"Ty sis bral maminku, kdežto mě vnucuješ samý cizí holky." Ať si kdo chce co chce říká, ať si kdo chce co chce točí, tak Popelce žádná česká "porevoluční" pohádka nesahá ani po první oříšek. Popelka je totiž úžasná, nádherně si dělá srandu z urozených pánů, zneužívá zvířata k práci a ještě k tomu přináší lehce zašifrovaný sexuální motiv - "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?". A když se k tomu přidá zmatený princ, cvrnknutý čeledín a jedinečná macecha s rogalem na hlavě, tak za mě je to každoroční vánoční spokojenost.(26.12.2016)

Jako prťavé kiddlátko jsem chtěla pokračování. Po letech jsem zjistila, že existuje něco jako Robert Baratheon a že co do příšernosti té tragicky zaniklé moravacké nádheře fakt nesahá ani pod lem legín. Teď už nedávám ani originál, aniž bych brečela, jak Popelka, logicky zahynuvší ve třiceti na uchlastání z deprese, měla kurva na víc.(31.12.2017)

Spolu s Mrázikom je toto rozprávka bez ktorej sa nedajú predstaviť Vianoce (teda aspoň v televíziach si to myslia). Čo sa týka mňa osobne, nemyslím si, že by sa tento najkrajší sviatok v roku bez tejto rozprávky zrútil. Ak mám povedať pravdu, tento film som si nikdy nepozrel na prvý krát celý, ale vždy po častiach a moje hodnotenie je do istej miery ovplyvnené tým, že sa v podstate jedná o klasiku. Rozhodne však treba pochváliť skvelo odvedenú prácu Vorlíčka, hudba Karla Svobody má tiež niekoľko pekných melódií a zlatým klincom (do rakvy) je ,,Kdepak ti ptáčku hnízdo máš?" v podaní božského Káju.(18.10.2007)

K mému velkému překvapení se téhle pohádce tady v komentářích udělují dvě až tři hvězdičky a kydá se na ní hana... Tak já se jí pro změnu zkusím trochu zastat ;o) Především tady filmově všechno bezvadně funguje. Herci podávají profesionální výkony, výběr lokalit je téměř bezchybný, výprava naprosto báječná. Kromě několika málo pohádek z padesátých let si tady nemusí tvůrci hrát na chudé království, aby vysvětlili nedostatek komparzu nebo podobné obvyklé bolesti našich filmových a televizních pohádek. Dále se mi moc libí velmi přesná stylizace kamsi na rozhraní pozdní gotiky a renesance. Až na určité drobnosti v podobě hospodářského dvora, královského kočáru, přebírané kukuřice a pochopitelně, velké boty v podobě o dvě stě let mladšího barokního zámku Moritzburg (braného ovšem převážně tak, že to není moc okaté), tady všechno povětšinou stylově dosti přesně odpovídá šestnáctému století. To je v prostředí českých pohádek, kde se běžně potkávají reálie ze středověku a z 19. století, aniž by to komukoliv z tvůrců patrně nějak zvlášť vadilo, záležitost naprosto mimořádná a jako historik umění si ji velmi cením... Samozřejmě se můžeme tvářit, že to je "normalizační kýč", může nám velmi vadit zpívající Kája (upřímně, mě tedy vadí), můžeme tvrdit, že "ta původní" Popelka (v normalizačních letech, chudinka malá, ocitnuvší se na indexu) je daleko lepší, ale nic naplat. Kdyby nebylo tohoto filmového zpracování, byla by naše kinematografie rozhodně o spoustu momentů chudší a už kvůli té k zulíbání křehké Šafránkové a té báječné výpravě bychom tenhle film měli rozhodně vzít na milost. Ostatně, zeptejte se na názor malých dětí... Za mě: 80%(2.1.2015)

• Mi Nü-Chai

Jedině s norským lektorem jsem to zvládla bez dávivého reflexu. Jinak další tradiční ZLO, které srdnatě dlouhá léta leze o Slunovratu z obrazovek. Což mne přivádí k myšlence - vylézt na mě júrei, zajdeme něco popít, vylézt na mě Popelka nebo nedejcthulhu Trávníček, uřežu jim hlavy.(1.2.2013)

• - Kostýmy boli podľa pôvodného scenára robené na teplé počasie, ale keďže sa napokon natáčalo v zime, nestihli sa už prešiť, a tak Libuše Šafránková (Popoluška) musela v záverečnej scéne cválať na koni v ľahučkých šatách pri teplote mínus 21 stupňov Celzia. (Raccoon.city)

• - Česká televize se v roce 2014 postarala o to, aby tradiční českou pohádku mnoha generací digitálně zrestaurovala a přivedla ji tak do vyššího novodobého rozhraní. Nově zrestaurovanou ji pak pustila k příležitosti Velikonoc na Velikonoční pondělí v hlavním vysílacím čase. (P. J. D.)

• - Keď sa chystala záverečná scéna, kde pre Libušu Šafránkovú (Popoluška) príde Pavel Trávniček (princ) nad ránom na statok, režisér spomína: "Najednou se Menšík (Vincek) s Vítězslavem Jandákem( Kamil) večer ztratili.Později vyšlo najevo, že byl z toho pořádný mejdan. Ráno jsme nasedali do autobusu, a Menšík nikde. Ale pak si někdo všiml, že chybí i jeho auto, a řekl, že jel asi napřed. Dál jsme tedy nečekali, a když jsme dorazili na místo, opravdu seděl na zemi, dělal, že čte noviny, je úplně v pořádku a musí na nás čekat. Samozřejmě v pořádku nebyl, ale něco z těch novin mu zřejmě proniklo do mozku, protože když pak měl zavolat radostné „Ať žije Popelka", zařval místo toho z plných plic: „Prověřte Bangladéš!" (Raccoon.city)