Film, který se stal spíš synonymem Vánoc než pohádky, milovaný stejně u nás jako u našich západních sousedů (i když tam si místo božského Káji vystačí se saxíkem). V r 2009 měl dokonce v Německu svou obnovenou premiéru. Mám s ní jen jediný problém - všechny ostatní Popelky působí díky ní jako bez života.(15.6.2005)

Kdo by se princi divil. Popelku není možné si nezamilovat. Krásná jako Libuška Šafránková, jemná, skromná, přitom vtipná, pohotová, správně přidrzlá a navíc umí střílet z kuše jako nikdo druhý, jezdit na koni a zkrotí nejen prince, ale i grošáka, kterého se bojí i šoltba. A stejně tak není možné si nezamilovat její příběh, který se po právu stal jednou z nejúspěšnějších českých filmových pohádek. Dokonce i ten Trávníček s Jandákem jsou tu snesitelní. Možná v mém žebříčku nebude stát na samém vrcholu, ale místo v první pětce má jisté.(31.5.2011)

Skutečně tady není o čem diskutovat -> Nejznámější česká pohádka. Už roky běží a zůstává v srdcích dál, dokonce bych si dovolil tvrdit, že léty zraje jako víno. Mladí (skoro až nevinně vyhlížející) herci odvádí své na stoprocent, svým způsobem je inovativní už přístup známé předlohy, vždy z něho vycítím mírnou ironičnost a jasný český rukopis. Vánoční atmosféra je jednoduše božská a podléhající. Je to tak, Vorlíček a Německo zde ještě neznamenalo funus pohádek...(3.3.2006)

• Real Tom Hardy

"PŘINESLS MI MŮJ STŘEVÍČEK?" ----------- Tak, touto zasranou rozprávkou som konečne ukončil 5 dňový maratón československých filmových odpadov, ktoré mi na oplátku zobrali všetky nervy, radosti, nálady a divácke pôžitky. Týmto sa chcem poďakovať filmom ako Kladivo na čarodějnice / Vyšší princip / Drak sa vracia / Obchod na korze / Spalovač mrtvol / Atentát / Ucho a Údolie Včiel, ktoré mi potvrdili, že v kinematografii každej krajiny sa predsa len nájdu nejaké klenoty a taktiež, že tá česká & slovenská počas celej svojej úbohej existencie dokázala vyprodukovať aspoň niečo znamenité.(21.8.2018)

Jako každý rok se velký statek chystá na vzácnou návštěvu- král s družinou se tudy bude vracet na svůj zámek. Přestože se statkářka se svou dcerou Dorou nedočkají prince, dokáže se pozvat na královský ples. Jejich nevlastní dcera, které nikdo neřekne jinak než Popelka, má sice zakázáno se přivítání zúčastnit, vůbec jí to ale nevadí. A tak čeledín Vincek se vypraví do města a přiveze Popelce tři oříšky, které mu spadnou do povozu a ty oříšky jsou kouzelné a splní Popelce tři přání a pomohou ji získat i srdce prince. Tahle nudná a obehraná pohádka mě už nebaví. Herci to však vytáhli. 60%(8.11.2009)

• - Arabský plnokrvník Ibrahim (Jurášek) sa narodil v roku 1956 v štátnom žrebčíne v Žabovřeskoch ako tmavý hnedák a postupom času zosvetlel až do bielej farby. Vo veku štyroch rokov bol vykastrovaný. Od roku 1960 behal prekážkové dostihy, neskôr sa dostal do jazdeckého oddielu Československý film Praha. V čase nakrúcania mal 17 rokov, čo je u koní vek, keď sa pomaly chystajú do dôchodku. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)

• - Film sa mal začať nakrúcať už v roku 1972. O stopnutie by sa postaralo nielen ministerstvo kultúry, ale aj celý mocenský aparát. Komunistická mašinéria sa totiž v tom čase pokúšala autora Františka Pavlíčka existenčne zničiť. (Raccoon.city)

• - Ako prví si mohli rozprávku pozrieť vo vtedajšom Sovietskom zväze, kde mala premiéru 1. Novembra 1973. Československí diváci si na ňu museli počkať ešte cez dva týždne. (Raccoon.city)