Davidovi je šestnáct, má krásnou přítelkyni, rodiče ho podporují ve všem, do čeho se pustí, a vytvářejí mu patřičné finanční zázemí. Právě se přestěhoval, má nastoupit do nového hokejového týmu Vlků a zabojovat o místo brankářské jedničky. Jenže nováček v pevně semknutém kolektivu, to bohužel nevěstí nic dobrého. Co dělat, když tě spoluhráči nevezmou mezi sebe, a opustí tě holka? Spirála šikany, odvety a vzájemných bojů se roztáčí. Pro většinu hráčů je to zpočátku asi jenom zábava, ale kapitán Jerry tlak neustále stupňuje. Někteří s tím možná nesouhlasí, ale nikdo nic neudělá. A šikana se z kabiny následně přesune i na internet. Podaří se Davidovi vybojovat své místo v týmu, ve škole, v životě, a Vlky porazit? (Bontonfilm)

bearmeedek

K takovýmto filmům se často píše: "Na české poměry dobré". Tomu mám rozumět, že u nás je všechno posrané a bereme to jako normál? Ne, Smečka je normálně průměrný film, kde chybou je běžné televizní zpracování. Na omluvu režiséra - je to jeho první hraný film, jinak je to dokumentarista. Který chtěl otevřít téma šikany ve sportovním klubu. A to se docela povedlo. Myslím, že ta šikana je tu dostatečně velká. Ale ten dojem zaváněl tou televizí. Není to špatné, není to ztráta času, navzdory tématu spíš oddechovka. Kdyby námět uchopil (bohužel) nějaký zahraniční štáb, mohlo to mít i grády. Od těch scén na ledu jsem čekal také víc. ()

rublik05

Nenápadné, přesto kvalitně zpracované drama se sympatickými, neokoukanými herci, díky nimž snímek působí velmi přirozeně a autenticky. Příběh je ze života, hokejové zápasy jsou pěkně natočené, snímek otevírá řadu společenských témat, na druhou stranu jen několik málo z nich se mu daří nakonec uzavřít. Závěr jsem si představoval více dramatický, možná mohl být až tragický, každopádně mi přišel strašně zkratkovitý, nějakou tu vteřinu navíc by si film rozhodně zasloužil. I přes tyto neduhy je Smečka příjemným překvapením, v českém prostředí ojedinělá záležitost, které se ale v té záplavě všemožných podprůměrných rádoby romantických komedií patrně ztratí. 6/10. ()

E lan

Dobrý film z hokejového prostředí, který si na nic nehraje a (pro mě) pravděpodobně ukazuje reálné prostředí dnešních dorosteneckých sportovních klubů. Herecké výkony jsou znovu dobré a scénář se o nic než o jednoduchý příběh nesnaží. A ono je to vlastně dobře. ()

DD

Vylizane hokejky jako ukazka jedne z nejtupejsich casti populace, ale jinak jeden z tech lepsich ceskych filmu za posledni rok a pul. 5/10 ()

IvonaK

Jak kluk s cukrovkou ke štěstí přišel. Chápu že je to vymyšlené, ale já být na místě jeho rodičů, tak ho zařadím do jiného hokejového týmu kde bude mít štěstí na kolektiv aby se to nehrotilo až do takových extrémů. ()

ostravak30

Podle ČSFD nemá ani režisér ani scénárista žádné velké zkušenosti s filmem. Je to asi trochu vidět. Natáčet o šikaně jinde než ve škole je vcelku originální a jistě alespoň za to si tvůrčí tým zaslouží pochvalu. V souvislosti se sportem se mluví o mnoha tématech, ale šikana mezi ně rozhodně nepatří. Některá z nich by možná měla být zmíněna i zde (korupce, úplatky, sázení apod.). O to se tady ale nehraje. Když pominu vcelku reálné herecké výkony mladistvých, je tu samostatná kapitola vývoje děje, která je lehce nereálná. Tak předně překvapí, jak moc trenér situaci neřeší, i když nějaké náznaky vidí. Víc na pilu by mohl přitlačit asistent, ale ani zde se nic neděje. A pak tu máme manažera (majitele?), který zpočátku vypadá přístupně, ale to by to v závěru nesměl zabít tím, že David odejde bez trestu a ostatní také. Vlastně se koná trochu nevěrohodný happy end. Jestli se divák reálně něco dozví o mládežnickém hokeji? Nedozví. Šikana sice končí tragicky, ale ne tak moc, aby to vůbec někoho nadzvedlo ze židle. Suma sumárum tu máme film, který téma sportovní šikany otevře, ale díky vší omáčce kolem toho ve mě moc nezůstalo. ()

nula87

Šikana ve sportovních kolektivech je myslím silné téma, a musím říct, že byť Smečka má spoustu divností a nedostatků, je to uděláno celkem zdařile. Na další film Tomáše Polenského se budu těšit, takže rád lehce nadhodnotím, a dám 3*. 60% ()

Tominni

Smečka hokejové kabiny, celkem podařeně ukazuje, jak to taky v kabině může fungovat, kam až může šikana zajít. Přestože hlavní hrdinové mě moc do děje nevtáhli, tak nějaké zamyšlení po filmu zůstane, což není u filmu pro teenagery zase tak málo. ()

blondboss

Smečka je celkom slušnou a zaujímavou sondou do útrob mládežníckeho hokeja a jeho neduhov, a to nielen čo sa šikany týka. Ukazuje v zásade sčasti aj obraz o tom, ako mládežnícky hokej v Čechách, ale aj na Slovensku, funguje. Dal by som aj štvrtú hviezdu, ale ten nemastný-neslaný záver trošku pokazil dojem. Inak ale jeden z tých lepších českých snímkov. 65 % ()

tsatsiki

Na tento film jsem se těšil a nezklamal mě. Vše bylo věrně zahrané, dobře natočené a mělo to štávu a odsípalo to. Tomáši Daleckému skladám velkou poklonu, věřil jsem mu každé slovo a zahrál to výborně i Tomáš Mrvík, hajzlové mu jdou. Dokonce ani filmu neublížilo, že v celém filmu byly tři známí herci. Jen podle mě mohl mít větší využití Dominik Hašek. Za skvělé herecké výkony dávám 5hvězdiček a 80% ()

ZHODNOTITEL odpad!

Je fakt, že takhle nějak to mezi těmi dětmi u takových sportovních týmů chodí, nicméně to z toho ještě nedělá dobrý film. Nevím, jaký to mělo rozpočet, ale celé to vypadá jako rychlokvaška. Na komerci to prakticky nemá cílovku a k umění to má daleko. Možná je to víc reklama na Bandi, jehož značka tam musela být vždy řádně vidět. Respektuji product placement, ale i to je potřeba dělat s citem. ()

hrumsrt

Kde je hranice mezi oťukáváním nováčka a šikanou? Ambiciózní rodiče už mají pro Davida nachystanou cestičku kudy musí jen projít. Jako takový neoficiální název by tomu sedlo "Táta to řeší". Právě otec (Jiří Vyorálek) podává přesvědčivě nejlepší výkon a ač hraje neúplně kladnou postavu, tak i celkem bezproblémově zvládá převyšovat zbytek ansámblu. Výhodou je, že takových filmů není moc a do českého hokejového národa tohle sedne jak nic. Ač teda některé herecké výkony hokejistů nejsou kdovíco, tak na tuhle úroveň to bohatě stačí. Přesně takhle to často dopadá, tomu šikanovanému rupne v kouli... Ale vy mu to chcete vyčítat?! Vlčí síla! Nakonec je to trošku moc pohádkové, jenže takové jsou všechny české hokejové příběhy. 70% ()

Prubner

Dobře zrežírované i zahrané (hlavně Vyorálek, ale i většina mladých herců). Působí to velmi realisticky a svižně to odsýpá. Ale problémem je - jako obvykle - nedopečený scénář, který se snaží řešit příliš mnoho problémů najednou, výsledkem čehož je, že nevyřeší pořádně žádný. Většina motivů je jen nakousnuta a vyzní do ztracena. A násilný happy end není moc uvěřitelný, spíš vyvolává otázku, co chtěli tvůrci filmem vlastně sdělit. Že mě spoluhráči přestanou šikanovat, když předvedu dobrý výkon v brance ? Obávám se, že tak jednoduché to není. P.S. Opravdu velmi otravný product placement, který bych u tohoto typu filmů nečekal. ()

Alden_Larson

Přijde mi to jako něco, co už jsem viděl stokrát. Děj není téměř ničím originální, je nudný, předvídatelný a místy nesmyslný. Je tam pár zajímavých postav, sám protagonista je ale velmi nesympatický. Herecké výkony byly dobré, mám ale menší problém s Tomášem Daleckým, je to jeho druhá role a opět v ní hraje tvrdohlavého idiota. Film je ale moc dobře natočen, ruční kamera výborně komplimentuje atmosféru filmu a jeho tématiku. Hudba taky nebyla k zahození. 4/10 ()

Dukekuky

Hokej miluju a tak jsem si nemohl film nechat ujít. Většinou u mně bývá když se dívám na český film tak to nedopadá moc dobře, zde je to ale trošku jinak. Tomáš Polenský přišel s něčím originálním a velice zábavným, dal do toho hokej, lásku, emoce, napětí, skvělé herce a také problémy se kterýma se David bude setkávat. Když tedy dáme tohle dohromady tam nám vznikne tento film a je to fakt pecka. Ukazuje se zde že i přesto že vás kolektiv nemusí mít rád tak se můžete vyšplhat na to že budete z nich nejlepší, jako to předvedl ve filmu David. Šikana dodala tomuhle filmu větší originalitu a film hodně dobře vysvětlil co to šikana je a jak jí může někdo snášet. Film se hodně povedl a i když tam byl nějaký ten nedostatek tak potěšilo si na chvíli poslechnout Zárubu a mrknout se na nějaký ten zápas ! 7,5/10 ()

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

25.08.2020

I když se konání jubilejního 60. ročníku Zlín Film Festivalu přesunulo z důvodu situace způsobené koronavirem až na září, jeho dramaturgové mají už dlouho jasno o podobě mezinárodních soutěží, které… (více)