Zase jedna z těch starších pohádek, které ještě mají tu zvláštní, kouzelnou, nezapomenutelnou atmosféru. Je jasné, že jsme to už všichni viděli alespoň desetkrát, ale rádi se podíváme i po jedenácté.(1.12.2003)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, na kterou se každé Vánoce rád podívám. Vždycky jsem litoval pana Libíčka, který se marně snažil přesvědčit prince a jeho druhy ke vzdělávání. No a navíc, když na scénu nakluše Droběna v podání paní Růžičkové, nemám slov.(16.12.2007)

Priam povinnosť. Film s ktorým je v našej domácnosti spojený každý štedrý večer po niekoľko rokov dozadu. Ja prosťe milujem túto rozprávku.(8.6.2005)

Typická česká tradiční pohádka o skromné popelce v podání Libuše Šáfránkové na příjemný Vánoční večer. Bez ní by snad ani nemohli být Vánoce :-)(15.2.2007)

Svým filmovým zpracováním (kostýmy, dekorace, interiéry, architektura...) ryze německá pohádka, již si Češi díky koprodukci tak trochu mylně přivlastnili...(14.12.2006)

• - Václav Vorlíček vždy pred Vianocami poskytuje rozhovory a pozývajú ho na zámok Moritzburg, kde pravidelne otvárajú výstavu filmových rekvizít či kostýmov. „Vďaka nim zafinancovali na zámku už nejednu opravu," úsmevne podotkol. (Brtniik)

• - Pri natáčaní na Šumave zapadol kôň Pavla Trávníčka (Princ) až po uši do zasneženej jamy. (Raccoon.city)

• - Protože by ve scénách, kdy se princové s Popelkou (Libuše Šafránková) honí šumavským lesem, herci uvízli hluboko ve sněhu, musel jim celý štáb předem prošlapat a upěchovat cestičky. Kamery se následně umístňovaly tak, aby nebyly viditelné. (Jirka_Šč)