Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Fallstar

Richard Gere..je můj osobní trest za to, že jsem propadl filmům a jakýsi ekvivalent známého Memento mori..při pohledu na něj si vždy znovu uvědomím, jaké hlubiny a temná zákoutí skrývá nablýskaný Hollywood. Tří hvězdy a to se musím sakra přemáhat..:( ()

CID7

Sladká pohádka o popelce, ale tak pro malé děti. Budu zde skoro jako jediný, ale nemohu jinak 2 hvězdy. ()

Lady_Q.E

Tenhle optimistický kýč jsem nikdy neměla moc ráda, ovšem díky každoročnímu omýlání v období Vánoc jsem si na něj vypěstovala alergii. Je to přeslazené, pitomé a málo vtipné. Když už romantickou komedie, tak třeba originální My Sassy Girl a ne takovou hollywoodskou kravinu. ()

ydenbroy

Když jsem tento film viděl poprvé skutečně celý o těchto vánocích (08) tak jsem se velkou část filmu upřímně smál všem těm vtipům, narážkám a roztomilým nemotornostem. Přitom to bylo opravdu tak lehké, kdy to nezatěžkávalo hlavu a přitom tak snesitelné, že se ty dvě hodinky daly krásně vydržet a s chutí sledovat. Musím říct, že je to hodně dokonalé. TOP film v žánru romantických komedií. ()

mixerik

Film, ktorý môžem pozerať stále dookola a nikdy ma neprestane baviť. Klasický romantický príbeh no tak stvárnený, že je zakaždým niečím iným výnimočný. ()

xhonza5

Hitovka z konce 20. století. Takhle lehce bych označil Pretty Woman. Každým novým shlédnutím dostávám z filmu zase o něco lepší dojem. A Julia Roberts? To už je jen třešnička na dortu. :) ()

zurivymlok

Rozhodně to není můj žánr. Ale zase na druhou stranu to jistou kvalitu má a tudíž tato pohádka o kur.. (teda o princezně), která našla své štěstí a svého prince, bude patřit ke klasice, u které se určitá cílová skupina lidí bude každý rok znovu a znovu bavit, dojímat a snít. ()

Jurcekk

A keď my to už budeme mať za pár, a naše vnúčence budú robiť mejdan s trávou a filmami tak budú pozerať túto KLASIKU!!! ()

saaaky

Naprostá klasika, která nesmí v televizi a zejména v komínku DVD disků chybět. Krásný romantický výkon pana Gera a paní Robertsové. Perfektní! ()

Ondra.kabrna

Když se řekne Pretty Woman, co se vám vybaví hned jako první? No samozřejmě že Julia Roberts. Role v tomto filmu z ní udělala filmovou megastar. Úžasný děj, kde se z holky co prodává své tělo stane dáma na úrovni. Úžasný film. ()

taryrta

Holka z ulice, která učí zazobanýho slušňáka, jak si hodit dřepa v parku a dát si přitom hambáče a on jí naoplátku vezme soukromým letadlem na operu. Hahaha ()

giacobbe

Ne že bych ve státní svátky musel vidět film s válečnou, revoluční a religiozní tematikou nebo Vávrova Husa. Ale neustálé reprízy této přeceňované pohádky zrovna ve svátečních dnech mě znova přesvědčují o imbecilitě dramarurga. ... Špatně napsanou postavu Edwarda Richard Gere dorazil svým hereckým výkonem. Dávám přednost Pygmalionu před jeho zmodernizovaným a dějově jednodušším variacím. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda