Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlí a bazarového oblečení patří spíš k outsiderům. Přesto žije spokojeně s matkou, svobodomyslnou malířkou Helen, a nejlepší kamarádkou Lilly. Celý její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se překvapeně dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. Matka jí vysvětlí, že podle dohody s otcem se o svém původu měla dozvědět až v osmnácti letech, babička se jí snaží objasnit, že její nástup na trůn ovlivní budoucnost malé země, protože o trůn se ucházejí i další zájemci. Navíc povolá šéfa bezpečnosti Joa, aby na princeznu dohlížel. Mia nakonec souhlasí, že bude brát lekce správného chování a získá tím čas rozhodnout se, zda přijme genovijský trůn. Mezitím musí řešit i běžné školní starosti, výsměch pohledného spolužáka Joshe, o jehož objetí sní, výčitky Lilly, že na ni nemá čas. Na ambasádu dorazí vizážista Paolo, který se svými asistentkami promění tuctovou středoškolačku v atraktivní dámu. Proměna má však i nemilé důsledky. Znechucená povykem je Mia rozhodnuta vzdát se trůnu. Jenže pak jí babička předá deník, a v něm Mia objeví dopis od svého otce. (TV Nova)

Streeper

Mám tenhle film ráda už od dětství, vždycky jsem si přála, aby se mi něco podobného stalo také.Vždyť kdo by nechtěl mít za babičku Julii Andrews? Jedna z prvních velkých rolí Anne Hathaway a upřímně, nedokážu si představit nikoho jiného na jejím místě. Zvládla to dokonale, navíc je nádherná a jako princezna by obstála všude. Je to vtipné, hezky to ubíhá a navíc úžasný soundtrack. ()

baaaja

Neřikám že to byl nějakej zázrak, ale byla to taková pohodová komedie na večer, kdy nic jinýho nedávaj. Docela sem se i zasmála a nebo aspoň pousmála.. :) ()

C0r0ner

Marshall mě velice nenadchl s Pretty Woman a o pár let přišel s podobnou sračkou, při jejímž sledování jsem takřka cítil, jak mi klesá (už tak nízké) IQ. Usmál jsem se jednou, když princezna rozmlátila skleničku, ale zbytek filmu jsem jenom oněměle trpěl. Zpětně si nedovedu představit, proč jsem si kurva pouštěl dvojku. Ta už hraničila s eutanazií. 15% ()

Fallen_One

No, sice je to kýbl klišé, který sice nedosahuje monstrózních rozměrů libovolného dílu High School Muzikálu, ale zachraňuje to lolitoidní Anna Hathaway a hlavně konečné scény hrající za hudby Mandy Moore. Ta tam mimochodem také hrála, ale ksakru...koho? To je fuk. ()

MarekT

Typická přeslazená romantika, tak typická pro tu naši kalifornskou továrnu na sny. Dal bych odpad, ale to by tu nesměla být Anne Hathaway, která je vážně herecky nadaná. ()

Juto

Fantázia, ktorá je príjemne zábavnou komédiou od režiséra a jednorazového kráľa romantických komédií Garryho Marshalla. 5/10 ()

Šimpy

Film celkem nic moc, ale...! Herci jako Patrick Richwood, Larry Miller a Hector Elizondo film posouvají mnohem dál. ()

campix

Už od začátku víte, jak to skončí.Už od začátku víte, že ta dívka je krásná jen má podivné oblečení, špatné oblečení a většinou také nějaké ty brýle nebo rovnátka. Zkrásní a stane se z ní princezna, jak hloupé. Ale přesto příjemná podívaná s trošku delší stopáží než by měla být. ()

WolfR

Jako menší jsem byl donucen se na adaptaci té dívčí knížky podívat. Lituji ztraceného času, je to opravdu pro dívky a i tady pochybuji o zdravém rozumu fanynek tohoto díla, 2 hvězdy pouze za krásu Anne Hathaway. ()

otík

Režisér natočil romanci pro dospělé (Pretty Woman), o totéž se pokusil pro teenagery. Nepodařilo se mu to tak přesvědčivě, přesto nebyl tento film tak zlý. Anne Hathaway je kouzelná jako třídní ošklivka a otloukánek i jako princezna. Odehrává dobrý part jištěna zkušenými Elizondem a Andrewsovou. Zkrátka je to americká pohádka pro (hodně!) mladé. ()

Apophis

Ale jó, celkem slušná komedie, pokud se vám zrovna nechce moc přemýšlet... Na poměry Walt Disney production celkem dost slušný. Je to něco na styl Pretty Woman, jenže trošku slabší - po všech stránkách (no, ono by bylo krapet těžké překonat Julii Roberts v její životní roli...)! Přesto byl film celkem kvalitně zahraný a bylo v něm nekolik dost hustých fórků. Celkově, tento film by se dal srovnat s Harry Potterem (fandové Harryho prominou), a jelikož jsem mu dal 3*, tak u toho zůstanu... ()

Flyer

Sice hloupoučký a naivní, navíc plný žánrových klišé, přesto vcelku zručně natočený a chvílemi i vtipný filmeček, který má jeden jediný úkol - pobavit. Je určen spíše mladším divákům, ale jelikož jsem jej zhlédnul, když jsem marodil s chřipkou, přišel mi docela vhod. ()

wendelin9

Pár světlých chvil u kterých vám nepatrně cukne koutek zde jistě najdete, ale jinak je to šílená nuda, u které by stačilo vidět prvních a posledních 10 minut... ()

Slavníkovec odpad!

"Film" Deník prinezny bych chtěl ač nerad porovnat s filmem Prázdniny v Římě. Zatímco Audrey Hepburn v téměř 60 let starém snímku se snaží ze světa večírků a nudného konvenčního šlechtického života utéci, Anna Hathaway prochází opačným životem z obyčejné holčiny se stává princeznou Genovie, velmi podobné městu Genova. Rozdílů mezi filmy je však více. Anna Hathaway sahá Audrey vzhledem po kolena a hereckým umem hluboko pod kotníky. Jestli jsem nazval příběh Pravé blodnýnky jednoduchým, tak příběh filmu Deník princezny jako by byl vystřižen z dívčího časopisu. Hlavní hrdinka mi připadá uměle jak v roli princezny, tak i v roly teenagerky. Možná je to tak úmyslně, ale celý film mi připadá poněkud ulítlý. ()

Tyny

Nepřipadá mi to až tak úplně k zahození. Film mně bavil, některé scénky jsou velmi povedené a vtipné. ()

Deník princezny 3 má hotový scénář

Deník princezny 3 má hotový scénář

29.01.2019

Herečka Anne Hathaway (Interstellar, Stážista) čerstvě potvrdila, že scénář ke třetímu Deníku princezny je hotový. Zpráva tak přichází na výročí patnácti let od premiéry prvního filmu. Herečka má prý… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman