Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

Hpatrik

Režijně bezchybné, technické kvality jsou nekompromisní, zvláště pak vizuál tvoří spolu s nádhernou výpravou dechberoucí podívanou. Dále je to už jen o tom, do jaké míry Vám jednotlivé příběhy, ve kterých se černým humorem vskutku nešetří, ve výsledku sednou. ()

tomik99

Člověk, který neví, o co jde, se asi bude ztrácet. První kapitola poměrně navnadí na zajímavou postavu, kdy nás čeká na konci povedený zvrat. Posléze přijde část s Jamesem Francem, která má taky pořádný spád a na konci se dočkáme opět povedeného zvratu. Dá se to říci i o zápletce s Liamem Neesonem, nicméně jsem již v polovině filmu věděl, že sleduji jednorázovky, které nebudou na sebe nijak navazovat jako u Tarantinových filmů (i když jsem si to přál a doufal jsem, že poslední kapitola dá těm všem předchozím nějaký smysl a unifikaci). Předposlední kapitola se psem a indiány nebyla špatná, ale již jsem byl mírně otráven. Poslední s Brendanem Gleesonem je ovšem nejslabší pasáží celého filmu, kdy jsem se již koukal na hodinky a doufal, že to již brzy skončí. Poslední část byla opravdu převelice slabá. Celkově to nebylo špatné, jako seriál by to prošlo, jako film je to velký průměr. ()

AloeB

Rozhodně to není žádná tragédie o které by mohla vypovídat modrá barva a procenta tady. Nelze také říct že to není pro každého, protože stylem i tempem je film velmi přístupný. Některé příběhy mi přišli bez pointy, což je asi má největší výtka, bral jsem to však jako účel. Nejlepší povídka jednoznačně pátá. Šestá je pak taky skvělá a dokonale funguje jako zakončení. Titulního Bustera Scruggse jsem si kvůli jeho malé stopáži moc neužil, nutno však říct že byl velmi povedenou postavou. Stejně jako většina titulních postav povídek. Ironické zápletky jsem ocenil. Za mě tedy rozhodně ne nejlepší, ale velmi povedené dílo. ()

mi-ib

Nevím, zda to bylo schválně, ale gradace nasazení jednotlivých povídek byla úplně zrcadlová. Nejlepší povídka byla na začátku a postupně jejich síla klesá, čímž se stalo, že ve výsledku převládl pocit zklamání z posledních příběhů nad nadšením z prvních. ()

Biopler

Potvrdilo sa mi, že keď som si nechal snímku odležať, viac a viac sa mi páči. Je to netradičné, lebo sa jedná o poviedkový film a tie hodnotím veľmi často za 2-3*. V tomto prípade sú poviedky dielom stále tej istej režisérskej dvojice, ktorá do nich vtlačila svoje typické prvky, ktoré ich prívrženci majú radi. Klasicky by som po dopozeraní hodnotil za 3*, lebo len ťažko som hľadal medzi poviedkami povestnú niť, časom som našiel azda len smrť. No po rozležaní by som povedal, že nám podali komplexný obrázok ako sa ľahko i neľahko žilo na Divokom Západe... a nahustili to rôznym spôsobom do šiestich poviedok. A dosť mi imponujú časom aj určité konce poviedok, ktoré sú nedopovedané a je na nás, aby sme si domysleli dôsledky a sami fantazírovali. Vo veľmi svižnom duchu sa rozbehne dielo v prvých dvoch epizódkach kde sa mi hovadsky páčili všetci zúčastnení, hoc len s minirolou kde povedali 2-3 vety než ich osud neposlal inam. Druhá poviedka škrípe so zobrazením banky v území nikoho, lacný podklad pre potreby príbehu. V ďalších dvoch sa zvoľní, najprv zvážnie pri "freak story" a zamrazí na konci s netradične obsadeným Neesonom, ktorého bratia zlanárili na spoluprácu a na rozdiel od Clooneyho nezhovadili skrz ponúknutú rolu :) Potom sledujeme úpornú snahu zlatokopa nájsť poklad a snáď najviac v tejto poviedke cítiť Coenovskú pečať v tom ako vedia zdanlivý koniec otočiť o 180 stupňov a ešte sa na tom blažene tešiť v podaní Toma Waitsa. Piata poviedka - oregonská - je najdlhšia a pre mňa námetom aj na celý film. Pekne pracuje s postavami a je nádherne ľudská skrz civilne hrajúcich Zoe Kazan a Billyho Hecka. Zrelý muž, túžiaci po potomstve, sa nečakane chytí šance, i napriek spoločenskému statusu, vysype svoje city dáme, ktorá je mu sympatická, a nechá ju premýšľať... nie je to scenáristická bomba, len je to tak skvele prežité a zahrané, že ma to dostalo. Záverečná poviedka sa so smrťou "nehrala" explicitne, fajn nápad, no bola najslabšou, lebo mala slabé vyústenie, a v prílišnom i zbytočnom vykecávaní sa pripomínala pána QT. Všetky poviedky spája krásny vizuál vyskladaný z dychberúcich záberov prírody, tvorcovia si potrpeli na výprave a all in all nikde nesklamali čo sa týka castingu. ()

RajAthen

Já mám bratry Coeny opravdu rád - divné a nepředvídatelné děje, silné a taktéž divné postavy, to je moje. Tentokráte však došlo k opravdu velkému přešlapu, alespoň pro mě. Soubor povídek (respektive skutečně balad) by mi nevadil, jakkoli ideálně alespoň nějak volně provázaných, ovšem vyjma absence společné pointy chybí pointa jakákoliv. První dvě balady mají každá po jedné dobré hlášce, příběh z Údolí má pak ... hezké údolí. Od třetí balady se mě však zmocnila zcela neobytná myšlenka - proč se na to koukám? A nedokázal jsem si na ni vůbec odpovědět. Scény jsou dobře natočeny, bratři umí, ale vlastně nevím, o čem tomto panoptikum mělo být... ()

kotilion

Jedná se o antologii šesti povídek z prostředí divokého západu, které na sebe nenavazují dějově, ale tematicky. Jak je již u Coenů zvykem, herecké obsazení je skvělé. Vidíme tu například Tima Blakea Nelsona, Jamese Franca, Liama Neesona a Toma Waitse. Coeni své herce vedou velmi dobře, všichni předvedli skvělé herecké výkony. Vizuální stránka filmu je úžasná. O kameru se postaral Bruno Delbonnel. Tento rok jsem viděl jen málo lépe vypadajících snímků. Film je z veliké části vyprávěn vizuálně, ve dvou povídkách se vyskytuje absolutní minimum dialogů, a proto je vizuální stránka filmu velmi důležitá. Film rozhodně není lehce uchopitelný. První dvě povídky mají celkem spád, je zde spousta „coenovského“ humoru a násilí (zvláštní postavy se dostávají do bizarních situacích, které jsou prošpikované suchým humorem a násilím). Poté tempo filmu výrazně zpomalí. Absence jednotného děje a pomalého tempa může spousty diváků odradit, mně ovšem jednotlivé povídky přišly výborné, plné zajímavých myšlenek a morálních komentářů. Dění všech povídek se primárné točí kolem smrti. Coeni zachycují křehkost života na divokém západě, své postavy tlačí do morálně složitých rozhodnutí a povídky mají většinou silnou morální pointu (alespoň takto jsem film vnímal já). Rozhodně bych doporučil dát tomuto snímku šanci. Nejedná o nic tak přístupného a zábavného jako třeba Fargo, ale čím více o filmu přemýšlím, tím více mě fascinuje. Pokud vám nevadí pomalejší tempo filmu ani abstraktnější děj (jsou zde i surrealistické pasáže), film vás odmění spoustou absurdních, skvěle napsaných a tematicky zajímavých příběhů. 8/10 ()

Klajondr

První povídka byla velmi dobrá a tak trochu jsem doufal že takový bude i celý film. Druhý a třetí příběh byl sice o něco slabší, ale také se mi líbily. No a u těch poslední tří si nejsem jistý zda jsem ten film ještě vnímal nebo jen doufal v konec. Snímek mohl být také kratší, 132 minut je na takovýto styl filmu možná až moc. Každopádně i přes to v tom bylo jakési kouzlo a neobyčejný humor, kterému jsem se rád zasmál. ()

RAFT

Bratři Coenovi zase jednou něco natočili , čekal sem od tohoto filmu daleko víc , pár povídek je dobrých asi nejlepší je hned první další 2 dobré ,ostatní sem tam se na ně dalo koukat ,poslední no budiž.60% ()

pushover

Šest zdánlivě obyčejných povídek, každá má ale svoje kouzlo a myšlenku. Pomalé tempo nemusí bavit každého, nicméně atmosféra a skvělé obsazení se tu povedli. ()

misar3

První dva příběhy se nesou na vtipné a především hravé vlně. Následně celý snímek potemní, jako by se inspiroval DC universe, ale nabízí nám stále solidní podívanou. Až úplně finální příběh je o dost slabší a vlastně se v něm ani nic zajímavého neděje, krom několika pěkných dialogů. Div, kde Netflix sehnal všechny ty známé tváře, jenže každý dostane velmi málo prostoru, takže náklady na jejich herecká jména asi nebyly tak velké. ()

ANTYCHRYST

Westerny mám rád a tyto příběhy z divokého západu jsou příjemná oddychovka .. vyprahlé prérie.. či protékající říčka se zlatou žílou.. pánvičkovy bankéř..a zpívající šviháckej kovboj... :) Občas se najde i černý humor .. zejména u šviháka :) 50% nenáročný film .. zlatokopa mě bylo líto.. ()

Godhaj

,,Did you love her?“ ,,Oh, I don’t know.“ Coeni vyslali do světa šest velmi nerovnocených westernových povídek. První, jenž dala název celému filmu, ač svým zakončením za mnohé nestála, mě pobavila hlavním charakterem, který byl takovým drsnějším bratrem limonádového Joea. Druhá povídka byla opět sympatická, ale zakončení zase stejně nevalné. Třetí, krutá, mdlá a hrozně natahovaná balada s Liamem mi naprosto nesedla a zanechala ve mě tíživou a pochmurnou náladu. Čtvrtá o zlatokopovi se mi líbila asi nejvíce, nádherná příroda, ale opět až příliš zjednodušený děj. Pátá povídka byla nejdojemnější a je jen škoda, že nedostala více prostoru, protože by vystačila klidně na samostatný film. Poslední povídka byla sice napínavá, ale vyústění naprosto chybělo a vyznělo do ztracena. Celkově vzato jsem byl překvapen, jak moc mě některé povídky zklamaly, a přes krásný vizuál byly příběhy odbyté. To bych od Coenů nečekal. ()

Mkartaylas56

Moc nechápu, proč je tento snímek kvůli zdejšímu hodnocení "modrý", protože dle mého zde Netflix spolu s bratry Coenovými celkem zabodoval. Většina příběhů mě opravdu bavila, hlavně asi přímo samotná balada Bustera Scruggse a potom ta dlouhá s karavanou a i když mě bohužel jedna či dvě nebavily prakticky vůbec, tak při celkovém sumarizaci mi to celkový dojem ani moc nezkazilo. Navíc napříč celým filmem vás provází velice povedený westernový soundtrack, podle mě opravdu dobrá kamera a i samotní herci nezklamali. Jsem upřímně zvědav, zda si The ballad of Buster Scruggs v boji o oscarové sošky urve alespoň jednu z nich, protože konkurence v kategoriích, do kterých byl nominován, je celkem velká. V každém případě by to bylo milé překvapení a určitě bych nebyl proti tomu. 70% ()

boo-boo

Ak by som mal vyjadriť dojem z Bustera Scruggsa jedným slovom, volil by som "bezradnosť". Poviedka je žáner špecifický tým, že keďže nemá dosť priestoru na budovanie reálií alebo postáv, musí stáť na silnej pointe. A to je presne to, čo ani jeden (!) diel tejto antológie nemá. Sú to bezradné, bezpointové skeče, ktoré nejako začnú, ukazujú čudné veci, nikam sa neposunú a potom jednoducho skončia. Strata času dokonca aj pre zarytých fanúšikov žánru, ktorí viac než autentické westernové reálie ku šťastiu nepotrebujú (ako ja). ()

fandadofilmu

Pastva pro oči i ducha. Tento film je umělecké dílo, podobně jako obrazy starých mistrů. Bratři Coenové opravdu zrají k dokonalosti. Filmu se nedá naprosto nic vytknout, je prostě úžasný. Naprosto nepochopím, jak mohli tento film ignorovat při vyhlašování Oscarů. ()

Shitonit

Guláš, u kterýho jsem se chvílemi neskutečně nudil, a za pár okamžiků jsem sral maggi v kostkách smíchy. První příběh mě asi bavil nejvíc. Každopádně viděnoli mrdek mezi řádky, každý příběh skrývá moudro, poučení, atak. ()

Jabcan

Sakra zajímavej film. Bratři Coenové opět nezklamali, tentokrát ve spolupráci s Netflixem, jen těsně nedávám 5*. Možná že až na Bustera Scruggse narazím podruhé, hodnocení zvýším. (edit. narazil jsem podruhé a zvyšuji) ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii