Sdoom

Natočit to a hrát tam kdokoli jinej než Clint, tak je to max na 3 hvězdy. Ale Clint tam je a je jako obvykle skvělej a když vezmu v potaz jeho věk, tak je to prostě neuvěřitelný. Naprosto přirozeně zahráno a rutinérsky natočeno. Za mě spokojenost a jen malinko slabší 4 hvězdy. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Circumscriptor

The Mule je jednoducho krásny a oddychový (ale nie zas jednoduchý) filmík, v ktorom si môžeme užiť klasický nádych 70. rokov a majstrovsky starnúceho pána herca i režiséra v roli starého páprdu sadiaceho kvetinky a prevážajúceho drogy. Je vidieť, že Clint Eastwood si tu morálne a charakterovo oprášil svoje režisérke i herecké schopnosti z Gran Torina. Ale čo na tom, je nad slnko jasné, že mu to aj na staré kolená ešte stále veľmi úctyhodne šlape. A čo je hlavné, zvláda to bez toho, aby sa predal mainstreamovému publiku a upustil od svojej kinky eastwoodovskej úrovne. ()

666Carnage

Clint Eastwood je borec. Ve svém věku natočit a zahrát tohle? Klobouk dolu a vlastně úplně všechno. Pašerák je ač to zní divně příjemné kriminální drama, které si užíváte od začátku do konce. Clint Eastwood hraje výborně a občas sype jednu hlášku za druhou. Film je inspirovaný skutečnými událostmi a já tedy musím říct, že i jen polovina toho co propašoval je úctyhodná. Tenhle sníme jsem si fakt užil a rozhodně doporučuji protože tady ty dvě hodiny utečou ani nevíte jak. 80% ()

KoRner

Napínavý film, z ktorého si budete najviac pamätať jazdy z bodu A do B, ostatné okolo toho je omáčka, ktorá má film predlžiť aspoň na štandardnú dĺžku based-on-true-story drámy. Ešte tak vytiahnuť Clint nejaký ten Magnum a spokojnosť maximálna. ()

NifKor

Zajímavý snímek, kde Clint Eastwood ukazuje hodně kvalitní herecký výkon. Jako drama je Pašerák kvalitní a herci jsou taky hodně kvalitní. Natočené to je pěkně a je tu i pár záběrů, které byly krásné. Film měl dobré zakončení a příběh byl pěkně svižný a pěkně napsaný. Líbili se mi i vtipy od Clinta a je na tomto filmu hodně krásných věcí. Dokonce i délka se mi zdála akorát. Zasloužené 4 hvězdy 7/10 ()

klukluka

Hlava mi nebere, čeho je Clint Eastwood schopen ve svých bezmála devadesáti letech. A nutno říct- ve svém stavu, protože tohle je opravdu postava k podpírání. 😊Natočil další zábavnej biják, bohužel krapet amorální. Jasně, na světě není chlap, kterej by se kvůli 20ti tisícům dolarů odmítl projet pár set kiláků. Já mám ale právo si k takovému člověku nevytvořit žádný vztah. Už vůbec ne pozitivní. Bylo mi úplně jedno, co mu kdo udělá- jestli ho někdo oddělá, nebo jestli ho zašijou. A s tímhle přístupem k hlavnímu hrdinovi ode mě film nemůže dostat lepší hodnocení. Naopak jsem uvažoval o odpadu!, ale nechci být škarohlíd. ()

Loki_Six

"You're right. I thought it was more important to be somebody out there than the damn failure I was here at my own home." ()

Corpsegrinder

Celou dobu jsem uvažoval zda Clint toho křehkýho staříka jen hraje a nebo se tentokrát už snažit nemusel, a upřímně řečeno mi z toho bylo celkem smutno že nám jeden z nejlepších herců planety nezadržitelně spěje ke konci kariéry. MULATKA možná není absolutní pecka jeho filmografie, ale je to, tak jako většina jeho posledních rolí, taková milá, přízemní podívaná. ()

aquiver

Je úžasné, že Clint v 88 letech zvládne hrát i režírovat, aniž by se jeho věk na kvalitě filmu podepsal. Když nebudete čekat žánrový klenot, měli byste být spokojeni. Nejvíce se tenhle kousek podobá Dokonalému světu z roku 1993. 75 % ()

Hanys_

Eastwood je na ty roky fakt borec, pašerák Tata je jeho další zajímavou postavou..ale ten klišovitý scénář mě zas tak moc nebral. ()

HonzysKISS

Clint Eastwood nám naservíroval další srdeční záležitost. Přes všechny ty chvály jsem čekal od snímku něco víc. Koukalo se na to sice suprově, ale chybělo tomu strašně moc dramatických momentů. Například scénka se psem byla úplně super, po ní jsem si říkal, že toho bude daleko víc, no a nakonec nic. Clint si očividně jel svojí režisérskou linku a vše ostatní mu bylo fuk. Ovšem je to skvělá podívaná, krásně tím dvě hodiny zabijete, ale chybí tomu prostě nějaký wow moment. „Čas je vším. Mohl bych si koupil všechno, jenom čas ne“ ()

SpaceOdyseus

Prijemny film, ktery mohl byt vic zanrove ukotveny, mol byt trosicku tvrdsi a mohl byt trosicku kratsi. Tak jak je podan fakt neurazi, nenadchne a jaks taks zabavi na dve hodky. ()

F.W.Colqhoun

You do a great Jimmy Stewart, by the way! Když zážitek z dobrého filmu zastíní fascinace tvůrcem, zamrzí. Při sledování důchodce, dobývajícího živobytí pašováním drog, nelze nemít na paměti, jakou vůli Clint Eastwood projevuje, když na prahu devadesátky píše, produkuje a režíruje filmy, v nichž zároveň ujímá hlavní role. Těžko hledat důstojné srovnání, snad s výjimkou Woodyho Allena, s nímž možná náhodou, snad záměrně pojí Pašeráka angažmá dávné múzy Diane Wiest. Eastwood i v Pašerákovi, podobně jako nedávno v dosti odporném Sniperovi či Gran Torinu mezi řádky příběhu o Tatovi, který nedostává pokuty a v duchu svérázného libertariánství rozkládá korporátní kulturu mexického drogového kartelu tím, že s autem plným drog zastavuje u svých oblíbených dálničních bister, obhajuje svou verzi hodnot a snu s přívlastkem americké. Na rozdíl od jiných tak nečiní hloupě. Příběh Earla Stonea by se v rámci systému regulérního sociálního zabezpečení nedal věrohodně vyprávět, Mexikáni jsou v jádru sympaťáci a vpodstatě na to, jak Eastwood americkým hodnotám rozumí, navazují autentičtěji, než nechvalně známá "generace měkejšů". Eastwoodovi je rozumět, co říká, když jeho postava při asistenci s výměnou píchlé pneumatiky oslovuje familiérně "negros" a členky lesbického motorkářského gangu Dykes on Bikes nemilosrdně "dykes". Z úst muže, který není debil, zní povzdechnutí si nad jistou přecitlivělostí autenticky a těžko lze proti tomu hodnocení něco namítat. Fér by bylo se do skupiny "pussies" a "eggshells" dobrovolně hlásit, a já tak tímto činím, stejně jako do skupiny diváků netrpělivě vyhlížející spousty dalších Eastwoodových nekorektních, rasistických, prostě emerických filmů. Well, the only person who wants to live to 100 is a 99-year-old anyway. ()

Orthank

Niekto väzením začína veľkolepú filmovú cestu za slobodou, Eastwood väzením končí. Pašerák ma more dier a nelogických udalostí, ktoré sa dejú okolo priehľadného hrdinu, ktorý keby odrazu zmizol z deja ani si to pravdepodobne nevšimnete, ale zaručene vypnete film. Je to presne tá unikátna situácia, kedy deju prepáčte aj istú infantilnosť, práve pre svoj štýl a silný kus človečiny, ktorú Eastwood svojim prístupom do neho vkladá. Starecká bilancia? Príliš nepotrebný hrdina, ktorého pohnútky nahraditeľnosti a ľahostajnosti o vlastný život sú vlastne úplne zrejmé a predvidateľné? Áno, a prečo nie? Je úplne jedno, či sa o neho bojíte alebo je vám dopredu jasné o čo sa tu hrá. Aj napriek tomu, že z poslednej vety je pravdivé skôr to druhé konštatovanie, toto je Eastwood, ktorý svojím charakterom hovorí veci priamo, tak ako ich cíti. Možno stárnem aj ja, a možno som príliš pateticky, ale takéto jasné postoje ma dokážu zakaždým zlomiť... ;) ()

cmenda

Tak si myslím že tohle byla Clinta labutí píseň alespoň co se týče herecké kariéry , od filmu jsem očekával trochu více a zklamání přišlo v Clitovích klišé např - auta jen americká , hrdina válečný veterán ..... celkově se začíná trochu opakovat tak doufám že pokud si stoupne za kameru jako režisér tak že bude trochu originálnější . ()