Johny M.

Nebudu se tady rozplývat nad Phoenixovým 'úžasným' hereckým výkonem, ale nad Jokerem jako takovým. Před 30ti lety tu byl skvělej Nicholsonův záporák, pak přišel Ledger a jeho Joker, kterej dokázal fascinovat a nahánět strach a když přeskočím Leta, kterej za zmínku moc nestojí, tak v roce 2019 dostanu Jokera, z kterýho je mi tak akorát trapně. Jdu si radši pustit Justice League... 2,5* ()

dalziel

Chápem prečo je tento film tak velebený,ale mne to skrátka nesadlo.Svet už je aj tak na pokraji Gothamu,tak načo dávať videonávod flustrovaným jedincom ako to vziať do ruky a dať systému vlastný rád. ()

KUFI

63 nejlepsi film ani nahodou, mozna od konce. Phoenix je ok, ale jinak zadnej slagr. Nevim jestli uz sem nejakej zdegenerovanej, nebo to je jenom prehajpovanej prumernej film, kazdopadne sem cekal vetsi narez. ()

NiaWolf

Podle ohlasů jsem od filmu čekala alespoň stejné psychodrama jako Prokletý ostrov. Dost mě tedy překvapilo, že Joker kromě hereckého výkonu Phoenixe vlastně nic nenabízí. Nebýt slavného jména komiksové postavy, tak by se jednalo o průměrný film o chlápkovi, co má psychické problémy a do kina by na něj přišlo pár fajnšmekrů. Celou dobu jsme čekala, kdy nastane nějaký velký zvrat, či něco nečekaného, co budeme mít překvapující výsledek...ale k mému překvapení ve chvíli, kdy jsem si říkala, že je film asi v polovině, nastal konec. Nic závratného se nekonalo, nějaký velký vývoj také ne. Asi jsem čekala něco víc, než jen, že chlápek s psychickou poruchou se naštve na své okolí. Nedivila bych se, kdyby to film dotáhl na Oscara, to totiž průměrné filmy teď získávají celkem snadno...Za mě osobně zklamání. ()

Mngwa

Dlouho jsem odolávala, protože komiksovky mě vůbec neberou a skoro jsem se nechala odradit. Ovšem to by byla obrovská chyba, protože tohle není komiksovka, byť se odehrává v Gothamu a navazuje příběhově na Batmana. Celý film byl o přerodu jednoho depresivního magora v Jokera, odehráno naprosto přesvědčivě J. Phoenixem, který se tady neskutečně vytáhl. Jestli za tohle nedostal nějakou cenu, tak ty filmové ceny nemají absolutně žádný smysl. Shrnutí je, že po shlédnutí mě lehce mrazilo v zádech a dlouze jsem přemýšlela o tom, jak je psychické zdraví děsně důležité - tedy filmový zážitek byl opravdu silný, tohle je prostě klenot. ()

Ziggy Zagg

Výbornej Phoenix, elektrizující atmosféra .... tečka. A příště se mám těšit na co? Dvouhodinový kousek, jak Bolek a Lolek pátrají ve Wroclawi po svém biologickém otci, aby ve finále zjistili šokující odhalení, že nejsou bratři? Takže se zeptám - "Čo vy si predstavujete pod takým slovom - absúrdný"? ()

Torgal

Phoenixova one man show, ale to sa niekomu hrá keď má stvárniť takéhoto psychotika. Špičková je ale aj technická stránka spolu s hudbou, takže noša filmových cien a nominácii na Oskara je úplne zaslúžená. S rozvernými marvelovkami sa táto temná sonda rozvratu osobnosti nedá porovnávať. Zarezonovala vo mne aj jeho silná antisystémová nálada, i keď bola podávaná značne zjednodušeným a polopatistickým spôsobom. Oceňujem tiež, že by to úplne rovnako fungovalo aj keby sa to volalo Clown a nemalo by to nič spoločné s Batmanom (i keď by to v takom prípade nepochybne zarobilo len zlomok toho čo teraz). Záver v televíznom štúdiu vyložene lahôdkový. 8+/10 ()

ICTS

Blockbuster z minulého roku předčil má veškerá očekávání. Pro mě jeden z nejsilnějších filmů s profesionálním hereckým výkonem Phoenixe, který ve mně vyvolal plno emocí. ()

Gixian

Phoenix hraje jak o život, a vizuálně je to fakt umělecký zážitek, se všemi těmi blikajícími světly, neutěšenou architekturou a celkovou ponurostí. Bohužel pokud už před filmem víte, kdo je Joker, tušíte co přijde a děj vám připadá hrozně plochý, prázdný a postrádající jakékoliv napětí či zvrat. Dohromady s faktem, že v něm není JEDINÁ postava, do které byste se mohli vcítit a fandit ji, to znamená, že se prostě nudíte. Dvě hvězdy za zábavnost filmu a třetí bonusová za uměleckou hodnotu. ()

Hpatrik

Joackimův herecký koncert, skvěle napsaný a uvěřitelný příběh o vzniku Batmanova úhlavního nepřítele. Asi nemám ani žádné výhrady, snad jen pro mě trošku nepřesvědčivému soundtracku (Zimmer by tomu slušel víc). Je to opravdu hodně dobré, a rád se do toho pustím někdy znovu. ()

JBMAVERICK

Bez pochyby zaslouženej oskar. Ale... film celkově na 85% nevidim. Jsem přesvědčenej že kdyby Heath Ledger stihnul svojí sólovku, byla by to daleko větší pecka. Protože na to jak měl o dost míň prostoru v Nolanově eposu, bavil mě daleko víc a toho oscara taky pak dostal. Bohužel posmrtně. Každopádně Jokera sem si vychutnal a před hereckým výkonem smekám.Ty tři hvězdy jsou hooodně hoodne silný. Why so serious?! ()

aR3Zz

Na jednu stranu nemám filmu co vytknout. Úchvatná atmosféra, úžasně vykreslené psychologické drama a velmi, VELMI přesvědčivý herecký výkon Joaquina Phoenixe (ten se v tom musel vyžívat). Vše perfektní. Přesto všechno ve mě zůstavá pocit nenaplněnosti, jako celek mi to prostě tak dokonalé nepřišlo. Pro fanoušky batmanů povinnost, pro ostatní příjemná změna od megalomanských marveláků. Bylo fajn vlastně fandit záporákovi, pochopit jeho motivy, sledovat jeho proměnu. 80% ()

junxi91

Tento film jsem dlouho odkládal, možná mě trochu odradila recenze místního matadora verbala, ale nakonec jsem se rozhodnul udělat si vlastní úsudek. Pro milovníky Batmana to asi není to pravé žolíkové, protože to značně pozměňuje a nabourává původní příběh tohoto "megazáporáka". Po zhlédnutí tohoto filmu k němu mám mnohem více sympatií a chápu, proč mu tak jeblo a začal zabíjet všechny zmrdy okolo. Když se vám totiž vysmívají, kradou vám reklamní cedule, vysmívají se vám v práci a také v televizi, a jedinou vaší oporou je vaše nemohoucí matka, tak začnete cítit poměrně velkou frustraci. Vyhazov z práce, katastrofální neúspěch u žen a odhalení nepříjemných historických křivd pak poslouží jako spouštěč vražedného šílenství. Ti tři čuráci v metru si to tedy rozhodně zasloužili. Společnost si totiž sama vyrábí takové Jokery tím, že slabé odstrkuje, vysmívá se jim, a tím ještě prohlubuje jejich zlost. Sám se do něj dovedu vcítit, protože mám v okolí asi takový respekt, jako kočka na výstavě bojových psů. Tento film nepovažuji za komunistický, ale spíše jako takové "memento mori" toho, kam to může zajít, když pohár trpělivosti přeteče, podobně jako v případě Josefovy pomsta ve filmu Zkažená mládež. Lidi, nehledejte rozdíly, nehrajte si na nic víc, než na to co jste - stejná smrtelná hovna jako ti, kterými tak zarputile pohrdáte, a které s radostí okrádáte o životní radosti. ()

Kalimero13

Kvalitativně zcela z jiného vesmíru, oproti jakékoliv hloupoučké pohádce od Marvelu  Vazby na komiks jsou tu jen lehká pomrknutí, stavící komiskové reálie do reálného světa. A to tak dobře, až jsem byl překvapen, jak je možné dospěle a uvěřitelně převyprávět některé čistě komiksové aspekty příběhu. Možná pokud čekáte další z řady nesmyslných pohádek na zabití večera, může přijít zklamání. Jinak si užijete hutnou, do sraček se stáčející spirálu jedné nešťastné existence v příliš velkém a krutém světě. ()

NerdmanJarda

Nojo, po rewatchu se můj názor vůbec nezměnil, naopak se upevnil a film mám ještě radši. Jak jinak film označit, než jako dokonalost. Herecké výkony, scénář, režie, kamera... vše tohle je perfektní. 10/10 - 5/5 , a vůbec nemám strach z muzikálové dvojky ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu