Volání divočiny

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 2020, 100 min

"Call Of The Wild" je nakoniec celkom okey filmom. Ak máte radi psov, možno si to užijete, no na druhú stranu má film jeden závažný problém, ktorý bohužiaľ ovplyvňuje celý film. A tým je fakt, že sledujeme digitálne animovaných psov medzi skutočnými ľuďmi. A ak film môžete porovnať s inými filmami, ktoré využili skutočné zvieratá, pochopíte kde je problém. Scénky nemajú takú silnú váhu, akú by mohli mať. A je to škoda, lebo by sme to všetko dokázali s našimi hrdinami prežívať oveľa viac. Takže vďaka tomu má film okey dramatické momentky, ktoré ale mali potenciál byť vynikajúce. Na druhú stranu je pravda aj to, že film pôsobí dosť rozutekano. Ako keby sa nevedeli rozhodnúť, kto má vlastne byť hlavným ľudským hrdinom filmu. Ak nepočítam úvod, tak najprv sa stretneme s Omarom Sy. A tam je potenciál na silný príbeh. Lenže potom to skončí a ideme ďalej. Je pravda, že sme mali aj film "Togo", ktorý povedal podobný príbeh zaujímavejšie a okrem toho to bolo spracované so skutočnými psami. Vďaka tomu je tá intenzita jednotlivých scénok väčšia. A následne sa dostaneme k Harrisonovi Fordovi a jeho príbehu. Ten je viac spracovaný ako veľké priateľstvo medzi mužom a psom a funguje dobre. Jediné čo mi tu vadí je fakt, že do toho tvorcovia potrebovali dať aj zloducha v podobe Dana Stevensa. A kedykoľvek sa objaví, tak to začne film spomaľovať. Je mi ľúto, ale jeho by som osobne radšej z filmu vyhodil. Pozitívnou stránkou príbehu je, že ma to bavilo sledovať, bolo to celkom zaujímavé, vyzeralo to dosť dobre (nebyť tých digitálnych animácií a efektov) a herecké výkony aj Omara Sy aj Harrisona Forda sú vynikajúce. Som rád, že som film videl, no druhýkrát by som sa k tomu nevrátil. Je to film na jedno videnie a stačilo. Ak ste milovníkom psov, možno to na vás zapôsobí viac, no u mňa to stačilo raz. Hodnotenie: C+(28.3.2020)

• mortak

Já chci toho pravého Bucka od Jacka Londona. Skutečného Bucka, který byl hozen do krutého světa, a naučil se rány přijímat i rozdávat. Tu filmovou CGI obludu, tu čtyřnohou Armádu spásy, toho ušlechtilého superpsa, si prosím strčte někam. Dvě hvězdy za to, že i přes všechny ty instagramové obrázky z toho občas ten Jack London probleskne.(11.5.2020)

• TomX2

Filmy o psoch vo mne väčšinou dokážu evokovať veľmi pozitívne pocity a v nejednom prípade dojať, avšak tento prípad je akousi výnimkou. Pár príležitosti ma dojať tu síce bolo, avšak scény vždycky skončili skôr, než sa vôbec k niečomu dobrému priblížili. Je to škoda, keďže z vizuálneho hľadiska je film naozaj nádherný (krásna príroda, fajn kamera, dobré efekty), má pekný soundtrack a fajn Harrisona Forda. Vo filme však bohužiaľ chýba to najpodstatnejšie - psy. Digitálni psi síce sú spracovaní naozaj dobre, avšak sú strašne neprirodzení (prudké pohyby, neprimeraná výška, nie veľmi dobrý kontrast medzi tieňom a svetlom) a skutočného psa nikdy nenahradia. Naviac, príbeh som si vedel predstaviť aj omnoho lepší a dobrodružnejší, antagonista je totálne hrozný a film sa mi začal páčiť až po príchode poštára, pričom po jeho odchode sa málinko zhoršil. A ani keď si Buck nájde svoje miesto a zažíva pekné chvíle so svorkou ma nijak emocionálne nenadchli a nevytiahli zo mňa ani radosť, ani smútok. Rád by som dal tretiu hviezdu, no nemám inú možnosť než nechať tie dve.(10.4.2020)

Spisovatele Jack London mám velmi rád a spolu s kombinací s obsazením v čele s Ford a Sy jsem musel na tento film zajít do kina. Mě jsem možnost shlédnout zajímavý příběh, kterým neurazí ani pořádně nenadchne. Digitální souputník vypadá dobře, ale o proti Lvímu královi, bylo vidět, že rozpočet je menší a není ta SGI tak dokonalá. Jako film k večernímu flákání, či v době karantény se hodí.(28.3.2020)

• KoRner

100 minút a mne to prišlo akoby to malo cez dve hodiny. Začiatok ako z nejakej infantilnej disneyovky, Dunčo je až prehnane poľudštený a celé to zelené pozadie odoberá film o dobrodružné čaro, ktoré vie v realite vyčariť aj druhotriedny televízny dobrodružák. Príchod Forda na scénu trocha zdvihne atmosféru, ale nie o toľko, aby divák zistil o čo tvorcom vlastne ide. Dobrodružný film z divočiny pre mňa proste znamená drsnú realitu, kde si postavy siahnu na dno svojich síl a nie pobehovanie v cukríkove, kde pes dobre že nezačne počítať kvantovú fyziku.(2.5.2020)

• Omar Sy

• - V knize Bucka koupili dva muži, Perrault a Francois. Ve filmu se z Francois stává Francoise, žena. (MTHRFCKR)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v kanadských provinciách Yukon a Britská Kolumbia, a taktiež v kalifornských filmových štúdiách. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Ve filmu zemřou 2 lidé. (SONY_)