Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiální text distributora)

Janoss98

Krásný film ze života. Vynikající De Niro a taky Williams! Tak hezký a zároveň smutný film. Vše je hezky a lehce ukázáno a všechno ve filmu má příjemný spád. Určitě jsem se ani jednou nenudil a jen jsem s radostí sledoval. Na tento film jen tak rozhodně nezapomenu. 100% ()

Awer

Suše mainstreamový, ale kvalitně odpracovaný a myšlenkově nosný snímek s přesahem k psychiatrii jako celku a veškerým životním spánkům a vězením ()

futislav

Silný příběh, skvělé herecké výkony hlavních postav a dokonalý Ondříček za kamerou. Super film. Musím ale ubrat jednu hvězdu za faktický kiks. Lidé, kteří jsou léta nehybní, nezačnou zčista jasna pobíhat nebo tančit, protože mají atrofované svaly. Chápu, že tím efekt léčby ve filmu lépe vynikne, ale takhle to zkrátka nefunguje. ()

marocco

Nádherný a dojemný film. De Niro exceluje a Williams mu zdatne sekunduje. Pridajte k tomu výborný scenár a máme tu zaslúžených 5 hviezdičiek. ()

zebu_cz

Krásný film, který náladou připomene Přelet nad kukaččím hnízdem. Plno krásných myšlenek. "Život je darován a zase odebrán každému z nás". "Lidský duch je silnější než jakákoliv droga. A to to je to, co musí být živeno. Prací, hrou, přítelstvím, rodinou. To jsou věci, které platí. To je to, co jsme zapomněli." Navíc herecký koncert dua Williams - De Niro. ()

bazmo

Jeden z mojich naj snímkov. DeNiro nemá chybu a človek niekedy až žasne ako "gangster" zahral niečo úplne od veci..Všetko to samozrejme posiluje skutočnosť že je to motivované pravdivou udalosťou.. ()

trulda

Nedávno jsem (opět) shlédl tento film, který jako jeden z mnoha nese označení „podle skutečné události“. Jako jeden z opravdu mála si ovšem toto tvrzení měrou vrchovatou obhájí. Režisérka Penny Marshall nám naservíruje opravdový příběh opravdového člověka, kterému nebylo dopřáno prožít svůj život tak, jako většině z nás. Přitom nám bez zbytečného hollywoodského sentimentu a filmových klišé dokáže, že i tak stál za to. Na herecký koncert Roberta De Nira, kterému velmi slušně sekunduje Robin Williams, hned tak nezapomenete. Pro mě je tento film důkazem, že i Hollywood má své poklady i v ne zrovna mainstreamové tvorbě (napadají mne také např. pozdější „Vykoupení z věznice Shawshank“ nebo „Pravidla moštárny“). Ať už se Vám film bude líbit nebo ne, rozhodně Vás donutí přemýšlet. A už proto stojí za shlédnutí… ()

Misabarry

"Život je darován a vzat každému z nás. ...proč mě to neutěšuje...protože jste hodný člověk ...protože je to váš přítel..." Film mě sebral víc než Rain Man. Ač může být prvoplánový a nasládlý, zaměřuje se na nejpodstatnější a nejdůležitější věci v životě. A ač podobných filmů existuje spousta, stejně se lidem do paměti vypálí. ()

zuzadamoby

Nemôžem dôjsľ na to, ako mi tento milý úprimný film mohol ostať mimo m"jho registrovania. Tradične perfektný Robin Williams, ktorý je jedným s hercov , ktorí úsmevom rozplačú... :) A výkon Roberta De Nira netreba komentovať a musím veľmi porozmýšlať, či som videl od neho nieco obdobné. ()

Chocholous

Jeden z najlepších, ak nie najlepší film tohto žánru, aký som kedy videl. Robert de Niro je frajer. Keby som mohol dať 6 hviezdičiek, dám ich. ()

Kathykat

Krásný film a zároveň tak smutný. Ke všemu podle skutečnosti, tím víc je to všechno umocněno. Robert De Niro naprosto perfektní, nemoc ztvárnil přesvědčivě, stejně tak ale i ostatní herci. Lidi by si měli opravdu začít víc vážit takových drobností jako je procházka, možnost si vybrat, jestli půjdu doleva nebo doprava. 5* ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela