Všechno nejhorší 2

• USA Happy Death Day 2U (více)

Vysokoškolačka Tree bývala strašná mrcha, dokud ji osud nepotrestal tím, že ji nutil opakovaně prožívat ten samý den, na jehož konci ji brutálně zabil magor v masce maskota její univerzity. Každodenní krveprolití skončilo až ve chvíli, kdy Tree odhalila identitu pachatele (spolubydlící Lori, která ji už nedokázala vystát) a poslala ho na věčnost. Mezitím se z mrchy stala přátelská bytost věrně milující spolužáka Cartera, jenž jí v boji proti zabijácké časové smyčce pomáhal. Žili by spolu patrně šťastně až do smrti, kdyby nedošlo k sérii řady nešťastných příhod, končících tím, že se Tree znovu probudí v den svých narozenin, pár šťastných prožitých týdnů se rozpustilo jako pára nad hrncem a jedinou jistotou, kterou Tree má, je smrt, jež na ni večer čeká. Nabízí se prosté řešení – skočit za Lori, vyškrtnout ji ze života a vrátit ten svůj do normálu. Když však Tree Lori najde, je její spolubydlící mrtvá. Cosi se změnilo… Ve snaze vrátit vše do normálu přijde Tree záhy na to, že existují i horší věci než každodenní umírání. (CinemArt)

darkrobyk

Ač je film jedna motanice a vychází z jedničky, jen jde zase trochu jiným směrem, jelikož se hlavní hrdinka ocitá v jiné dimenzi, tak jsem se bavil stejně jako u předchozího dílu. Ok, jsou tu sentimentální pasáže s rodiči, ale naštěstí končí vždy, než stačí otrávit. Nejrozkošnější jsou asi sebevraždy. Drtič, skok bez padáku či fén do vany (který prý ale ve skutečnosti nezabije). A pak výstup osleplé Danielle byl rovněž zábavný. Trocha napětí během honičky s vrahem, byť zase ta smrt tolik nevadila, když bylo možné začít znovu. Leč pozor, Tree si začíná uvědomovat, že každá další smrt ji oslabuje a možná už další pokus nemá...Samozřejmě to mohl být krvavý masomlejn, ale já byl pro tentokrát spokojen. Oddechovka na pozdní odpoledne jako stvořená. ()

Fiftis

Snímka je tak ako jeho predchodca zaujímavá svojím žánrom, zažijeme si pár hororových lakačiek a celý koncept je pomerne desivý, ale zároveň sa nemusíme obávať dramatickej hudby, nevkusných vrážd a skupiny stredoškolákov. Viac ako hororom je totiž Všetko najhoršie 2 čiastočne detektívkou, pretože sa všetky postavy snažia vyriešiť totožnosť nového vraha. A samozrejme je tiež komédiou. Vlastne ma celkom prekvapuje, ako je možné, že z filmu, v ktorom je toľko potenciálne zaujímavých nápadov, vypadol nakoniec takto nezaujímavý priemer a ja som sa ním viacmenej prenudil. Ak vám jednička sadla, existuje slušná šanca, že aj tentoraz sa budete baviť. Navyše Jessica Rothe je celkom zlatá riťka a film vám s ňou príjemne ubehne. ()

filmfanouch

První Všechno nejhorší bylo neskutečný hit (při rozpočtu 4, 8 mega film v kinech dohromady nastřádal 125, 5 mega!) takže dává smysl, že si v Blumhouse řekli, že to zkusí s dvojkou. Příběh o dívce, která je každý den zavražděna a následně se probouží na začátku téhož dne kdy má být zabita a snaží se nejen přežít ale odhalit vraha byla fajn žánrová jednohubka, která si ze sebe dokázala dělat srandu a i když celá ta základní boží myšlenka jela na 50 procent a hlavní hrdinka byla prkenně na zabití, ve finále to byl pravděpodobně jeden z nejlepších slasherů posledních let. Je to do jisté míry způsobeno faktem, že je většina slasherů sračkami a ten žánr v posledních letech hodně zchudl, i tak je to ale pravda. Všechno nejhorší 2 ale není klasickým pokračováním a snaží se jít vlastním směrem. A je to dobře... Zatím co v prvním díle je Tree otravná a jen každý den umírá, aby se znova probudila na začátku dne a odhalila pravda, zde je Tree mnohem zajímavější postavou a stane se to, že díky hrátkám s dimenzionálním zařízením Sissy se Tree dostane do alternativní reality. Základní motiv záhadného vraha a restart dne po smrti zůstává, rozhodně se však nejedná o doslovnou kopírku jedničky.... Christopher Landon už režíroval a psal scénář k jedničce, takže Všechno nejhorší 2 zůstává hlavním tvůrčím týmem stejné. A právě u Landona se musí pochválit fakt, že se pokouší na to jít trochu jiným směrem. Kromě Slasherové teen komedie tu občas máme prvky i sci-fi, rodinného dramatu nebo romantického dramatu. Stejně jako v případě jedničky chybí brutální vraždění nebo atmosferická atmosféra a jedná se o horror přímo pro mladistvé. Tedy mladistvé, které už znají takové V zajetí démonů ale na Halloween, Uteč nebo Vymítače ďábla stále nemají odvahu. Kdokoliv bude mít ze Všechno nejhorší 2 nahnáno, musí být 12-letý fanoušek Eda Sheerana, nikdo jiný se prostě a jednoduše bát nemůže! Stejně jako u jedničky to celé kazí fakt, že má sice Landon jako scénárista dobré nápady, režijně to ale je celkem slabota. Taková sekvence o tom jak Tree uvažuje jak se co nejefektivněji zabít nebo diskuze s matkou, která na rozdíl od reálného světa v alternativní dimenzi žije jsou natočeni zajímavě, ale člověk si řekne, že to prostě mohlo být lepší. Efektivnější. Kreativnější. A to prostě chybí! Opět se to naštěstí nebere příliš vážně a dialogy nebo několika sekvencemi je to spíš nástřel na slušnou horrovou parodii, strkající do kapsy humor z posledních Scary Movie. Jessica Rothe je výrazně sympatičtější než v prvním díle, jinak jsou ale postavy z předchozího dílu vykresleni celkem méně zajímavěji a ani nové postavy nějak výrazně nezaujmou.A je to škoda. Ani druhý pokus o horrovou variaci na Na Hromnice o den více nevytvořil novou horrovou klasiku, kterou by si člověk chtěl co nejrychleji dát znova a doporučovat jí všude po známých. Jestli Landon u Všechno nejhorší 3 opět napíše zajímavý scénář a trošku výrazně zlepší i svojí režii, mohl by dorazit trošku lepší film. Všechno nejhorší 2 je možná ve finále slabší než jednička, musí se ale dodat, že jenom o kousek a minimálně za koule zkusit to jinak si to respekt zaslouží. Blumhouse ale tentokrát žádnou výrazně kvalitní věc ze své stáje nevyprodukoval.... () (méně) (více)

lamps

Landon překvapil a jde na to chytře. V jedničce nastavil neokoukané schéma a sázel na funkčnost detektivní linie a utajování vrahovy identity, která byla pro vyřešení dějové spirály klíčová. V pokračování se pokouší zpětně vysvětlit, jak samotná časová smyčka vlastně vznikla, cíle postav jsou tentokrát dopředu odhaleny a divák nemá být napínán hledáním „neznámé“ (v matematickém smyslu) společně s postavami, nýbrž skrze posílený princip deadlinů a tak trochu i efekt motýlích křídel. A minimálně v prvních dvou třetinách se to daří skvěle, děj se vyvíjí nepředvídatelně a zábavně, objevování nových odlišností totožného dne nabízí vděčné vedení pozornosti a titulní dilema, které před srdnatě umírající Tree vyvstává, tvoří dostatečně nosný prvek k prohlubování jejího vztahu s Carterem a k přemýšlení nad celou zápletkou v širších souvislostech, než by bylo potřeba. Na žádný slasher už se sice moc nehraje a tahle v prvním díle ještě dominantní linie tu plní dost podružnou roli, ale i tak mě nastavený vypravěčský mód hodně bavil a o to víc mě rozladila závěrečná půlhodina, kde se nevyhnutelné vyřešení oddaluje už vyloženě z povinnosti a většina scén s děkanem je úděsně trapnou a lacinou taškařicí. Kdyby se to celé ještě o 10 minut zkrátilo a dění ve finiši nabralo na přímočarosti, byl bych navzdory všem logickým pochybnostem skoro až nadšený – takhle se to sotva dokulhá k 70% s povinným odkazem na opět bezchybnou Jessicu Rothe, která by mohla z fleku hrát jak ženského Posledního skauta, tak i místo Kate Winslet v Titanicu. S tou ženskou okamžitě do velkofilmů! ()

JohnnyD

Happy Death Day 2U je ambiciózne pokračovanie, ktoré sa snaží čím viac odlíšiť od jednotky a to aj za cenu zásadného žánrového posunu. Napriek prítomnosti maskovaného vraha dvojka nie je ani toľko hororom, čo bola už i tak dosť komediálna jednotka. Film opúšťa slasherový koncept, keď hneď v úvode vytasí s odôvodnením, prečo sa Tree v predošlom filme opakoval deň. Táto sci-fi background story pritom zabíja tajomno jednotky a celý potenciál na slasherovú ságu. Napriek tomu ide stále o pomerne zábavný a vtipný film, no minimálne toľko, koľko je tu skvelých nápadov, je tu aj vaty a klišé. ()

misterz

Podľa môjho názoru kvalitou podobné jednotke. Možno trochu menej napätia, ale zase o to prepracovanejší príbeh, aj keď v niektorých miestach trochu zbytočne zmätočný. A mám pocit, že tu bolo trochu viac humoru. No na nadpriemer to aj tak nestačí. 65/100 ()

Allien.9

Nevím sice JAK, ale ze slasheru se nám stalo rodinné drama smíchané se sci-fi komedií, a i když beru "Všechno nejhorší" s rezervou, nemůžu se ubránit pocitu, že méně je někdy více. Treeina série sebevražd je boží a "nový" vrah je o chlup lepší než v prvním díle, ale časové smyčky, alternativní reality, family issues atd. nabízely daleko větší možnosti. ()

pornogrind

Popravdě se mi do dvojky moc nechtělo, protože první díl mi moc nesedl. Kupodivu dvojka nebyla tak špatná. Nevím jestli je to tím že od jedničky jsem očekával daleko víc a od dvojky kterou jsem si pouštěl spíš z povinnosti jsem zase nečekal vůbec nic a tak mohla jen překvapit. A to se taky stalo. V prvním díle mi byl osud Tree tak nějak u prdele. Ve dvojce už jsem s ní začal soucítit. Dvojka je sice míň hororová, víc Sci-Fi ( přístroj ) ale za to je rozhodně vtipnější ( různé způsoby sebevražd ). Nestává se to sice moc často aby bylo pokračování lepší než první díl ale tohle pokračování ( alespoň v mých očích ) je rozhodně zábavnější. Závěrečný titulky naznačily pokračování. No jsem zvědavej jestli se někdy ten třetí díl " upeče ". ()

mzss1

(80%) Viděno v kině. No vida a to mi jednička až tolik nesedla. Rozhodně mě zabavila, ty zasloužené 3* jsem dal, ale tím to haslo. Na dvojku jsem zašel jen tak ze zvědavosti. Ve výsledku to bylo v podstatě to samé, stejný koncept, podobný příběh, ale bylo to o dost zábavnější, nápaditější, hláškující atd. Celá herecká sestava mě bavila včetně hlavní a skvělé herečce. Žánrově to může připomenout hned několik filmů. Celé je to brané s nadhledem, ale jak se film ubírá ke konci, tak i nějaké ty emoce zafungují – skvělé. Víc od tohoto snímku se snad ani čekat nedá. Já se bavil, lepší jak první díl, ještě si to někdy pustím. A pozor pro ostatní ! Chce to nutně vidět předchozí díl a především si ho v případě pustit těsně před tímto novým. Je to dost pospojované a i některé scény jsou stejné. No, jsem spokojen, paráda! ()

kingik

Jessica Rothe se jako studentka Tree opětovně vrací do časové smyčky, aby i za cenu přehrávání, tupého divení se a zábavných skečů vysledovala identitu (nového) vraha v dětské masce. Vrahem už není v žádném případě Lori z prvního dějství, čímž je zcela zjevné, že se nemáte pouštět do druhého dějství, nejste-li zcela obeznámeni s předchozími událostmi. Pokračování na jejich základech výrazně staví, přidává další dějové linie a celé je to místy až nevkusně koncipované jako parodie v parodii. Jak jinak to nazvat, když jsem po pár minutách došel ke zjištění, že horor se ze studentské koleje odklonil na jinou kolej, načež přepustil místo fantasmagorické lince o dvou časových dimenzích. V jedné takové dimenzi je Tree nesmírně šťastná, že je její máma zase naživu, jen si musí dát pohov od postelových sblížení se studentíkem Carterem, který už (překvapivě) svírá v náručí jinou, nevyzpytatelnou a neoblíbenou Danielle. Časových rovin a paradoxů je nemálo, na události je to také scenáristicky bohaté, komediální a značně vědeckofantastická tónina přece jen brání touze sejmout zabijákovi jeho převlek, neb scén ze školní laboratoře, v níž je skryt převratný vynález, jemuž Tree vděčí za svoje trable, je přece jen o pověstný chloupek z jejího podpaždí víc, než by hororový natěšenec snesl. Takže mě v podstatě ani moc nezajímalo, kdo se pod maskou skrývá tentokrát. A rozuzlení rozhodně není vrcholem/vrcholnou pointou filmu. Ten jsem jaksi po celou dobu postrádal, kuchyňský nůž se moc na přetřes nedostane, gore nečekat žádné, film je přístupný. Mnoho diváků si pochvalovalo sekvenci, v níž je hlavní hrdinka donucena okolnostmi páchat řadu sebevražd. Tohle by se dalo označit za pověstný vrcholek. Druhé spojení režiséra Christophera Landona s herečkou Jessicou Roth je scenáristicky v mnohém nápaditější než předchozí jednostranný slasher koitus. Režijně si Landon drží úroveň, až tak úplně si nepohlídal dramaturgii (patrně úmyslně) a nevystačil si s uceleným žánrovým zasazením. A celé to má hodně náběh na překombinovanost. Dvojka má spád, ale i úseky, co tempo brzdí. A rozhodně nechybí originalitou kypící sekvence. Ukáže se, zda režisér svoji tvůrčí stáj ještě nerozšíří o plánovanou trilogii ( nižší komerční ohlas plány asi nedovolí zrealizovat). Jessicu Rothe u jiných režisérů nečeká mimořádná vytíženost, bude mít potíž zbavit se jména Tree Gelbman, takže se se svým "dvorním" režisérem Christopherem Landonem může směle pustit do ještě jednoho dekódování záludností časové smyčky. 7/10 ()

Kudly4

Ani ve snu by mě nenapadlo, že zrovna Happy Death Day 2U, bude o hvězdu lepší, než jednička, tenkrát jsem předpokládal, že tohle už bude právě odpad. Narovinu zapomeňte na Horor a možná je to dobře, že to spíše zajíždělo ještě víc do komedie. Jessica Rothe opět úžasná i vedlejší postavy jsou oukey. Zvrat celkem slušný. Bavil jsem se. ()

Yoshitsune

Tak jo, dvojka už možná už neni horor, i jednička s tím hororem a atmosférou, dost balancovala, ale dvojka už regulérně kašle na nějaký horor či hororovou atmosféru. A teď si každý musí položit otázku, chci od tohohle filmu horor........nebo něco víc, to něco víc, v tomhle filmu je. A to něco je, přátelství, láska k rodině (hlavně k matce) vs láska k příteli. Dvojka sice neni horor, ale je to sakra dobrý emotivní film, kdy si hlavní hrdinka musí vybrat mezi mámou a přítelem, což neni tak jednoduchý, jak se to může na první pohled zdát. Film přidal víc na humoru a v polovině následuje montáž úmrtí, která patří mezi top momenty, z celého filmu. Ale i na nějaké to vraždění dojde, které za mně docela ujde, žádné přehnané násilí/gore, zde neni a ani ho nepotřebuji, postačí ta kreativita a vtipné pojetí. A to ani nemluvím o dalších realitách, cestování čase a dvojnících, sakra Marvele tenhle nízkorozpočtový komediální-horor, to všechno stihl v jednom filmu a stačilo mu na to, jen sto minut https://www.youtube.com/watch?v=3Gv7OTn05zU. Sice se tím trochu vytrácí to tajemno, z prvního dílu, ale tohle je prostě nový level komedie, která se tváří jako horor, ale přitom má fantasticky napsaný příběh. Finále dost dobře graduje a je velice dobře napínavé, celkově mi tenhle odlehčenější styl, dobře sedl a musím dát velice spokojených pět hvězdiček. ()

silentname

"Happy Death Day 2 U" som chcel vidieť a súčasne som sa toho bál. Najmä z titulu, že predošlý film skončil uspokojivo a nevidel som dôvod na to, aby tu bolo pokračovanie. A keď bolo avizované, tak som mal obavy, že tu budeme mať zase to isté, čo sme už videli. Ale myslím si, že film si našiel celkom kreatívny a dobrý nápad na to, aby nám dal aj niečo čo poznáme a súčasne dať do toho aj nejaké nové zvraty, ktoré sme ešte nevideli. Pravdou je, že som z niektorých scénok bol skutočne prekvapený a zrazu som dokázal pre niektoré veci prejaviť viac citu. A prekvapivo to bolo hlavne pre Lori. To mi vôbec nenapadlo, že príde, ale taká je skutočnosť. Takže klobúk dole. Okrem toho mám pocit, že prvý film chcel byť viac thrillerom, kým tentokrát chce byť film viac komédiou. Nieže by prvý film nemal v sebe komické momenty. Ale tu je ich oveľa viac a mám pocit, že ani sa o horor skoro vôbec nepokúšali. Nenapadne mi asi jediná scénka, kde by bolo nejaké výrazné napätie. Pôsobilo to viac ako klasický béčkový thriller. Ale s dobrými postavami, ktoré som mal rád v minulom filme a rovnako je tomu tak aj tu. Dokonca je tu pár skutočne dobrých prekvapení v rámci toho, s ktorými postavami sa stretneme. A sú to silné momentky. Pre mňa takisto, lebo som sa dokázal do Tree v tomto smere vcítiť. Nemyslím si, že to funguje ako horor, ale určite to funguje ako dobrý béčkový thriller a komédia. Takže v tomto smere dokážem film oceniť. A ak bude pokračovanie, (ktoré koniec trošku naznačuje) som mu otvorený. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Jednotka bola dosť dobrá, dvojka udržala úroveň, trošku síce pokulháva, ale dám jej aspoň priemer, lebo z toho, čo som videl za posledné 3 dni sa mi zapálil očný nerv. Jessica Rothe síce stále vyzerá ako vystrašený pes a z diaľky ako Mischa Barton, ale ono to vôbec nevadí, ten Japonec bol vystrašenejší. ()

SeBig

Jako rly? Co to z toho udělali? Prcičky? Humor, který byl jediný, co mi trochu vadilo na prvním díle teď doprovází celou dvojku. Tohle už se ani neopovážím nazvat slasherem. ()

Chrustyn

První díl, byl docela zajímavá variace na Hromnice v hororovém podání, kdy se hlavní hrdinka snaží přijít na to, proč ji v den jejích narozenin, někdo brutálně zabije a ona si dá repete. Druhý díl jde jinou cestou a horor vystřídalo sci-fi. Bohužel je druhý díl méně zábavný a celá jeho premisa je dost nezajímavá. ()

Marze

Stejné překvapení jako original. Všechno nejhorší 2 nekráčí tiše ke status quo. Přišlo mi zoufale nekonzistentní a film se tváří jako by smysl dávalo. ()