Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

p.a.douch

Tak dal bych čtyři (vzhledem k zbytečně roztahaný první hodince), ale nakonec dám pět. Co by místní experti od Ramba asi chtěli. Kydy o "béčku" atd., ty mě doopravdy berou. Rambo už je zkrátka starej, loď zůstala v Barmě, tak si jen tak vegetí. A nenasrat ho ta banda mexikánů, tak si spokojeně vegetí dodnes. V první části mohli ubrat na roztahanosti, ale vietnamský tunely tomu daly správný grády. Titulky správně nostalgický. Spokojenost. ()

MartinReno

V podstate ani neviem ako začať, ale keď začnem slovom RAMBO, tak myslím že som na dobrej ceste. Ak niekto napíše, že už to nebol ten Rambo, tak podla mňa Ramba v skutočnosti nikdy úprimne nechápal. Už od začiatku filmu sa velmi citlivo pripravoval divák na to, čo skor, či neskor musí prísť v plnej paráde. Možem s čistým svedomím napísať, že to bolo zrejme to najlepšie, čo som posledné roky na plátne videl a je jedno o aký žáner sa ťahajú zápalky. Arnold može len ticho závidieť ako to Sly s gráciou završuje aj po sedemdesiatke. Emocionálne je tento film ako dobre naladená gitara Jimmyho Pagea a brutalita iba podtrhuje tú márnosť a tvrdosť života, ktorú postava Ramba od svojho zrodu zažíva. Že tuctový scénár? Pche! Rambo je scénár a ostatné akčné slaboduchosti sú len jeho tieňom pod pouličnou lampou. Ak sa neurazíte, tak idem pozerať predošlé diely a vám odporúčam nahmatať si tie dve smiešne veci medzi nohami a ísť na to do kina. ()

eric88

Z nostalgie dávám 4. Jinak by to bylo za 3. Nechápu, proč ta dcera zemře. Snad jí jen zdrogovali, aby pro ně šlapala. A to ji předávkovali? Proč by to dělali?😂 ()

jungledmnc

Clovek asi cekal prilis :). Je to proste radovej akcnak s nijak originalni zapletkou, dejem nebo cimkoliv, takze doslova neprekvapi nicim. Nejvic me stvaly ty pateticky dialogy. ()

Gregor_Samsa

John J. Rambo strikes back one more time, tentokrát to je kousek za hranicí v Mexiku. No povězme si to upřímně: nostalgie táhne, ale samotná nestačí. Stallone interesantně zestárlý a prošedivělý a fakt je, že tu nasranost Johnovi opravdu věříte. Jinak je to ale ploché, i když R-ko potěší, jenže co naplat, mexická vyvražďovačka v Sicariovi je prostě jinej level. Jednička je kult a kultem zůstane, ale další pokračovačky jsou prostě B-čko s A-čkovými surovinami, a kdo to tak bere a nic moc nečeká, tak cajkuje a pokyvuje, takže hlavně, twl, nečekejte od toho nic víc. Protože tam nic víc prostě není. Kromě té nostalgie, samozřejmě… [60% (z toho 20% nostalgie); 2019-10-13 CinemaCity Chodov] ()

Achilesous

Jako zakončení série Rambo musím říct, že jsem byl překvapen. Zakončení celé série tímto “dílem” hodnotím stejně dobré či snad ještě lepší než Rambo: První krev. Opravdu se to povedlo. Za mě 5* ()

cortez

Jako celkově to nebylo špatné. Bylo tam pár účelových scén které tam vůbec být nemusely, mohli to vymyslet jinak (První jízda zachránit neteř - na Ramba netypicky nepřipraven. Neteř nevezl do nemocnice, a asi to muselo dopadnout tak aby se mohl pomstít, atd...) Ale co už. Jinak klasická a zase o něco jednodušší přehlídka zabíjení než v předchozích dílech. Trošku už to bylo nudné z pohledu jednoduchosti. Mám možná pocit, že v předchozích dílech byl zajímavější scénář. Tady to bylo jednoduše msta, a stavění pastí ala dospělý Sám doma :). Ale je pravda že v jeho věku už žádné skákání po kopcích nepřipadalo v úvahu, takže to musela nahradit pasivnější akce. Jestli to měl být poslední Rambo, tak myslím že ostudu to neudělalo. ()

argo.smile

Tak Juanitta Rambo nám ostal "Sám Doma" a máme tu hneď vianočnú akčnú rozprávku pre dospelých plnú pascí a občasnej krvi. Mohlo tam byť viac Gore, akcie... ale čo už. Nahodnotím to kôli milej rozlúčke s našim milovaným Johnom. ()

Ace.A.T.L.

Tak jsi jim to zase nandal Jendo Rambousů, ale už by to stačilo(bohužel v roce 2022 zjistíme, že prej nestačilo). Pomstil jsi, co jsi mohl, z průstřelů se oklepeš, ale už to nemá tu šťávu, tu sílu, to kouzlo. Trojkou to mělo skončit a dál se nejít. Takhle se jen odírá poslední šťáva ze jména Rambo a je to setsakra znát. Viděl jsem, mažu, už nepustím a nevadí. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

ridik1

Rambo řešil mexikány v tunelech a já měl větší starost o smažení vepřových řízků. Hodnotím takto, předkrm (trailer) za 2, hlavní chod (film) za 2. Řízky za 5 hvězdiček. ()

rigby

Nečekal jsem žádný zázrak a také jsem se ho nedočkal. To by mi snad ani nevadilo. Scénář je tradičně velmi slabý, založený jen na pózách, prázdných slovech a siláckých gestech. Malým plusem byly občas pěkné obrázky. A tak jsem se těšil spíše na nějakou akci. Ale té jsem se dočkal jen pár minut v samotném závěru filmu. A ta byla spíše nahrazena brutálním a rychlým zabíjením, než přehlídkou svalou a akčních scén. Ale co chtít od staříka, jakým je dnes Stallone. Pro mě jednička a dvojka zůstanou nepřekonatelnými. ()

hony23

Nasrat nejbrutálnějšího důchodce z celé Ameriky není vskutku dobrý nápad, o čemž se přesvědčila i skupina mexičanů, která do svého byznisu s drogami a dívkami přibrala Rambovu neteř. Tomu už sice od dob válčení v džungli zkornatěly tepny a artróza pokročila do posledního stádia, adrenalin z pachu krve ho ale uvede do extáze, ve které udělá sekanou z celého drogového gangu. Akční scény jako vždy výborné a o nic jiného v Rambovské sérii vlastně nejde. ()

mouzi

Tak tohle je celkem hrůza. Tvůrci se sekli asi o 30 let, neboť je zde zcela opomíjen vliv technologií 21. století, tedy přinejmenším mobilních telefonů. Opravdu bych byl radši, kdyby se děj odehrával v 80. letech, potom bych asi hodnotil vysoko. Takto bohužel musím, ač nerad, hodnotit tuze nízko za totálně odfláknutý scénář a vlastně film jako takový. Prakticky všechno tu působí strašně nízkorozpočtově. Zvuk mizerný, hudba veškerá žádná, střih katastrofální, s čímž se pojí i děsná kamera a celkově to působí tak, že děj se odehrává v 80. letech a John Rambo pořád žije ve studené válce a má podkopaný a zaminovaný celý pozemek okolo domu. Ve výsledku to však ani trochu neodpovídá tomu, co je znázorněno na začátku. Tohle je prostě Béčko jak vyšité a v zájmu Stalloneho bych to vůbec nedával do souvislosti s Rambem. Abych jen nehanil, posledních 30 minut dobře našlapaných, jenže kamerově úplně mimo. Sorry jako. ()

cubiczech

no tak trochu jsem rád, že to nekleslo na úroveň Terminátora, Die Hard a podobných komedií udržovaných na přístrojích ve starobním polospánku. Rambo z toho bohužel moc cejtit není, prostě je tam Stallone v Taken. Oceňuju množství krve a praskajících kostí, to Liam Neeson neměl. ()

PamPero 1

Okatá kopírka 96 hodin, která je samozřejmě o level jinde. Stallone to celkem táhne, ale nevěřil jsem mu to ani sekundu, vypadal často směšně, naštěstí díky rychlému střihu a krvavým scénám si nakonec "respekt" získá. Logické chování všech postav je ale hrozné a sráží to celkový dojem. Nejslabší díl série. 50% ()

Rian_witcher

Rambova závěrečná slova asi nejlépe vystihují celý film: "Byl jsem obklopený smrtí. Zkoušel jsem se vrátit domů, ale zůstal jsem v půlce cesty. Část mě a mé duše, se po cestě ztratili." Po počátečním nastínění již x krát použitého příběhu se rozvine asi nejzajímavější střední část filmu. Bohužel pak na "velké" finále zbývá až příliš málo času a celý boj se odehrává během pár chaotických minut bez napětí. Digitální krví a násilím se rozhodně nešetří, jen to prostě nemá žádné napětí a vy jen sledujete nezbytné umírání vedlejších postav. To je pro mě největším zklamáním filmu, kdy originalitu nahradila kvantita. Nemohl jsem si jednotlivé pasti tak nějak užít a vše se díky střihu slilo v jednu kaluž krve a masa. Normálně bych se rozhodoval mezi 2-3*. ALE... Je to 73 letý děda s jehož filmy jsem vyrůstal a pokud se dožiju jeho věku, tak ležící na LDN s plenkami a dýchacím přístrojem. Navíc je to RAMBO, takže i když film cestou ztratil část své duše a zůstal v půli cesty, dávám 4*. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)