poster

Skandál po anglicku (TV seriál)

 • Velká Británie

  A Very English Scandal

 • Velká Británie

  Sex, Lies and a Murder Plot at the Heart of the Establishment

 • Austrálie

  A Very English Scandal

Životopisný / Krimi / Drama

Velká Británie, 2018, 2 h 50 min (Minutáž: 56–58 min)

Komentáře uživatele IvcaSammet k tomuto TV seriálu

 • Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)
  *****

  Kromě dokonalé herecké dvojice A Very English Scandal nabízí vynikající námět se scénářem, který jak pobaví, tak rozbrečí. Po dlouhé době zase něco od BBC, co mě chytlo už v první sekundě a nepustilo až do té poslední. Krásný rozjezd, který se v později promění v pořádné drama a nakonec završí soudním procesem je pro mě přímo dokonalá kombinace. Ben Whishaw a Hugh Grant mi k sobě sedli jako už dlouho žádná jiná dvojice, a jejich herecké výkony mě naprosto okouzlily. S každou další epizodou se dalo napětí krájet čím dál víc, navíc protože Ben Whishaw i Hugh Grant patří mezi mé nejoblíbenější herce, občas jsem zapomínala na spravedlnost a uvažovala, komu vlastně "fandit". Nikdy předtím jsem totiž na tuto událost nenarazila, a tak to pro mě byly nervy až do úplného konce. A Very English Scandal je opravdu skvěle zpracovaná minisérie, na kterou se znovu podívám s velkou radostí. Škoda, že se tvůrci rozhodli natočit "jenom" tři epizody.(25.7.2018)

 • Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)
  *****

  Po dlouhé době zase něco od BBC, co mě chytlo už jen podle názvu. Vynikající herecké obsazení, úžasný scénář a skvělý námět. Opravdu výborný rozjezd, první epizoda jak má být, nemohla jsem se od obrazovky odlepit ani na sekundu.(25.7.2018)

 • Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2018)
  *****

  Ze začátku mi přišel sled událostí trochu zmatený a někdy trochu nevysvětlený, ke konci se ale napětí zase dalo krájet. O trošku slabší než první epizoda, ale stále čistých pět hvězdiček.(25.7.2018)

 • Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2018)
  *****

  MILUJU, opravdu miluju soudní procesy na plátně, obzvlášť ty z Old Bailey. Vynikající závěr, nikdy předtím jsem o A Very English Scandal neslyšela, a tak to pro mě byly nervy až do úplného konce. Občas jsem sice měla problém s tím, komu vlastně "fandit" Ben Whishaw i Hugh Grant patří mezi mé nejoblíbenější herce, konec mě ale přece jenom vcelku překvapil. Opravdu skvěle zpracovaná minisérie, vlastně by mi ani nevadilo, kdyby z toho tvůrci udělali o něco delší seriál.(25.7.2018)