Nejlepší kámošky a zároveň nejlepší studentky ve třídě Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) jsou velmi moudré, šikovné... a dost neoblíbené. Myslí si, že život je ukryt jen v učebnicích a na své spolužáky s horšími známkami se dívají s neskrývaným despektem. Jenže den před ukončením studia si obě najednou uvědomí krutou pravdu - 4 roky šprtání byly v podstatě ztrátou času a ony si mohly užívat přesně jako všichni ostatní. A tak se rozhodnou, že poslední den na střední škole si to všechno vynahradí a roztočí to jak se patří. Čeká je velmi dlouhá noc plná dobrodružství, na jaké je žádná z knih nemohla ani zdaleka připravit. (Forum Film CZ)

zipper111

Malé hodnocení a český název tomu moc nepomáhají, ale je to ve skutečnosti hodně fajn komedie ve stylu Superbad. Na ten se sice kvalitou scénáře a humoru nechytají, i tak to ale Olivia natočila svěže a asi z toho vyždímala co šlo. Jako jednohubka je to fajn a ústřední dvojice je naprosto boží, holky mají talent. 4* ()

Remedy

Prototyp teenagerského filmu, jehož cílovkou nemusí být nutně teenageři. Midkultový majstrštyk pod taktovkou režijní debutantky Olivie Wilde, u kterého si kladu zásadní otázku, proč se Olivia Wilde nepustila do režisérského řemesla už mnohem dříve. Pokud jste se domnívali, že v teenage žánru nemůžete docílit (resp. už byste byli dopředu přesvědčeni, že to nikoho z cílových diváků nemůže zajímat) až uměleckého zážitku pomocí skvělé kamery, Booksmart vás přesvědčí o opaku. A nejde jen o práci s kamerou, protože tvůrčí vklad Olivie Wilde je pozoruhodný po všech stránkách. Drtivou většinu stopáže se jedná o komedii, nicméně pokud se mají dostavit emoce, které přenesou na diváka obavy a nejistoty obou hlavních protagonistek, funguje to nadmíru dobře. Nominaci na cenu BAFTA za nejlepší původní scénář cením, ale tady těch nominací a ocenění mělo být mnohem více. Upřímně si v tuhle chvíli nedokážu představit lepší počin na dané téma, pokud si odmyslím seriálovou Euforii (tam je ale jediným pojítkem skutečnost, že je to taky o teenagerech), která mě podobně (i když samozřejmě z úplně jiných důvodů) dostala. Celý film opravdu uteče až neuvěřitelně rychle, což je samozřejmě zásluha talentu Olivie Wilde, skvělého scénáře a prvotřídních herců. Ve výsledku se jedná o zatraceně povedenou teen komedii, která má mozek i srdce. ()

Derek

Olivia Wilde sa svojou rezijnou prvotinou snazi, ale cely film posoby krcovito a strasne silene (v porovnani s podobnym Superbadom). Babam som nic neveril a novy song kazdych 30 sekund filmu zacala byt otrava hned na zaciatku... ()

Aljak

To vážne? Od Olivie Wilde som rozhodne čakal niečo inteligentnejšie, a nie takúto prihlúplu teenage comedy, ktorej jediná prednosť bolo to, že hlavné "hrdinky" neboli tie klasické tuctové holky. Práve naopak, Amy a Molly aspoň na prvý pohľad pôsobili ako inteligentné mladé ženy, ale asi im bolo ľúto, že mali takú dobrú povesť, a napokon aj oni mali potrebu mať svojich "5 minút slávy" - v tomto prípade vlastne jednu noc slávy. A tak sme tu mali typické plytké a bezduché "divadlo" plné afektu a trápnosti. Zopár dobrých scénok a vtipných hlášok, ale to na aspoň priemernú komédiu určite nestačí. Olivia Wilde na režisérskej stoličke teda prekvapila, bohužiaľ v negatívnom zmysle slova... ()

M.i.k.e

za těch pár super nápadů a pár opravdu povedených vtipů a scén tam božské Olivii ty čtyři hodím...na druhou stranu jsem ale od teen komedie o holkách/ženách,točenou navíc ženou čekal přeci jen o něco víc než jen místy ujetější variaci na Prcičky.Klišé se sice Booksmart snaží vyhýbat co to jde,ale nedaří se to úplně.Velkým plusem je,že to není vyloženě hloupé,nebo zbytečně vulgární a po většinu času působí přirozeně...70% ()

Streeper

Tak tohle se nepovedlo. Typická americká komedie, která se zaměřuje na dvě nejlepší kamarádky, šprtky, které si chtějí alespoň jednou v životě před promocí užít pořádnou párty a neležet v knihách. A začíná nám spousta trapných a nevtipných scén, které zažívají, pak nastane zvrat, kdy se pohádají a druhý den bum jsou zase nejky. Nejlepší a nejvtipnější na celém filmu byla Billie Lourd, jinak je to film, na který se znovu určitě nepodívám. ()

Cheeter

Další z řady teenegrovských komedií, kterou jako náctiletí budete adorovat, ale čím starší budete, tím více vám to bude připadat trapné a trapnější.... ()

C0r0ner

Reference se mi zdály o dost lepší, než jak pak vypadal výsledek. Fórů byla tak třetina, než by takový film zasloužil, a o drama se taky moc nejednalo, zejména proto, že ústřední dvojice nebyla kdovíjak sympatická, takže dohromady spíše zklamání. 55% ()

carly

Zasmiala som sa, poplakala si, aj mi to srdiecko pohladilo. Hlavne hrdinky uzasne, ako herecky tak aj samotne postavy. Viac takychto filmov, ktore sa pozru na stereotypy a so smiechom ich zhodia zo stola. Zensku ruku tam citit, aj ked nikdy neviem presne povedat v com to konretne je. Mila ma v zachranovani zenskej komedie zdatnu pomoc. ()

Juto

Celkovo je to príjemný film o dospievaní. Stotožnil som sa s ústrednou témou filmu, ale niektorým premisám bolo trochu ťažké uveriť. Herci boli solídni a väčšina vtipov ma zabavili, takže som mohol prehliadnuť niektoré dejové problémy, najmä koniec. 6,5/10 ()

campix

Kdo by to byl řekl, že se režijní prvotina Olivie Wilde takhle povede. V rámci žánru si vzala více méně jen to nejlepší a zaobalila to do příjemného hávu. Není to až tak hloupé, po většinu času se daří vyhýbat zbytečným vulgaritám a nechutnoste, herci jsou překvapivě příjemní a to nejenom ústřední dívčí dvojice, hudební stránka je velmi povedená a celkově mají Booksmart hodně slušný tah na bránu a drive. Generační kultovka to asi nebude, ale hodně příjemné překvapení je to určitě. Snad jenom ten český název mohli naši distributoři zvládnout lépe. ()

KajusaK

Katastrofální, těžko dosledované. Billie Lourd a Lisa Kudrow ? Nechaly se napsat do této hrůzy? Jednou a dost. ()

angel74

Jestli tahle rádoby komedie s přitroublým názvem připadá mladým vtipná, tak jsem asi už fakt stará. Štvalo mě tu snad úplně všechno včetně hudby. Po pečlivém zvážení jsem se rozhodla, že dostojím nepsané tradici a tím pádem mají šprtky ode mě jedničku. (25%) ()

chelseaman22 odpad!

Já prostě nevěřím tomu, že tenhle počin s absolutně zpackaným castingem může někoho zaujmout. Neříkám to často, ale raději bych se v předvečer všech svatých zúčastnil s bezhlavým Nickem bezhlavého honu, než abych viděl byť deset minut tohoto hnusu. odpad! Celosvětový příjem ke 12. 7. 2019: $21,790,568, což je 3,63 násobek rozpočtu ()

UhLee

(7/10). Ideální komedie na zlepšení nálady a útěk od každodenního stresu. Film nabízí podívanou hlavně pro mladé lidi.. O nich to přece je.. Témata 21. století a je to svým způsobem i dost cool. Postavy jsou rozmanité, své a každý si tady najde svého oblíbence.. Ústřední hrdinky jsou dost v pohodě.. Musím říct, že mě Olivia Wilde jakožto režisérka velmi příjemně překvapila a vůbec si neudělala ostudu. Výborná jednohubka. Vůbec bych nezlobil, kdyby takových filmů bylo víc. ()

Remivsremi

Film dvou tváří. První polovina je přehlídkou nesourodých individuí, které jen tak pobíhají sem a tam. Hlavní dvojice mele pantem ostošest a tak nějak pohrdá všemi okolo sebe. Vystačí si totiž sama. Nebo ne? Potom přichází druhá polovina, kdy se všichni trochu víc otevřou. Objeví se o něco vážnější scény, tempo se uklidní a filmu to hrozně prospěje. Není to teen komedie ala prcičky (zvolený český název je hrubý omyl), ale spíš coming of age snímek. Trochu mě iritoval fakt, že zde není vyloženě zlá postava. Ze začátku se tak tvářila většina osazenstva, ke konci se z nich vyklubala pouze kupa podivných a cáklých postaviček. Scénář ležel mnoho let v hollywoodském šuplíku a byl několikrát pozměněn. Na výsledku je to bohužel znát. Olivia Wilde se v režisérské sesli neztratila a bude zajímavé pozorovat její další počiny. ()

Johnny.ARN odpad!

Ja prisám bohu, ešte jedna stredoškolská píčovina a požiadam o diplom o ukončení a pojdem na maturiťák. Olivia, prečo ma trestáš takou chujovinou? Super ODPAD! ()

Ryuuhei

Co bych měl povídat, ty dvě uhlavní otravné a nesympatické slepice mi lezly na nervy do zhruba půlky filmu. Pak se na to paradoxně i dalo koukat, zápletka točící se okolo hledání správné párty byla místy i zábavná a konečná pointa o problémech přátelství celkem výstižná - sám jsem si něco takového zažil. Ale jinak? Zase jdu proti proudu ČSFD, protože podle mě to takový zázrak není. ()

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana