Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

Le artist nova

Do první poloviny filmu jsem byl nadšený skvělým námětem, hereckým obsazením a vytříbenými dialogy. Hltal jsem tu doslova realistickou atmosféru jedné z těch maličkých zakouřených místností, ve kterých se rozhoduje o osudu obžalovaného. Pot a dehet z cigaret na mne doléhali skrze tlusté sklo monitoru. Byl jsem v euforii... Náhle vše utichlo, úsměvné obhajoby, které přesvědčily i posledního "nevěřícího Tomáše" ve mne rozpoutaly zklamání. A já téměř se slzou v očích odpočítávám poslední vteřiny filmu... ()

luciebenadova

Absolutně špičkově naporcovaný příběh/nepříběh, postavený pouze na psychologii postav. Já jsem se zavřená v jedné místnosti s těmi pány nesmírně bavila. ()

4k7

To byl nepřekonatelný koncert, bravo! Režisér, který dokáže udělat z minima takovou jedinečnou podívanou, je u mě machr. Dvanáct porotců, dohadujících se celou dobu v jedné místnosti - to musí být sám o sobě pěkný vopruz. Jenže tenhle chlápek Sidney Lumet z toho dokázal vytvořit něco úžasného. Bravůrní herecké výkony (Henry Fonda, Lee J. Cobb...), pestré charaktery jednotlivých porotců a přesně mířené dialogy, jsou nejsilnější stránkou celého filmu. K tomu přidáme zamyšlení nad objektivitou systému spravedlnosti a dostaneme dílo, které má i po více jak půl století co říct ()

coromoro

Skvostná prehliadka charakterov typických pre mužov, ktorí majú moc rozhodovať. Vôbec mi neprekáža to, že film smeruje k happy endu, pretože dokázanie neviny sa mi v tomto prípade zdá priam irealistické, o to viac mi to lahodí. Každé jedno hlasovanie vo mne vyvolávalo túžbu počuť to krásne "not guilty". A Henry Fond rulez! ()

Daxus

Tohoto statického snímku jsem se i přes výborné hodnocení dost bál. Přeci jen, 96 minut prakticky v jedné místnosti může být dost nuda, ale obavy nebyly na místě. Vynikající snímek, s dobrou atmosférou a myšlenkou velmi hodnotný, u kterého se člověk určitě nenudí. Sonda do přesvědčení a hodnot průměrných amerických občanů. 100% za Voskovcovu pjůr ingliš. ()

sniperjozef

Perfektní! 96minut v jedné místnosti, kde je 12lidí, řeší se jeden a případ a člověk to stejně hltá. Moc se mi líbilo znázornění osobností a předsudků. A Henry Fonda opět prodal svůj herecký um. Popravdě, nejen on! Tleskám! A to jsem se k tomuto filmu přemlouval dobrý měsíc. Hanba mi! Pět hvězd jak vyšitých ()

donnovann

Nejdřív sem byl zvědavý jestli se mi může vůbec líbit 53 let starý film - úžasný. Dále sem byl zvědavý, jak si mezi silnou hereckou konkurencí povede Jiří Voskovec - skvěle zahrané. Těch 90 minut v jedné místnosti opravdu stoupá drama minutu po minutě. Tah režiséra postupem filmu měnit čočky ohniskových délek aby v divákovi stoupal pocit klaustrofobie se náramně vydařil. "Dvanáct rozhněvaných mužů" je prostě kvalita :) ()

Fidorek

Podlehl jsem kladným ohlasům na tento přes 50 let starý film a určitě jsem za to rád. Nikdy jsem si nemyslel, že by mohlo být tak zábavné a napínavé zároveň. Nechat 12 herců v jedné místnosti po dobu 90 minut. Bylo tam sice pro mě pár hluchých míst, ale většinou měl film spád a náboj. Nejvíc mě potěšil výkon Henryho Fondy a překvapilo mě jaký prostor dostal Jiří Voskovec, který to mimochodem zahrál výborně. 100% ()

Mabfred

Jedna místnost, dvanáct herců a skvělý film. Důkaz, že dobré filmy nepotřebují obří rozpočty, kulisy a efekty. ()

princesofpersia

Naprosto bravurně zahraný a natočený film, se kterým jsem měla jeden problém a to, že, i přes skvělý scénář, atmosféru a kameru, 96 minut trvající "hádka" místy trochu ztrácela mojí pozornost. ()

Zverkinus

Môže byť dej odohrávajúci sa v jednej miestnosti tak úchvatný a zaujímavý? Sidney Lumet spolu s jeho 12 rozhnevanými mužmi nám dokazujú, že áno. Žiadne miliónové rozpočty ani kaskadérske kúsky. Je to scenár a perfektný herci, ktorý nás držia v zajatí tohto diela od začiatku až po koniec. Zatiaľ čo 11 členov poroty odsúdi mladíka obvineného z vraždy svojho otca mihnutím oka, dvanásty ho odmieta posadiť na elektrické kreslo bez zváženia prednesených dôkazov. Tuto sa začína boj muža, ktorý neberie život mladého chlapca ako súdnu záležitosť, proti zvyšku, ktorého rozhodnutie ovplyvňuje z istej časti nedostatok času, alebo predsudky z minulosti. „Netvrdím že ten chlapec je nevinný, ale nie som presvedčení ani o jeho vine, nemôžem ho teda poslať na elektrické kreslo“. Myslím že toto je veľmi pekný odkaz filmu. Hovorí, že rozhodovať o ľudskom živote nie je ako rozhodovať o tom, ktoré nohavice si dnes vezmem do roboty. ()

mark9th

Mna napada len: Filmarcina vo svojej pravej podstate. To myslim spravne vystihuje moje dojmy z tohto nezabudnutelneho filmu.Aj po sto rokoch bude tento kusok moct konkurovat akymkolvek efektmi prespikovanym filmom. Jedna miestnost plna genialnych hercov vytvorila medznik v kinematografii. ()

anyonecek

K celému filmu posloužila prakticky jedna místnost a 12 lidí. Krásné drama, které vtáhne diváka do děje a od začátku až do konce hltá to napětí, které by se v té mistnosti dalo krájet. Opravdu jsem nečekal něco takového, když jsem se poprvé odhodlal tento film shlédnout a nelituji toho. Plný počet, protože tento film si ani nic jiného nezaslouží. ()

rob_troy

Naprosto úchvatnej a geniálně promyšlenej skvost z jediné místnosti, kde se porota zabývá případem vraždy a pouze 12 mužů má rozhodnout, zda je dotyčný vinen či nevinen. Černobílá a temná atmosféra, ohromné scénáře, geniální psychologický rozbor lidí a jejich jednání pod nátlakem. Klaním se až k zemi a zůstávám klečet celou noc. ()

J*A*M*B*O

Nedávno som si to porel a mením reakcie. Ak sa započúvate do deje vznikn veľmi dore premyslený film. Kopu rozhovorov o jednej veci, režisér udržal dej v jednej miestnosti a s jedným cieľom čo treba oceniť. Dávam 10/10 bodov. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film