Prý se to mělo původně točit v létě. Ještě že okolnosti rozhodly jinak. Pohádka nejpohádkovatější. P. S. Veverka louská oříšky. Rozlouskne první oříšek - stříbrné šaty. Rozlouskne druhý oříšek - zlaté šaty. Rozlouskne třetí oříšek - šaty posázené brilianty. Veverka začne plakat: "Já kvůli té pitomé pohádce snad umřu hlady..."(7.6.2006)

Tak jsem si o letošních Vánocích Tři oříšky zrevidoval. Nechci jí ubrat status kvalitní podívané, ale připadá mi, že je prostě až moc jednoduchá (ples se koná jen jeden) a i přes přítomnost postav macechy a nevlastní sestry se Popelka nemusí ani moc snažit a mnoho věcí jí spadne do klína tak nějak samo sebou. Dá se to srovnat s filmaři, kteří díky shodě určitých okolností točili poněkud jinak, než původně chtěli (sníh). Ovšem aby nedošlo k omylu, mnoho nadprůměrných složek snímku, notoricky známých, funguje i na mě (hudba, lokace, hlavní představitelka). Prostě jsem měl vždycky radši jiné dvě Vorlíčkovy pohádky, ve kterých mají vnitřní napětí i nástrahy osudu mnohem větší intenzitu a účinnost. Jak se budí princezny a zejména pak Princ a Večernice. To je aspoň majstrštyk!(2.1.2014)

Jako prťavé kiddlátko jsem chtěla pokračování. Po letech jsem zjistila, že existuje něco jako Robert Baratheon a že co do příšernosti té tragicky zaniklé moravacké nádheře fakt nesahá ani pod lem legín. Teď už nedávám ani originál, aniž bych brečela, jak Popelka, logicky zahynuvší ve třiceti na uchlastání z deprese, měla kurva na víc.(31.12.2017)

Neplánované zimní natáčení bylo to nejlepší, co film mohlo potkat. Jasné, ledové zimní dny, jiskřící námraza na stromech a sníh dali vzniknout ojedinělé atmosféře! Navíc pohádka má humor („...přijďte, rádi vás uvidíme...“), sympatické herce, není zbytečně temná a krutá, a nešetřila na kostýmech (tedy až na ten jeden, co má princezna Droběna na plese. Ten nedodává zrovna pocit starých časů. Ale co, je to pohádka, ne historický film), povedená je i moderní podoba chování Popelky, jenž střílí z kuše a prince, co prchá před preceptorem. Mimo jiné, už se přestávám divit, že Tři oříšky pro Popelku dobře znají i mimo ČR.(15.10.2003)

Tváře umouněné od popela, ale kominík to není. Klobouk s peřím, luk a kamizola, ale myslivec to není. Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane. České pohádky opravdu nemusím, ale jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo a na Drei Haselnüsse für Aschenbrödel se každý rok na Vánoce rád podívám znovu. Podle mě nejlepší pohádka, jaká kdy u nás vznikla. Je skrz naskrz vtipná (Hele, princi!), pěkně odsýpá, má tu správnou atmosféru a rozverná Popelka s kuší, provokující prince s jeho družinu, je prostě úžasná. Pojď dolů. – Pojď ty nahoru.(23.12.2008)

• - Libuše Šafránková (Popoluška) spomínala, že na konkurze jej zostali šaty, do ktorých sa už asi nikto nezmestil, neskôr na plese v Moritzburgu si všimla, že v nich tancovala jedna baletka. (Zdroj: cas.sk) (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kdy Popelka (Libuše Šafránková) odpočítává sloupy na schodech, jestli má jít na ples, nebo ne, odpočítá poslední a řekne "mám". Za tím sloupem, na který ukázala, je však ještě jeden. Měla tedy v rozpočítávadle pokračovat. (Jardaboss)

• - V době natáčení měla představitelka Popelky (Libuška Šafránková) 53 centimetrů v pase. (Bioscop)