Jako prťavé kiddlátko jsem chtěla pokračování. Po letech jsem zjistila, že existuje něco jako Robert Baratheon a že co do příšernosti té tragicky zaniklé moravacké nádheře fakt nesahá ani pod lem legín. Teď už nedávám ani originál, aniž bych brečela, jak Popelka, logicky zahynuvší ve třiceti na uchlastání z deprese, měla kurva na víc.(31.12.2017)

Kriticky hodnotit toto dielko sa hadam ani neda. Je jasne ze to pre mna uz nieje ten magicky zazitok, ako ked som bol krpec, ale stale sa na to pozriem rad. A hlavne, az teraz dokazem docenit ten skvely - nenasilny humor a bezchybne charaktery (ja som si najviac oblubil krala a kralovnu). V tom je Popoluska nedostizna. (8/10)(25.12.2007)

Moc nechápu nadšení okolo téhle pohádky. Rozhodně není špatná, ale pofiderní titul nejlepší česká pohádka je rozhodně mimo mísu.K pohádkám jako Pyšná princezna, či Byl jednou jeden král si nemůže tento film ani čuchnout, Vorlíček prostě neumí navodit takové pohádkové klima, jak to uměl Zeman. A proč konkrétně se mi nelíbí? Z filmu je evidetní, že byl točen narychlo a že byl spíchnut horkou jehlou. Dalším velkým mínusem je přítomnost německých herrců, jejichž výkony film táhnou dolů a jejich dabing je pak absolutně příšerný. Zrůdnost postsynchronů u německých herců navíc úplně kontrastuje s těmi u českých herců. Na druhou stranu čeští herci jsou poměrně dobří, Šafránková je snad jediná z novodobých pohádkových princezen, která umí opravdu hrát.(11.11.2008)

Dám vám hádanku, a když ji uhádnete.... Poprvé - skvělá Libuška juvenilního vzhledu a Trávník v době, kdy slizem ještě neprýštil. Podruhé - propaganda, zaměřená proti rodinám netradičního typu. A potřetí - Mistr, pějící o nezkušeném ptákovi, co si hledá otvor. Nevíte? Škoda. Dokud nebudete znát odpověď na mou hádanku, budete čtyřiadvacátého krkat linecký u nějaké americké sračky.(20.11.2016)

Tváře umouněné od popela, ale kominík to není. Klobouk s peřím, luk a kamizola, ale myslivec to není. Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane. České pohádky opravdu nemusím, ale jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo a na Drei Haselnüsse für Aschenbrödel se každý rok na Vánoce rád podívám znovu. Podle mě nejlepší pohádka, jaká kdy u nás vznikla. Je skrz naskrz vtipná (Hele, princi!), pěkně odsýpá, má tu správnou atmosféru a rozverná Popelka s kuší, provokující prince s jeho družinu, je prostě úžasná. Pojď dolů. – Pojď ty nahoru.(23.12.2008)

• - Filmového Juráška predstavujú dva kone - na jazdenie využívali Ibrahima, ale v stajni ho zaskakoval nemecký kôň Kalif. České kone v Nemecku nemohli nakrúcať, lebo v tom čase colné predpisy zakazovali prevážať zvieratá cez hranice z dôvodu nákazlivej choroby. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)

• - Podľa spomienok Václava Vorlíčeka mal s obsadením Dory problémy, ale na Dane Hlaváčovej ho fascinovalo, že prijala úlohu, o ktorej bolo v scenári doslova napísané, že je škaredá. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - U hradu Moritzburg, na kterém se značná část filmu natáčela, je na památku před dveřmi na schodech kovový střevíček, do kterého si turista může dát nohu. (Sayko)