Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

Xmilden

Jediné co na mě fungovalo bylo vždy, když hlavní hrdina (mimochodem velmi nesympatický) zjistil co vlastně neexistuje (Coca Cola, Harry Potter). The Beatles mají bezesporu některé velmi krásné songy, jenže podobný koncept vlastně představil film Umění lhát, kde zase pro změnu zmizelo ze světa lhaní. Danny Boyle netatočil za svou kariéru slabší film. 40% max. ()

silentname

"Yesterday" je podľa mňa skvelou letnou komédiou, ktorú by ste si mali ísť pozrieť na veľké plátno, kým ju dávajú v kinách. A myslím to úplne vážne. Jedna z najlepších komédií, čo som v posledných mesiacoch videl. Himesh Patel je podľa mňa vynikajúci v hlavne role Jacka Malika. Uveril som mu to všektými desiatimi a veľmi dobre odspieval jednotlivé skladby. Uznávam. Lily James je tu tak zlatá, že miestami by s ňou človek asi najradšej skákal a spieval "I Want To Hold Your Hand" (čo je scénka vo filme) a tlieskal gumovými rukavicami a bavil sa s ňou. Je neskutočne zlatá. Alebo teda jej postava Ellie. Tá si ma získala. Kate McKinnon mi asi ostane za tento film v pamäti vetou - "In the name of money, STOP!" To som sa rehotal na plné kolo. Ale aj tak si myslím, že podáva dobrý výkon ako manažérka, ktorá vycíti príležitosť. Ale ak by som mal povedať čo ma na filme bavilo najviac tak to budú všetky scénky s Edom Sheeranom. Asi ho budem chcieť vidieť hrať seba samého vo filmoch častejšie. Najmä ak to má priniesť toľko skvelej komédie. Všetky scénky s Edom ma bavili a to teda poriadne. Pridal tomu skutočne skvelý humor. Okrem toho mám pocit, že film je ideálne vyvážený. Nie je to len komédia. Má to prvky romantiky, drámy a samozrejme je to plné skvelej muziky. Nič sa v tom ale nijakým spôsobom nebije. Je to dokonalo vyvážené po všetkých stránkach. Dobrá story, dobrá romanca, dobré postavy, dobrá hudba. A okrem toho aj celkom prekvapivý záver. Väčšina týchto fantasy filmov s nejakou schopnosťou alebo alternatívnym vesmírom má vždy rovnaké rozuzlenie. Niečo sa stane, dostaneme sa naspäť do skutočnosti a všetko čo bolo dovtedy super je zrazu preč, alebo to bol obrovský sen, ktorý niekoho niečo naučil. Tento film to však neurobí. Miesto toho v tomto svete zostaneme až do konca. Ale je dobré, keď aj v tomto svete tie skladby môžu existovať, aby mohli ľuďom priniesť radosť. A okrem toho tu bude aj jedno úžasné a nečakané stretnutie pri konci filmu, ktoré nebudem spoilovať. Ale bolo to úžasné. Takže po tom všetkom pozitívnom to vyzerá, že ide o jeden z najlepších filmov roku, že? Nuž, je tu aj pár problémov. Malých problémov, ale predsa. V prvom rade ma trošku mrzí, že film sa volá "Yesterday" pričom túto skladbu tu budeme počuť dokopy iba raz. A čakal som, že si ju užijeme trošku viac. Najmä, keď ste podľa nej pomenovali váš film. Romanca napriek tomu, že je milá a príjemná, tak je v nej určitá dávka klišé a vieme ako to asi nakoniec dopadne. A okrem toho nie sú len Beatles mimo tohto sveta. Ale aj pár ďalších vecí. A aj keď niektoré mi prišli vtipné, tak niekedy to už bolo nasilu. Napríklad posledný fórik na koniec filmu nebol podľa mňa nutný. Pobaví, ale nemusel byť. A okrem toho v žiadnej (ani najväčšej) fantasy tohto typu neuverím, že by neexistovali cigarety. Kde by sme museli byť, aby neexistovali cigarety? Ostatné je v pohode. Film podľa mňa funguje a odporúčam ísť si pozrieť na veľké plátno. Čeknite si ho a zabavte sa. Budete radi, že ste ho videli. Hodnotenie: A () (méně) (více)

Slarque

Spojení Richarda Curtise a Dannyho Boylea mi připadalo natolik nepravděpodobné, že jsem byl zvědav, co z toho vzejde. Vzešla z toho docela slušná romantická komedie s oprášenými písničkami legendárních Brouků. Kate McKinnon potvrdila, že mrchy jsou vděčné a jako karikatura manažerky si ukradla každou scénu, ve které se objevila. Na Beatles nejsem žádný odborník, takže jsem řadu písní ani neznal. Škoda, že k nim nebyly české titulky (tipnul bych to na problémy s právy), zvlášť u Eleanor Rigby to bije do očí. Ale pořád to stačilo na nejlepší romantickou komedii za posledních pár let. ()

DwayneJohnson

Himesh boží, muzika taky, přesto po konci spíše zklamání. A to hlavně z mezihry. Připadal jsem si jak na opeře, když dirigent ztratí noty a najde je až před koncem a místo aplausu je jen vlažný potlesk vsedě. A Lily mě neskutečně vytáčela, svou rolí, jinak ❤️ samozřejmě. Jako vzpomínka na Beatles super s originálním nápadem, ale budu si muset počkat, až Danny natočí něco lepšího. Určitě na to má. ()

Dadel

Na to, že za filmem stojí dream team Curtis-Boyle, to mohlo být lepší. Boylův rukopis není vůbec vidět, celý film vypadá jak od Curtise. Dobrých vtipů je ve filmu dost, ale ke konci už se to zvrhávalo v přílišnou moralitku. Himesh Patel v hlavní roli je extrémně nesympatický. A pak mám trochu problém s námětem - nápad je to skvělý, The Beatles ale považuji za nejpřeceňovanější kapelu a svět bez nich si klidně představit dovedu. Dnes by se už s jejich písněmi nikdo neproslavil, je jiná doba a všude je spousta lepší hudby. Ale chápu, že na film, kde se hrdina probudí do reality, ve které nikdy neexistovali Sigur Rós, The National, Arcade Fire nebo Animal Collective, by moc lidí nepřišlo:) ()

• Ana de Armas natočila několik scén, ve kterých hrála Elliinu konkurentku v Jackově milostném životě, ale její scény byly vystřiženy. (buzzwoody)
  • V jedné scéně si Jack (Himesh Patel) po pádu z kola vyrazí přední zuby. Podobný incident se skutečně stal Paulu McCartneymu v roce 1966, kdy spadl z mopedu a uštípl si přední zub. (buzzwoody)
  • Letuška v soukromém letadle Eda Sheerana je ve skutečnosti jeho snoubenka, Cherry Seaborn. (buzzwoody)

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě