu, i s klišé se dá pracovat a čím víc filmů vidíme, tím víc vidíme i klišé) a tvůrci až moc v některých scénách tlačily na pilu - bylo to moc uhnané. Scénář mohl býl lepší a ve výsledku vlastně i celý film. Ale jak říkám, nejhorší to nebylo.(31.10.2019)

Podfukářky nejsou bůhvíjak chytrá komedie, která by dostala diváka smíchy do kolen a křečí, nicméně díky půvabné Anne Hathaway a trhlé Rebel Wilson člověk rád obětuje hodinu a půl svého času a nechá se unášet na vychytralých a nadmíru podlých tricích těchto dvou na první pohled diametrálně odlišných postav i hereček. Musím ocenit, že tvůrci nenaservírovali scenáristicky úplně plochou komedii, ale že se jim podařilo připravit i nějaké to překvapení a dějový zvrat.(24.6.2019)

Mám štěstí v posledních pár dnech na celkem povedené komedie. V tomto případě jsem velmi spokojen - Anne Hathaway a Rebel Wilson přesně splňují výklad pojmu protiklad - nemohou být dvě odlišnější ženy než tyhle dvě a jejich postavy a obě to naplňují do posledního puntíku. Zábavné, chytré, vtipné a příjemné(4.4.2020)

Riadne vytunené Před svatbou ne!. Pobavil som sa už vstupnou scénou a vlastne som sa už baviť ani neprestal. Vtipné scény, ktorých rozhodne nie je málo, vyplnené dobrou zápletkou. Dvojica Anne Hathaway a Rebel Wilson sa výborne doplňovali a ich rozdielny vizuál, charizma tvorili fungujúcu komediálnu chémiu. Často až debilný humor prvotriedne bavil. V rámci čistokrvných komédií videných za posledných 10 rokov budú Podfukářky horúci kandidát na TOP 5 . A teraz ma už prosím ospravedlňte. Mám zřejmě mrtvici. Necejtím kozy.(12.9.2019)

"The Hustle" ma nakoniec veľmi príjemne prekvapilo. Nemôžem povedať, že by to bolo komediálne zlato, ale na druhú stranu som tu dostal komédiu, ktorú som veľmi často nevedel odhadnúť, dobre ma zamotala a hoci Anne Hathaway je miestami trošku otravná svojimi nemeckými hlasovými imitáciami, tak Rebel Wilson si to vysoko užíva a musím sa priznať, že ma často poriadne pobavila. Aj keď to má jednoduchý koncept, tak vie to pomaly vytasiť niekoľko prekvapení, ktoré som nepredpokladal a podľa mňa fungujú. Ako som už povedal, Rebel Wilson si túto rolu náramne užíva a holka má moje sympatie. Anne Hathaway tu má tiež dobré momentky, no niekedy tu dáva také akcenty, až vie byť trošku otravná. Páči sa mi tá rivalita medzi nimi, ich spoločné doťahovačky a uznávam, že vedia ma dobre pobaviť. Záver indikuje, že možno budú robiť pokračovanie, no uvidíme. Necháme sa prekvapiť. A akosi nechápem načo sa musela Rebel Wilson učiť vrhať nože. Ale okey. Myslím si, že funguje. Ak chcete, pokojne si to pozrite a zabavte sa. Hodnotenie: B(7.8.2019)

Herecky slušný, příběh slušný, trocha humoru dobrá komedie.(31.12.2019)

Holky si fakt docela sedly. Rebel konečně dostala dost prostoru na to předvést, co umí a nemá se vůbec za co stydět. Anne jela jak parní válec, její přízvuky a změny charakterů fakt parádní. A potitulková scéna je geniální.(26.8.2019)

Normálně mám Anne Hathawayovou rád, ale tento remake Podfukářky jsou špatné a ona v nich také. Ale hvězdu navíc dávám za to, že je zde spousta skvělých hlášek, které často překročili mou kritickou smíchovou hranici. Je zde píseň Meghan Trainor s názvem Badass Woman https://www.youtube.com/watch?v=z6tjkL1kZBI . Ta nám řekne vše co potřebujeme vědět o feministické zarámování tohoto filmu. Film vidí muže jako bohaté a ženy nevýrazné. I s délkou 93 minut jsem se cítil jako o hodinu déle. Satira filmu trpí omezenou představivostí.(24.12.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8