Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

campix

Odpustek Riana Johnsona za Star Wars, kterými nasral polovinu fanoušků. V mých očích, ale není moc, co napravovat. Já ho i tak řadím mezi ty zajímavější tvůrce. Vzhledem k předchozím Star Wars i Looperu není proč o něm pochybovat. V Knives Out se vydal do tajů komediálního krimi až Poirotovského stylu, kterou umocňuje postava Daniela Craiga společně s jeho přízvukem. Ten si svou roli vyloženě užívá a ve společnosti ostatních hereckých hvězd, je na co se dívat. Možná bych čekal, že to bude trošku více zábavné a ve finále i více rafinované, ale v rámci žánru se jedná o příjemný svěží vítr. ()

PavelVanekArt

Hodně sympatická detektivka, kde konečně vidíme hrát Evanse jinak, než jako protivnýho patriota a Craiga jako detektiva, co ví všechno ještě než vstane z postele. Obrovským plusem jsou postavy a jejich propletený zapojení do celku, top je samozřejmě Craig. Na druhou stranu mi přišlo divný, že ani ne v polovině ukážou kdo/co/jak, pak se to chvilku plácá a zase je to kdo/co/jak. Vraha jsem neodhadnul, ale premisa mi byla jasná už u prvního kdo/co/jak, což je škoda. Pak mi to trochu srazila berlička ve scénáři, kdy jedna z podezřelých osob zvrací, když lže. To je celkem usnadnění pro scénář, vskutku. Na druhou stranu, kdybych tím trpěl já, tak bleju od rána do noci. Nakonec je to ale fajn, Craigova postava bude mít spin-off, takže všechno dobrý. 4* a.k.a 80% ()

Martrix

Rian Johnson je podle mě ten druh autora, kterému není nic svaté a rád si z diváka střílí. To šotkovství bylo zřejmé už ve Star Wars. Tady sice nebije do očí tak moc, ale slovy Petra Nárožného...Je to rebel! Na nože je téměř staromilská detektivka, která si ale ze sebe trochu(dost) utahuje. A mě to většinou bavilo, takže jsem spokojený. A věřím, že jednou Craig zkompletuje Big double a zahraje si i Sherlocka. PS: někdy jsou titulky otravné, ale původní znění přidává celkovému dojmu 10% ()

Pajky3

Nemám moc rád Craiga, ale téhle vychvalované detektivce jsem nemohl odolat. A skutečně, chvála, která se o Knives Out šíří, je zasloužená. Bavil jsem se od začátku až do konce a bavilo mě přemýšlet nad tím, jak to celé bylo. Celé obsazení je opravdu povedené a všechny postavy jsou úžasně špatné. Dobrou "whodunnit" kriminálku už jsem dlouho neviděl a tahle se mi trefila do noty. ()

zette

Komunikacni krimi komedie, ktera vzdava hold starym detektivkam. Vsechno klape, presto se nejedna o typ filmu, ktery by me dokazal vice zaujmout... ()

Gaaron

To se ani Poirotovi nestává, že by téměř každé pronesené slovo mělo vztah k pozdější scéně. Craig výborný, z ranku “Pitt v Hanebných panchartech”. Well done! ()

Larushka

Povedený a velmi dobře obsazený kousek. Líbila se mi politická aktuálnost. Jaeden Martell byl poněkud nevyužit, ale i to k herecké řeholi patří. ()

Juto

Po dlhšej dobe skvelá krimi komédia. Skvelé herecké výkony, výborná réžia a parádny scenár. Začiatok sa pomalšie rozbieha, ale približne po 30 minút film dostane dobrý spad. Konverzácie sú nápadité, vôbec nenudia. Koniec a vysvetľovanie celej záhady bol vrchol filmu. 8/10 ()

PROCESOR

Už první scénou na vás dýchne stará dobrá Anglie a ten baráček je opravdu k sežrání. Samotný příběh je klasické schéma jednoho bohatého dědka co podivně zemře a zbyde po něm fůra naštvaných dědiců, kde každý si pomalu přál jeho smrt. Craig tu rozehrává geniálního vyšetřovatele a je jasné, kam jeho další herecká kariera po Bondovi směřuje. Já se bavil královsky, takže dávám plnou palbu. ()

Ondatra

Dost dobrá (na mě až překvapivě dobrá) detektivka, která mě opět vrací do doby Hercula Poirota a Agathy Christie. Hercula Poirota naprosto zpožňuju, a proto tento film hodnotím taky velmi kladně. Kvalitní herecké obsazení, kde mě nejvíc zaujal Daniel Craig a Ana de Armas. Daniela Craiga jsme mohli už jednou vidět v roli detektiva v krimi filmu a to ve filmu Muži, kteří nenávidí ženy. Za mě také velmi povedený film s hezky temnou atmosférou. A i v tomto Craig ukazuje, že se na roli detektiva prostě hodí. Má to charisma, detektivní výraz i povahu. Naopak Ana de Armas celý film doplňuje svou krásou. Na mě působí jako taková malá rozkošná holka, která je napovrch něžná a nevinná, ale uvnitř dokáže být úplný opak. A proto tu postavu i herečku tak zbožňuju. Navíc celý film se odehrává v jednom domě, který je takovým tím typickým velkým sídlem pro jednu rodinu, kde se neřeší jenom vraždy, ale samozřejmě také problémy ve vztazích, peníze, majetek a například i nenávist. Za mě velice povedený film, který má obrovský potenciál stát se novým Poirotem nebo se mu alespoň vyrovnat. 8/10 ()

Kolikokoli

Pohodová oddychovka. Trochu si zapřemýšlíte, občas zasmějete, budete obdivovat skvělé herecké obsazení (hlavně vynikající Jamie Lee Curtis). A dokonce to má i myšlenku! ()

BoXBe

Přemrštěně stylizovaná úplně obyčejná detektivní zápletka s jemným společenským přesahem. Ale nebylo to úplně zlý. ()

mortak

Budu velmi rád, když se Benoit Blanc na plátno co nejdříve vrátí. A též doufám ,že v dalších filmech bude už hlavní postavou. Ana de Armas jako "damsel in distress" se svými eskapádami prostě není hlavní tahoun, a střední část filmu tím docela trpí. Pochopitelně jako u správného "whodunit" vše do sebe nakonec krásně zaklapne, přesto to uvolnění tempa trochu zamrzí. ()

animaxis

Z mého (a očividně nejen z mého) pohledu skvělá detektivka, která je poněkud netradiční celým svým pojetím záhady okolo vraždy. Rian Johnson mě v posledních letech pořád přesvědčuje, že je skvělý režisér i scénárista a mrzí mě, že ho tolik lidí odsuzuje jen proto, že vztáhl ruku na jejich zbožňované Star Wars. V případě Knives Out se autorsky skutečně vyřádil. Celou dobu jsem měl pocit, že se dívám na povedenou adaptaci nějaké inovativní knižní kriminálky, což považuji za klad, díky kterému scénář s radostí chválím. Děj je plný zvratů, absurdních, ale přitom relativně běžných situací (viz celý proces se závětí po bohatém člověku) a skvělých dialogů. Herecké obsazení ani zklamat nemohlo, vzhledem k tomu jaká jména tu jsou. Samotná kinematografie je zde také výborná, skvěle se tady například pracuje s domem, ve kterém k vraždě dojde. Celkově se film taky nebere moc vážně, přestože tu jde o vyšetřování vraždy, což v tomto případě nejen nevadí, dokonce to filmu ještě víc pomáhá. ()

dr.fish

Tak takto nějak by natočili Američani Poirota. Po celou dobu jsem přemýšlel zda to mám vypnout nebo ne. Nakonec jsem dokoukal a konec byl docela smířením. Rozhodně ale zcela zbytečný snímek, který zanikne v zástupu klasičtějších děl žánru. 55% ()

c.tucker

Parádní detektivka až s lehce parodiálním nádechem. Craig a za ním všichni v závěsu geniální. Tohle se hodně povedlo. ()

FrankSusta

No, co říct. Takovéhle filmy už se netočí a jsem rád, že to Rian Johnson aspoň tímto filmem na chvilku změnil. Je to strašně svěží, hravé, nápadité a chytře moderní. A i přes tu všechnu modernost je to stálý dobrý kriminální příběh se sem tam nějakým trošičku větším komediálním zvratem a překvápkem, které je opravdu vtipné. A to jsem fakt rád. Mám rád starší kriminální náměty (protože zas tolik příběhů neznám) a toto je to pravé makové. Rian Johnson napsal chytrý a překvapivý scénář s hromadou fantastických zvratů, kde sice vraha znáte od začátku, ale....! Hned tohle prozrazení je nápaditý kousek, který dalším postupem stopáže nabere na větší genialitě. Do toho všeho velkolepé herecké obsazení, prostě wow. Daniel Craig je skvělej jak vážný, tak s komediálními prvky, Ana de Armas ale ještě lepší. hele, já tenhle film žeru. fakt peckoš, který si i na druhé zhlédnutí vychutnáte a mnohem více oceníte tu genialitu scénáře a šikovného zrežírování. ()

CinemaRanger

Když jsem film viděl prvně (31.12.) nedocenil jsem ho. Působil na mě nudně, pomale a ani ne moc vtipně. Zřejmě jsem měl ještě plnou hlavu Králíčka Joja, kterého jsem tentýž den také viděl a moc jsem si jej pochvaloval. Až při druhém zhlédnutí doceňuji skvělou zápletku s (ne)čekaným vyvrcholením. Čekal jsem již z traileru, že to bude tato osoba a je to taky možná příčina toho, že film u mě napoprvé nezabodoval. Daniel Craig jako detektiv Blanc byl parádní, tato role mu rozhodně sluší a nevadilo by mi, kdyby bylo víc filmů s ním jako americkým Poirotem. + Ten jeho přízvuk:-D. Máme tady početné obsazení velmi známých herců, z nichž ještě vytknu krom Craiga také Anu de Armas a Chrise Evanse, který ukázal, že může hrát i někoho jiného než Kapitána Ameriku. Jako komedie to funguje, ale vyslýchání podezřelých v ⅓ mě hrozně unavovalo. Sumasumárum, ze 65% se NA NOŽE dostalo mezi filmy, které mohu vřele doporučit a řadím jej mezi to nejlepší, co loňský rok mohl nabídnout. ()

octopuska

Povedená rozfrněná família i s příbuzenskou pakáží pouští žílou starému pánovi fakt stylově. Jakmile jim ovšem přiškrtí kohoutky, už se brousí nože. K tomu pečovatelka co špatně snáší lež a kdykoliv si na ni jen vzpomene, tak se jí navaluje a chce zvracet, takže vlastně blije celej film o sto šest, protože tady se pravda mluví jedině, když se někdo splete. A do toho se polehoučku vkrade 007 v mantlíčku, jak z Columba, co se tváří, jako Poirot Hercules a začne vyžírky dusit pěkně od podlahy. V polovině filmu vtrhne na scénu Captain America a všem s libým úsměvem oznámí, že si mají zkrátka nasrat. Rázem se hyenám u čtení závěti začne zvedat tlak, cholesterol i cukr. A pak,už to jede, jako po másle. Parádní kriminálka se skvělýma hláškama, černým humorem a vybroušenými dialogy. Tohle už se dneska netočí. A je dobře, že se tohle, tak povedlo a bude se pokračovat dál a doufám, že na stejné úrovni. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky