Výpravná koprodukční česko-slovenská pohádka o tom, co všechno se může stát, když nedostanete od sudiček do kolébky ani kapičku štěstí... Filmová pohádka režiséra J. Nvoty vznikla jako česko-slovenská koprodukce a vypráví příběh o tom, jak skromné děvče málem přijde o štěstí kvůli nezodpovědné sudičce, ale díky dívčině vytrvalosti a talentu a za pomoci popletených kouzel se všechno v dobré obrátí. Pohádka začíná ve chvíli, kdy přijde na svět děťátko a ke kolébce spěchají tři sudičky. Jedna má Johance do života darovat výjimečné vlastnosti, druhá překážky na cestě životem a třetí naděluje štěstí. Co se ale stane, když poslední ze sudiček, Tea (E. Vášáryová), svůj úkol nesplní? V pohádce plné napětí, humoru a překvapení se o tom na vlastní kůži přesvědčí její hlavní hrdinka, šikovná a sympatická Johanka (D. Zeleníková). Nemohou chybět ani král (O. Vetchý) a královna (známá slovenská šansoniérka S. Tobias), poněkud tvrdohlavý princ (F. Cíl) a jeho sestra, princezna stejně svéhlavá (slovenská zpěvačka Kristína). Chamtivý strýc a zlý bratranec se k Johance nechovají hezky, naštěstí proti nim zasáhne spravedlivá víla Tea. Jak už to tak v pohádkách a někdy i v životě bývá, je to především velká láska, která pomůže také Johance zdolat všechny překážky osudu. Nebude to ale snadné… (Česká televize)

Fuksinka

Jednooký král mezi slepými letošními novými vánočními pohádkami. Celkem zajímavý příběh docela originálně slepený ze starých známých motivů. Moc příjemná hlavní i vedlejší dvojice, stejně jako král s královnou. Výprava je i přes evidentně malý rozpočet slušná a tím pádem je pohádka hezká i vizuálně. Celou pohádku však degraduje předlouhý, nudný a zbytečný úvod, ktery by se v klidu vešel do 5 minut. Nebýt odhodlaná to dokoukat a doufat aspoň v jednu slušnou letošní pohádku, vypnula bych to po 15 minutách. Triky jsou taky příšerné. Když nemám na to, udělat je dobře, tak je radeji nedělám. Proč musí sudičky létat? Nedobrý dabing bych taky radeji zrušila. ()

CaptNemo

Druhou hvězdičku dávám za kameru a na současné české / slovenské poměry zajímavě udělané triky. Jinak marnost nad marnost. Česko-slovenské kompiláty dopadají divně, a to nejen vinou příšerného dabingu, kdy i u sama sebe dabujících herců máte pocit, že jsou ty hlasy úplně mimo. Trvalo to jen 85 minut, ale člověk má pocit, že mu to zabralo 3 hodiny. ()

filmovyfan

Jednoznačně nejslabší pohádka letošních Vánoc. Měl jsem co dělat, abych vydržel až do konce, protože jsem se opravdu strašně nudil. Jediné co mě na chvíli zabavilo, bylo počítat, kolikrát ještě Emília Vášáryová použije své otravné a přihlouplé zaříkávadlo. ()

Kozlowski8

Tea - jedna ze sudiček, nestihne dát do vínku právě narozené Johance lásku a štěstí. Nezbývá jí, než svoji chybu napravit. Z Johanky se však mezitím stává slečna a s Teinou pomocí se vydává hledat štěstí na zámek, přestrojená za chlapce... Stejně jako veliká většina českých (či česko-slovenských) pohádek z poslední doby, ani tato nevystupuje ze škatulky, nadepsané slovem "průměrné". A třeba konkrétně v tomto případě, by cesta za lepším výsledkem nemusela být nijak složitá. Film má dobrý základ (co na tom, že se lehce inspiruje jinými pohádkami), avšak scénář měl být trochu lépe propracovaný, hlavně v části, kdy chasníci plnili jednotlivé úkoly a sudička Tea do nich stupidním způsobem zasahovala. Tato postava (sudičky) je právě tím, co pohádku nejvíc ubíjí. Není dobře napsaná a paní Vášáryová výsledku už vůbec nepomohla, spíš naopak. Rozhodně jsem neviděl pohádku, která by mne obzvlášť oslovila, či dokonce nadchla, avšak neprožil jsem ani velké zklamání. 60%. ()

rigby

Asi nejslabší z letošní trojice nových českých pohádek, které byly odvysílány v průběhu vánočních svátků. Slabý příběh, zmatené ztvárnění, nejasné prkenné postavy bez jakýchkoli charakterů, primitivní efekty k pousmání. Chvílemi se na to dívat dalo, ale i samotný závěr potvrdil ubohost této "výpravné" pohádky. 2- ()

Elisson

3 hviezdičky len preto, že mám rada rozprávky s peknými devami a páči sa mi záverečná pieseň....ale pravdou je, že Slováci posledných už veľa rokov nestvorili nijakú poriadnu rozprávku. Sudičky a ich zaklínadlá boli maximálne trápne, negatívne postavy tiež....niektoré hlasy, či už pôvodných hercov alebo dabingové tam vyslovene nesedeli.... ()

Dawe2

Druhá nejhorší pohádka co jsem za poslední léta viděl. Horší už byly jen kdyby byly ryby. Letos se to nějak nepovedlo, slovenská spolupráce asi opravdu nebude to pravé. Možná to ušetřilo nějakou korunu, raději bych místo tří pohádek jednu a pěknou. Herci neherci, dabing co nesedí do huby, scénář slabota .... darmo mluvit. Herecky to zachraňovali hlavní představitelé a Ondřej Vetchý. ()

MorraEddie odpad!

Nejhorší pohádka letošních vánoc a možná všech dob. Něco tak hrozného jsem opravdu dlouho neviděl. Hnus! To nadabování mělo jako znamenat co? Ta obluda v hlavní roli ani nestojí za řeč,úplně mi zní slzely oči,když se dostala do záběru. Těch 85 minut života už mi nikdo nikdy nevrátí a já je ztratil na takové šerednosti. Za blbost se platí ()

honeysuckle

Marně hledám nějaké to zrnko vlastní invence tvůrců. Ústřední motiv nadpřirozeného průvodce hlavního hrdiny, jenž díky němu dospívá a nakonec dojde vytouženého štěstí byl použit už mnohokrát a lépe (O Janovi a podivuhodném příteli, O svatební krajce). Tady je ještě ona nadpřirozená bytost mentálně hendikepovaná a místo štěstí nosí problémy, být Johankou tak sudičku okamžitě reklamuju. Hned v natahovaném úvodu zapříčiní její útěk z domova a pro jistotu srovná její dům se zemí, to asi aby se náhodou nechtěla vrátit. Johance štěstí nepřeje ani později a zamiluje se do největšího pitomce v celém království, kterým je shodou okolností samotný princ. Romance a la Tři oříšky pro Popelku bohužel nefunguje, princ je na konci stejné ucho jako na začátku a ještě Johanku sprdne poté, co ta zachrání jeho sestru před nechtěných sňatkem. K tomu všemu jim hraje naprosto otřesný hudební doprovod (opravdu si nepamatuju že by některá pohádka z posledních let měla horší soudtrack). Potěšily mě snad jen půvabné a sympatické herečky: Dominika Zeleníková jako Johanka, Kristína Peláková jako princezna a Szidi Tobias jako královna. A jako fanynka pěkných kostýmů oceňuji recyklaci svých oblíbených šatů ze starších pohádek. Z letošní nadílky (2015) se věru nemohu rozhodnou jestli bylo horší tohle nebo Strachův Svatojánský věneček. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Mistr119

Ničím vyjímečná pohádka, která nevím, ale přijde mi, že zajímavá měla tendenci být snad jenon tím, že tam hraje Kristina - v nenápadně pojmenované princezně Kristýna a završené, když se zamyslíme, až perverzní písničkou "Na bieleho koňa posaď ma a leť...". No..tak tak 3 hvězdičky. ()

pavelbedi

Asi letošní nejhezčí vánoční pohádka. Začátek celého příběhu mi moc nesedl, jak ho mám chápat, ale pak už to nějako šlo samo a bylo to pěkné. Někdy mě štvalo, že se ta sudička do všeho motá a čaruje tam, kde nemá. Skoro celý film byl předabovaný a docela kazil atmosféru celého dění. Závěrem hodnotím pozitivně za krásné vyvrcholení a konec celé pohádky. Až na pár nejasností a much to byla super pohádka. ()

Naby

Pohádka byla celkem fajn, nicméně hned od zacatku to kazil český dabing. Na to jak si jsou naše jazyky blízko, tak volné klapání pusy bylo až moc obvyklé. Nebýt toho překladu, tak by pohádka v pohodě zapadla mezi ostatní průměr. Třeba budu mít to štěstí a někdy uvidím v originále a změním celkový dojem z 2,4* ()

Spike86

První, co mě už po chvíli vytočilo byl dabing a nekvalitně provedené postsynchrony. Klasika. Ale i když jsem se od tohoto oprostil, tak to moc nápadité nebylo. 35% ()

Majrek

Bylo hezké, že herci nepřehrávali a také kamera mne zaujala. Ale jak už tu bylo řečeno, jde o nesourodou směsici několika klasických pohádek, které v jednom hrnci končí podobně jako "Eintopf" Pejska a Kočičky. Jíst se sice v tomto případě dá, ale nějak zvlášť si na něm nepochutnáte... Také mne zarazila nepřiměřenost a nevěrohodnost některých scén (například tanec prince s jeho potenciální nevěstou, nebo napadení prince účastníkem rytířského klání - princ je atakován a král včetně stráží se na to jen dívají a nezasáhnou...). Není to špatné, ale chybí tomu trocha koření... ()

PeterSch

Nebudu hodnotit protože po 10 minutách jsem to musel vypnout kvůli otřesnému dabingu a vůbec jaký **** vymyslel dabovat slovenskou pohádku??? To snad Britové dabují americké filmy ??? Zvracená troska jménem Česká televize fuj! ()

Bohulib

Celkem hezká pohádka. Téma sice poněkud obehrané, ale slušně zpracované. Sudička mohla být trochu méně popletená a taky nechápu proč bylo potřeba Emílii Vášáryovou dabovat českou herečkou. Ale jinak to šlo. ()