Donedavna som mala pri tomto filme 4 hviezdicky. Zmazala som ich. Kazdy rok nam vnucuju to iste. Ako ze "co by to boli za vianoce bez: popolusky, mrazika, wericha, buriana, .... atd.. atd.." Naozaj ma to uz nebavi a pri oblbovani sa citim ako blbec, presne tak ako sa slusi a patri. Nech si strcia svoje oblbovaky do ... kam chcu.(28.12.2013)

• Mi Nü-Chai

Jedině s norským lektorem jsem to zvládla bez dávivého reflexu. Jinak další tradiční ZLO, které srdnatě dlouhá léta leze o Slunovratu z obrazovek. Což mne přivádí k myšlence - vylézt na mě júrei, zajdeme něco popít, vylézt na mě Popelka nebo nedejcthulhu Trávníček, uřežu jim hlavy.(1.2.2013)

Z vianočnej nádielky rozprávok sa tento radí medzi tie, ktoré si síce pozriem, ale len každý druhý alebo tretí rok. V porovnaní s ostatnými mi 'Popoluška' príde len ako chudobnejšia sestrička. Nie len chudobná do počtu minút, ale aj kostýmy, kulisy a celkový rozprávkový dojem nehrá na mňa tým pravým čarom. 65%.(24.12.2007)

Spolu s Mrázikom je toto rozprávka bez ktorej sa nedajú predstaviť Vianoce (teda aspoň v televíziach si to myslia). Čo sa týka mňa osobne, nemyslím si, že by sa tento najkrajší sviatok v roku bez tejto rozprávky zrútil. Ak mám povedať pravdu, tento film som si nikdy nepozrel na prvý krát celý, ale vždy po častiach a moje hodnotenie je do istej miery ovplyvnené tým, že sa v podstate jedná o klasiku. Rozhodne však treba pochváliť skvelo odvedenú prácu Vorlíčka, hudba Karla Svobody má tiež niekoľko pekných melódií a zlatým klincom (do rakvy) je ,,Kdepak ti ptáčku hnízdo máš?" v podaní božského Káju.(18.10.2007)

Dám vám hádanku, a když ji uhádnete.... Poprvé - skvělá Libuška juvenilního vzhledu a Trávník v době, kdy slizem ještě neprýštil. Podruhé - propaganda, zaměřená proti rodinám netradičního typu. A potřetí - Mistr, pějící o nezkušeném ptákovi, co si hledá otvor. Nevíte? Škoda. Dokud nebudete znát odpověď na mou hádanku, budete čtyřiadvacátého krkat linecký u nějaké americké sračky.(20.11.2016)

• - V roku 2013 sa konala oslava pri príležitosti 40 rokov od natočenia rozprávky v nemeckom Moritzburgu, na ktorom sa ale odmietla zúčastniť Libuše Šafránková, ktorá hrala Popolušku. (Raccoon.city)

• - Poté, co macecha (Carola Braunbock) vysypala na zem čočku společně s kukuřicí, Dora (Dana Hlaváčová) udělá do hromádky střevícem kolečko. Když se ale Popelka (Libuše Šafránková) po plese vrátí, po kolečku není jediné památky. (chleba24)

• - V Norsku byl zvolen překrývaný dabing, kdy je v pozadí slyšet čeština. Všechny postavy nadaboval norský herec Knut Risan. (M.B)