Ani deset let za mřížemi nestačilo pohřbít jeho zločineckou duši. Sean Connery v hlavní roli amerického thrilleru.  Sebevědomý Duke Anderson po deseti letech pobytu ve vězení konečně vychází na svobodu a míří přímo do luxusního bytu na Manhattanu, za svojí někdejší přítelkyní Ingrid. Léta strávená za mřížemi v něm rozhodně nevymazala jeho kriminálnickou duši. Duke má v hlavě plán na další loupež rozehranou ve velkém stylu. Jeho cílem je vykrást všechny luxusní apartmány, sousedící s Ingridiným hnízdečkem. Akce skutečně přesahuje jeho vlastní možnosti, proto osloví bosse místní mafie a s penězi od něj v kapse zaměstná tým elitních zlodějů… Napínavý thriller o podsvětí, stejně jako o zvůli oficiálních vládnoucích struktur, natočil významný americký režisér Sidney Lumet (tvůrce filmů Dvanáct rozhněvaných mužů, Zastavárník, Pahorek, Serpico, Vražda v Orient expresu či Rozsudek). Nepřehlédnutelnou hudbu k snímku napsal legendární jazzový hudebník, skladatel a producent Quincy Jones. (oficiální text distributora)

majo25

Originálna zápletka lúpeže čerstvo vyjdených väzňov, ktorú síce ťahá Connery, ale nielen on. Komické postavy vetchého starca či postaršiho buzíka sú podarené, rovnako občasná drsnosť a priamočiarosť konania postáv, ktoré tomu dodávajú gule. Celkovo je zaujímavé obsadenie, taký Walken ešte v mladučkej a vlasatej forme alebo Garrett Morris čoby mladý čierny seržant. Škoda, že chýba lepšia atmosféra, spracovanie je väčšinou v nadľahčenom móde a tiež to tlačenie na pílu s rôznymi formami nahrávok a high-tech špionáže, ktoré vyznieva dnes pomerne zastaralo. Ani agresívnejšia hudba mi príliš nesadla. Celý čas sa čaká na samotnú lúpež, ale po jej absolvovaní sa mi zdala príprava oveľa zaujímavejšia a aj vďaka nej nuda nehrozí. Záver úplne iný, ako si ho divák predstavuje. ()

JohnSmith

Myslím, že zmínka o nahrávání a páscích byla úplně mimo mísu. Jako klasická lupičská záležitost to nebylo špatné. ()

Han22

Byl jsem moc zvědavý  - Lumet thrilery uměl a Connery je jeden z mých nejoblíbenějších oldschool herců; svým charismatem pozvedne kdejaký film. Jádro filmu je bezpochyby vynikající. Zlodějská kriminálka, kde kolem sebe propuštěný vězeň shromáždí tým plný zajímavých postav, získá souhlas mafie a rozhodne se v jednom tahu vyloupit celý dům, kde bydlí jeho milenka. Výborný nápad, perfektní naplánování, samotná loupež i finále s policií. Je to místy vtipné, má to spád, hraje v tom mladičký Walken. A Connery ještě oholený, ale už plešatějící i šedivějící je perfektní. Bohužel celá ta sledovací část, kdy hrdiny od začátku sleduje x různých agentur je tam podle mě absolutně navíc a dost to ničí napětí. A SPOILER - zase to jako většina zlodějských filmů skončí špatně a navíc kvůli úplné pitomosti. Takže mezi 3-4*, ale dávám ty 4, protože mě ve filmu nic nechybělo, spíše něco přebývalo a protože Connery :) ()

Hanys_

Zvláštní thriller o naplánování a následné ne úplně hladce probíhající loupeži. Ale nic, na co bych měl za pár týdnů nějak zvlášť vzpomínat. 4.5/10 ()

arcticsky

Sean Connery v "bondovském" období hrál i v tomto mírně ironickém snímku o poněkud nepovedené masivní loupeži. Scénář je výborný! A pestrá paleta nejrůznějších kriminálníků a mafiánů také...Zajímavý je také pohled na prostředky dobového odposlechu. ()

MickeyStuma

Stará škola loupeživých a špionážních filmů, kde jsou 70. léta zatraceně znát. Příprava velkých loupeží, sledovačky a pořizování nahrávek vždy a všude. Sean Connery je trochu nevýrazný a nepřesvědčivý, ale to je asi stylem vyprávění. Snímek si sice drží své přirozené tempo, ale místama značně nudí pro svou převážnou konverzačnost. Až poslední půlhodina dostává ten správný punc. Ale to je zatraceně málo. Film zestárnul a dostal se do průměru. ()

bobin

Sean Conery má ještě svoje vlasy , milenka je platinová , na stěně visí Nixon a vrcholem techniky je magnetofon . Tedy správný film pro pamětníky . Je to klasické loupežnické téma . Polovinu filmu tvoří příprava na akci , ve druhé polovině lupiči řádí . Nakonec jsou pachatelé zlikvidování - což je na filmu to nejméně sympatické . ()

rekurseman

Skvělý film, Sean Connery v jeho ranné tvorbě je naprosto úžasný. Jeho velké ego sálá filmem jako magický oheň. V ději každou sekundu fandíte lupičům, aby se jejich lup podařil a oni vyvázli bez ztráty života. U tohoto filmu se nedokážu moc rozepsat, protože děj byl neskutečný, až jsem z toho byl zaražen jak skvělé filmy Hollywood tvořil v 60/70 letech:). ()

r007

Jeden z mých oblíbených Conneryho filmů. Myslím, že trochu nadčasový, ten teda nezestárne, i když publikum si bude hledat těžko. Kdyby hudbu dělal někdo jiný, dávám 5 hvězd. Takto je hudební doprovod místy uši drásající, a to mi vadí. Odvádí pozornost od děje a mozek trpí. Neuvěřitelně mistrovské jsou scény při samotném vykrádání jednotlivých bytů a vylíčení různých charakterů. A ten překvapivý závěr, to je lahůdka... ()

Svadbos

Thriller s rýchlym tempom. Vyvrcholenie je obzvlášť napínanvé. Dobrá hudba Quincy Jonesa. filmový debut Christophera Walkena. Energická, ale chatrne natočená komická melodráma. Sean Connery ako vodca gangu sa snaží prečnievať nad materiálom. Väčšina ostatných hercov hrá svoje úlohy vo všeobecnom štýle. V máloktorom filme nájdete toľko malých, bezcenných hereckých výkonov. Veľa času je stráveného chytákmi – každý rozhovor je nahrávaný, čo je vzhľadom na zápletku totálne irelevantné. Niektorí to nazvú iróniou. Film bol natočený podľa románu Lawrence Sandersa. ()