Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Drama "Skandál po anglicku" vypráví šokující skutečný příběh prvního britského politika, který kdy stanul před soudem za vražedné spiknutí. Děj se odehrává na konci šedesátých let minulého století, v době, kdy je homosexualita čerstvě dekriminalizována. Jeremy Thorpe (Hugh Grant), předseda liberální strany, který je zároveň nejmladším předsedou jakékoli britské politické strany za posledních sto let, má tajemství, jež se zoufale snaží utajit. Dokud se kolem ochomýtá jeho užvaněný bývalý milenec Norman Scott (Ben Whishaw), Thorpeova slibně se rozvíjející kariéra je v ohrožení. Nakonec vidí jen jediný způsob, jak Scotta navždy umlčet. Soudní proces s Jeremy Thorpem jednou provždy změní politiku poté, co britská veřejnost odhalí nejtemnější tajemství vládních činitelů i to, kam až jsou ochotni zajít, aby je ututlali. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jasný, Angláni se zase předvedli. Lehce gay téma a výborné herecké výkony? No jasně! Hugh Grant a Ben Whishaw se tu vysloveně předvádí. Hugh Grant nejlíp za hodně dlouhou dobu a Ben Whishaw měl důvod mě donutit k tomu zjistit si o něm, že je opravdový gay. Přitom to téma? To je silné samo o sobě a je úplně jedno jaké národnosti a vyznání jste. No a tři hodinové díly navíc k tomu? Není problém. Pokud od počátku víte, že tento příběh bude herecky silný a zároveň Vám je jasné, že tvůrce si režisérsky pohrál s kamerou, tak můžete být jistí, že zde Vás nic a nikdo nudit nebude. Naopak. ()

sharky 

všechny recenze uživatele

Fantastické herecké výkony obou hlavních představitelů (+mého oblíbence Alexe Jenningse). Whishawovi už nikdy neuvěřím žádnou heterosexuální roli a Grant konečně po druhé v životě (Paddington 2) dostal zápornou roli a dokazuje, že umí skutečně hrát, jen byl celý život chybně obsazován do rolí romantických milovníků. Táhne to výborný příběh, o kterém je nejlepší dopředu nic nevědět, a především výborně zvolená komediální nadsázka, ve které je to celé lahůdkově zabalené a bez které by to nefungovalo. Už se těším na český remake o obdobném "atentátu" na Sabinu Slonkovou. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

+4* Velké a nečekané překvapení ve třídílné minisérii z Velké Británie, které se mi díky rychle vytvořeným titulkům (poděkování patří honzig78) podařilo shlédnout. Pro mě úplně neznámá politická aféra, která asi tehdy hodně hýbala médii. Scénář je obdařen typickým britským sarkastickým humorem a vyzdvihuje ho i přesvědčivé herecké obsazení - Hugh Grant mě tu velmi mile potěšil. Natočeno je to decentně, takže by ho mohli i homofóbové zvládnout a pobavit se. Rozhodně doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Opět výborná věc, která by bez problému snesla velké plátno. Výborný scénář Russella T. Daviese (Doctor Who, Queer As Folk) dává velkou příležitost Hughu Grantovi a Benu Whishawovi, kteří jsou ve svých rolích naprosto přesní. Režie Stephena Frearse je bez debat absolutně suverénní a pečlivá výprava působí dojmem, jako kdyby tvůrci vynalezli stroj času a přímo nás vtáhli do Británie 60. a 70. let. Ohromný divácký zážitek. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Síla Skandálu po anglicku nespočívá ve výpravnosti nebo v tématu, ale v komplexnosti, preciznosti a přesvědčivosti hereckých výkonů. Minisérie je silná jak ve scénáristické práci, tak i v režii a hereckém obsazení. Dokáže mistrně balancovat na hraně několika žánrů a ocení ji fanoušci ostrovní televizní produkce, protože Skandál po anglicku je britský, jak jen britským může být. V podstatě vážné téma je mixované černým humorem a ironií, snad s výjimkou posledního dílu, který je víc soudním dramatem a nevyhne se v některých scénách kapce patosu. Po herecké stránce nemá série slabiny, ale absolutní uznání mají Hugh Grant, který si pohrál s charakterem příslušníka vyšší třídy a představitele politické moci. Je to jeden z nejlepších výkonů za celou jeho dlouhou hereckou dráhu a ti, kteří ho znají ze šablonovitých romantických komedií, by možná byli šokovaní, jaké polohy dokáže volit a jak odpudivý mix zbabělosti, snobství a arogance umí prodat. Jeho protiváhou je Ben Whishaw v roli zženštilého homosexuála, který přes zdánlivě křehkou slupku v sobě nemá zbabělost a umí překvapit. Skandál po anglicku je příběh o společenském vyrovnávání se s homosexualitou a o proměnách britské politiky v 2. polovině 20. století. Vysoce profesionální a zábavná záležitost. Celkový dojem: 90 %. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (2)

  • Ben Whishaw se sešel s opravdovým Normanem Scottem. [Zdroj: časopis TV Max] (gecko)
  • Ben Whishaw hraje v seriálu homosexuála Normana. Sám Whishaw oznámil svůj coming out (veřejně přiznal homosexuální orientaci) v roce 2014 a řekl, že to pro něj byla napjatá zkušenost, ale „všichni byli překvapivě milí“. Současně odtajnil, že v srpnu 2012 uzavřel civilní partnerství s australským skladatelem Markem Bradshawem. (Martrix)

Související novinky

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)

Reklama

Reklama