Poznám ji podle střevíčku. Ta, které padne, bude moje žena...... Veľmi pekná, príjemná a humorná rozprávka. Nevyhľadávam ju síce zámerne (po toľkých pozretiach sa to aj dá pochopiť), jej každovianočné reprízovanie mi však vôbec neprekáža. Určite jeden z vrcholov rozprávkovej tvorby a to nielen u nás.(13.3.2012)

Donedavna som mala pri tomto filme 4 hviezdicky. Zmazala som ich. Kazdy rok nam vnucuju to iste. Ako ze "co by to boli za vianoce bez: popolusky, mrazika, wericha, buriana, .... atd.. atd.." Naozaj ma to uz nebavi a pri oblbovani sa citim ako blbec, presne tak ako sa slusi a patri. Nech si strcia svoje oblbovaky do ... kam chcu.(28.12.2013)

Z těch nejprovařenějších českých pohádek mám tuhle společně s Pyšnou princeznou nejradši, i když o stupeň výš řadím skvosty S čerty nejsou žerty a Šíleně smutná princezna, které jsou myslím české (alespoň mé) povaze bližší... Přesto - Libuška je skutečně tou nejmilejší českou princeznou, i ten Trávníček je tady zajímavý a to je co říct... Tak jeď Goťáku, jeď!!!! "Kdepak ty ptáčku!" 80%(21.6.2006)

Je v tom možná něco nezdravého, že pohádkám odpouštíme předvídatelnost, schematičnost postav, jednoduchoučký děj apod.,zatímco jakékoliv jiné filmy jsme připraveni za totéž strhat tím nejhorším možným způsobem. I já sám tou "vadou" trpím, žel asi méně než většina lidí. Mám raději Vorlíčka, který pohádkové (a nejen pohádkové) motivy staví na hlavu a do nových souvislostí, než Vorlíčka, který je kopíruje. Vorlíčka Doktora Mráčka, Létajícího Čestmíra, Křečka v noční košili, Arabely, Špenátu, Agenta W4C a Saxany. Lepší ***.(27.2.2009)

Popelka jako divoká amazonka:-) Umí střílet z kuše, umí jezdit na koni a lézt po stromech, je sympatická, milá, krásná..Divák si ji zamiluje už od prvních okamžiku a přeje ji jen to "NEJ", poté když učaruje princovi tedy ještě předtím než se tajemně a na zapřenou zjeví oslní na královském plese, nebo později když si ji princ veze na svůj zámek za doprovodu Gottovi písně "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš" to jen potvrzují. Pak už není více co řešit, má vyhráno..:-) Jedna z nejlepších a divácky nejoblíbenějších československých pohádek s milým a velmi dobrým hereckým obsazením, trvalá a stálá obliba.(1.12.2006)

• - Podľa spomienok Václava Vorlíčeka mal s obsadením Dory problémy, ale na Dane Hlaváčovej ho fascinovalo, že prijala úlohu, o ktorej bolo v scenári doslova napísané, že je škaredá. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - Na internete je anglický fanklub s petíciou, aby Supraphon vydal kvalitnejší soundtrack z rozprávky. (Raccoon.city)

• - Při širokém záběru na zahradu, kde Vincek (Vladimír Menšík) prořezává strom, stojí na žebříku a řeže větev pod sebou. Při detilu však odlamuje větev nad sebou. (dabingstary)