Tiché místo: Část II

• USA A Quiet Place Part II (více)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (Cinemart)

vinducha

Stejně jako 1dnička, plná palba , ty potvory mimochodem vypadají jako , kdyby pan Lipský vzal hlavu Adély , co ještě nevečeřela a narouboval jí na tělo Vetřelce od pana Scotta . Jinak pan Krasinsky má docela výhodu , že si může obsazovat do svých filmů manželku Emily . ()

zipS

Prvy diel bol skvely. Druhy mi prisiel akoby napisany z donutenia. Krasinski proste nechcel, aby ho fanusikovia ziadali o dalsie pokracovanie :) ()

JimWalker007

Ak som dal jednotke štyri hviezdy, tak dvojke musím dať plný počet. Krasinski sa praxou zlepšuje, Emily je stále pôvabná, pri záverečných prestrihoch nervy drásajúcich scén môže dôjsť aj k obhrýzaniu nechtov. ()

Rastamania

Je teda fakt, že do hororu to má daleko, ale to je mi úplně jedno. Jako film to na mě funguje parádně. Sem tam to sice logicky trošku skřípe (to už samozřejmě v jedničce. Když jdou po zvuku, tak je naženu někam do prdele a švihnu na ně atomovku → invaze odražena tak za tři hodiny a zbytek dne je volno), ale dohání to perfektní postapo atmosférou, originalitou a Emilkou, kterou prostě kua můžu. Ten malej spratek hrál taky dobře no ..5* ()

AmunRa

První díl byl minimalistický a ve svém omezeném prostoru působivý, navíc neviděná monstra jsou vždycky působivější pro atmosféru než bitka na férovku. Ve druhém díle se rozšířil prostor a zvětšil počet postav, které se pochopitelně stejně horlivě vraždí mezi sebou jako ukrývají před monstry. První díl byl čistý sci-fi horor založený na plížení ve vetřelci zamořeném prostoru. Druhý už připomíná spíš akční film, který se ale drží příliš při zemi, než aby byl dost zajímavý. Jako fanoušek Emily Blunt jsem nakonec vcelku spokojený, ale víc než průměrný film to není. ()

soukyd33

Nejděsivější pro diváka, je to TICHO! Vetřelci jsou zvláštní, a zdá se, že zabíjejí pro zábavu. Nikdo jejich útok nepřežije, a praktický nikoho nesežerou. Efekty dobré. Herecké výkony velmi dobré. 👍 Prostorový zvuk dobrý. Poznámka: Doporučuji shlédnout s titulky forced, v místech kde se nemluví. Poznámka: Ve filmu je spousta chyb, které se ale dají očekávat. Poznámka: Konec je otevřený. Hvězdiček 4 ()

Hixx

Dôstojne pokračovanie podareného scifi s minimom dialógov kde aj uprdnuť nahlas je veľký problém. Tentoraz sa rodinka vydáva na cestu hľadať bezpečný úkryt a ďalšich preživších (najdu drsňáka suseda ktorý prežíval v cisterne). Je to ešte akčnejsie ako jednotka, jednoducho treba vidieť. ()

Kamil111

Ani frapantně nelogické jednání postav v prvním díle nebránilo před třemi lety globálnímu diváctvu proudit do kin a zanechat v nich tržby převyšující dvacetinásobek (!) jeho rozpočtu. Neodvratně tak vzniklo pokračování, ve kterém již Krasinski berličky odporující zdravému rozumu poučeně omezil (nikoliv však odstranil), zároveň ale s o poznání slabším dějem a bez efektu překvapení s motivem ticha zachoval původní úroveň mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. ()

Accuphose odpad!

Ten film je vata. Když úplně zahodím za hlavu logiku (obstarávání jídla, množení příšer, chování armády, počty lidi versus monstra... atd - mimochodem v Bird Boxu vyřešeno lépe), vyvstanou daleko palčivější otázky. Třeba, čím je ten film zajímavej a posouvá subžánr? Proč mluví tak potichu, abyste to museli osolit, aby mluvili normálně? První díl řešil přežití rodny, tenhle je jen nastavovaná kaše a bez předchozího dílu by ani nepřežil. Proč se občas postavy chovaj jako idioti? Dialogy nemaj smysl. Mimochodem, když bude něco na zem padat, tak všeho nenechám a nepůjdu se schovat domů. Od toho tu máme policii, hasiče a záchranku. U některejch filmů hledám důvody, proč dát nějakou hvězdičku, ale tady nemám chuť. Jen snaha vyvařit prachy. Jo a mimochodem... miminko se musí krmit a přebalovat. ()

XTrader

Představte si všechny klišé, co můžete do hororu dát, a je to. Už dlouho čekám na horor, který by dokázal fungovat i bez nich, ale kde nic tu nic... ()

Ondak

Tak zaprvé jsem se těšil na horor, ale horor to rozhodně není. Ve filmu není hororové vůbec nic. Příběh pokulhává a přišel mi docela nesmyslný. Možná je to tím, že jsem neviděl část jedna, ale předpokládám, že jsem hlavní děj pochopil. Vlastně tam ani nebylo co nechápat. Dojem na mě film rozhodně neudělal, ale špatný vyloženě není. Prostě horší průměr (rozhodoval jsem se mezi 2 a 3 hvězdy). ()

Milo384

Je to hodně podobné jako první díl, jen tady už vidíme, kdo vraždí. Pár okamžiků z filmu bylo opravdu dobrých, lekačky byly použity dobře a nepřehánělo se to s nimi. Hodnocení tak 3-4*. Líbilo se mně to víc než jednička, takže dávám 4* ()

Lukkyn

Horor by měl být hlavně o atmosféře. Měli byste skoro nedýchat a bát se o hlavní představitele. Po delší době jsem fandil lidským návnadám a nepřál jsem si po 10 minutách jejich smrt. Samozřejmě ani milá rodinka se nevyhne totálně dementním rozhodnutím , ale co naděláš ???Všichni nemůžou bejt chytrý až na půdu. To že tentokrát již víme proti čemu stojíme, není vůbec na škodu ba naopak. Krátký prolog na začátku nás uvede do dne , kdy tihle emzáci prišli a začali řádit. Na konci mě to dohnalo ke slušný depce a těžko si představit , že by si tím člověk musel projít. Tiché místo se nebojí uvrhnout do nebezpečí i batole a možná proto ty pocity úzkosti. Otevřený konec samozřejmě trojce nahrává , ale obávám se , že pokud to bude bez Krasinskiho a Emily bude to o ničem. Nechme se překvapit. ()

Kusbi

Druhý díl konverzačního hororu ve mně zanechal trochu rozpačité pocity a určitě se v mých očích nepovedl tolik jako první díl. Důvody jsou dva, v podstatě komplementárně spojené. Prvním je slabý děj filmu, zápletka filmu v podobě hledání nového útočiště je poměrně banální a nijak mě ve finále nepřekvapila. Dá se tvrdit, že banální zápletka byla i v prvním díle, ale tam alespoň divák nevěděl, o co pořádně jde. Druhou vadou na kráse je pak ztráta napětí ve filmu a téměř nulové hororové prvky. První díl byl právě tímto působivý, nabízel dosti hutnou atmosféra, která je ale nyní pryč a postavy už působí jako ostřílení lovci příšer a hraje se to celé hlavně na akci (pokud měl jako výkonný producent Michael Bay u druhého dílu větší slovo, tak tomu rozumím). Bohužel ani závěr filmu nic nezachrání, jelikož je celý takový o ničem a nic divákovi neřekne (možná jen něco ve stylu "huhu, děti dospěly"). A je taky škoda, že film nějak víc nevyužil scén z doby před tím vším, úvod filmu se mi totiž asi líbil nejvíc. V plánu je prý třetí díl, který už nemá mít na starosti Krasinski, tak snad to bude alespoň o něco lepší než tohle. ()

Feacher

Hned na začátku musím zmínit, že jsem se při jednom večeru podíval na oba dva díly a udělal jsem jedině dobře. Celkově je totiž příběh daleko kompletnější a je po zhlédnutí vidět myšlenka celého příběhu. Po zhlédnutí pouze prvního dílu jsem měl takový pocit, že jsem sice viděl film zajímavého námětu, nicméně něco mu chybělo - hlubší myšlenka a pořádný příběh. Hlubši myšlenku (vyjma nějakých rodinných citů apod.) jsem neobjevil ani ve druhé části, ale to mě u tohoto typu filmu tolik nevadí. Pořádný příběh se ale ve dvojce již objevil a přidalo se i větší množství akce. Pokud byly filmy myšleny jako odpočinkový "horor" (= spíše zabijácké scifi) pro mladou generaci, tak si myslím, že byla úloha splněna. Takovýhle filmový večer s přítelkyní na gauči si představit dovedu, qle asi to není ten typ filmu, na který se sám podívám znova, protože je tak skvělý. 4* pro oba díly! ()

Colomba666

Za mne o krapítek lepší než jednička, ale možná proto, že tady to jelo už od začátku. Rozumím, že někoho tam mohly doslova "srát" ty děti, jak už mi bylo několikrát řečeno, pak ale nechápu, proč si vědomě pouštěli film, kde je hlavní protagonistkou matka se svými 3 dětmi, takže tolik asi k tomuto typu komentářů. Myslím si, že s Tichým místem tvůrci rozhodně nešlápli vedle, jelikož si momentálně nemohu vybavit horor z posledních let, který by, alespoň z části, dosahoval kvalit tohoto thrilleru. Stvůry jsou větší, rychlejší, děsivější než v prvním díle, tento film je jako stvořený pro kinová plátna a sály, jelikož právě tyto dokreslí tu správnou děsivou atmosféru, kterou u filmu tohoto typu diváci vyhledávají. ()

Bohdy67

Pro mě o něco lepší než jednička. Trochu zbytečný úvod, kde jsem čekal že se dozvím něco víc o příchodu těch zmetků na zemi. Bohužel. Celkově bych řekl, že zde bylo více akce a snad i napětí. Ale nadruhou stranu musím souhlasit s názorem mé přítelkyně, že by to mohl seriál. Mohli bychom tu mít podobné univerzum jako TWD, ikdyž tady spíše tak na jednu či dvě série. Natáhnutí byť na krátkou hodinku a půl dlouhou stopáž filmu a fláknutí to do kina??? Asi lepší výdělek, ale já bych na tohle určitě do kina nešel a když už byl bych zklamán. Takhle doma v klidu na nedělní večer? Ale jo. V celku fajn 64% ()

Polux

7/10 | Vychtěné pokračování (a je to na filmu imho vidět, ať už Krasinského do vzniku dvojky donutilo studio, Blunt nebo on sám nakonec změnil názor), ale kéž by všechna vychtěná pokračování dopadla alespoň takto. | Je fakt, že jde spíše o A Quite Place 1.5 a kdyby mi někdo řekl, že je to režisérská verze jedničky s hodinou a půl nových záběrů, které původně skončily na podlaze střižny (z časových, nikoliv kvalitativních, důvodů), tak bych tomu bez problémů věřil, protože film opravdu nepřináší nic moc nového, ať už jde o lore toho fikčního světa (což jsem trochu po jedničce doufal*), dějovou linku, nebo vývoj charakterů a to těch stávajících i nově příchozích (kromě Murphyho nestojí nikdo další za řeč a i samotná Murphyho postava není, bohužel, nijak zvlášť prokreslena). Škoda rovněž doslova utnutého konce, který postavy zanechává rozestavěné jako v šachové partii a jen umocňuje pocit, že celý film je jen taková mezihra, resp. filler mezi jedničkou, která představila svět a postavy a velkým finále (ať už to bude cokoliv) ve trojce. | Na druhou stranu Blunt i děcka pořád hrají skvěle, sound design je stále pecka, o napětí a akci není nouze, screen time monster šel nahoru a prolog z doby day one je fajn (a i když do lore nepřináší vůbec nic nového a film by se bez něj úplně obešel, alespoň je to šance znovu se setkat s Krasinského postavou). Koho bavila jednička a nebude od dvojky čekat nic nového, ale jen další setkání se svými oblíbenými postavami (tzn. profláklý koncept "more of the same"), nebude v zásadě zklamán. | *A pokusí se třeba vysvětlit, co vůbec při invazi a po ní dělala armáda a proč se - po zjištění, že monstra jsou citlivá na zvuk - nepokusila na monstra zaútočit sonickými zbraněmi v celém jejich spektru od infra po ultra zvuk, aby zjistila, zda na některou frekvenci náhodou nereagují paralyzujícím způsobem. O protiútoku ze vzduchu, kde je monstra nemohou nijak ohrozit, ani nemluvě. Odhalení ve dvojce, bohužel, zavdává příčinu jen k dalším otázkám - co se stalo se všemi těmi letadlovými loděmi, které v době invaze byli na vodě a jak je možné, že lze monstra zabít střelnou zbraní/ocelovou trubkou, ale exploze, která má násobně větší kinetickou energii, jim neublíží?). | PeZet ()

zeleznak

Pribeh strasne utahany a roztahany. Tu dceru bych nechal sezrat emzaky uz pri titulcich. Murphymu jsem jeho postavu "zalesaka" nezral ani minutu. A hlavne desive nudne. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)