Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

xxSkilledxx

Kouzelní herci, poutavý scénář, myšlenkové pochody a mohutný závěr. Film který mi ukázal, že pouhé dialogy mohou být napínavější než akční filmy. ()

Meg348577

Tak tohle mě fakt hodně baví. Neuvěřitelné, jak se z naprostého minima dá vykouzlit geniální dílko - zářivá ukázka toho, že netřeba množství moderních technologií, stačí bravurní scénář, výborní herci, dobré téma a čistá dokonalost je na světě... ()

GwyPal

Staré filmy dnes nemají pro mladé diváky žádné kouzlo. Jedou si na vlně těch svých efektních podívaných se spoustou výbuchů, vystřílených nábojů, litrů krve a hromadou mrtvol. Zkuste jim ale pustit Dvanáct rozhněvaných mužů a pravděpodobně změní názor. Tahle 57 let stará klasika má tu sílu přikovat k sedačce i floutka, který je odkojený na komiksech, v pokoji má plakáty všech možných superhrdinů a nikdy neslyšel jméno Henry Fonda. A přitom je to celé "jen" o skupině porotců, kteří diskutují v jedné místnosti, zda pošlou kluka na elektrické křeslo, či nikoliv. A je to hlavně geniální scénář a fantastické herecké výkony, co z filmu dělá nejlepší konverzačku všech dob. Jednou jsme seděli v klubovně a jako film na večer jsme s kámošem prosadili tuhle pecku (namísto Expendables, které chtěla většina). Nikdo jiný to tam neznal a nadšením zrovna neoplývali, ale po půl hodince byl každý doslova nalepený na obrazovku a hltal každé slovo. To prostě mluví za vše. A i když dnes už nikdo z oněch dvanácti porotců nežije, tak tento film udělali navždy nesmrtelným. ()

jigsaw44

Až 57 rokov starý film, ktorý bol natočený čierno-bielo len v jednej miestnosti. Tákato predstava nieznie zrovna dvakrát vábne, lenže brilantný scenár predčil moje očakávania. Napínavé, prekvapujúce a pútavé. Tento film je príkladom toho, že pokial film má dobrú zápletku, tak skutočne nie je potreba nič viac na natáčanie, než je dobrý scenár, jedna jediná miestnost a pár, teda tucet dobrých hercov. ()

stenrik

Jeden muž dokáže postupem času přesvědčit i ty, kteří ze začátku tvrdili že je vinen. Zajímavé je, že na konci filmu se ve stejné situaci jako Fonda na začítku ocitá Lee J. Cobb. Fenomenální film. ()

raru

To sa tak často nevidí.12 hercov a jedna miestnosť.A je to absolútne dokonalý film po všetkých stránkach.Čakám,kedy Sidneyho Lumeta niekto tromfne.....a nič. ()

Jeliik

Film za 12 mega vie natočiť každý, ale po roku upadne do zabudnitia. Stačí 12 skutočných hercov, jeden interiér, super scénar a môžu si nasrať všetky filmové fabriky na prachy. Nie jeden známy herec, výprava na saturn a všetci sa idú pojebať s tridééééé péčka. ()

Suchoš

Nečekal jsem že by mě mohl zaujmout film z roku 57 a říkal jsem si že už dneska nebude fungovat. Ale opak je pravdou a film si rychle získal moji pozornost. Dneska už by takový film asi nemohl vzniknout a určitě by neslavil žádný velký údpěch, ale o to je zajímavější. ()

marcoss91

1 místnost + 12 rozdílných typů lidí = Nezapomenutelný filmový zážitek. Geniality toho snímku spočívá v jeho scénáři a dokonale zahraných postavách. Od momentu, kdy porotci vkročí do oné místnosti, ve které stráví zbytek filmu mi bylo jasné, že koukám na něco výjimečného. Neuvěřitelně vtahující rozhovory a skvělý H. Fonda, kterého si oblíbíte už jen díky tomu, jak dokáže koukat z okna.Film co vás přinutí nehnutě sledovat postupné rozhodování porotců o vinně či nevinně obviněného. Tento snímek by měli vidět všichni filmový fandové povinně, už jen kvůli účasti našeho Jiřího Voskovce. ()

Gedik

Musím říct, že vzhledem k roku vzniku tohoto filmu, jsem se ani původně na něj kouknul nechtěl, protože jsem měl obavu, že to bude nuda pro pamětníky. Ale nakonec jsem naštěstí odhodil předsudky a musím smeknout. Skvělý film, jeden z nejlepších, co jsem v tomto žánru viděl. Každému doporučuji. ()

kuri-noha

Taková dramatická "pohádka" pro dospělé s ponaučením, že předsudky a šrámy na vlastní duši zaslepují oči a že střílet skálopevné úsudky od boku jednak nejde a jednak to škodí. Ač se film odehrává v podstatě jen v jedné místnosti, vůbec mu v té hodině a půl nepadá řemen a to díky vynikající režijní podpoře výborného scénáře, díky němuž je film servírován promyšleně kousek po kousku. ()

redaerara

Je to pecka! V životě jsem si nemyslela, že si oblíbím další černýbílý filmy, kromě Študáka, ale zjevně jsem byla na omylu. Mám ráda příběhy z jedné místnosti, mají něco, co výpravným chybí a tady tento si po celou dobu udržel mou pozornost. Žádný hezký zasek na obzoru nebyl = scénář musel být napsán bravurně. ()

foils

Příběh trochu šustící papírem (nebo spíš divadlem), zpracování poplatné době vzniku - přesto film nepůsobí klaustrofobně (ač se odehrává v uzavřené místnosti), a dokonce je napínavý! Jako úvaha o trnitosti cesty ke spravedlnosti navzdory všudypřítomným vlastním i cizím předsudkům snímek docela funguje i po letech. Pozoruhodné jsou některé dlouhé záběry. ()

Sansnom70

Skvělý černobílý film, kde jeden jde proti všem a nakonec se mu podaří vyhrát. Nedávno jsem viděl napodobeninu v seriálu můj přitel Mank. Akorát to bylo v kratší verzi. Pokud Vám nevadí černobílý film, který se odehrává skoro celou dobu v jedné místnosti, tak se na tento snímeček určitě podívejte :o) ()

7Jendaaa7

Skvělý film. I když se skoro celý odehrává v jedné místnosti, tak má skvělou zápletku při které jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Stále mě zajímalo, jak se celá porota nakonec rozhodne. Tento film mě rozhodně zaujal. Volím 5/5.. ()

kodwin

Těžké hodnotit. Jako divadelní hra by to bylo na pět hvězd, ale od filmu očekávám víc. Ano, jistě, komorní drama. Ale krom stařecké grimasy mě neuchvátil žádný záběr. Dialogy jdou na dřeň tehdejší americké společnosti a otírají se o všemožná aktuální témata Ameriky 50.let, tím je film určitě zajímavý, stejně jako učinkováním George Voskovce. Ale proč je 12 Angry Men v top ten ČSFD, to je pro mě stejná záhada, jako kde Lucka Vondráčková bere své fanoušky. Slabší čtyři hvězdy. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film