Cyklus Oběti pokračuje svým sedmým dílem. Jmenuje se Nevlastní bratr. Tentokrát ho neotvírá žádný zločin, ale pokus o přiznání se z touhy zločin spáchat. V roli psychologa je opět František Němec a mužem, který se mu přijde vyznat ze svého trápení, je Viktor Preiss. Do jeho poklidného života totiž vstoupila po smrti jeho otce nevlastní sestra. To, co s ní prožil, ho přivedlo až k psychologovi. Nevlastní sestru, bytost kterou lze odsoudit i politovat, pochopit i zavrhnout, ale s níž nelze žít, hraje Vilma Cibulková. (Česká televize)

Hapretor

Z cyklu "Oběti" nejlepší díl. Cibulková výborná herečka a atraktivní ženská na svůj věk. Preiss podal neméně kvalitní herecký výkon se skvěle střiženým vousem. Dějově silné, k zamyšlení, uvěřitelné. Na české poměry opravdu zábavné a kvalitní filmové dílko. ()

Schlierkamp

Český televizní film z cyklu Oběti, popisující totální životní a morální propad dobře zajištěného muže v letech, jenž ke své vrozené dobrotivosti přidal jestě milostné city k nepravé osobě. Postavu pana Limberského, jenž díky smrti svého téměř nepoznaného otce nalezl svou nevlastní sestru Janu, zahrál V. Preiss výborně. Co se však týká hereckého výkonu V. Cibulkové, v roli oné asociální a nesnesitelné alkoholičky, řadím jej ještě o něco výš. Naprosto strašidelný příběh o jednom slušném člověku, jenž se sebeobětoval, doplňují i zajímavé postavy ve vedlejších rolích, například Janiččin druh V. Kratina či chudák manželka T. Medvecká. Kouzelný byl též Limberského kolega v práci, zřejmě nadřízený, jenž měl na každou situaci zhola neadekvátní komentář. Nevlastní bratr mě velmi mile překvapil, skvěle psychologicky napsaný scénář spolu v výkony v hlavních rolích mě přesvědčili k nejvyššímu hodnocení. ()

ostravak30

Tentokrát mě epizoda zklamala. Byla sice výborně zahraná, ale z počáteční vyžírky se stala milenka. I když jsou nevlastní sourozenci, jejich milostný poměr je pro mě vcelku prvoplánový. Jako bychom se dostali do fáze, že už neumíme natočit příběh bez milostné scény nebo zapojení paralelního vztahu jinde. Přitom ta stupňující se asociálnost ženy mě bavila, ale tím milostným dobrodružstvím to už nabralo dost nevěrohodný směr. Upřímně řečeno ani nevím, proč měl V. Preiss takový smysl pro zodpovědnost vůči nevlastní sestře. Mohl ji vyplatit a asi by se jí i zbavil. Jakákoli jeho snaha končila pádem na dlažbu a viníkem byl navždy určen on sám. Normální člověk by se asi takové bytosti, která jen vysává a neumí sama nic dát, rychle zbavil. Příležitostí, aby pochopil co je zač, měl dost. ()

J.Mayen

Vilma a Viktor, oba perfektni herci, ale musim uznat, ze tenhle lid, asi taky castecne diky blbymu scenari ze vsech co jsem doposud videl nejslabsi. Ale tahle serie CT me opravdu bavi musim uznat. ()

janemary

Naprosto všechny postavy měly co říct. Vilma Cibulková byla dokonalá a Viktor Preiss je taky hodně dobrej. Jeho oči říkaly co chce a on jí chtěl.... ()

Hombre8

Další z příběhů, už trochu monotematicky ukazujících, že hodný a naivní člověk je ve společnosti ztracen. Cibulková brilantně ztvárnila esenci koncentrovaného ženského zmrdství a Preiss, sice typicky po svém, ale taky dobře, libidem živenou mužskou hloupost a slabost. Pijavice a hostitel. Téměř biblický příběh. Je to docela depresivní, když  vcelém příběhu je tak málo postav, které by byly trochu pozitivní nebo aspoň neutrální. Tady snad jen Medvecká a Drozda. :-) ()

Cesty timem

Za výkony Vilmy a Viktora musím po opakovaném shlédnutí přidat hvězdu. Byli famózní! Vilma tyhle záporné postavy (které se sice prý hrají dobře) umí a vychutnává si je. ()