Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajda.l
  ***

  Nepochopitelný kult. Veskrze průměrné zpracování známého příběhu. Otravná hudba, které vévodí nesnesitelný hit božského Karla. Průměrné výkony charakterních herců (Menšík, Hlaváčová). U ústředního dua funguje pouze úsměv Šafránkové, předabovaný Pavlík strašnej. Holubi požírající luštěniny :) A největším zmarem je účast Zemanova prostituta Slávka Jandáka. Pohádka, kterou jsem příliš nemusel ani jako dítě. Čechům stačí ke spokojenosti skutečně málo. Ovšem uznávám, že z české pohádkové tvorby to patří mezi snesitelnější výtvory.(25.12.2016)

 • sinp
  ****

  Skutečně tady není o čem diskutovat -> Nejznámější česká pohádka. Už roky běží a zůstává v srdcích dál, dokonce bych si dovolil tvrdit, že léty zraje jako víno. Mladí (skoro až nevinně vyhlížející) herci odvádí své na stoprocent, svým způsobem je inovativní už přístup známé předlohy, vždy z něho vycítím mírnou ironičnost a jasný český rukopis. Vánoční atmosféra je jednoduše božská a podléhající. Je to tak, Vorlíček a Německo zde ještě neznamenalo funus pohádek...(3.3.2006)

 • flanker.27
  *****

  Prý se to mělo původně točit v létě. Ještě že okolnosti rozhodly jinak. Pohádka nejpohádkovatější. P. S. Veverka louská oříšky. Rozlouskne první oříšek - stříbrné šaty. Rozlouskne druhý oříšek - zlaté šaty. Rozlouskne třetí oříšek - šaty posázené brilianty. Veverka začne plakat: "Já kvůli té pitomé pohádce snad umřu hlady..."(7.6.2006)

 • teutates
  *****

  Jedna z rozprávok,ktorú môžem vidieť aj 20x a stále to bude ako"po prvé"!Jedna z najlepších,ak nie najlepšia Československá rozprávka akú som kedy videl!Skvelá atmosféra,réžia,herci :) Dovolím si poznamenať,že rozprávky týchto rokov patria podľa mňa medzi najlepšie na svete!Zahraničná produkcia je len trápnou napodobeninou"našej"rozprávkovej kinematografie!Neviem si predstaviť sviatky bez tejto skvelej rozprávky!(27.12.2007)

 • Fretakata
  *****

  Donedavna som mala pri tomto filme 4 hviezdicky. Zmazala som ich. Kazdy rok nam vnucuju to iste. Ako ze "co by to boli za vianoce bez: popolusky, mrazika, wericha, buriana, .... atd.. atd.." Naozaj ma to uz nebavi a pri oblbovani sa citim ako blbec, presne tak ako sa slusi a patri. Nech si strcia svoje oblbovaky do ... kam chcu.(28.12.2013)

 • - Režisér Václav Vorlíček dostal za Popolušku honorár 40 tisíc Kčs, čo bol na vtedajšiu dobu veľmi slušný peniaz. Do roku 2013 za predaj do rôznych krajín zarobil asi 3 milióny českých korún. (Raccoon.city)

 • - Libuše Šafránková (Popoluška) spomínala, že na konkurze jej zostali šaty, do ktorých sa už asi nikto nezmestil, neskôr na plese v Moritzburgu si všimla, že v nich tancovala jedna baletka. (Zdroj: cas.sk) (Raccoon.city)

 • - Ve scéně, kdy Popelka (Libuše Šafránková) oknem pozoruje probíhající bál na zámku, si můžeme všimnout, že při záběru na okno z vnitřních prostor zámků má vyškrábaný průzor na tabulce u zdi, ale při záběru z venku je průzor na vedlejší tabulce, která je více u středu okna. (MartinM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace