Žena v okně

• USA The Woman in the Window (více)

Kvůli agorafobii se drží doma, ale posedlost novými sousedy jí nedá spát – psycholožka, co se snaží vyřešit brutální zločin, který na vlastní oči viděla z okna. (Netflix)

hansel97

Trošku nudné a utopené v silném vizuálu, který není schopen vyrovnat scénář ani zakončení. Táhne to Amy Adams, ale i zbytek ansámblu je trošku zklamání. ()

claudel

Knihu máme v rodinné knihovně, ale nepodařilo se mi ji přečíst. Zaujala mě informace o autorovi, že trpí bipolární poruchou. Z filmu lze cítit silné psychické potíže a na mě samotného to bylo už trochu větší psycho. Tleskám už tradičně Amy Adams a Gary Oldmanovi, obsazení celkově je velmi silné. ()

ARI50

Takový zmatený film, šílená žena za oknem a její ne vidina, herečka se tam hodila, ale mě ten jeji život plný prášku dvakrát nebavil, i když konec nabral slušné otáčky tak to je pro mě nezajímavé. ()

luka4615

Zajímavě pojatý thriller, který zejména v první půlhodině bravurně buduje napětí a  předvádí ukázkovou práci s postavami. Bohužel, poté se to režisérovi Joe Wrightovi začne tak nějak poměrně zoufale rozpadat pod rukama, takže jsme zde nechtěnými svědky rádoby šokujících zvratů, které se ještě navíc střídají s těmi opravdu hloupými. Ve finále tedy dostaneme zmatenou a zbytečně natahovanou podívanou, která ani zdaleka nedosahuje takového věhlasu a nemá ani takové kouzlo jako knižní podoba. Škoda. (Netflix) „Curiosity is evidence of a decreased depression pattern.“ ()

JASON_X

Zručná a pohledná filmařina, jak už dala hned zkraje tušit úvodní jízda kamery po bytě a domě. Aspoň se trochu vyvážila výjimečná šerednost hlavní představitelky, jejíž odpudivý fejs zasíral obrazovku ca dvě třetiny filmu. Ale je fakt, že k téhle roli by nějaká charmantní kráska vůbec nesedla. Nesympatická tučná husa bez jakéhokoliv osobního života, zapíjející klepky chlastem a permanentně čumící sousedům do oken. Psycholožka, která se údajně živí psychologickým poradenstvím a přitom sama zralá na armádu cvokařů. Postupně se sice leccos vysvětlí, ale ta ženská mi svým zjevem stejně otrávila celý film. A pointa mě sice překvapila, ale zároveň mi i přišla dost pitomá. Na druhou stranu kladné hodnocení si zaslouží trojlístek Moore, Oldman a Leigh (která bohužel nedostala skoro žádný prostor), a taky už zmiňovaná dobrá filmařina a estetický vizuál (tedy až na...) ()

Lucasion

Když už vám horory dojdou, tak se pustíte do thrillerů. Velmi dobře obsazený průměrný psycho-thriller, který si bere to nejlepší z Hitchcockova Okno do Dvora. Amy Adams trpí agorafobií a nevychází z domu. Ovšem naproti v domě se začnou dít divné věci. Je fakt, že twist filmu čekáte od první minuty, a tak si jen počkáte jestli vaše teze je správná. Zas tak moc se seknout nemůžete, jelikož podobných filmů bylo natočeno už mraky. Film rozhodně není špatný a zabaví. Přestože je na trhu už mnoho lepších thrillerů a filmů, který umí budovat napětí. Třeba Čekej do tmy z roku 1967. (60 %) ()

BoPo

Na prvú dobrú sa ponúka porovnanie s filmom Disturbia. A tu Žena v okně prehráva po všetkých stránkach. Nepomohla ani účasť viac než kvalitnej trojice Amy Adams, Gary Oldman, Julianne Moore. A prečo tak jednoznačné súbojové KO? Film sa snaží vzbudiť pocit neistoty. Stalo sa to, nestalo sa to. Ale vlastne ani na jednu sekundu nikto nemôže pochybovať, že ano. Teda hlavné téma filmu vôbec nefunguje. Navyše postavy nedávajú vôbec zmysel a sú Vám úplne u prdele. Gary Oldman raz za čas príde na Amy Adams nakričať a zasa oddíde. Amy Adams sleduje filmy, raz za čas počuje divný zvuk, a potom chlastá. Vzhľadom na obsadenie a výsledný dojem sa tento kúsok radí medzi najviac zbytočné filmy roku 2021. ()

Skrk

Ruku na srdce, ale knižní předloha také nebyla nic extra. Jen film byl až příliš uspěchaný. 5/10 ()

corpsy

Režijné vedenie je skvelé, má to akýsi fincherovský pohľad, zameraný na neviditeľné vizuálne efekty, ktoré dobre vykresľujú atmosféru. Príbeh, to je už iné kafe. Je dosť nepresvedčivý a pointa gýčovitá. Herci si tu odovzdávajú výkony priamo úmerné platom, takže ani príliš nevystrkujú rožky. Film, ktorý zvláda svoju polohu kriminálneho thrilleru s dostatočnou vervou. ()

GodComplex

Mohlo to byt dobre, ale neni. Zasahy studia, strihani, pretaceni, jiny soundtrack a nakonec z toho vylezl nekonzistentni paskvil se zabitym potencialem. 4\10 ()

Trevor

Tak nebolo to práve okno do dvora, chýbal tomu možno trochu lepší nápad, respektíve záver a ostala nevyužitá agorafóbia hlavne hrdinky práve v spomínanom závere. ()

Eldrick

Od úvodního odkazu na REAR WINDOW je jasný, že budeme mít co do činění s variací na Hitchcocka. Kamerové průlety zas připomenou PANIC ROOM a překombinovaný děj a haluzní scény již po 20 minutách napoví pointu, která jako by vylezla ze SECRET WINDOW. Ve výsledku celkem zábavná taškařice již viděného s koukatelnou formální stránkou, ale dějově přesranou klišé a "moderními" politicky korektními manýry, kdy !SPOILER! starýho Amy Adams hraje Afroameričan a mají spolu mulatku, což působí jako pěst na oko, protože typově se k sobě vůbec nehodí. V tomto ohledu je film vlastně rasistický, protože manžel mohl být Asiat a mohli spolu mít položlutou mestičku. V neděli ráno u snídaně se to dá přežít, ale koukat na ten prasečí ksicht Amy Adams večer může být celkem oříšek. Vypsychlou schizofrenní píču sice umí zahrát věrohodně, ale srát ji do každýho druhýho filmu smrdí diskrimací fyzicky potentnějších kolegyň. ()

hhannie

Nemohla jsem se rozhodnout, jak tento počin zhodnotit. Knižní předlohu jsem četla a naprosto mě pohltila, zhltla jsem ji během jednoho dne. Na film jsem se těšila jako malej Jarda, ale ve finále jsem byla hodně zklamaná. Už před zhlédnutím mě překvapila délka snímku, vzhledem k předloze jsem si říkala, že se to prostě nedá zakomponovat vše. A taky že ne. Spousta prvků byla úplně vystřižena a od cca 30 minut dál mi přišlo, že to tvůrci vzali hodně hopem a celou atmosféru naprosto zadupali do země, jen aby to už měli z krku. V knize jste do poslední chvíle neměli v podstatě páru, kdo je pachatel, pokud ovšem nějaký byl a nebylo vše jen výplodem choré mysli hlavní hrdinky. Ostřihání děje ničemu opravdu nepomohlo a závěrečné odhalení bylo oproti předloze opravdu chabé a celé to působilo spíš hloupě. Úplný závěr á la happyend už raději nekomentuji.  Za vizuál a hudbu Dannyho Elfmanna dám tedy 3*, ale fakt hodně hnusnou a s ošoupanýma ušima, jak by řekla moje kantorka na střední. ()

BoredSeal

Strašlivě nepřekvapivý film, který vás může překvapit jedině tím, jak blbého twistu se celou dobu bojíte. Někdo do obsazení vybral tloustnoucí a blednoucí herce, kteří vypadají, že se trochu trápí, protože se upsali nějakému démonovi nižší třídy vlastní krví a takový Gary Oldman už skutečně vypadá na starého Drákulu, kterého hrál v roce 1991 - jen se omluvím Julianne Moore, která tu vůbec nevypadá na to, že obvykle hraje pomočující se důchodkyně nebo ženy za zenitem, které hledaj ve stáří lásku nebo spíše partnera, co pomůže v USA platit nájem. Když si děláte radost ze stáří herců, něco to vypovídá o zábavnosti filmu. Amy "Marfuša" Adams mě tady nějak iritovala (nejen vzhledem), celé to bylo depresivně nezajímavé a úzkost jsem při sledování pocítil jen dvakrát, když jí upadla zrcadlovka a Apple notebook. Nějaká snaha napumpovat to padání prachu na nábytek a válení se u TV legračně dramatickou hudbou nebo duševní rozhovory (asi) s kocourem jde totálně mimo. Děs, radši béčkový horor než tuhle věc předstírající áčkový zážitek. ()

M.i.k.e

Hitchcockovka bez Hitche,která není vůbec špatná,ale k tomu aby byla opravdu dobrá jako by jí něco chybělo.Nejsem teď úplně schopen identifikovat co to je,protože mě prakticky celou dobu bavilo novou Wrightovku sledovat,nedá se jí upřít slušná atmosféra,vizuál je taky v pořádku,stejně jako herci (hlavně Amy Adams protože zbytek má hodně málo prostoru),ale schází tomu větší šmrnc a charisma.Co se týká zvratů,tak ty jsou víceméně očekávatelné a žádný z nich mi nepřišel extrémně přestřelený,ale vlastně ani moc překvapivý (ve tom smyslu,že po první zvratu/odhalení sem čekal ještě minimálně dva a bylo celkem jedno jaké budou)...60% ()

Vyhy

Díky za to, že to zprostředkoval nakonec Netflix, protože za toto dát peníze v kině, tak toho hořce lituji. Bez atmosféry, přepálený konec, nevysvětlený pořádně motiv... nic, co by stálo za zapamatování. Škoda, přitom potenciál to má obrovský a věřím, že kniha může být skvělá. ()

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (více)

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

21.08.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Bojovník, Demolice) míří do televize. Upsal se novému projektu režisérky Janiczy Bravo (Zola), která teď napíše a natočí adaptaci článku A Suspense Novelist’s Trailt of… (více)

PF 2020

PF 2020