Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

Streeper

Tak tohle byla jedná velká, obrovská, nesnesitelná nuda! Dvě a půl hodiny naprostého mučení, kecání o ničem a řvoucího Adama Sandlera, upřímně divím se, že jsem to vůbec dokoukala. Moc jsem se těšila na Adama ve vážné roli, konečně, ale tohle mu prostě nesedlo. Celý film je prostě špatně, soundtrack šílený, příběh děsný a naprosto o ničem. Nakonec mě jakožto diváka vysvobodila rána kulkou do hlavy, sama bych to udělala už dříve. Docela mě překvapuje tak vysoké hodnocení, ale beru to tak, že tenhle film si ke mě prostě cestu nenašel. Adam byl skvěle otravný, misty to hrál vážně dobře, takže proto jedna hvězdička za něj, ale jinak už nikdy víc. ()

Topco

Dialógový uragán, nervná atmosféra „všetko sa posralo“ a životná rola pre Adama Sandlera. Film, po ktorom budete mať pocit, že ste spálili kalórie. ()

C0r0ner

Filmy, ve kterých je hlavní hrdina nesympatický kokot, se mi nikdy moc nelíbily. Ke sledování mě přitáhl největší počet fucků, co kdy ve filmu byl, a špatný snímek to určitě není. Subjektivně pro mě ale ani kdovíjak dobrý, objektivní kvality tam však bezesporu jsou. 65% ()

PavelVanekArt

Adam Sandler povylezl ze své ulity debila a snaží se hrát férově, po vzoru Vinceho Vaughna. Jde mu to nadprůměrně, navíc je v roli chlapa, kterej má kurevsky špatnej tejden. A i když to k happyendu nesměřuje, přál jsem mu ho. 4* a.k.a 75% ()

Martrix

První část byla ve stylu: Na posraného i hajzl spadne a utvrdila mě v domněnce, že některé lidi jejich způsob uvažování přímo předurčuje k tomu, aby většinou dělali špatná rozhodnutí. Druhá část by se pak dala shrnout další prupovídkou: Komu není rady, tomu není pomoci. V této části filmu si říkáte, že si to postava Howarda fakt zaslouží. Přesto mu aspoň trochu přejete, aby se z toho hajzlu vyhrabal. Jenže ona pak příjde část třetí a ta by se mohla pro změnu formulovat: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Někdo by mohl namítnout, že spoileruju. Vůbec ne. Drahokam je mistrovské dílo. Pořád se v něm řve, všichni mluví najednou, je podkreslen nepříjemnou hudbou, působí uspěchaně...to vše je záměr a skvělá práce tvůrců. I díky tomu budete celý film napnutí, kdy na to vytloukání klínu klínem, Howard dojede. V patách má neustále někoho, kdo po něm jde a on stále řeší problémy nejhorším možným způsobem...a přesto se najdou okamžiky, kdy budete tomu blbounovi přát, aby se na něj konečně usmálo štěstí. Byť si to možná ani nezaslouží. Je to velmi intenzivní jízda a skvělá filmařina, která se opírá o parádní výkon Sandlera, skvělou kameru, režii, zvuk, ale hlavně velmi dobrý scénář. Jeden z nejlepších neblockbusterů několika let. Na 5* to vlastně není, ale já tu jednu za ten závěr přidám. ()

Juto

Film zanecháva divákov otrasených, dezorientovaných, snažiacich sa o jasnosť v chaose hektickej rutiny jedného muža, ktorý si myslí, že všetko má plne pod kontrolou. 8,5/10 ()

campix

Bratři Safdiové mě překvapili už Dobrými časy se skvěle hrajícím Robertem Pattinsonem a příjemné překvapení je i tahle netflixovina, kde září Adam Sandler. Asi mi nějak vyhovuje ten jejich špinavý, zmatečný a frenetický styl. Pak Vám dění nepřijde, tak vyumělkované a na hony vzdálené realitě. Z toho těží i Uncut Gems. Kdo by to byl do Adama Sandlera ještě řekl, že po všech těch odpadových komediích nalezne sílu zahrát takovouhle postavu. Já bych mu za to i nějakou tu cenu dal. Hlavní postava Uncut Gems je totiž takový šmelař, kterému se lepí smůla na paty a v každém okamžiku, kdy se na něj usměje štěstí a naskytne se příležitost všechno obrátit, tak si to vlastním přičiněním zkazí. Rozhodně to není kladná ani pozitivní postava, ale tak nějak mu fandíte a celou dobu zaujatě sleduje jednu potíž za druhou až do finální katarze. Hodně zajímavý kousek, který svým stylem nemusí sednout asi každému. ()

StanislachKo

To šialené chaotické tempo prvej štvrť hodiny som si povedal, že ok, ono sa to ukľudní a že je to len hajp počas úvodných tituliek. Ale asi v polovici mi došlo, že tento aspekt je hlavným ťahačom celého filmu. Pamätáš si film Crank z 2006eho? Čo sa týka akčnosti = čajíček. Rád sa rochním v predstavách ako to tam muselo vyzerať počas natáčania (napr.keď sa cez seba prekrikuje 10 postáv a kamera strieda zbesilý strih a longshoty... wau!) Ono... V príbehu som toho osobne až tak veľa nenašiel. Cítim, že tu sa hralo skôr na formu, ale zas nie tú klasickú prvoplátnovú. Nemyslím si, že tento film bude mať veľa ovácií, ale podľa mňa by si ich zaslúžil... A samozrejme sa nedá nespomenúť Sandler. Neskutočný výkon. ()

HorrFi

Drahokam je ten typ filmu u kterýho zřejmně platí to pořekadlo sto lidí sto chutí, protože nic divnějšího jsem z USA asi letos ještě neviděl a kord první půlka za nic nestála.. bylo to fakt chaotický, roztěkaný, Sandler tu hubu nezavřel, chodil sem a tam a já nevěděl kam to žánrově vlastně směřuje, ale pak už mě naštěší tenhle příběh zadluženýho Sandlera jakž takž bavil.. ()

Deyw

tvle sandler si to dava jako nikdy..hodne dobry a asi to nejlepsi co dlouho natocil..ten konec je delo.....a je to z kanady ty debile! ()

Triple H

Emocionálne schválne neuspokojivý film, ktorý diváka aj postavy stále naťahuje. Sandlerov zatiaľ asi životný výkon. Postava mu je písaná na telo, jeho typické tiky sú rozumne upozadené (hoci tam stále sú). V podstate so žiadnou postavou sa nedá úplne sympatizovať, o to ale asi nešlo. Chytľavé, dobre napísané a osobité (hudba). Ďalší dobrý zárez v r. 2019. ()

Cedr

Skvělá depresivní jízda ze stresujícího (a naprosto strhujícího) subžánru "všechno se zesralo". Na stupnici syrovosti je to něco mezi "musím si dát sprchu" a "jdu zvracet". ()

Script

Průběh děje byl hrozný chaos. Adam Sandler zde ztvární špatného obchodníka, který má problémy s dluhy, které neumí splácet. V ději mluví všichni naráz, takže je ta konverzace nepřehledná a hodně chaotická. Jakmile se prokousáte do půlky filmu tak to začne být mnohem zajímavější. Ze závěru se mi chtělo zvracet a bylo mi hlavní postavy líto kam to až všechno došlo. ()

UhLee

(9/10). Od tohoto filmu jsem toho mnoho nečekal a dostal jsem víc. Sandler tu v sobě probudil neskutečně otravný, ale na druhou stranu naprosto geniální talent. Jeho hašteření s penězi a všechno okolo byla zábava sledovat. Celý film jsem měl takový zvláštní pocit. Bál jsem se o ten jeho "kámen". Film je to absurdní, ale člověk nikdy neví.. Lidi jsou schopni všeho.. Ovšem ten závěr mě naprosto uzemnil a nechtěl jsem tomu do poslední chvíle věřit. NETFLIX u mě opět boduje a Sandler si mě tímto filmem naprosto získal. ()

Johnny.ARN

No, ked je toto vrchol a to najlepšie čo ponúka americká alternatíva, tak je dosť podobná tej československej. Na piču! Sledovanie toho filmu mi spôsobovalo fyzickú bolesť. Nie preto, že Sandler to mal už dávno zabaliť, odsťahovať sa do Izraelaa tam v klude dožiť pri menore, ale preto, že je to tak desne zrežírované, že sa to nedá pozerať. Ukričané, ako keby som pozeral nejaku taliansku pičovinu, skáču si do reči, hovoria jeden cez druhého a to plné, dve a pol hodiny. Jediná dobrá vec je ten príbeh, tá kostra, na ktorej to je celé postavené. Nie postava toho polomrtveho žida čo sa potáca z problému do problému, ale linka nákup-predaj-dlh-stávka. Zvyšok je len ubíjajúca vata. V poslednej dobe Netflix nula bodov u mňa. Na hrozné kokotiny dávajú peňáze. 1 z 5 a nikdy viac ()

Tosi

Od první do poslední minuty uřvanej a uhádanej film. Doporučuju od začátku ztlumit zvuk a nezkoušet co vydrží vaše nervy. Sandler hraje klenotníka, kterýmu se musí život zesrat snad každou vteřinu a je fakt, že svojí sebedestruktivní vytrvalostí z diváka ty emoce nakonec vytříská. Konec byl úlevou pro Sandlera i pro mě, ale jeho výkon byl překvapivě skvělej. ()

Qitek

Raketa u které se nedivím jedné, ani šesti z pěti hvězd. Napumpovaná, napnutá jízda, při které se budou mnozí nudit a druzí fandit Sandlerovi, jehož postava vás vlastně sere, ale držíte mu palce až do finiše. Nejlepší uřvanej film za dlouhou dobu. Safdie bros naprosto podepisují svůj zásadní a osobitej status mezi současnýma mistrama v oboru. A Sandler se svým nenáviděným ksichtem i projevem šlape v jejich režii jak utžemej z řetězu. Mňam do píči. Btw Safdie bros podpořili soundtrackem mentální nastavení Sandlerova antihrdiny stejně, jako to kdysi udělal P.T. Anderson v Punch-drunk love. Náhoda? Who cares. Funguje to báječně. ()

Mrkvič

¨Prostě nemusím filmy, kde je hlavní hrdina čůrák. A tady je to mega čůrák. Na druhou stranu je film zajímavý, to jo. Vývoj kupředu, vypořádávání se s překážkami, i některé postavy jsou trochu fajn. Závěr je takovým "políčkem" nenapravenému hříšníkovi, který začínal mít zase kliku. Zajímavé, ale nic extra (alespoň pro mě). ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (více)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů