A co třeba Adolf?

• Česko A co třeba Adolf (festivalový název) (více)

Mohla to být příjemná večeře, kterou Stephan a jeho žena Elisabeth u sebe doma uspořádali pro své přátele. Když ale Thomas ostatním sdělí, že on a jeho těhotná žena Anna chtějí svému synovi dát jméno Adolf, zaskočí hostitelům i rodinnému příteli Renému sousto v krku už při předkrmu. Všichni si začnou navzájem předhazovat různé pravdy, které neměly být v rámci harmonického společného soužití nikdy vyřčeny. Narazí na sebe silné osobnosti, ve hře se objeví ješitnost a celý večer postupně eskaluje. Diskuze o špatných a dobrých jménech začne přecházet v psychologickou hru, během které jsou s požitkem servírovány ty nejhorší hříchy z mládí a největší tajemství všech přítomných. (Das Filmfest)

zdenur

Němci pálí do vlastních řad a vůbec to není na škodu. Opravdu vtipná komedie, které navíc dodává říz německý jazyk. Není nouze o nečekané zvraty a několik opravdu vtipných, až "führerovsky" vzteklých monologů, při kterých hrozí opravdu nebezpečné výbuchy smíchu. ()

Johny303

Na Němce je to nezvykle kvalitní, originální i nekorektní film. Chce to jen překousnout němčinu a pár hluchých momentů. ()

Narciska

Na úvod, Němci v názvu filmu jméno, jež v nás vyvolává patrně tu stejnou asociaci, nemají. Ale jménu navzdory, jedná se o vtipné podání závažné konverzace. Zábavná konverzační komedie, skvělý casting, kvalitní dialogy. ()

Rathalos

Dalsia nemecka konverzacna komedia so sympatickymi hercami,ktora v uvode troska nudila,ale potom sa to rozbehlo a zaverecna pol hodina bola super,moj den bol hned krajsi...:-) ()

Rockerman

Těžká disciplína, upoutat divákovu pozornost v pěti lidech prakticky v jedné místnosti a jen konverzovat. Vtipné dialogy, hodně úpřimné s hezkými fóry i zvraty. Až se divím, že všechno skončilo jen jedním rozbitým nosem. Závěr trochu pokazil Elisabethin monolog o chudinkách ženách, které se světe div se! musí starat o děti a domácnost, zatímco jejich kariéry ničí sobečtí a sebestřední chlapi. Ale bavil jsem se. ()

UniqueNett

Konverzační filmy mě celkově moc baví a tady jsem se výborně pobavila. Jeden blbej vtípek a co všechno může způsobit. Navíc musím říct, že i herci jsou sympatičtí. Trošku jsem se bála němčiny, ale nakonec mi vůbec nevadila. Skvělá práce! ()

hazdrova

Dobrý nápad, nečakala som, že to bude urobené formou večere, ktorá sa skĺbi s hlbokými myšlienkami a vtipnými situáciami. Alebo ako to môže dopadnúť, keď skúšate niekoho trpezlivosť a sami na to doplatíte. Prinútilo ma to zamyslieť sa. 3,4* ()

Shitonit

Těžko soudit jestli je lepší žabožroutská nebo typicky kariwurštová verze. Každopádně je to super vokecávačka, která mi dokázala, že i z totálního hovna se dá vymáčknout voňavej dijamant. A hnedle ve dvouch verzích. ()

soviczka

Jak já jsem se skvěle bavila... Rodinná večeře a vtip, který se autorovi těžce vymkl z rukou. Skvěle zahraná konverzační komedie, která neuvěřitelně ubíhá. "Přispívám na uprchlíky!" "Starejma manšestrovejma hadrama, aby vypadali jako debilové, když je v Sasku mlátěj? Vivat La Résistance!" ()

DonBraso

Dialogy jednoznačně kvalita.Celá smršť by se dalo říci v tomto filmu,který byl minulý rok na Das Filmfest,kde jsem dal přednost jinému snímku a jsem rád,že jsem náhodou narazil i na tento.Musím pochválit i skvělé české titulky.Filmu vlastně není moc co vytknout.Je to na malém kousku kadence slov a hlavně jmen ze začátku.Tohle se naučit a podat to, čest hercům.Prostě žánrová jednohubka a nemusíte ani přelepovat u filmu etiketu z vína. ()

filip333

Je vidět, že je psáno dle divadelní hry. Nejlepší úvod s diktátory, ale i potom je film solidní, pěkných 70%. Náštěvnost v SRN 1.200.000. ()

mouzi

Melo to vetsi potencial. Takovychto filmu uz jsem par videl a kazdy dalsi musi prijit s necim lepsim. Tady to dost kolisalo, urcite to melo na vic. Minimalne Stephan byl vyborna figurka, ktera ze zacatku slapala a pak utlum. Skoda. ()

p.a.douch

Dost dobrá "komedie". Ne že bych se mlátil smíchy, ale čas pěkně plynul a bylo to doopravdy jako život. Chvíli sranda, chvíli trága, chvíli smutek, chvíli nedorozumění. Dobrý film o vztazích v jedné rodině. Původně jsem to se díval jen kvůli von Dohnányimu a Fitzovi (které jsem znal z komedií "Mužská srdce" a "Srdce mužů... a jedna opravdová láska"), ale bylo to doopravdy velmi příjemné překvapení. Zejména Carolina Peters perlila. Divadelní předlohu jsem neviděl, ale něco takového je přesně pro divadelní pódium stvořené. ()

TadashiCZ

Sympatická, svižná konverzačka, která lehce připomíná Naprosté cizince. Nehraje si to na víc, než je, ale to, co to je, funguje naplno. ()

Kina ovládne němčina, startuje DAS FILMFEST

Kina ovládne němčina, startuje DAS FILMFEST