Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sskrblik

No musím říct, že jsem se obával trochu obával co to bude zač. Nakonec jsem se bavil a objevil jsem další kultovní scény, které si zapamatuji. Příběh o lásce zní jako ultra klišé, nicméně Lynchova poetika ukazuje, že láska existuje v mnoha podobách. Jo a snad nejlepší herecký výkon Nicholase Cage → Lynch z něj opravdu dostal zběsilost. Laura Dern pomilovaníhodná, dobrá hudba a kapka tě šílenosti dělá z toho dosti zajimavej snímek a jsem rád, že jsem tomu dal šanci. ()

liuk

Šílená zběsilost vyžívající se ve filmařské extázi a která se okamžitě stala mojí srdcovkou. Natočit film, který tak ladně přechází mezi žánry, a vůbec mu to neubližuje, spíše naopak, to je fakt frajeřina. Thriller, romance, erotický film, road movie, horor, soap, komedie, úchylárna. Všechny dílčí žánry jsou v jednotlivých částech fakt dohnány do extrému, u některých jsem měl také dojem, že se líc otočil v rub, a že jsou Lynchem naopak parodovány. Úžasný písníčkový podkres a soundtrack, fascinace ohněm, neustále sjetě hrající Laura Dern, která byla -takhle- blízko zaškatulkování do těhle rolí. Upřímně, ačkoli jsem jí v jiných filmech samozřejmě viděl, vůbec si ji v nich po tomhle zvláštním a skvělém výkonu nedokážu zpětně představit. Cage byl a je frajer pořád. A pornopostavička Dafoea, ta je ještě více nezapomenutelná než jeho strašný pijavicový záporák ve Speed 2. Wild at Heart: Film s velkým F s koncem tak očekávaným, ale tak skvělým, že se poslední minuty nemůžete dočkat, až ho uvidíte a přesvědčíte se, že jste v jeho předvídatelnosti měli pravdu. ()

ganz

Co dodat k filmu od lynche? I když vše nepochopíte, nevadí to, protože nikdy vše nepochopíte a v tom je šílené kouzlo těchto filmů. Tá růžová víla na konci byla ale vážně trochu mimo. ()

jitrnic

Moc se mi to nelíbilo hlavně kvůli silně nesympatické hrdince ztvárněné Laurou DFernovou, hlavně jejím hlubokomyslným úvahám a hlavně jsem jim tu jejich velikou lásku moc nevěřil. Willem Defoe neměl chybu. ()

homerr

Oproti Mulholland Drive, nebo Lost Highway mi tento film přišel ( snad ) strašně jasný a přehledný :-) Z těchto tří jmenovaných mi Zběsilost přišla bohužel nejslabší. No uvidíme jak dopadne Sloní muž, kterého mám v plánu jako další na řadě... ()

J-o-k-e-r

Já se omlouvám všem nadšencům, ale prostě nemohu jinak. Nevěděl jsem, že se jedná o film D. Lynche. Nyní s klidem v duši vím, že je to jeho poslední film, na který jsem se podíval. Lákalo mě to pouze kvůli přítomnosti N. Cage, a realtivně dobrému hodnocení. Je to zvrácená, šílená hovadina, kvůli tomu se to asi lidem líbí, ale mně opravdu ne. Ztěží jsem to dokoukal. I přesto se mi výkon hlavní dvojice líbil, muzika byla výborná... ()

Autogram

Ako dva králiky, stále v posteli. A keď nie, tak v aute za ešte krajšími zážitkami a za slobodou. Len neviem, čo mi tým chcel Lynch povedať. Oheň zapaľuje, ale aj spaľuje? Ešte ťažšie na chápanie ako Modrý zamat. A hlavne oveľa menej zaujímavé. ()

orionn12

Sofistikovaná satira na typické hollywoodské romantické filmy. Lynch si vyloženě vytřel prdel se vším, co by divák neznající jeho tvorbu očekával a dal mu totální levej hák, aby mu ukázal, co stojí za filmem nesoucí jméno. Fantastický Nicolas Cage alias metalový Elvis si krade každý záběr pro sebe a to i přes lavinu ženských ňader, které jsou ve filmu zobrazeny. Soft erotická, hudebně a hlavně surrealisticky našlapaná (stravitelná) nechuťárna, ukazující to, co se opravdu stane, když se člověk rozhodne jen tak odjet s prázdnou peněženkou do neznáma začít nový život. Mimo režii a herce také nelze opomenout perfektní kameru a úžasný výběr hudby. Nick Cage a jeho cover na Love Me Tender nemá chybu. Skvělý úvod do tvorby Davida Lynche. ()

Almásy

mozog rozplesnuty po schodoch, nicholas cage a laura dern nonstop sexuju, willem dafoe tu pride o hlavu aj s kuskom miechy, z kazdych stran tu dycha carodejnik z krajiny oz a cage tu na konci zaspieva love me tender... no nemilujte to ()

blixadovan

Absolutní klasika žánru. Dokonalá, vibrující, nespoutaná, zběsilá. Moje první setkání s Davidem Lynchem. Snake skin jacket-symbol of my individuality and belief in personal freedom !!! ()

Beer Ceps

Nicolasovi se podařilo neuvěřitelné. Dokázal mě přesvědčit, že dokáže být COOL drsňákem v příšerném saku z hadí kůže a s překvapivě věrným COVEREM Elvise Presleyho. O Lynchovi se nebudu ani vyjadřovat. Smekám před prací s ironií, díky které jsem se skvěle bavil. Nádherné exhibice naprostých magorů, které by jste stěží hledali i ve světe rekordů a kuriozit. V čele všech Willem Dafoe, který si koleduje, aby mu někdo ustřelil palici. ()

giovanni3

Od tohoto filmu jsem čekal mnohé. Znal jsme název a Lynch je pro mne záruka kvality. Co jsem dostal mne jaksi zklamalo celý film je vesměs o úprku zamilovaných k tomu nějaká ta vražda, šílenost a nesmyslné řeči. No prostě mi to nesedlo a normálně bych dal 2*, ale je to Lynch tak dám 3*. ()

solskjaer

Lynche mám hodně rád a i když se mi tento film hodně moc líbil, byl jsem přeci jen trochu zklamaný.Hlavně tedy proto, že ho režíroval Lynch. Kdyby Zběsilost v srdci režíroval jakýkoliv jiný režisér tak jsem spokojený navýsost, ale tohle je přeci dílo Lynche a u něj jsem zvyklej na mnohem lepší kousky. Po stránce herecké nemám a ani nemůžu nikomu nic vyčíst. Ať už Dernová či Cage, oba zahráli perfektně, ale přece jen na pomyslný vrchol Olympu dosáhl jen Defoe, který ve filmu exceluje. Ani v tomto filmu Lynch nezapoměl na nesmírně charismatického Jacka Nance, který je již dlouhou dobu jeho dvorním hercem, a který ani tentokrát nezklamal. Hudba je dokonalá a dokresluje hustou atmosféru filmu a ani k ní nemám námitky. Škoda jen, že výrazně ubylo Lynchovin a přibylo Hollywoodu, i když se pár odkazů na Lynche nalést dá např. lovení bizonů. I tak ale Hollywood převažoval a myslím si, že tento film byl určený spíš pro komerční účely než pro pobavení samotného režiséra. I přes uvedené zápory mě ale Zběsilost v srdci dostala, chytla a jen tak nepustí ! ()

lewwin

Pro mě jedna z těch slabších 'lyncháren'. Přesto byly některé scény fakt působivé. Proto 3 hvězdičky. ()

ondrech

Kamera: Frederick Elmes ..... určitě pět hvězdiček. Lynchova temná fantazie je nevyčerpatelná. Již natočil takové množství filmů, u kterých jde příběh plynule dále a přitom si říkáte, o co tady jako jde. Navíc u tohoto snímku mame moznost sledovat horici cigaretu z neskutecneho blizka. ()

lskala

Tak tohle je totálně ujetej film! V úvodu filmu, Nicolas Cage brutálně rozkřápne lebku frajerovi, který na něj vytáhne nůž a to tak, že mu jí omlátí o zeď, schody, zábradlí a o podlahu. Hmm, dobrý začátek. Po propuštění Cage z vězení, se dozvídáme, že je ujetej do svého saka z hadí kůže a do Elvise, má přítelkyni ujetou do sexu. Ta má ujetou matku a to tak, že chce nechat zlikvidovat milence své dcery. Když vrcholí tyhle ujetiny v motelu, kde přijde večer na pivo Dement, který má psa který štěká (kdo by to byl řekl), zjeví se tři neskutečně tlusté, nahé pornoherečky a hlavně Willem Dafoe! Ten okamžitě rozjede svůj herecký koncert a překvapivě se ho drží svým výkonem i Cage. Najednou se ráz filmu změní a připomíná mi to trochu Tarantina. Vše vyvrcholí brutální scénou po přepadení podniku a Cage jde zpět do vazby. Tady měl asi film končit. Dobrá víla, kterou Cage uvidí po ráně pěstí, už je trochu úsměvná. Závěr filmu mi příliš neseděl, ale nic to nemění na tom, že jde o hoodně originální a kvalitní filmový počin. 4**** ()

Kačus

Divné. A že znám i lepší divnosti...A Dafoe no more. Ten chlap mě fakt děsí. Na druhou stranu Sailor by mi mohl zpívat od rána do večera... ()

Maynard.

Tak prozatím uplně ten nejslabší Lynchův kousek, kterej se mi dostal po vočko... Napětí a hustá atmoška, na kterou sem od tohoto maestra zvyklej sem tu za celou dobu nenašel. Ujetý postavy, na který sem zvyklej - pouze jedna a pouze na krátko (Willem Dafoe). Oba hlavní hrdinové ve mně hlubší stopu rozhodně nezanechali. Co se týče příběhu, tak od Lynche dycky čekám nějakou tu kulišárnu, hlavně teda pořádný a nepochopitelný psycho. A tady? Pradopodivná love story, která mi nesedla. Nicméně i tak Lynch stále zůstává nejvýš v kategorii atmosféra. Asi to chvíli potrvá, než se nechám zase zlynchovat, ale dočkám se, toho se zase jako nebojím. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti