Volání divočiny vypráví příběh Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou. Jeho život se však rázem změní ve chvíli, kdy je ze svého domova v prosluněné Kalifornii unesen obchodníky se psy, kteří jej prodají do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně. Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení. (Cinemart)

bigmatko

klasiku neprerobíš. Môžeš ju iba obliecť do nových šiat a zlepšiť vizuál. To však nie vždy znamená, že sa niečo zlepší. Volanie divočiny ako klasický psí epos nesklamal. V dnešnej dobe, najmä v porovnaní s inými digitálnymi snímkami, by človek očakával prirodzenejšie spracovanie psa Buckyho a iných zvierat. Bolo priam do očí bijúce ako neprirodzene pes vyzerá a ako sa pohybuje. Ford však udržal latku drámy vysoko a vizuál krajiny prekryl aj nedostatky v spracovaní. ()

Mejkby

Jack London a jeho story má pořád sílu, ale CGI pes je výsměch. Rovnou se mohli vykašlat na herce a zanimovat to celý sakumprásk. Hrající Ford a skotačící debilnopes se k sobě vůbec nehodí. Ještě že je to tak krátký. ()

Luciaaas2 odpad!

Ubohé zpracování, proč tam cpali CGI psa, který měl Supermanovské schopnosti. A jako pes se absolutně nechoval. To nemluvě o digitální medvědovi, který byl otřesný. Ani se nedivím, že to byl mega propadák a to zaslouženě. A nechápu tak vysoký rozpočet. Vždyť z toho šel udělat tak nádherný film i se čtvrtinovým rozpočtem. Ale proč natočili takovou zhovadilost nechápu, jednou to stačilo a víckrát ne ()

Martens14

Škoda, chyběla větší stopáž, u takovýchto filmu se hodí dvojnásob, a nevadí ani, že všechny zvířata včetně hlavního hrdiny jsou zdigitalizované, ono by se to ale ani natočit jinak nedalo. ()

kacudzde

Knihu jsem jako malá milovala, tak jsem se na film těšila. Ale bohužel - na dnešní dobu příšerně okatě odfláknutý digitální pes a jeho polidštěné chování mě strašně zklamalo. ()

mathha

Takovéhle filmy u kterých nezůstne ani jedno oko suché, mám ráda 😊......ale Togo je větší pobrečeníčko. ()

rabbi

Silný tři. V první řadě pohádka, která s trochou víc citu mohla být super rodinnej film za 4/5 hvězd. Omar i Harrison se s Buckem každý tak nějak pořádně nespojí...škoda, že nebylo vsazeno vše pouze na jednoho hrdinu s jeho psem. Na digitální psi si zvykneš po 10 minutách a nutno říct, bylo to potřeba. Tohle pohádkové dobrodružství by se jinak udělat nedalo. Celkově ale příjemná oddychovka, na kterou se můžou dívat jak děti tak dospělý. 73% ()

wewrka

Tak bohužel, vydržel jsem 10 minut a vypnul. Nemám chuť se dívat na podružnou animaci. Tomu filmu nevěřím barvy, kameru nic, možná kdyby to byl animák... ()

Kritickej

4/10 Ukrutná nuda s digitálním psem. Ale sedmiletý syn byl spokojený. Je to takové naivní dobrodružství s absolutně nudnými postavami, nedůvěryhodným psem a rozsekaným vyprávěním do několika částí. ()

Bogrant

Mohla to byť číra dobrodružná krasojazda...tak pred štvrťstoročím a s normálnym, živým psom. Vlastne aj bola, vtedy v podobe dnes už zabudnutého Železného Willa či Bieleho tesáka (od rovnakého autora), s ktorými má Volanie divočiny na prvý pohľad dosť spoločné. Akurát je len celé umelé, s digitálom všade kde sa človek len pozrie (Bucka by som ešte strpel, ale aj majestátny Yukon?!) a dobrodužstvom, ktoré skončí skôr, než poriadne začne. Plusy za stále potešujúceho Harrisona a Powellovu hudbu. Je to však dosť málo. ()

durkes

Bolo to celé divné a hrozné. Počítačový neprirodzený pes hlavným hrdinom a vlastne všetky zvieratá boli neživé a pôsobili umelo. Spomínam na krásne poctivé filmy so živými štvornohými hrdinami a pri spomienke na nich ani neviem za čo som dal tú jednu hviezdu. Celé zle....... ()

MoziMedve

Mrkněte raději na film Togo, podobná tématika ale mnohonásobně lepší spracování. Tahle ptákovina je ukázkou toho co je dnes špatně v holywoodu. Buď to mohli udělat celé jako animaci ale tenhle polotovar s přehnanou personifikací psů je spíš k smíchu. ()

chosan

Mám rád filmy o psech, mám rád ztvárnění románu Jacka Londona Volání divočiny, tento není tak drsný jako s Hestonem, ale minimálně se mu vyrovná. Ford zde také hraje velmi dobře, škoda digitálního psa. Ale film si zaslouží 80%. ()

Xmarc

No, klobouk dolů, co vše se dá dnes na "komplu" vyrobit. A kupodivu velice realisticky a koukatelně! ...no, chvílemi bylo to digitální chování psů trošku přehnané, i některé scény a scenérie byly napěchované "elektronikou" už asi trošku moc. Ale pořád je to spíš pohádka než dokument, že áno. Jinak podle mě trošku podhodnocený snímek, který měl vše, co k takovému dobrodružnému snímku patří. A výtky o prvoplánovosti a nepromakaném ději tak za mě nejsou úplně na místě. ()

Nick321 odpad!

Počítačově udělané, nudné, nereálné, nacpané novodobými klišé, které se staly normou pro moderní film. ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu