Nejlepší přátelé Toni a Paul se na 100 dnů vzdají díky sázce všeho, co vlastní. Každý den dostanou jednu ze svých věcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čeho nelze žít, je přátelství. (Bioscop)

Lukrecie

Velmi dobrý nápad na scénář, líbí se mi srovnání 4 generací na začátku (57, 200, 650, 10 000! věcí), život není o věcech (a štěstí už vůbec ne).... "A z čeho budete žít? Člověk moc nepotřebuje, mami." Ze začátku jsem si říkala 2 narcisové, no to bude teda něco, ale nakonec fajn spíše hodně fajn. Velmi aktuální téma - konzum, závislost na nakupování, dluhy, jak skutečně funguje byznys, manipulace. Sama jsem překvapena, ale nemohu jinak než zaokrouhlit na plný počet. ;) Film, který rozhodně stojí za shlédnutí a především za zamyšlení, inspiruje. Přináší velmi zajímavý pohled na dnešní svět, vztahy, hloubku a priority. Jsme to opravdu my, kdo ovládá věci nebo věci ovládají nás??? Navíc těch momentů, kdy jsem se opravdu pobavila, zas nebylo až tak málo ;) ()

Ellmariachi

Člověk by řekl, že když může vidět v kině Spidermana a nebo německou komedii, bude zákonitě zklamaný, pokud padne volba na druhou možnost. Jenže musí se téhle srandě s hodně slušnou ústřední dvojici nechat, že překvapit umí. Vtipy nejsou hnané na hranu trapnosti, což je u mě vždycky velké plus. Hlavní dvojka šlape fakt poměrně slušně. Jistě občas by místo blbých reakcí stačila jedna věta, aby konflikt nevznikl. Jenže to by pak ke konci nemohlo dojít na omluvy a šťastný konec. Pointa je podaná v pohodě a nenásilně a to je dobře. Být chycený za krk a dotáhnutý na komedii může dopadnout i fakt dobře. 70 procent za pohodový film a odpoledne. ()

petrsv

Velmi dobrý námět s tou aplikací, ale to je bohužel to jediné, za co film stojí. Jinak je to trapné, rádobyvtipné s okopírovanými klišé ze spousty jiných filmů. ()

Makky

Film ponúka výborné myšlienky zaobalené do komediálneho kabátu. V príbehu dvoch kamošov je prioritou zábava, avšak miestami sa podarí trefne prejaviť skvelé hodnoty, na ktorých stojí hlavná premisa filmu. ()

slunicko2

Laciná hloupost prošpikovaná křečovitými pokusy o humor. Ovšem 44letý (!) Florian David Fitz (programátor) a ještě více 37letý přitažlivý Matthias Schweighöfer (obchodní ředitel) mi usnadnili tu křeč přežít. ()

easaque

-4* zajímavých, originálních a podnětných komedií vzniká čím dál míň, tak jsem rád za každý dobrý tip. A zrovna tato se mi trefila do vkusu. Sice to není úplně jednoznačná komedie a kromě romantiky v ní najdete i vážnější momenty, což není na škodu. Kupodivu není ani moc předvídatelná, tak nebyl čas se nudit a navíc herecká dvojice je docela sympatická. Takže za mě jí dávám palec nahoru a vyhoupla se přes hranici 4 hvězdiček a doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Nemci ma neprestávajú udivovať - v poslednej dobe práve z nemeckej produkcie vzišlo mnoho výborných filmov a mám pocit, že zvyšok Európy začína akoby zaostávať. Sympatické duo Florian David Fitz a Matthias Schweighöfer sa po úspešnom Der geilste Tag objavujú spolu aj v ďalšom Fitzovom filme - a opäť s výborným námetom. Zápletka filmu je sama o sebe v podstate jednoduchá, ale príbeh so sebou prináša oveľa väčšie posolstvo ako by sa pôvodne mohlo zdať. Keby som to mal hodnotiť čisto ako komédiu, tak by to bolo azda len kdesi na hranici priemeru, ale tento film mal oveľa väčší záber ako len obyčajná komédia. A práve ten sociálno-humanistický rozmer zožal u mňa obrovský úspech. Práve takýto typ filmov donúti človeka sa podvedome zamyslieť nad zmyslom skutočného šťastia a bohatstva. Už len samotný prológ stojí za zamyslenie... Výborný film. 5* dávam veľmi zriedka, ale v tomto prípade zaslúžene! A čo vy? Ktorých 100 vecí a v akom poradí by ste si vybrali? ()

Martin741

Reziser Florian David Fitz uz nie je zaciatocnik, pozeram, ma na konte aj film nejkrasnejsi den, a ten som videl. Toto je v poradi jeho treti film, u ktoreho /tak akou tretieho albumu/ sa rozhoduje, ci je reziser schopny a talentovany alebo nie. Fitz je reziser na urovni, naposledy som bol maximalne uneseny u nemeckeho filmu Die Welle 2008. Tuna dvaja sympataci matthias Schweighoifer a Florian D. Fitz zistuju, ze najdolezitejsia vec na svete je casto kamaratstvo : 74 % ()

vydumnica

V poslednej dobe som bola nemeckou kinematografiou milo prekvapena, ale tento film sa mi nijako zvlast nepacil. Na komediu to bolo slabe, malo vtipne. Posobilo to cele tak nerealne. Herecka dvojica sympaticka, ale na dobry film to nestaci. Velmi ma sklamal aj dabing v kine! Keby som bola vedela...to ho nemohli nechat v nemcine? Asi som mala ist radsej na Spidermana. Nevyslo to, skoda...55%. ()

M.i.k.e

méně vtipné než sem čekal,přesto zábavné i přesto,že se hlavně ke konci zamotá do souboru klišé.Plusem je,že se tvůrci nebojí i vážnější noty,nicméně v tomhle směru sem jim to sežral tak napůl.Samozřejmě konzum je zlo a všichni máme doma spoustu věcí které by sme určitě mít nemuseli,na druhou stranu ten druhý extrém,že jsem nejvíc free a happy ve chvíli kdy nemám nic taky není zrovna to pravé ořechové...60% ()

bourec

Špatnej film to není,to ani náhodou.Ale v ústřední dvojici mi na nervy lezl mathias,a trochu mi kazil dojem z filmu.Navíc slibnej začátek,a to,k čemu se hlavní postavy rozhodly,nakonec jakoby vyšumélo do ztracena,a přitom to slibovalo pecku,při který se doslova budeme válet smíchy.nakonec mírně nad průměrem.60%. ()

C0r0ner

Příběhově je to stokrát ošoupaná šablona, ve které je překvapivé leda to, jak nic není překvapivé, nicméně obsahově je to slušná sonda do duše každého člověka (ano, i mě), který smaží internety dennodenně. K tomu pár filozofických úvah na téma štěstí... 70% ()

angel74

Konzumní způsob života nás jednou zcela pohltí, takže kvituji s povděkem každý pokus s tím něco udělat nebo na to alespoň upozornit. Přestože se komediálně laděný snímek Bez věcí nad věcí nedokáže s námětem vypořádat nijak úderně ani extra objevně, tak proti tomuto filmu v zásadě nic nemám, obzvlášť když děj doprovází pohodová muzika. Nehledě na to, že ústřední dvojice Florian David Fitz a Matthias Schweighöfer působí sympaticky a velmi přesvědčivě. (70%) ()

dr.fish

Zpočátku mi to přišlo neúnosně ukecané, pak jsem si zvykl. Neříkám tak ani tak, ale pokud by se alespoň na podobné úrovni točily komedie u nás, bylo by lépe. Filmu se dá mnohé vytknout, ale jsou tam i cenné momenty a občas i něco v druhém plánu k zamyšlení. Je zajímavé vidět jak Němci vidí sebe i svět. Samozřejmě ten filmový. 70% ()

octopuska

Němci zas ukázali, jak se točí dobrá komedie s poselstvím, pointou a s tím, že se člověk chtě nechtě musí zamyslet nad svým životem. Český filmový průmysl může akorát stát v koutku a čučet s otevřenou hubou a tiše závidět. Chlapci se toho nebojí a lítají nahatí ve sněhu a ukazují svá sošná tělíčka o sto šest. Takže holky si zpraví oko. Je to milý, vtipný a chvílema hodně dojemný a fakt k zamyšlení. Nastavené zrcadlo společnosti, která se zavalila nepotřebným harampádím a krámama, jen aby se mohla vytahovat na ostatní. Máme úplně všechno a kdo je víc? Hlavně že jsme furt nasraní, vystresování, zapomínáme žít a těšit se z maličkostí, které přináší život zdarma. Protože co, když si soused koupí další auto. A co ta koza ve třetím patře, má novou kabelku od Prady, už třetí. To snad není možný........ kde na to bere love, že by akce na netu? A tohle je náš smysl života. Možná by jsme si měli všichni projít stejnou zkouškou, jako Paul a Toni. ()

UhLee

(6.5/10). Originální, svým způsobem dost revoluční snímek od soudruhů z NDR. Hlavní herec mě svým hereckým koncertem opravdu překvapil a celkově jsem byl hereckými výkony dost unešen. Soudruzi nám opět ukázali jako třeba v Narušiteli systému, že umí. To téma je samo o sobě dost silné a udrží si vaši pozornost po většinu stopáže. ()

Johnny.ARN

Toto bolo mega rozkošné. Od sofistikovanej kritiky spoločnosti až po humor, ktorý bol príjemný, nenásilný, situačný. Po dlhej dobe nemecká komédia, ktorá sa pekne držala vo svojich medziach, mala príjemné obsadenie a vypointovaný záver. Možno mohla byť len trochu kratšia. 3 z 5 ()

Lachtaan

Florian David Fitz se mi ukotvil do paměti nejen zásluhou Téměř dokonalých tajemství, ale rovněž i například A co třeba Adolf? a do třetice dobrých rolí můžu s radostí prohlásit, že ho budu rád do budoucna sledovat stejně jako kolegu M’Bareka. Jsem totiž jeden z mála mladých Čechů, kterým němčina vůbec nevadí a po takhle procítěných podívaných rád po filmech od našich západních sousedů sáhnu klidně častěji. [viděno na Netflixu 16.10.2021] ()