Slunovrat

• USA Midsommar (více)

Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Možná to ale spraví výlet do severní Skandinávie s partou kamarádů. V odlehlé vesničce odstřihnuté od okolního světa se tu jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k rituálům, při kterých se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo. Horor Ariho Astera (Děsivé dědictví) ukazuje, že za bílého dne se mohou odehrávat ty nejtemnější věci. (Aerofilms)

Najt

Jedna z nejhorších a bez smyslu plných sraček poslední doby. Tento film je vskutku o ničem a rozhodně to není horor. Vždyť se ani vteřinu nebojíte, ani jednou se neleknete, atmosféru to sice má, ale ta je celá zfetovaná, protože máte halušky. Na začátku si aktéři dají tripa a pak se celý film nese v duchu feťáka. Skandinávští, to je banda okultních dementů, který maj stupidni zvyky a celé to podkresluje neustálá hostina, tanec a opravdu příšerná hudba a to je vše. V půlce filmu 2 starci skocej ze srázu, protože dosáhli maximálního povoleneho věku :D a na konci jednoho z aktérů paralyzují a oblečou ho do kostýmů medvěda a proč to neprozradim, kdyby jste se na to chtěli podívat. Nicméně to je absolutně vše, co se ve filmu stane. 5 min zajímavých scén, zbytek jsou trapné žvásty, otravné rituály, a stupidni hudba. Absolutní ztrata času, stejne se nedozvite proč a nejdůležitější otázka vás napadne v prvnich 10 min. filmu. No. Pak se na to zapomene, ve skandinavii se na to zapomene znovu a pak to skončí :D a jeste k tomu to se slunovratem má společnýho jednu větu. No prostě tragédie.. ()

HERGImanCZ

Velmi originální horor, který by měl od každého dostat šanci. Už jen proto, že vám podle mě nikdo nemůže dát jednoznačnou radu, jestli Slunovrat je (nebo není) film pro vás. Musíte si na to přijít sami. Nejde zde o klasické lekačky ani o hutnou atmosféru. Budete mít jen celou dobu takový nepříjemný pocit, že je něco špatně. Ten pocit byl u mě tak silný, že jsem neustále přemýšlel, co se může stát. A tady film trochu narazil. Má hlava totiž častokrát vymyslela scénáře, které byly mnohonásobně horší, než co se ve skutečnosti dělo. Ale i tak mě film v pár momentech dokázal zaskočit a překvapit. To, co se před vašima očima totiž odehrává, je často opravdu prazvláštní. Někdy za mě až moc, proto asi nemůžu udělit nejvyšší hodnocení. Hlavně poslední půl hodina je něco opravdu až bizarního. Zbytek filmu je ale mistrovský počin, ze kterého mi tak mrazilo v zádech, že si ho radši znovu nepustím. Vy byste ale alespoň jednou měli! ()

wolverine

Neuvěřitelně divnej film. Ze začátku se mi hodně líbil, ale jak se snímek dostával ke konci, tak se to začalo exponenciálně zhoršovat !!!! Shit, shit, shit!!!!!!! ()

maramashi

Fuuuha skoro plný počet škoda že len skoro...... film je sám o sebe úchvatný, originálny a nepredvídateľný (až na ten koniec) keby bol na konci krajší zvrat alebo nejaké prekvapenie pretože ten koniec bol jasný od začiatku. Vo filme je množstvo detailov a scén kde sa režisér vyhral či už krútenie pozadia, halucinogénne účinky prostredie alebo kostýmy. Vôbec by som to nezaradil medzi horory kľudne by som zostal pri pojme mysteriózny. Ari Aster je tak trošku PSYCHOpat a na tomto filme to pekne vidno miestami som mal fakt divný pocit v hrudi a bál sa o svoje psychické zdravie pri pozeraní. Na pohlad je film fakt nádhera ktorý má milión detailov (odporúčam pozrieť v 4K) a audio ani nehovorím, pri niektorých scénach som cítil ako stŕpajú všetky steny v dome. Stopáž ubehla na môj podiv rýchlo a gore bolo úžasné. 85% ()

Homerking

Skupinka mladých lidí cestuje na odlehlý švédský venkov aby se zde zúčastnili legendární slavnosti na počest Slunovratu kterou pořádá místní podivný kult. To co začne jako idilická dovolená se rychle změní v ten nejšílenější zážitek. Artová, zdlouhavá psycho haluz s množstvím barevných kytiček a vyšinutých jedinců. Shlédnul jsem tento klenot ve 4K ultra brutál kvalitě takže jsem si tohle audiovizuální porno patřičně užíval, jenže když jsem se nabažil krásné scenérie začal jsem se nudit a ztrácet pozornost, Slunovrat plyne až mučivě pomalu a tím u mě ztrácel asi nejvíc, mimoto jsem ani po dvou shlédnutích pořádně nepochopil co se snažil básník říct. ()

Amonasr

Fantasmagorická slátanina, na níž se nejspíš podepsala vyšinutá mysl režiséra. To, že je to místy až směšně nechutné, ještě neznamená, že je to opravdový horor - jeden spíš žasne nad tím, jaké autorské pozérství dalo něčemu podobnému vzniknout, aby byl film co nejvíc odlišný od toho, co se dá ještě očekávat. Nicméně kýčovitě barevná vizuální stránka snímku má něco do sebe jako pohyblivé obrázky z hyperfantaskní výstavy na folklorně morbidní motivy, které jsou tak lepkavé, až se od nich člověk nakonec nemůže ani odtrhnout. ()

Dlo'h-osh

Hororem bych to nenazval, ve filmu není jediná děsivá scéna. Buduje znepokojivou atmosféru, kterou pak neumí zakončit a vyšumí do prázdna. Naopak u některých scén se celé kino řezalo smíchy. Pro diváky, kteří viděli Populaci 436 či Kukuřičné děti budou některé scény dost předvídatelné a možná zbytečně natahované, ale rozhodně to není špatný film. Vyniká hlavně řemeslným zpracováním i spojením různých prvků od rodinné tragédie v úvodu k gradujícím událostem v pohanské komunitě. V závěru je film až lehce překombinovaný a divák si není jistý, zda jsou postavy omámené drogami nebo už zcela smířené se svým osudem. Hodně těžké rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, možná časem pomůže druhé zhlédnutí. ()

katuuuska

Mám takovej pocit, že jsem byla na úplně jiným filmu, než všichni hodnotící tady. Jinak si to asi nedovedu vysvětlit?!? No ach jo.. jednu hvězdičku dávám za to, že jsem vydržela v kině do konce a za ty vtipný scény, co asi vtipný bejt uplně neměly, ale coo :) ()

Kortexo

Filmů obřad z roku 1973 tohle rozhodně nemůže konkurovat.Násilné detaily, atmosferická kamera, ale několik postav s jasně danným dějem a koncem ve stylu slasheru, křečovitě prezentovaný folklor a až moc zpomalený děj.Režisér si splnil sen a natočil poctu klasice, ale nepřidal naprosto nic nového a myslel si, že to stačí..Děsivé dědictví je jeden z nejlepších atmosferických hororů všech dob, snad to nebude jeho jediný film z vlastní myšlenkou a nápady... ()

PetrC.

Film měl od úvodních záběrů našlápnuto hodně vysoko, postupem času se ale přesouvá do ryzí symboliky a dějově mu dochází dech. Vykreslení postav a jejich vzájemných vztahů jsou v mnoha ohledech slepé uličky. Jakmile se děj přesune do zapadlé komuny uprostřed švédských lesů, je záhy jasné, že tady cesta končí. A že hrdinové nejsou účastníky náboženského obřadu, nýbrž jeho objekty. Čekání na zvrat je marné, osudy všech zúčastněných dopadají přesně tak, jak bylo scénáristou a staršiny komuny dopředu nalinkováno. Jako by se režisér a scénárista v jedné osobě bál učinit výrazný zásah, aby se mu mozaika bohatého symbolismu nerozsypala. V titulní roli exceluje Florence Pugh, nikdo další jí ovšem zdatně nesekunduje. Hororové atmosféry je vynikajícím způsobem dosaženo díky sugestivnímu a invenčnímu střihu obrazu i zvuku. Dlouhá stopáž a konečná redukce na jedinou lokaci ubírají dynamice, která v druhé polovině evidentně schází. Přesto se jedná o jednoznačný nadprůměr v rámci hororového žánru. 69 % ()

Micoldee

Spoiler Alert! Přemýšlela jsem, jestli dát 3 hvězdy, nebo 4. Film nebyl skoro ničím originální a dal se odhadnout od začátku až do konce. Bylo jasné, že je na festival Slunovrat přivezli, aby je mohli zabít, když tam Pelle ukázal svoje kamarády z Ameriky a jeho bratr kamarády z Anglie, bylo okamžitě jasné, kvůli čemu tam jsou. Bylo jasné, že ty dva starší dovršili 72 let a že je zabijí, stejně tak bylo jasné, že Christian využije možnosti ,spářit se’ s Mayou, a stejně tak, že Dani vybere Christiana jako poslední oběť. Dá se tedy říct, že mě nic neprekvapilo. To lákání cizinců do jiné země, kde jsou krásné ženy a dát jim pocit, že jsou vítaní a pak je zavraždit, to je napřiklad jako film Hostel. Krvavého orla už jsme viděli ve Vikinzích. Námět tradičního a děsivého festivalu také není nový. Navzdory tomu všemu měl ale film celkem dobrou atmosféru a některé scény byly poměrné vtipné. U páření Christiana s Mayou jsem se opravdu zasmála. Jako horor mi to ale moc nepřišlo, a čekala jsem že budu víc šokovaná. ()

Mr.Ward

Druhý film od tvůrce HEREDITARY (Děsivé dědictví) je přesně takový, jaký sem čekal že bude. Po celou dobu napínavý, děsivý, artový, divný, zajímavý, nepochopitelný... Celou dobu člověka napíná a udržuje v pozornosti.... bohužel, klasický český konzument filmu se projevil i tady. Plný kinosál byl překvapení, ovšem už menším překvapením bylo to, že většina čekala horor ve smyslu sto lekaček za minutu, a to tady samozřejmě není. Proto po asi hodině se kinosál bavil mezi sebou a film už moc nesledovali. U tohoto filmu se musí prostě přemýšlet, člověk se nad tím má zamyslet. Asi nikomu bych ten film nedoporučil, protože by jste byli zklamaní. Leda by jste chtěli něco divného a jiného... Pro mě tam bylo jediné zklamání a to konec. Ten mi přišel u Děsivého dědictví opravdu lepší, vygradovanější a víc šokující. ()

borohub odpad!

Po dlouhé době jsem byl v kině na něčem, na čem jsem se vyloženě nudil. Jeden můj kamarád říkává "když je to blbé, ať je to aspoň krátké", tohle bohužel bylo blbé a nebylo to krátké. Začátek mi připadal, že byl vystřižen z jiného filmu, poté se dojelo do Švédska a když jsem viděl kameru, tak jsem věděl, že je zle.. Další artová sračka, takže se nedivím tak vysokému hodnocení, protože podobný shit musel způsobit místním pseudointelektuálům orgasmus. Samotnej film měl celkem děsivou atmosféru, ale vůbec to nebylo využito. Mnoho věcí bylo nevyjasněných, konec byl naprostý cringe (a to tohle slovo příliš nepoužívám). Postavy, no škoda mluvit.. Příšerný film. 10% (tohle hodnocení dávám, za povedené ukázky, které mě donutily za tenhle trash vyhodit prachy) ()

PAVLIS

70% V jádru klasická vyvražďovačka americké omladiny, míchnutá vyrovnáváním se s nefunkčním vztahem a osobní tragédií hlavní hrdinky. Jenže pojatá hodně nezvykle až umělecky. Bizarní, párkrát brutální, poutavá, zneklidňující i vtipná. Rozumově nic, co by do druhého dne zmizelo z hlavy. O to větší škoda, že nefunguje o trochu lépe jako celek. Výsledný pocit je lehce zapomenutelný. ()

Hovadin

Tenhle film je přinejmenším divný. Rozhodně není pro každého. Není to ani horor tak jak jej v dnešní době známe. Nicméně mě to svým způsobem bavilo. Možná občas až moc dlouhé tiché scény, občas zase nechutný (ano u hororu nic neobvyklého), ale jinak byl film dobrý. Zaujal hlavně skvělými hereckými výkony - především Florence Pugh. ()

Romeroo

Viděno v kině, a musím říct, že lituji. Jediné co za ty prachy stálo byla kamera a pár delších okamžiků bez střihu. Vše ostatní pro mě bylo za hranou něčeho na co se chci koukat a bavit se u toho. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu