Muž mírné povahy už nechce být jenom obětí šikany a přihlásí se do karate. Záhadný instruktor ho pak uvede do silně maskulinní subkultury, ze které jde strach. (Netflix)

JASON_X

Ukázkový, přímo učebnicový outsider Casey se po jistém traumatickém zážitku přihlásí do školy karate, kterou vede charismatický sensei a rozhodne se rozhodně změnit svůj dosavadní život, zahájit svou novou životní etapu, naprosto odlišnou od jeho etap předchozích. Zženštilou francouzštinu vymění za mužnou němčinu, adult contemporary (až dosud jsem tenhle název hudebního sračkožánru neznal) za heavy metal a místo poklidných nocí s čoklem v posteli začne navštěvovat noční lekce svého mistra, ve kterých jde o karate až ve druhé řadě, primární je totiž překonání vlastních limitů. A vše se zvolna šine až k vyšinuté pointě... Jestli čekáte standardní psychologizující černou komedii se středoproudovou zápletkou nedočkáte se, ovšem jestli se na druhou stranu těšíte na nějakou extrémní úchylárnu, budete asi zklamaní, veškerá podivnost a občasné násilí jsou podány decentně, takřka vyzenovaně, artovost na celé čáře vítězí nad brakovostí, střídmost nad křečovitou šokézností. S Eisenbergem jsem měl v jeho roli trochu problém, byl na svou postavu až příliš měkký, slabý, komediální. Zato Nivola coby svérázný sensei zaválel a Imogen žeru už dávno. ()

Lacike

Divný film o chudákovi, ktorého prepadnú a zmlátia a on sa prihlási na karate, aby sa z neho nakoniec stal tým, čoho sa bál. Zo začiatku to je celkom vtipné, ale od takej tridsiatej minúty je jasné jak sa to skonči a napriek pár bizarnostiam to už ničím neprekvapí. Eisenberg si pripísal do svojej zbierky ďalšieho divného chudáka. Nivola bol tiež skvelý ako jeho Sensei. A ostatní sú už len do počtu. Rozhodne to za jedno pozretie stojí, ale čakal som od toho viac. Niektorými motívmi mi to trochu pripomenulo Fight Club, ale to je úplne iná liga. 6/10. ()

Ouwen

Námět je takový lehce nenápadný, ale film je dost bizardní, má surreální atmosféru, syrovější vtípky a zajímavou režii. Místama i dost nepředvídatelný se skvělým koncem. Výborný herecký výkony a špičková audiovizuální stránka. Pokud máte chuť na kvalitní alternativní jednohubku, Art of Self-Defense by vás měl dostatečně ukojit. Riley Stearns je šikovnej režisér. ()

agentmiky

OK, OK, OK............Asi jsem čekal podívanou, jenž se bude držet více při zemi, dostal jsem ale mix jako vystřižený svou zvláštností od bratří Coenů a prapodivností Wese Andersona. Netvrdím, že to je přímo špatně, ale tím pádem to chtělo asi lepšího řemeslníka na režisérské i scénáristické židličce. Protože po stránce herecké nenacházím ani jednu výtku. Jesse Eisenberg si totiž ten film svým výkonem ukradl jen a jen pro sebe (byl bych to ale velký sobec, kdybych neopomenul Nivolu v roli mistra karate a i Imogen Poots, která též nepřehrávala a potvrdila mi jen to, že kasting se zde vydařil na jedničku). On příběh asi zněl na papíře moc fajn, a neberte mě špatně, takový závěr nakonec ten film zachránil, kromě toho se zde najde i dost jiných docela vydařených momentů, jenže ta soudržnost vázne, a po inteligentně napsané situaci následuje ta, která tomu dost podráží nohy. Jak jsem ale řekl, tak ta šílenost a lahůdkový konec, to vše doprovázené maestrem Eisenbergem, z toho dělají sice lehce, ale stále nadprůměrnou podívanou. Za mě dávám 65 % ()

Flipnic-RE

No tohle je šíílenej masakr !! :-DD Jako bacha, ten film není vůbec to, jak se tváří. Já byl slušně šokovanej. Už tak dost hořká a smutná tragikomedie se rozjede do takovýho masakru, že mi to hlava nebrala. Vtipný, ale hustě drsný a naprosto nepředvídatelný! ()

M.i.k.e

zvláštní film...Eisenberg si dal dalšího asociálního podívína a ještě zhruba ve třech čtvrtinách film jede podle nijak nepřekvapivého scénaře.Pak se ale vydá poměrně nečekanou cestou a vlastně díky bohu za to.Do té doby totiž nemělo Art Of Self Defense co nabídnout a těch posledních cca 20 minut tak diváka alespoň vytrhne z letargie...50% ()

Aljak

Podľa popisu ma to síce až tak neťahalo, skôr ma k tomu prilákali Jesse Eisenberg a Imogen Poots. Ale napokon celkom fajn film s prvkami čiernej komédie. Kopu irónie, sarkazmu a dôvtipných dialógov - to všetko ja môžem. A samozrejme, nechýbal ani moment prekvapenia, takže to celkovo ten film potiahlo k ešte väčšej atraktivite, ako som pôvodne očakával. Akurát to karate a bojové umenia nie sú zrovna moja srdcovka, ale našťastie mal film celkom iný odkaz, a za to som rád. ()

dubinak

Amerika má v posledních letech tendenci točit satirické filmy na nějaké ožehavé téma, o kterém se nemluví. Ani tento není výjimkou a Jessee se v roli asociálního nerda opět osvědčil a já ho v těchto rolích stejně miluju nejvíc. Tempo je sice pomalejší, ale scénář je teprve bizarní pochoutka, která se téměř nedá předvídat. Humor je tu přítomný, ale ve velice nezvyklé formě a spíš než vtipný, je až nepříjemně reálný a černě syrový. Jako celek mě film zaujal, ale spíše jsem z něj měla průměrné dojmy, i když vím, že kvalitu i myšlenku v sobě obsahuje, a to docela hlubokou. ()

Radiq

Pravda, že někde uprostřed to bylo i docela zábavné. Někde mezi tím, co si koupil metal a než se mu přihodilo to s jeho jezevčíkem. Ale mám z toho trochu rozpačitost na jazyku. Nevím, jestli si to dělá prdel z karate a karatistů (bacha, to by mohlo být nebezpečné), ale několikrát jsem se musel od černohumorného srdce zasmát. Když to ale chytne vážný tón, přestává to být i zábavné. Hlavně taky ze začátku trvá, než to začne být zábavné a taky ke konci to přestane být zábavné. Někdy to ale trochu je zábavné. Co s tím Eisenbergem? Německy umí skvěle. Chodí jak Nosferatu nebo posranej uťápnutej prďola. Když se ale v něm projeví jeho "slušnej oddíl", může připomínat i Františka Koudelku. A přesně takhle asi režisér potřeboval, aby to zahrál - proto se do role skvěle hodil. Ale já ho teda zrovna nemusím. Myslím, že je pořád ve všech filmech stejnej. ()

Cedr

Těžko zařaditelný snímek. Povedená černo-humorná quirky jednohubka? Nadčasový satirický komentář? Fight Club s Jesse Eisenbergem? Nevím, ale s odstupem času se mi to prostě sakra líbilo. ()

Johnny.ARN

Neskutočne nudná a zbytočne dlhá píčovina s nesympatickým obsadením a dejom, pri ktorom som úplne nepochopil, čo chcel autor povedať. Dúfam, že to nemalo hlbší zmysel a fakt to išlo len po povrchu. 2 z 5 ()

hanagi

Návod jak ze slabošského introverta vychovat drsného alfa samce? K mému velkému překvapení je to přece jen poněkud komplikovanější, hodně ironické a velice zábavné. ()

Timak

Jesse Eisenberg tohle umí a rozhodně mu to sedne líp, než nějaký Lex apod. Tohle je opravdu zajímavý počin, který dokáže nejednou překvapit. Příjemné překvapení. ()

VanTom

Artově zvrácená verze obvyklé šablonky, jak nespolečenský slaboch posílí díky kurzům bojového sportu svaly i sebevědomí a postaví se svým strachům/kolegům/šikanovatelům. Typicky nerdovský Jesse Eisenberg podléhá do extrémů vyhnané, pokroucené (= násilí adorující) představě karate a dokonale zvládne i výborný (asi půlsekundový ;-)) závěrečný souboj na život a na smrt, přičemž divák se střídmě nevěřícně baví a přemýšlí, co tím chtěl básník říci (o mužském šovinismu, toxické maskulinitě a tak). ()

RaggamuffinSVK

Čo som to sakra pozeral? Asi som ešte nevidel film, kde by sa môj dojem z neho počas pozerania tak rýchlo menil. Celé je to jedno veľké wtf, no napriek tomu reaguje na stereotypy bežného života. Úchvatný bizár. ()

Soweek

Jesse Eisenberg hraje klasického Jesse Eisenberga / Michaela Ceru. Tedy do půlky filmu. Protože pak se začnou dít věci, které byste od tohoto filmu určitě nečekali. Celkem průměrný film, který by si jinak zasloužil naprosto průměrné skóre se v druhé půlce rozšoupne a díky své nepředvídatelnosti si určitě hvězdu navíc zaslouží. ()