Kdo by se princi divil. Popelku není možné si nezamilovat. Krásná jako Libuška Šafránková, jemná, skromná, přitom vtipná, pohotová, správně přidrzlá a navíc umí střílet z kuše jako nikdo druhý, jezdit na koni a zkrotí nejen prince, ale i grošáka, kterého se bojí i šoltba. A stejně tak není možné si nezamilovat její příběh, který se po právu stal jednou z nejúspěšnějších českých filmových pohádek. Dokonce i ten Trávníček s Jandákem jsou tu snesitelní. Možná v mém žebříčku nebude stát na samém vrcholu, ale místo v první pětce má jisté.(31.5.2011)

Tu je presne vidieť klenot československej tvorby. Najlepšia rozprávka, ktorá má už vyše 40 rokov, a stále sa púšťa rok čo rok v televíziách. Ešte som nevidel žiaden "holywoodsky" film, ktorý by mal takú atmosféru starej klasiky ako je toto. Tradícia Vianoc, kde táto rozprávka nesmie chýbať. 95% - 5*(24.12.2013)

• hellstruck

Já se přiznám, že už to nemůžu ani vidět. Jsem opravdu vděčná, že Vánoce nestrávím v ČR a ta pohádka mě nebude pronásledovat. Bohužel nemůžu být zcela "objektivní" (jestli se vůbec dá být objektivní) a jsem ovlivněná tím, že to dávají pořád dokola. Ale co je moc, to je moc. A zas tak povedená pohádka to není, aby se to muselo pořád vysílat!(22.12.2011)

Dám vám hádanku, a když ji uhádnete.... Poprvé - skvělá Libuška juvenilního vzhledu a Trávník v době, kdy slizem ještě neprýštil. Podruhé - propaganda, zaměřená proti rodinám netradičního typu. A potřetí - Mistr, pějící o nezkušeném ptákovi, co si hledá otvor. Nevíte? Škoda. Dokud nebudete znát odpověď na mou hádanku, budete čtyřiadvacátého krkat linecký u nějaké americké sračky.(20.11.2016)

...joo joo..kdyz sem byl jeste malinkej...mel sem takovej sen, ze jednoho dne prijede krásnej princ na bílým koni, chytne me za ruku a rekne, "pojď....pojeď se mnou"...já bílý plesový šaty, zlatý střevíce, přisednu si k němu a pojedeme spolu dááál a dááál....v tý době mi bylo sedumnáct let, kouřil sem trávu, toulal se po venku špinavej jak prase, zkrátka já a popelka sme toho meli moc a moc spolecnyho...jako bysme si z ucha vypadli....este ted když si na to vzpomenu, chce se mi z toho brečet, ale protože mam ucpaný slzný kanálky, tak mi akorát hnisaj voči.....teprv loni sem si uvedomil, jaka je ta popelka krava...kurna kdyz mi vysypou na zem z jedny osatky hrach a z druhy cocku, tak to zametu, vyhodim a do osatek nasypu lusteninu novou..proc zbytecne riskovat H5N1?... ale jinak za 80/100 a ja si du vykapat voči(2.2.2007)

• - Když Popelka (Libuše Šafránková) řekne holoubkům, ať přeberou zrní a popel, je vidět, že ho jen sezobávají. (Jardaboss)

• - Na Vianoce 2012 rozprávku len v Nemecku odvysielali štrnásťkrát na deviatich televíznych kanáloch. Na svoje si tak prišiel iba režisér a scenárista, ktorí dodnes poberajú tantiémy. „Za Popolušku mi chodia ročne autorské honoráre okolo troch miliónov českých korún," prezrádza po štyridsiatich rokoch režisér Vorlíček, ktorý by vďaka kultovej rozprávke nemusel vôbec pracovať a rovnako tak aj jeho dediči, nakoľko im tantiémy budú chodiť ešte 50 rokov po jeho smrti. (Raccoon.city)

• - Libuše Šafránková (Popoluška) spomínala, že na konkurze jej zostali šaty, do ktorých sa už asi nikto nezmestil, neskôr na plese v Moritzburgu si všimla, že v nich tancovala jedna baletka. (Zdroj: cas.sk) (Raccoon.city)