BGH

Famozni filmarina...vyprava, kamera, scenar, hudba.. a samozrejme zejmena herecke umeni J. Phoenixe. Naprosto uzasny herecky vykon... Pro upresneni dodavam, ze Batmana prakticky neznam, jedinej batmani film jsem videl tak 20 let zpatky s tim tucnakem z kanalizace. A to je vazne jina liga :) ()

Marecx

Dost som sa nudil, ale nemozem povedat, ze by bol zle natoceny. Dokonca herecky a rezijne to bolo zvladnute genialne...ale pre mna nudne. ()

janececek

Upřímně jsem se bál chabé náhražky bezkonkurenčního Ledgera, ale byl jsem až ohromen. Phoenix věděl proti čemu stojí, a tak vzal roli Jokera velmi zodpovědně. Alespoň na mě to tak působilo. Brilantní výkon. 90% ()

Tycygo

Extrémní herectví, show jedné postavy, jednoho herce, jednoho tragického osudu. Jednoznačně povedený herecký výkon drží tento film vysoko, velmi vysoko právem. Tvrdé, dramatické, špinavé, smutné, tragikomické, šílené, ale nadevše osobité. Příběh žijete podle toho, jak vám ho Joaquin ukazuje, nevíte co se stane, protože on to také nevěděl. Tohle není pozitivní a veselá marvelovka, ani si nebere z univerza DC nějak zásadně, film je super i bez jakékoliv znalosti komixového světa. ()

Sona.K

Velmi se omlouvám všem fanouškům filmu, ale už v prvních minutách mi bylo jasné, jak tohle vlastně ohodnotím. Úžasnou stránkou filmu je bezpochyby obrovský talent pana Phoenixe, který se své role zhostil bravůrně. Problém byl ve filmu. Děj je šíleně ponurý, což se dalo očekávat, ale co jsem nečekala, byla brutalita a zvrácenost filmu. Ne, že by dnešní televize nebyla plná vražd a podobných věcí, ale ve snímku byly tyto scény skutečně hrůzné. Možná to tedy ukazuje na kvalitu filmu, protože je ukázkově realistický, mě ovšem nezaujal. ()

Canniosh2

Jakožto psychologické drama bych to bral jako nadprůměrný film, ale na toto si tento snímek prostě nehraje, už jen zasazením do fiktivního Gothamu ne. Pokud by šlo o reálný současný film sledující vývoj pokřivené povahy hlavního hrdiny, tak pak by to nejenže bylo za 5 hvězd, ale určitě i průběh a výsledek by byl na diváka úchvatný. Tohle je jen snaha o spojení batmanovského světa (a tím i fanoušků) s něčím, co tady ještě nebylo, a tím není ani akce, ani nějaká přehnaná fikce, ale opravdu jen "skutečný" příběh. A tady to prostě nefunguje. Phoenix se mohl na plátně aj rozstříknout, fajn, ale to je za tu jednu hvězdu co dávám, jinak bych dal odpad, protože tohle je silně nezvládnutá slátanina, pozor - ne dějem, ale dvou různých žánrů, což skončilo podle mě fiaskem. ()

io.

Vůbec nechápu, jak je možné, že mě to bavilo. Takové ohrané téma - vraždící vyšinutý klaun. Ale bylo to prostě psychologicky dobře udělané. Poměrně hodně kečupu tam cákalo a přes to se to dalo koukat. Doporučovat to nikomu nebudu, ale stálo to za shlédnutí. ()

HAMLOCK

Příběh šílence ,který nikdy nic v životě neměl a vyhostila ho společnost. U kterého ukápnete slzu a dostanete k tomu trochu filosofie a pesimistický pohled na dnešní společnost. Silný káva ,která není pro každého ,ale má co nabídnout.8/10 ()

AutiXrist

⭐⭐⭐a pol lebo Detective Comics ma sprevádzajú už od detstva celý čas mi bolo Arthura ľúto skvelý vôbec nie preceňovaný a hlavne náročný Joaquinov výkon 💫 celkovo nečudujem sa prečo ľuďom je🤡e ()

Samuelitox

Tohto temného svetu by sa malo DC držať. Tento Philipsov Joker je psychologicky kvalitné a Phoenixom skvelé zahrané dráma. Celá revolúcia na konci filmu, kde nespokojný chudobný obyvatelia Gothamu bojojú proti vyššej triede, je prevedená bravúrne. Je tak isto skvelo prepojený so zrodom Batmana. ()

jjoplin

Pokud očekáváte jen náznak Marvelovky (i když jakési spojení se na konci objeví), pak rychle přelaďte jinam. A spojnicí je samozřejmě hlavní postava Jokera - nedokázala jsem si představit, že by se kdokoliv mohl přiblížit životnímu výkonu Heatha Ledgera, ale Phoenix dokazuje, že řada nominací i ocenění, včetně Oskara za tento film, není náhodou. A tady končí Marvel a začíná tvrdá realita v celé své pravdivosti -přehlížené psychické a fyzické týrání v dětství, naprosto ubohá zdravotní péče (pokud vůbec nějaká), temná anonymita, podlost a křivda, sociální odloučení a lhostejnost okolí - prostě dokonalá živná půda pro zrod vraždícího psychopata. A o tom je film Joker. Nikoliv o zrodu hrdiny či antihrdiny z paperbacků. Je o stavu věcí, o společnosti, která svým postojem a prostředky napomáhá rozhodovat, na kterou stranu ostří se jedinec přikloní. A ačkoliv filmový obraz společnosti se přece jen té naší nepodobá na 100% (alespoň zdravotní péči, ač se to někomu nemusí líbit, máme přece jen lepší) a jen málo psychopatů se stane vraždící stvůrou, tak jsme to i my a právě my, kdo tvoří tuto společnost. A to nám Phillips se Silverem v Jokerovi mistrně ukazují. ()

ppfox

no, jen krátce...za víc to bohužel nestojí...na tomhle filmu, je kromě několika dobrých minut na konci a solidní hudby jen jedna opravdu vynikající věc...Joaquin Phoenix...a to je fakt nečekaně kurevsky málo...bez něj bych snad nedal ani jednu hvězdu...tohle pojetí je prostě mimo moje záliby...komix má bavit a sorry jako, tohle fakt 95% času nebaví...jděte s tím k šípku volové, takhle promarnit skvělou příležitost, když už jste urvali tak výborného Jokera...blbci tvl fakt ()

zuzam

Naprosto skvělý film. Tak temně psychologický, hluboký. Nevím, jestli by byla natočen, kdyby to nebyl Joker z Gotham city, ale byla by to škoda. Nešťastný člověk, co se neodvratně řítí do zkázy šílenství. Je vám odporný, ale trochu s ním soucítíte. Víte, jak to skončí, ale stejně si nemůžete pomoct a film nedokoukat. Ze scénáře bych neškrtla ani větu, všechny tu měly své opodstatnění, stejně jako všechny scény. Kamera je výborná, stejně jako střih a výkon Phoenixe je fenomenální. Na další díl asi kouknu, ale nemám ráda komiksy a přerod šíleného otloukánka, vraždícího jen ze zoufalství, do Jokera, ovládajícího podsvětí a bojujícího s Batmanem si neumím představit, ale třeba Todd Phillips překvapí. ()

Michaelcaffe

Neuvěřitelný herecký výkon hlavního hrdiny Phoenixe. Film se soustředí hlavně na ústřední postavu a to je dobře, nic neruší, nic nerozptyluje. Oceňuji scénografii, cely film působí jako umělecké dílo. ()

burg

Fakt se mi do koukání moc nechtělo, ale po prvních patnácti minutách musím uznat, že mi Joaquin svým výkonem vyrazil dech. Zrození legendy? Hell yeah!!! ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení