Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

clint123

Ja si nemôžem pomôcť, ale za mňa najlepší Rambo! Asi je to preto , že naozaj obdivujem Stalloneho vytrvalosť a to že aj v takomto veku dokáže podať bravúrny výkon, super. Hudba je úžasná!! Uvod v búrke je ohromujúci. Stredný dej kde je menej akcie a viac deja, mi nevadí, a záver to vynahradí. Westernové prostredie a Rambov kovbojský štýl mi ozaj sadol. Ďakujem Sly :-) ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

marrrrian

Prvé tri štvrtiny filmu sa s postavou pracovalo výborne, zápletka chytľavá. Takže som vyčakával, až to naberie grády. A práve akcia, jedno z Rambových ťažísk, sklamala. Vybudované napätie na konci filmu sfúklo ako sviečka skratkovitou akčnou pasážou. Takže som sa nedočkal zadosťučinenia, ktoré si dej pýtal. ALE ak by to náhodou bol zámer a metafora, že zadosťučinenie z pomsty môže byť mizivé a ostať po ňom môže pachuť síce vykonanej spravodlivosti, ale nedosiahnutého pokoja, tak by som rozmýšľal o hodnotení významne vyššom. Pretože tak to v živote proste je a v tom by mohla byť hĺbka takéhoto tragicko-nemastno-neslaného zakončenia Rambovej životnej odysei. ()

TesterX

Konecne skvely restart serie Home Alone. Stallone umi vypravet pribehy a zaroven nabidnout promakanou akci. A v obou slozkach snimek opravdu exceluje. Jde jednoduse o poctive filmarske remeslo, ktere v prvni puli dojme a v druhe naserviruje lahudkovou rezbu. Jsem rad, ze se Rambo zase nevratil mezi stromy, ale pokracuje v civilnim svete, nabizi nove zazitky a uzavira kruh. ()

PTuranyi

Rambo 5 je ďalší zo zbytočných pokračovaní a aby nebol nekonečnou kópiou bojov vo Vietname, Afganistane a Barme vydal sa scenárista cestou Sicaria. V prvej polovici nám ukáže film Johna Ramba ako usadeného muža, starajúceho sa o svoju, dnes už dospelú neter, trpiaceho obsesiou kopať tunely. Zápletku vytvorí jeho neter. Tá vyrazí do Mexika hľadať svojho otca, ktorý ju a matku v detstve opustil. Táto výprava samozrejme nedopadne dobre a Gabriela sa stane sexuálnou otrokyňou miestneho gangu vedeného bratmi Martinezovcami. Kým doteraz to boli také rodinné klišé, prichádza čas na klišé akčné. John si bez problémov poradí s hľadaním ale narazí na tvrdých chlapíkov a celkom prekvapivo dostane po držke. Bodaj by aj nie, keď si ho nelogicky podá celý gang naraz. Do konca filmu zostáva necelých 20 minút. Za 4 dni sa dá dohromady, pripraví akciu a to čo nebolo možné na prvý raz sa stane zázračne skutočnosťou. Svoju neter vytiahne z brlohu za pár minút a nechá chlapcom pozvánku. Celkom logicky a bez akýchkoľvek problémov sa vydá malá vojenská jednotka za Rambom do USA, prekoná hranice a zaútočí na jeho sídlo. Výsledok je však dopredu jasný, lebo Rambovi v jeho tuneloch plných pascí nedokáže nikto čeliť. Partizánsky súboj končí exemplárnym vyrezaním srdca z hrude šéfa celej bandy. ()

Werrona

Generické, předvídatelné s kapánek nedotaženým scénářem. Jakože blesková povodeň a co ten kůň, ten se schoval kam? Proč tu holčinu sakra neoživuje? Nějak rychle se s tím smířil... A takových věcí je tam víc. Ale jinak klasický Rambo. S přivřením oka si to člověk užije. Chválím, že to není rozvleklé, jako většina dnešních věcí a příjemně to odsýpá. ()

8SCARFace8

Síce trvalo viac ako hodinu než sa dostalo k tej najväčšej akcií, ale čakanie stálo za to ! Pravá necenzurovaná Rambo-brutalita ako sa patrí, dobré zakončenie celej série. Škoda že nebola akcia lepšie rozdelená počas celého filmu, ale aj tak, oplatilo sa vidieť. A taká perlička: Kino Levice má pre film vekové označenie 12+ ... nechápal som, ja že akú cenzúrovanú blbosť som to išiel pozerať .. a hneď v prvej akčnej scéne Rambo zlomí chlapíkovy ruku tak že má až otvorenú zlomeninu. strieka krv, vidieť kosť. A ja sa len zdesene obzerám okolo seba a v kine vidím sedieť deti. No paráda :-). ()

HBJ

Já to Slyovi zobal i s navijákem a nejen proto, že v jeho věku mu věřím všechno, co na plátně předvádí a ještě u toho není trapnej jako Seagal & spol..Je to prostě BOREC a jestli tohle nebylo lepší než 4 díl, tak minimálně stejně dobrý.. Pokud je to fakt poslední Rambo, tak se rozloučil ve stylu sobě vlastním a nezapomenutelným, vy paka !!! ()

Eric.Kosar

Film trpí celkem hloupou zápletkou, spoustou klišé, a dalších chujovinek, na kterých narazíte u dalších akčních filmů, ale film jsem si přesto užil. Ikdyž se jedná o oddechovku, tak některé scénky byly docela drsné (na tohle s 12ti-letým dítětem určitě nechoďte). Rambo byl sympatický, což se o ostatních postavách úplně říct nedá, ale budiž. U podzemní pasáže jsme se zasmáli snad celé kino, a o finále jsem si myslel, že se trochu roztáhne, ale nakonec to prostě rychle zakončili. Rychlá popcornovka, která se od ostatních podobných filmů nijak neliší, až teda na to, že je od 15. ()

Luciaaas2

Zvláštní, netypické jiné pokračování. Sice se jedná o nejslabší díl z celé série, ale i tak jsem si film užil. Byla to jednohubka, naštvaný Stallone - dobrý Stallone :-D jsem spokojený, ale mohl to být lepší film. Doufám, že bude i šestka. Jak nedávno Stallone tvrdil, že by se dalším dílům nebránil ()

Skyw4lker7

Nenáročné, akčné a hlavné drsné "R"! Som rád hlavne za to, že sa film drží pri zemi a je to presne to čo som čakal - stará dobrá old-school jazda. Je tu krásne vidieť ako si "Sly" ide svoje a ukazuje nám zrejme konečnú kapitolu o veteránovi z vietnamskej vojny vo westernovom nádychu ,ktorý nemá zľutovanie s nikým a ta finálna 20-minutová "režba" je toho príkladom. Posledný záber spolu s legendárnym soundtrackom a titulkovou rekapituláciou s predošlých dielov dalo skvelú bodku za celým príbehom... Thanks Sly! 👍🐎🔪🧨🚁 ()

zemanec86

Na Rambovi jsem vyrostl, a první dva díly jsou prostě akční klasika, která nikdy neomrzí....takže 4 hvězdy dávám asi neobjektivně, ale já jsem se v kině nenudil. Prvotní recenze mě trochu ovlivnily, takže jsem šel na film bez větších očekávání a bylo to fajn. Pro mě byl návrat Johna domů ve 4. díle naprosto skvělým uzavřením série a pátý díl je zbytečným nastavováním, ale kdo by to Slyovi vyčítal, je mu 73 roků a očividně se mu nechce dřepět doma na gauči. Jedno vím, ale jistě, radši bych šel do kina 15tý film o Rambovi, než na cokoliv od Segala nebo Lungrena...... ()

mokki5

Když Sly psal Homefront tak v tom měl i hrát nakonec tu hereckou štafetu předal Stathamovi. No, a ted, když jsem odcházel z kina po novém Rambovi. Nemohl jsem se zbavit pocitu že Stallone zkrátka vytáhl tehdejší scénář k Nevyřízenému účtu a krapet ho přetvořil jako těsto na cukroví. Zápletka "rodičovská odplata" klasicky zůstala jen přilil pár hektolitrů krve, Jamese Franca a jeho fetpartu vyměnil za mexikánce a nechal to několik let péct, než se rozhodl nového Ramba vytáhnout z trouby. A ono to překvapivě na mě fungovalo a odcházel jsem s hřejivým pocitem spokojenosti. ()

krysarik

Ty vole ty americký kritici to sou hovada, to sou ještě věčí kokoti než ti naši kritici, ty negativní ohlasy, posraný z tý vaší politický korektnosti, Rambo na vás sere debilové - posraný kritici, taky by je měl nahnat do tunelu, takový nuly, naštěstí v tej naší české republice na to koukáme jinak než u američanů, kerý musej bejt za každou cenu politicky korektní, kdepak rambo, to je pro ně protrumpovskej a to přeci nejde, aby přiznali, že se jim to líbí, naopak, musej jako stádo ramba odsoudit jako tupou trumpovskou propagandu, debilové, naštěstí tady to máme u prdele a berem to jako to co to je, kurevská řežba a hlavně je to jen film, neni to žádná zkurvená realita, ale just fun, takže dobře vám tak, Rambo vám nakopal zadky a vám se to nelíbí, dobrá práce sláji! ()

bigmatko

pochvalná pocta kultovej postave s trochou väčšou dávkou drámy ako sme boli pri Rambovi zvyknutí. Ale ani Rambo už nie je taký borec aby na dôchodku behal po džungli a zabíjal divočákov vreckovým nožíkom. Užíva si na rodinnom ranči svoje vlastné traumy z minulosti a jedného krásneho dňa ho naserie banda hispáncov, ktorí neskoro zistia že pán Chuanito Rambo je najnebezpečenejší a najviac nasraty dôchodca široko ďaleko a že jeho vinná pivnica nie je iba miesto relaxu ale že je to jeho prirodzene vojenské prostredie, kde sa starý partizán Rambo ešte na posledy postará o parádnu pomstu a bez nejakých okolkov premení metafory na realitu. Dedo Rambo je stále pri sile a nehodí sa na chodby domova dôchodcov. Nejde už iba o neustály boj a plazenie džunglou za nejakým kultúrno spoločneským alebo politickým cieľom. Rambo sa ukáže vo svojej hĺbke a dramatická časť filmu nám ukáže aké traumy si Rambo so sebou nesie. Skutočné divadlo začne keď sa tieto traumy prebudia a vyjdu na svetlo. ()

Nýdnol

"Five to one, baby One in five No one here gets out alive, now You get yours, baby I'll get mine Gonna make it, baby If we try" ()

Tezuka

Poslední krev byla prolita. Úpřimně, při závěrečné scéně, kdy Rambo vyrval dotyčnému padouchovi srdce z hrudi, jsem si připadal jako by ho vyrvával mně. Moje slabý srdce by nejspíš nevydrželo ani pohled na jeho tvář plnou zloby a nenávisti. Nicméně pokud bych měl tento díl ohodnotit, tak jej řadím mezi lepší průměr s poměrně nenáročným dějem. S předchozím dílem Do pekla a zpět se ale rovnat nemůže, protože ono dílo, odehrávajíc se na půdě krutého a úchvatného Myanmaru, bylo absolutně strhující a dokonce ve mně vzbudilo jiskru zájmu o tuto tajemnou zemi. Věk bohužel nelze zastavit a Sylvestr vypadá, že už toho v 73 letech má plný zuby a raději by se houpal na hammocku v Arizoně. Přesto všechno ale dokázal Rambův talent prodat v geniální tunelové pasti, což byla nejkrvavější lázeň se záběry, u kterých se tajil dech. Důstojné rozloučení s památnou ságou, ve které se americký voják vypořádal s mnohonásobnými přesilami policistů, Vietnamců, Sovětů, Barmánců a teď i pasáků v Mexiku. Teď už zbývá uzavřít Terminátora a můžeme zavřít Hollywood. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)