Gigi23

Dlouho, strašně dlouho se mi nestalo, abych odcházela z kina absolutně a stoprocentně spokojená s tím, co jsem viděla. Alespoň pokud jde o filmový mainstreem určitě ne. Jsem fanda komixů a Joker je moje nejoblíbenější komixová postava (no jo já vím, že je ten špatnej). Líbilo se mi ztvárnění Jokera, jaké nabídnul Heath Ledger v Temném rytíři a na tenhle „origin“ jsem byla hodně zvědavá a taky skeptická. Chápu kritiku, kterou film sklízí – komixy jsou tu od toho, aby se u nich člověk bavil a ne deprimoval a ani fanoušci klasických psycho thrilerů nemůžou být cílovka vzhledem k tomu, že snímek je profilem fiktivního komixového psychopata. Nicméně já oceňuji především dokonalé filmařské řemeslo - souznění kamery, hudby a samozřejmě hereckého výkonu. Nenapadá mě vůbec nic, co by mě rozčilovalo nebo mě rušilo. Perfektní! Skvělé, že i dnes vznikají takové filmy! ()

Filumena

Miluji Joaquina Phoenixe. Jeho herectví je skvělé a roli Jokera ne hrál ale žil. Alespoň dojem takový je. Už v roce 1989 ve filmu Rodičovství což je komedie hrál zasmušilého Garyho luxusně. Zlomená duše dokáže napáchat hrozné zlo pod maskou klauna. Myslím že po shlédnutí tohoto díla se zvýšilo procento lidí s fóbií z klaunů. Luxusní taneček na schodech je majstrštyk Joaquina i kameramana, o hudebním podkresu nemluvě. A i zrůda může být miláčkem davu. ()

Lukango

Joaquin Phoenix prostě válí, ale nevím, kdo byl lepší, jestli Phoenix nebo Ledger. Film je neskutečně temný a i když je příběh vsazen do osmdesátých let minulého století, snaží se divákovi reflektovat dnešní dobu a chce, aby se divák cítil trošičku provinile a uvědoměle. Scénář je opravdu povedený, kamera je skvělá klidná a se střihem se nikam nespěchá, hudba úžasná. Celý film však vyzdvihuje Joaquin Phoenix, který předvádí jeho životní výkon. Motivace Jokera je většinou vždy jasná. Za co bych filmu trochu ubral, je to, že reakce jednotlivých lidí i celé společnosti na chování Arthura jsou podle mě až příliš přehnané. Vemte si tu ženu v autobuse, která Arthura pošle rovnou do prdele jenom proto, že jí rozesmál jejího syna (udělali byste to v její roli?). Další věc je ta, že velká část scén, ve které je Arthur a vypadá to pro něj pozitivně, že by se mu mohlo i dařit, tak je najednou ze strany Arthura najednou zničena, a divák celou dobu jeho lituje a přeje si, aby jim to vrátil, což se samozřejmě stane. Jedná se o jeden z nejlepších sólových filmů o superhrdinech, tedy pardon, o antihrdinech. Film je velice emotivní s poměrně velkým politickým i životním přesahem a jen doufám, že druhý díl bude dosahovat podobných kvalit. Známka: 8/10 ()

StaryJano

Hangover vibe opuštěn. Je jednoduché se tomu smát pro způsob práce s inspiračními zdroji, nicméně žádný jiný mainstreamový release onu dobu nevystihl lépe. ()

MarekTulen

Nás milovaný Joker je tady a snad v té nejlepší podobě. Ze začátku to působí jako random kousek přeplácanosti, ale v celku to funguje jako parádní drama o psychopatovi, u kterého jsem celou dobu jen s otevřenou hubu zíral co mi tenhle film představuje. Vše doplněno skvělým soundtrackem, výbornými herci nebo i poutavým a dost zajímavým příběhem. ()

paris1999

Máme tu nové pojetí Jokera, který depresivní. Film nahazuje už od začátku velmi temné prostředí. Který chvílemi je až přehnaně temné. Phoenix tu hraje jeden z nejlepších hereckých výkonů ze svého života. Ale bohužel to tím nezachrání děravý děj.Kterej chvilkami až nudí a chvilkami nedává smysl jako třeba zabití své matky. A celkově mně to připadalo nedotažený. Jinak oceňuji hudbu, která nahání až husí kůži. Celkově dávám slabší 4 hvězdy. Za mě to na Jokera z Temnýho rytíře nemá ani zdaleka. ()

leafroller

V dnešní době, kdy se už bohužel točí skoro výhradně komixové filmy, se dá pochopit, když studio ždímá látku doslova do sucha. Ale ukrást divákovi zbytečně 30 nebo 40 minut života jen proto, aby mohl shlédnout hereckou masturbaci, to mi přijde už pomněkud přehnané. Připadal jsem si trochu jako senior u doktora, kde mu také vše říkají pomalu a třikrát. Film byl hrozná nuda a vydržel jsem ho bez přetáčení čistě ze zvědavosti. Oceňuji herecký výkon hlavního hrdiny a také zpochybnění svatosti Waynovy rodiny. Jen díky tomu jsem se při hodnocení dostal přes 50%. ()

kristynkaaz

Filmu Joker v podání Joaquina Phoenixe jsem se dlouho vyhýbala, jelikož jsem měla za to, že bude přinejmenším průměrný a na Jokera v podání Heatha Ledgera nebude mít. Ovšem tady se jedná o zcela jiný příběh. Pro mě je to velice osobité provedení a v mnoha scénách jsem se cítila jako samotný Joker. Prostředí vůči Jokerovi je dost nepřátelské, ale Joker se s tím dokáže vlastním způsobem poprat. Ve filmu jsou skvělé hlášky a citace a člověk hned během filmu začne přemýšlet nad společností a nad svým údělem. ()

mach333

Tak tohle byl hodně silnej film. Pro mne určitě výraznější a zapamatovatelnější, než Nolanovská trilogie o Batmanovi. Noir výprava do ukřivděné duše, a navíc vcelku uvěřitelná ... to vše podpořeno skvělou hudbou a kamerou. ()

Leptictidium

Panebože, jen ty první minuty jsou naprosto epické a už tady fest zamrazí 💀. Existují filmy, u kterých už v první minutě poznáte, že sledujete masterpiece. Joker je typickým příkladem této myšlenky. Atmosféra, prostředí, emoce i příběh tady jedou na plný plyn a vy to žerete, jako kdyby nebylo žádný zítra. S DC univerzem to v reálu nemá společného nic, nejsou zde žádné sci-fi prvky a vlastně je zde minimum akce. A já jsem ten typ člověka, co ocení, když se ošulí tohle "koření" co moderní kinematografie sype do všeho po hrstech a více se soustředí na emoce/příběh. How to make a man crazy? 1989 - Throw him into the radioactive waste! 2019 - Throw him into society. 9/10 ()

Leopard12

Známý název, ale zcela originální film. Depresivní atmosféra, reálné obrazy a geniální Phoenix. Hlavně díky němu je to snímek, který mi zanechal na duši silnou emotivní stopu, ač je pro běžného uživatele hlavně závěru dost šílený. ()

2flower odpad!

Film sam o sebe ma urcite klady a ako experimentalna drama so silnym socialnym komentarom o dusevnej chorobe moze celkom dobre funguvat. Ale doprdele, naco zasadzovat dej do DC univerza a nazyvat rozpravaca Joker. Za takyto nehanebny podvod na divakovi nemozem dat ine ako odpad. ()

Leftysk

Joker z roku 2019 je absolútnym majstrovským dielom, ktoré nás vtiahne do temnej a fascinujúcej psyché svojho hlavného hrdinu. Tento film nie je len ďalšou adaptáciou komiksového príbehu, je to majstrovské dielo, ktoré nám ponúka hlboký a intenzívny pohľad na psychické zrútenie postavy. Joaquin Phoenix ako Joker podáva ohromujúci herecký výkon, ktorým nás úplne pohltil. Jeho transformácia z útlaku a zneužívaného komička do ikonického antihrdinu je nezabudnuteľná. Phoenix nejde len za výnimočným výkonom, ale aj za precíznym vykreslením emocionálneho rozpoloženia svojej postavy, čo robí z jeho interpretačného umenia pravý umelecký zážitok. Réžia od Todda Phillipsa je bravúrne vedená, dokazuje svoj majstrovský prístup k príbehu a jeho atmosfére. Film nás strháva do chaosu Gothamu a do duše Jokera s každým obrazom a zvukom. Phillips vytvoril hypnotické prostredie, ktoré nás priťahuje a necháva nás premýšľať nad otázkami o morálke, spoločnosti a ľudskej podstate. Scenár je dobre vyvážený, ponúka nám hlbokú charakterizáciu postáv a napínavý príbeh, ktorý nás drží v napätí až do poslednej minúty. Film nám prináša aj mnoho vrstiev interpretácie a otázok, ktoré nám umožňujú o ňom diskutovať dlho po jeho skončení. Celkovo je Joker neuveriteľne silným a zaujímavým filmom, ktorý nás necháva zmýšľať a cítiť. Je to dielo, ktoré vyniká v každom aspekte - od hereckých výkonov po réžiu a scenár. Pre mňa osobne bol toto nezabudnuteľný filmový zážitok, ktorý odporúčam každému, kto hľadá niečo viac ako len typický superhrdinský film. Moje hodnotenie: 5/5 ()

lubosco

Nemám nejako v obľube tie Batman-Jokerovské naťahovačky, ake toto bolo kapku iné a sakra veľmi dobré. Čo tu zahral Phoenix sa snáď nedá ani popísať, to sa musí vidieť. Už samotná fyzická adaptácia na túto postavu musela bolieť a u mňa je to zaslúžený oskar, glóbus a kadečo iné. Rovnako som vnímal aj hudbu, ktorá to famózne dokresľovala a perfektne zvládnutú réžiu a kameru. Jak tu tak čítam, mnoho ľudí asi čakalo niečo iné - viac akčnejšie - bitky, strieľačky naháňačky, niečo čo by zapadlo do klišé Batman vs. Joker. Ja som ale vrchovato spokojný s touto psycho sondou do Jokerovej duše, ktorá naznačuje/vysvetľuje čo a prečo. Neznamená to však, že si toho Batmana vo verzii XY pozriem :D ()

Othones

Joker rozhodně není dobrým filmem ze série DC, a skalním fanouškům žánru toho tak moc neřekne. Autorům se však podařilo vytvořit něco zcela jiného. Joker je ve finále velmi zajímavým psychologickým dramatem, které nám ukazuje, kam až nás může zavést lidská mysl. Byť se jedná o film, na který se pravděpodobně vícekrát nepodívám, nelze mu upřít ocenění za jeho kvalitu a nápaditost. ()

jindrak

Jiný pohled na DC universum. Takový životopis z Jokerového života, kterému dodal Joaquin osobytý vkus a celkově velmi autentický nádech. 5 z 5. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení