Žena v okně

• USA The Woman in the Window (více)

Kvůli agorafobii se drží doma, ale posedlost novými sousedy jí nedá spát – psycholožka, co se snaží vyřešit brutální zločin, který na vlastní oči viděla z okna. (Netflix)

Aljak

Amy Adams mám veľmi rád, ale v tomto filme mi išla neuveriteľne na nervy, aj keď v konečnom dôsledku to bola snáď jediná pozitívna postava celého príbehu. Na začiatku mi to pripomenulo Disturbiu, ale napokon sa z toho vykľula výrazne paranoidnejšia záležitosť, ktorá bola na môj vkus až príliš prekombinovaná a neustále tlačenie na pílu tomu vôbec nepomohlo. A pritom, samotný scenár nebol vôbec na zahodenie, ale tá hororová atmosféra tomu proste podrážala nohy. A keď som sa tak nad tým celým zamýšľal, tak logika tu tiež miestami úplne absentovala. Dialógy to tiež akosi nezachránili, ani pofidérne postavy. Nuž, tento štýl mi proste nesadol... 2* ()

Figu

Mě tyhle typy bijáků prostě baví! Mysteriózní, zamotaný, s nějakým zajímavým rozlousknutím, to je ono... Mám výhodu, že nečtu moc mezi řádky a že mě nevadí Netflix. Žena v okně kvalitu určitě má, i když musím lehounce uznat, že už jsme to viděli všichni snad stokrát.... I přes to, pálím skoro vostrejma! 75% ()

bourec

Někdo si v tomhle případě chtěl zahrát na Alfreda. Spousta podivnejch scén, spousta tlachání. Film naprosto zbytečnej. 30%. ()

Streeper

Kdyby byla možnost dál půl hvězdičky dala bych tři a půl. Nakonec jsem se to rozhodla zaokrouhlit nahoru, protože se mi to líbilo. Knižní předlohu jsem ještě nečetla, ale v budoucnu se na ní chystám, věřím, že mi kniha dá něco navíc než film. Ale film funguje skvěle, je to napínavé psycho. Hodně jsem tam viděla prvky Hitchcocka, takže je cítit, že režisér je jeho fanouškem, protože se hodně inspiroval. Závěrečná bojová scéna mi přišla trochu moc, ale atmosféra je skvělá. ()

Lenka.Vilka

Na Ženu v okně jsem se moc těšila. A po těch všech peripetiích, problémech, přesunech jsem se těšila, že je film alespoň na netflixu, když nakonec našel do kina. Protože mě se moc líbila kniha. Takže jo, byla jsem zvědavá na adaptaci. Protože já tenhle žánr mám ráda. **** Natočené je to dobře. Děj šlape a v druhé polovině je z filmu solidní thriller. S mrazivkama a tápáním. Má jenom jeden drobný problém. Bylo to trochu plochý a hlavně první polovina mi dala zabrat a šla proti mě, abych se do filmu lépe dostala. A obávám se, že tu pátou hvězdu dávám hlavně za předlohu. Nečíst, asi dám čtyři. (No, tomu se říká objektivita v praxi.) Z knihy od A.J. Flinna jsem toho cítila víc. Ne jenom jako téma, který je cool a jede stále na vlně. **** Amy Adams byla dokonalá a celou dobu jsem jí držela palce. A hudba dokonale dokreslovala úplně všechno. Jo, skvělý film :) ()

moviefreak

Príbehovo možno nie až tak prekvapujúce ako by sme diváci chceli ale tá réžia!!! Dom si asi režisér nechal celý postaviť a aj vďaka tomu sme dostali neskutočne skvelé zábery, s skoro všetkými scénami a práve vďaka nim nebol film ani na chvíľku nudný. Herci vybraný dokonalo a obaja noví Kapitáni Amerika potešili :) ()

C0r0ner

Za mě v pohodě jednorázová věc odehrávající se na ploše jednoho domu s pár postavami. To téma tu samozřejmě už bylo a zpracované bylo taky lépe (Hitchcock), ale když se nad tím tak zamyslím, tak moc věcí k vytknutí nemám. 70% ()

Juto

Táto pocta Hitchcockovi nebola dobrá. Najväčší problém je v napätí, ktoré skoro vôbec neexistuje. Zápletka je priemerná a k tomu strih je zmätočný, dosť mi vadil. 5/10 ()

majo0007

Amy Adams už nie je High Scool roztlieskávačka - a to je fakt... spuchnutá, pribratá, trojitá brada, mama-san - nábeh na Prasnicu z Bečky... Jujky, a nie je to práca maskérov! K filmu- je o hovne! ()

CatcherBlock

Výborná atmosféra a herci tu nechybí, ale místy dost zbytečně překombinované a rádoby "složité"..... Kdyby to mělo větší a přímočařejší tah na branku a ubralo to "šokujících" zvratů, filmu by to prospělo. ()

UhLee

(5/10). Od Ženy v okně jsem toho očekával daleko více. Amy Adams mě dost bavila v podobně laděném psycho seriálu Ostré předměty a očekával jsem podobnou kvalitu. No bohužel jsem dostal dost ubohou divnou verzi. Nedívá se na to špatně až na některé scény, které mi přišly až fakt ubohé, ale to by se tomu dalo ještě odpustit. Režisér měl k dispozici přehršel herců, kteří by si zasloužili daleko víc prostoru, ale oni ho tady nemají. Jediný, kdo trochu dostal svému jménu, byl Gary Oldman. Jinak můj objev roku Wyatt Russell bohužel nemohl pořádně předvést co v něm je. Shrnutí - Docela pitomý thriller, který se v závěru snaží být překvapivý, ale ve výsledku to je tak akorát trapné a pro potřeby scénáře. Viděl bych to na průser a promarněnou příležitost. Jsem z toho fakt zklamaný a mírně znechucen. ()

Script

Sice se jedná o další film se svědkem vraždy v sousedství, ale no a co? Tenhle film má něco do sebe. Především to, že hlavní představitelkou je agorafobická žena, která potlačuje vzpomínku na incident z její minulosti. A kvůli tomu, že bere prášky, které mohou způsobovat halucinace, tak nevíte, jestli se ta vražda vůbec stala a udržuje vás to ve zmatení. Amy Adamsová zde ukázala, že je pořád vynikající herečka. V závěrečném rozuzlování bylo lehce vidět, že to píše scénárista divadelních her, ale to mi moc nevadilo, protože závěr byl překvapivý a drsný zároveň. Udrželo to ve vás až k samotnému konci jisté napětí. Na to, že to prošlo dvěma různými produkcemi, tak jsem čekal mnohem horší výsledek. Jsem se závěrem naprosto spokojený. Za mě tedy 4 hvězdy. ()

jedna_vrana

Ani Amy nedokázala svojim hereckým umením toto dielo dostať na úroveň, ktoré by mu patrilo. Celé to nebolo zlé a na thriller by to aj stačilo, ale filmu chýba väčšmi ponurá a tajomná atmosféra. Film mohol mať potenciál, ale autori ho nedokázali rozvinúť do dokonalosti. Zostal pocit, že ste sa dívali na všetko cez mliečnu fóliu. Akoby častiam príbehu stále chýbal jeden kúsok puzzle k dokonalosti. ()

Copacabana

Keďže som takto pred rokom v lete čítala rovnomennú knihu, nevedela som sa dočkať avizovaného filmu. Kniha vo mne dokázala vytvoriť napätie, temnotu aj dramatický záver. Príjemným spestrením pre mňa bola záľuba hlavnej hrdinky v sledovaní noir filmov, v knihe ich autorka aj menovite uvádza, to ma naozaj bavilo, niektoré sa mi takto podarilo objaviť. Ale späť k filmu, mala som asi veľké očakávania, ktoré ostali nenaplnené. Chápem že bolo sa treba držať knižnej predlohy, no celý film sa tiahol, zdalo sa akoby sa tam nič nedialo, a ani atmosféra nebola dostatočne temná. Záver pôsobil akoby to už chceli mať tvorcovia rýchlo “z krku”. Nemôžem si pomôcť čo je mi aj ľúto, že divák celý film len na niečo čaká, ale nedočká sa. ()

SniperG1

Tohle je hodně stupidní snímek! Dosti průhledný děj, kdy už na začátku vlastně víte jaký bude konec. Napětí bylo asi jak když krájíte tupým nožem a co se týče hereckých výkonů, tak hrozně nudné, bez života. Ani Amy Adams to moc nezachránila, i když popravdě to asi bylo to nejlepší z celého snímku... 25% ()

Triple H

Ďalšia variácia na stále kvalitné Okno do dvora. Ak bol cieľ v divákovi chaotickým vizuálom a strihom vyvolať pocit psychologickej tiesne a neistoty, vyšlo to. Inak je dej a správanie postáv strašne nahodilé, od veci, nič nemá hlavu a pätu. Hviezdne obsadenie a režisér, ale výsledok je jednoduchá, v podstate brakova, blbinka, ktorá úroveň ako Hitchcockova klasika nedosahuje. Gary Oldman slúžiaci pomaly ako efektné krovie - kto by povedal že aj do takéhoto bodu dospejeme. ()

Johnny.ARN

Začal som to pozerať, hovorím si, je to podľa asi nejakej dobrej knihy, hneď hľadám vychytávky na druhý plán a zvraty. Pozerám so záujmom. Po hodine si ale hovorím, čo to kurva je? Nie a nie sa rozbehnúť, nie a nie doniesť a ukázať nejaký záchytný bod aby divák vedel alebo aspoň začal tušiť že čo. Záujem opadol. A čím ďalej to išlo, tým viac z toho bol len klasicky TV film thrillerového typu. Bez zásadného zvratu, s otrlým koncom a vyvrcholením príbehu, ktorý už vlastne nikoho nezaujímal. Joe asi nemal do čoho pichnúť tak na toto kývol. Pozitívum ale je, že blond robí Julku mladšou. Sklamanie. 2 z 5 ()

Yoshimitsu

Čumějící, nenamalované Amy Adams z okna skoro nic neuniklo. Byla skoro, jak stará Kelišová s moderním vybavením, která si dopřávala laciné víno s hromadou prášků, které zobala, jak lentilky. První půlka velká zívačka potom trochu akce, ale na průměr to stejně nestačilo. Dávám 40% ()

elanius

(42/2021) / Vôbec nie taký zlý film, ako hodnotenie napovedá. Hlavne Áčkový kasting láka rozmýšľať o tomto kúsku s Áčkovým očakávaním. Keby v tom hrali no name herci šlo by podľa mňa o nadpriemernú žánrovku s odpovedajúcim scenárom. Pekne natočené, rozumné množstvo twistov a prekvapivo akčný záver. Na Netflix, pohoda. (6/10) ()

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (více)

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

21.08.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Bojovník, Demolice) míří do televize. Upsal se novému projektu režisérky Janiczy Bravo (Zola), která teď napíše a natočí adaptaci článku A Suspense Novelist’s Trailt of… (více)

PF 2020

PF 2020