Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

em.redrum

Kdepak Jeník Rambů - to je kult kultů. A jemu jedinému odpustím otázky: Proč jsem neochránil svoje chlapy a Proč ne raději já??? Takové provařené otázky může cedit svým nakřáplým basem jen tenhle mazlík DžejÁr. Nikdo asi nečeká, že bude Rambič doma žehlit, tančit s dětmi v parku Kolo kolo mlýnský, navlíkat svetřík čivavě, tančit polku na plese či snad zpívat v gerontoboybandu. My všichni hrozně potřebujeme, aby se Jeník naštval a byl zlej... Aby zase nabrousil svou rybičku a vydal se na svou krvavou pouť. Tentokrát si mexikánckej kartel smlsne na jeho neteři. Jeník pak klukům připraví moc hezké přivítání jako od Kevina Mekkanystra. Jen škoda, že ta poslední třetina utekla tak rychle... Ale svou poslední misi Rambič splnil. A teď už může se štěkátkem do parku. ()

pan_ponozka

Wow, teda necekal jsem.. Rozlouceni s ikonou ve velkem a presto dustojnem stylu. Idealni stopaz, tempo, gradace. John v odpovidajici forme se svymi proprietami a nejvetsim prostorem pro dialogy za celou Rambo sagu. Narozdil od podobnych filmu posledni dekady, se tento neboji jit do skutecne ztraty blizkych a na hloupe happyendy delat dlouhy nos. Johne, diky zes byl. Sbohem. ()

misiaq

spoiler alert!!! Obavam sa, ze Rambo je naozaj uz stary a usadeny dedko... ale... velke ale... v predchadzajucich 4 dieloch bol rambo nekompromisny a ziaden jeho protivnik nedostal 2. sancu... tentokrat ale potreboval 2. sancu prave dedko Rambo a samozrejme ju nalezite vyuzil... je to klasika s par odbockami a scenar je predpisany uz od sameho zaciatku. vidiet rukopis Stalloneho a vsetko do seba zapada, takze kto ide na istotu, urcite nesliapne vedla ako mnoho mexikancov v tuneloch :) ()

kyrysar odpad!

Kevin McCallister se usadil na ranči v Arizoně a svoje traumata z mládí se snaží překonat životem kovboje. Sblíží se s jednou rodinou a snaží se na zlou minulost zapomenout. Ale když unesou dceru jeho dlouholetého přítele, která se nepochopitelně vydala do Mexika, vydá se jí zachránit. To se Kevinovi ale povede napůl. Mafiáni jsou mu v patách. Objeví se u domu McCallistera. Kevin neztratí rozvahu a pořádně s mafiány zacvičí. Promění totiž dům v hotovou smrtonosnou past! ()

Saxos

Vietcong už je po té dlouhé době out. Přesto je na našem světě spousta velmi oblíbených sort, které dokážou milovaného Johna opět dostat do likvidační formy. Klady: rychlá jednohubka s dostatkem řečnění i úvah a rychlým death závěrem. ()

BlackAdder87

I když to působí dojmem, že Sly sepsal scénář na ubrousek někde v baru, tak kupodivu tahle hadrcore verze Sám doma funguje na výbornou. Je fajn že si ani na stará kolena nezačal hrát na filozofa a nesnaží se do filmu procpat nějakou rádoby hlubokou myšlenku. Místo toho servíruje pořádnou plnotučnou akci jako z 80´ s násilím přivedeným k absurdu. U závěrečného vyvrcholení jsem dostal regulérní záchvat smíchu. PS: Asi není náhoda, že Sly má 3 dcery. Jen si říkám jestli to jako povinný večerníček pouští jim, nebo jejich budoucím amantům. ()

DaNvYto

Film si držel krásné tempo, které narušila závěrečná "garden party" Kde vše trvalo 2x tak kratší dobu, než-li mělo. ()

FireOfFilth

Na nového Ramba jsem se těšil. Ale při sledování jsem si říkal, sakra co to je za telenovelu a dost se nudil. Ano na konci tu máme to co jsme všichni od Ramba čekali, neskutečnou řezničinu. Stejně mě to přišlo dost na sílu, byl to Rambo ala Sám doma. Ty různé killy byly docela efektní, ale stejně mě ti vojáčci přišli dost bez mozku, protože na ně vesele nabíhali jak hlupáci. I po efektní stránce byl film docela bída, nepočítám ten masakrální konec. Jestli tohle měla být rozlučka s Rambem, tak se to opravdu nepovedlo. Škoda. ()

meatball

Sly's back. No možná si to mohl odpustit, nikdo ho úplně nezval. Bral bych finální řežbu jako kraťas, bez těch volovin okolo. ()

fafejt001

JAK někdo tomuhle patvaru může dát plný počet ??? Pro mne tento díl celkem H N U S !! SORRY . A Stallone vypadá dost podivně , jako jeho ksicht , teda obličej . Až nepěkné . Taková vosková hlava na krku . Opět SORRY .Pokud si ovšem myslí , že je mladý a vypadá krásně - no proč ne ? ()

moriero

Napřed jsem se lekl nečekané "rodinné" dějové linky...a už při cestě zpátky domů jsem se obával hollywoodského prosluněného hepáče...ale pak jsem se podíval na hodinky a oddechl si, že jsem vlastně teprve v polovině. A najednou jsem p ř e s n ě věděl, v jakém stavu Gábinku doveze strýček Rambo domů. A co musí nevyhnutelně následovat. A že to bude nekompromisní jako dycky. Takže maximální nostalgická spokojenost. Důstojné rozloučení s Johnem. Anebo...? ()

endrix

Doufám, že tahle krev je skutečné poslední. Ale jestli ano, bylo to dobré rozloučení. Tak jednoduchý a přímočarý film jsem už dlouho neviděl. A užil jsem si ho. Tohle je skutečná pocta osmdesátkovým béčkům. PS: A teď bych chtěl vidět film o tom, jak policie vyšetřuje, co se na Rambově farmě stalo :-) ()

veverysiak

Kostra je totálne klišé, banda zmrdov zadrží Sylvovho chránenca, veľmi mu ublíži, Sylvo im ide podobrotky vysvetliť, že takto nie, zmrdi ho zdrvia ako halušku, Sylvo sa z toho za pár dní dostane a zmrdi majú tým pádom po vtákoch, inde by išlo o opakovanú trapošinu, lenže u Sylva ide stále akoby o život, čím je starší, tým je viac krvavejší a vynaliezavejší v pomstychtivých odplatách, keď to už Sylvo definitívne zavesí na klinec, lebo vyhladiť ďalšiu gerilu zmrdov z invalidného vozíka by bolo predsa len trochu za čiarou, zostane tu po ňom obrovská smutná diera, lebo Rambo je len jeden, takže 80%. ()

Velislav

Ortodoxného fanúšika Prvej krvi (a snáď aj "druhej") možno piate pokračovanie akčného kultu neuspokojí. Film takmer vôbec nepripomína nový príbeh vietnamského veterána Johna Ramba. Hrdina, ktorý už naozaj výrazne zostarol, aj keď na pohyboch, pokiaľ neboli šikovne kamuflované v strižni, to až tak nepoznať, nemá svoje typické symptomatické znaky. Dlhé vlasy sú v jeho veku asi už nenávratne preč (zároveň s čelenkou), jeho špecifická charizma, ktorá bola ešte prítomná v predchádzajúcej solídnej akčnej paľbe taktiež. Mnoho robí aj prostredie natáčania, ktoré ešte v úvode v horách v rozbúrenej prírode nostalgicky pripomínalo kultový úvod série. No napriek tomu, že definitívne posledný stallonovský Rambo sa odklonil z charakteristík postavy z predlohy a viac pripomína fúziu 96 hodín, Saw, sadistického remaku Sám doma a v konečnom finále rýchleho konania snáď aj scény zo série Piatok 13., ide o dôstojnú rozlúčku pôvodnej série, ktorá okrem brutálneho násilia priniesla aj určitý odkaz svetu. V prvých dvoch častiach dotýkajúci sa skôr občanov USA a ich traumy z nezmyselnej vojny vo Vietname a neskôr, v najslabšej tretej časti, aj veľmi decentné alegorické sa vysporiadanie so studenou vojnou. Diel skladačky z roku 2008 bol okrem explicitnej brutality najvýznamnejší z hľadiska poukázania na krutosti polstoročie trvajúcej vojny v Mjanmarsku (Barma). Posledná krv odzrkadľuje jednak horibilný mexický problém so zločinnou korupciou, a tiež traumu vojaka, ktorý sa nedokázal zaradiť do spoločnosti. 7/10 ()

Retrostalker

Z úcty za 3* ale ináč je to za 2*. Prepáč Sly aj ked gore bolo fajn, ale bola to béčková Hallmark produkcia. Dalo sa to aj lepšie ,ale hlavne to trebalo natočiť omnoho omnoho skôr keď bola kondícia i podoba. ()

DjLibnei

Příjemné překvapení! Fakt jsem si to užil (hlavně to finále) a jsem rád, že se to takhle povedlo a nedopadlo to jako s ukončením Rockyho/Creeda 2. Navíc s dojemnými titulky sestříhané z minulých dílů. 70% Stallone si zaslouží velký respekt, na ty roky vypadá neskutečně... ()

kolly13

První půle je na psychologa a lehátko pravdy. A až na konci druhé dostáváme akční nálož, když vynechám zajímavý úvod, kvůli čemu jdeme na Ramba. Divák chápe poukázání na drogy a prostituci, bezpráví na ženách a smutných rodinnách. Ale je to tak afetkovaně nudné, že se jeden diví. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)