• Wacoslav1

Stedry vecer nastal a hadejte co je v televizi? no samozrejmne ze tenhle skvost to je proste duvod proc se mi znechutila vetsina ceskych pohadek protoze je to furt dokola a navic kdyz ten film zhodnotim objektivne a bez detskeho nadseni musim konstatovat ze ten pribeh je sablona nejvetsi a vsichni herci vcetne Safrankove a Travnicka maji napsane zoufale neoriginalni a klisoidni role slo z toho proste vytezit o dost vic chybi jakykoliv napad nebo kreativita ale abych jenom nekritizoval tak kazdopadne souhlasim ze hudba se povedla a obcas nejaka ta scena je zabavna ale to je tak vsechno jenom ty tri orisky je vychytavka kterou bych bral z jednoho by mohlo vypadnout soukromy letadlo z druhyho tak 100 mega a z tretiho vlastni ostrov a mel bych vystarano...(24.12.2012)

Krásna rozprávka, celé je to natočené v takom pousmiatom, skromnom, pozitívnom duchu. Vianoce sú čoraz väčší a zbesilejší gýč, Tři oříšky majú veľmi veľa z ich pravého ducha a približujú ho... nie že by sa na to nedalo pozerať ktorékoľvek nedeľné ráno, najlepšie hneď po prebudení, ešte z postele :-)(11.1.2010)

Nalijme si čistého vína - je to naivní idealistická uspávačka pro (před)školáčky. Jde z ní ale tolik upřímné a ryzí pohádkové energie, že v čase vánočním snad i Mirce Spáčilové dojdou na okamžik tváří v tvář pocukrované televizní obrazovce všechny cynické úšklebky. Žhavá princezna Droběna Helči Růžičkové, ztrápený preceptor Jana Libíčka a dokonce i laškující (ex)ministr kultůůůry - to je přesila, které zkrátka nelze vzdorovat.(12.6.2012)

S touhle vánoční klasikou mám od počátku trochu problém. Krátce před jejím uvedením totiž zakázali televizní Popelku s Evou Hruškovou a Jiřím Štědroněm, protože emigroval Jan Tříska, který v ní také hrál. Tři oříšky jsem tedy dlouho brala jako náhražku z NDR, jejímž hlavním účelem bylo, aby divák rychle zapomněl. Možná jsem Oříškům trochu křivdila, možná ne, dnes už je to naštěstí pryč. Co na tomhle filmu dnes nejvíc oceňuji, to je určité potlačení pohádkovosti (jsou pasáže, které mají charakter spíš historického filmu než pohádky) a také fakt, že celý film se odehrává v zimě, což je méně obvyklé.(30.10.2006)

Dám vám hádanku, a když ji uhádnete.... Poprvé - skvělá Libuška juvenilního vzhledu a Trávník v době, kdy slizem ještě neprýštil. Podruhé - propaganda, zaměřená proti rodinám netradičního typu. A potřetí - Mistr, pějící o nezkušeném ptákovi, co si hledá otvor. Nevíte? Škoda. Dokud nebudete znát odpověď na mou hádanku, budete čtyřiadvacátého krkat linecký u nějaké americké sračky.(20.11.2016)

• - Arabský plnokrvník Ibrahim (Jurášek) sa narodil v roku 1956 v štátnom žrebčíne v Žabovřeskoch ako tmavý hnedák a postupom času zosvetlel až do bielej farby. Vo veku štyroch rokov bol vykastrovaný. Od roku 1960 behal prekážkové dostihy, neskôr sa dostal do jazdeckého oddielu Československý film Praha. V čase nakrúcania mal 17 rokov, čo je u koní vek, keď sa pomaly chystajú do dôchodku. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)

• - Aby sa za Popoluškou (Libuše Šafránková), ktorá odchádza na koni do lesa, rozbehol pes, museli mu hodiť snehovú guľu, čo je vo filme vidieť. (Zdroj: cas.sk) (Raccoon.city)

• - Filmového Juráška predstavujú dva kone - na jazdenie využívali Ibrahima, ale v stajni ho zaskakoval nemecký kôň Kalif. České kone v Nemecku nemohli nakrúcať, lebo v tom čase colné predpisy zakazovali prevážať zvieratá cez hranice z dôvodu nákazlivej choroby. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)