Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiální text distributora)

Icesmell

Vždy mě fascinovaly skutečné příběhy; navíc příběhy z lékařského prostředí a ještě konkrétněji neuro prostředí. Knihu O. Sackse, jsem si pročetl. Marshallové se kupodivu velmi dobře povedlo dostat onu atmosféru z příběhů v knihách na filmové plátno. Robert De Niro zazářil! Robin Williams jako Sacks skvělý. Newmanova hudba jen podtrhuje sílu příběhu. Nejsilněji mě zasáhla ona noční scéna, kdy se Leonard probudil: Leonard Lowe: "It's quiet." Dr. Malcolm Sayer: "Yes, everybody's sleeping." Leonard Lowe: "I'M NOT!" Výborný snímek! ()

kamilao

Na tento snímek se rozhodně nezapomíná. Pro mne jednoznačně jeden z nejsilnějších filmů vůbec. De Niro je neuvěřitelný!!!!! Famózní! Skvělý!!! Musím tedy říci, že film je doopravdy moc smutný, takže jsem uronila více než pár slz :-(. Po shlédnutí jsem si šla lehnout a vážně jsem nemohla usnout. Kdo z vás trpí lehkými depresemi, nechť si tento snímek raději nechá ujít. ()

shakeXL

Jsou filmy bez jakékoliv akce apod., které vám stejně uplynou i přes dvouhodinovou stopáž hodně rychle a navíc budete spokojeni a budou vás bavit. A čas probuzení do této sorty filmů bezpochyby patří. Název je trefný a De Niro také vynikající. ()

eoj

Tak trochu očividný tah na (oskarovou) bránu (nakonec film ale neskóroval), ale na druhou stranu příklad precizní devadesátkové filmařiny se slušným příběhem. ()

Elanornegra

Musim priznat, ze spociatku ma tento film nejak vyrazne nenadchol... ale postupom casu sa mi zacinal dostavat pod kozu, zaver velmi smutny... skoda no. Robert De Niro a jeho nadpriemerny vykon, tento rok mu vysiel fakt genialne, Robin Williams prijemny support, prekvapenie v podobe vedmy z Matrixu, hudba prijemna, rozhodne vyrazne nadpriemerne dielo... 90% ()

Lonelybiker

Takhle to dopadne, když doktor není jen doktor a jeho práce se stane smyslem jeho života. Dokáže pak s pacienty mnohem víc, než by si kdokoliv s personálu nemocnice do té doby myslel. Skvělý film, který podtrhuje výborná hudba a herecký výkon Roberta De Niro. Prostředí a pacienti trochu připomínají Miloše Formana a jeho legendární Přelet. ()

Indio

Viděl jsem kousek jako špunt( Williams stojí u okna s De Nirem a je vidět, že by si chtěli rozumět ale nejde jim to) po letech jsem přišel na to kdo je De Niro a hledal tenhle film u kteryho jsem taky zjistil kdo je Williams. Je to hezkej film a žánr "hezkej film" mám nejreč. ()

Pollini

Takovýchto filmů jsem už viděla víc. Robert de Niro je sice skvělý, ale Dustin Hofman v Rainmanovi je strhující. Robinovi Wiliamsovi role velice slušela, ale všude ve filmech má svůj typický úsměv. Pro mě se zařadil film na úroveň průměru, ale za zajímavý příběh podle skutečné události se hodnocení posunulo o jednu hvězdičku nahoru. ()

Dazzy

Mám ráda filmy z lékařského prostředí a o to víc jsem se těšila na tohle filmařské dílko, když jsem zjistila, že je natočené podle skutečné události. Pokud bych Čas probuzení měla popsat jedním slovem, řekla bych NÁDHERA! Líbí se mi, jak je ve filmu vykreslená postava hlavního hrdiny, kterým je doktor Malcom Sayer. Je neuvěřitelně lidský a má pochopení pro utrpení svých pacientů, kterým se snaží ze všech sil pomoci. Ačkoliv konec již není tak optimistický, stejně je Čas probuzení příjemným pohlazením na duši. ()

Udet

..tak jsem se docela s obavou mrkl do komentářů s očekáváním hodnocení typu - předvídatelné-přeslazené- laciné- šablonovité-vykalkulované- ále ejhle, ono to zas tak moc nedopadlo.. ..skvělý příběh z lékařského prostředí podle skutečné události, ůstřední dvojice hlavních hrdinů De Niro-Williams .. ..zhlédnuto jedním dechem.. Film s hluboce lidským poselstvím, jehož symbolem je právě MUDr. Sayer/ Williams. Plachý, nenápadný doktůrek, ale absolutní profesionál s buldočí vytrvalostí, jehož životním cílem není kariéra či ,,ůspěch(peníze), ale skutečná pomoc lidem.. ..uzavřený, nesmělý, osamělý lékař zcela oddaný své práci a vědě pokoušející se najít způsob léčby hrůzných následků letargické encefalitidy.. ..nedávno byla uveřejněna vědecká práce že tato epidemie - dříve nazývané ,,spavé nemoci'' jež propukla v r. 1917 ve Vídni a jež zabila tisíce lidí a další tisíce učinila vězni ve svých tělech měla překvapivou příčinu- infekci baktérií Streptokokem a následnou bouřlivou reakci imunitního systému s těžkým poškozením mozku .. ..s tou baktérií která běžně způsobí třeba angínu.. ..hrozné pomyšlení.. Film je možno brát též jako hold obětavé práci lékařů a vědců, této opravdové elity lidské společnosti. ()

Nepl

Ano, je to cukrová vata, ale proč ne? Ano, nepůsobí to úplně reálně, ale kdo z nás je psycholog/psychiatr/farmaceut, aby mohl s jistotou říci, že je to úplné scifi, takže proč ne? Jednou větou bych film popsal asi takto - Přelet nad kukaččím hnízdem v civilní podobě pro masy. Pátá hvězda unikla po delším zvažování a jen velmi těsně. ()

andy60

Chvíli mně trvalo, než jsem se vpravil do děje. Ten úvod je snad až příliš zaměřen na odbornosti lékařské vědy, než aby to bylo pro diváka přitažlivé a zajímavé. To se měnilo s přibývajícími minutami a posléze nebyl problém dostat se do děje a film si prožít a vychutnat. Mimochodem, skvělé herectví obou hlavních postav. ()

pornohavo

Veľmi pekný a dojímavý film s hlbokou myšlienkou. Výborné herecké výkony. Videl som ho až v súčasnosti a ostáva veľmi dobrý pocit. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela