Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Alien220

Geniální, skutečné, hluboké a spravedlivé. Pohled na pomstu z jiného úhlu. Naprosté zničení člověka, který se mstí z podstaty. Prostě proto, že to tak má být. Se slzami v očích zabije i Rooneyho staršího, aby se mohl dostat ke Connorovi. Pak ho chladnokrevně bez mrknutí oka zabije ve vaně a odejde. Chladný pohled do života mafiánů. Oko za oko, ale přeci jen se za své hříchy platí. A je jediná jistota, a sice že do nebe se nedostanou. Epické a hluboké drama mapující tragický příběh jedné rodiny a také čest mafiánského bosse. Tváří v tvář smrti pronést „Jsem rád, že jsi to ty.“ – uvědomění chyby a nutnost zaplatit. Příběh o velkých mužích, kteří nesou za své činy zodpovědnost. Střet charakterů – Rooney (Paul Newman) vs. Stanley Tucci a Hanks vs. Law. Craigovi role neskutečně sedne. Takhle by měl hrát. Velké nemluvně, co "nerozezná palec od péra". Nakonec přeci jen naděje a dobro. Perfektní film, námět, scénář kamera i režie. I když jsem zprvu Hanksovi v roli nevěřil, zhostil se jí se ctí a nakonec byla pro něj jako dělaná. Nutnost zabít Newmana. Asi nejsilnější scéna ve filmu. Jude Law jako bezcharakterní maniak taktéž skvělý (střílí na někoho, kdo je otočený zády). ()

Renfield

Road to Perdition je vizuálně dokonalé, má nádherné kostýmy, výbornou hudbu Thomase Newmana a stejně tak výbornou kameru. Tedy, celková atmosféra je silná, vůbec když vzpomenu na dnes již nezapomenutelnou scénu v dešti... dokonalost v každé vteřině. Vše podpořeno i herci, kteří bez výjimky odvádějí výborné výkony. V čem je tedy problém? Celý příběh je tak trochu neosobně podán, jak dopadnou jednotlivé postavy, je mi vcelku jedno a to je u podobných filmů velká škoda. Přesto je Road to Perdition výborným filmem a jedním z nejlepších mafiánských vůbec. 80% ()

Terezinka198

Soundtrack naprosto jedinečný, překrásný. Paul Newman a Tom Hanks předvedli nedocenitelné herecké výkony. Navíc je to 20. století, kdy lidé ještě věděli, jak se správně oblékat. Rok 1931. Smokingy… Košile… Klobouky… Ale ten konec byl až příliš očekávatelný. Bylo to těžké rozhodování a nakonec dávám slabé 4*. Rozhodně to byl nevídaný zážitek a na tu dobu slušný výkon, ale i tak… No, posuďte sami. ()

geimz

Citeľne tomuto filmu chýba akékoľvek emocionálne prepojenie diváka s postavami, ktoré je takmer neexistujúce, za čo musím v iných ohľadoch výbornú réžiu pokarhať. Nie je možné vystavať príbeh za pomstou s tým, že je venovaná katalyzátoru celej zápletky jedna odbitá scéna s minimom emócií od dua otec-syn. ()

filipvrbik

Objektivně velmi dobře natočený snímek s plejádou hvězd v čele se skvělými Tomem Hanksem a Jude Lawem. Subjektivně se mi moc od první hodiny, která byla fakt zajímavá, moc nelíbil a postupně sklouzl v tupou vendetu a vyvražďovačku. Konec je sice zajímavý, ale taky jsem ho jaksi odtušil...Celkově nic převratného, za zmínku stojí hlavně to, že to byl v podstatě poslední film Paula Newmana...60% ()

Chulimanga

Tenhle film přinesl krásnou ukázku z vrsev bohatých lidí, kteří ovládají mnoho dalších a na lidském životě jim nesejde. Stačí málo a jste odepsaný a nezmůžete proti tomu nic. Michael Sullivan (Tom Hanks) proti tomu bojoval a rozhodněte sami zda vyhrál nebo ne......jinak je to krásný dramatický film s výbornou zápletkou ()

Vronsky

Přestože žánrově patří snímek Sama Mendese mimojiné vedle slavného Coppolova Kmotra, jejich společné rysy byste našli jen stěží. Zatímco legendární trilogie o rodinném klanu Corleonových představuje hlubokou sondu do prostředí mocných mafiánů, Road to Perdition je příběhem otce a syna, a to hned v několika podobách. Amerika roku 1931 je však ideálním prostředím pro vyprávění takového příběhu a její atmosféra dokonale umocňuje divákův zážitek. Umělecký a v první řadě komerční úspěch Mendesova předchozího filmu pak umožnil přítomnost skutečně hvězdného obsazení: herecká účast Toma Hankse, Paula Newmana a Juda Lawa je bezpochyby snem nejednoho režiséra a luxus, jaký si nemůže dopřát jen tak někdo. Prvně jmenovaný aktér opět potvrdil své kvality, a i když si ho ještě nedávno dokázal představit jako gangstera jen málokdo, Hanks dokázal, že v současné době je v této oblasti stále číslo jedna. Newman s Lawem taktéž nezklamali, dle mého názoru by jim ale více prostoru rozhodně neuškodilo. Tato story ale patří především oběma Sullivanům, jejichž dobrodružství na cestě do Perdition je bezesporu poutavý zážitek. A přestože srování s originálnější American Beauty není příliš na místě, kamera Conrada L. Halla je stejně dokonalá a celkově si i druhé dílo zmiňovaného režiséra zaslouží nemalý obdiv. ()

andrewz

Sam Mendes drží i ve svém druhém celovečerním počinu vysoce nastavenou laťku, když poctivým způsobem vypráví takřka komorní příběh mladého chlapce s jeho otcem na útěku před jistou smrtí. Vynikající kamera Jamese Normana Halla a skromná, ale o to silnější hudba Thomase Newmana přináší hodnotný umělecký zážitek. To vše ruku v ruce s dobovými vozidly, kostýmy a výpravou vytváří kouzelnou atmosféru třicátých let minulého století. A díky bezchybným hereckým výkonům ze strany všech hlavních protagonistů i režii si putování Michaela Sullivana Jr. a jeho stejnojmenného otce prožijete skoro tak, jako byste jim byli celou dobu po boku. Na Road to Perdition mimo jiné oceňuji i to, že se z různých hledisek jedná o značně odlišný film ve srovnání s Mendesovou prvotinou, což ukazuje na režisérovu univerzálnost a nadhled. Ať se Americká krása zdá jakkoliv dokonalou, ten člověk má nemalé rezervy a ještě se od něj dočkáme velkých věcí. Na to vemte jed. Hodnotím sice „jen“ čtyřmi hvězdičkami, zato nejsilnějšími, co jsem kdy udělil. 80 % ()

laFei

I když jsem nikdy na Gangsterky nebyl, tuhle jsem si kvůli Tomu Hanksovi prostě pustil. A dobře jsem udělal. Relativně netradiční přípěh, sympatický (alespoň mě určitě) hlavní hrdina, který kráčí za pomstou své rodiny a zpracování tématu otce a syna (a to v několika rodinách). To vše mě doopravdy nadchlo a opět to u mě jednoznačně potvrdilo Toma Hankse za herce numero UNO. Jen ten smutný konec si mohli pánové scénáristi odpustit. Ale na druhou stranu, film co mě emocionálně neodrovná není u mě skvělý film =) Škoda, že tady nemáme šestou hvězdičku. ()

Pawlisman

Tak nevim, ale ať už zápletka tak závěr na mě zapůsobil hrozně lacině. Z gangsterskéo materiálu se dá vytěžit daleko víc. A nemyslím, že bych viděl dostatečně silných scén či překvapivých zvratů na to, aby si tento film vystačil s 5 hrdiny a dialogy nepřesahující 15% stopáže. Ani Hanks mi nepřišel vsazen do této role jako příliš přesvědčivý, za zmínku stojí skvělý Newman a ještě lepší postava Jude Lawa. Zdejší vysoké ohodnocení si pak vysvětluju právě vděčným prostředím mafiánů, protože jeho filmové zpracování a tento příběh za mnoho nestál. 6,5/10 ()

klokyn

Vizuálne a hudobne krásne, po príbehovej stránke však strašný chlad a nuda. Herci hrali skvelo, až na Toma Hanksa, ktorý ma sklamal - takmer po celú dobu filmu sa tvári rovnako, dokonca aj po vyvraždení rodiny, akoby jeho postava ani nemala emócie. "Why do you always smile?" "Because it's all so fuckin' hysterical." ()

newt17

Předlohu neznám, ale jestli se v ní skrývalo nějaké mocné vnitřní kouzlo, tak do filmu se ho tvůrcům vůbec nepodařilo přenést. Film tak působí jako dost banální historka o odplatě. Naznačené motivy vztahů otců se syny jen tak šumí a nic nepřinášejí. Kromě nezajímavého patosu. Herci mají smůlu, že nemají co hrát, postavám chybí jakákoliv hloubka (dobře, jedna scna tu docela funguje, ale to je vyjímka potvrzující pravidlo). Takže co mi vlastně jako divákovi zbylo? Líbivá výprava, líbivé obrazové kompozice, líbivé širokoúhlé snímání, líbivá sytá barevná paleta a svícení, líbivá výprava, kostýmy a makeup, líbivá opět stejná hudba Thomase Newmana. Podle okolních kladných hodnocení usuzuji, že se tvůrcům podařilo vytvořit atmosféru, která je pro mnoho diváků okouzlující až hypnotická. Krásně natočená nuda je ovšem pořád jenom nuda. ()

Phillo

Mendes (alebo aspoň jeho kameraman) je múdry človek. V Americkej kráse nás nechá sebavedomo pozerať na padajúce listy aby nás potom knokautoval úžasnou dobovou atmosférou, ktorá dostala aj mňa – Odporcu 30. rokov a klobúkov. Hanks ako vždy bezchybný, no aj napriek tomu ho dokázal Jude Law zatieniť v každej spoločnej scéne. Trošku plytký príbeh kompenzuje nádherný záver, po ktorom som nedýchal. Vizuálny dobový unikát. 85% ()

chalp

Nemožem si pomocť, ale z gangstersky kde si zahrali Tom Hanks,Paul Newman, Jude Law a Daniel Craig som očakával oveľa viac, sklamaný niesom, ale jednoducho mi to príde ako premárnená príležitosť spraviť kultovú gangsterku :/ ()

wampire23

Ďalšia perla od Sama Mendesa. Úžasný príbeh o ceste otca so synom za vykúpením, v dobe drsnej mafie. Skvelé herecké obsadenie, zaujímavý dej, dobré zakončenie, robia z tohto filmu nezabudnuteľný zážitok. Pre mňa rovnako dobré ako Americká krása. Scéna s thompsonom, v daždi, bez zvuku, je jedným z najsilnejších momentov, aké som kedy videl. 95%. ()

kubyno

Nádherný film s krásnou kamerou a výbornou ponurou atmosférou. Thomas Newman zde stvořil jeden z nejkrásnějších soundtracků jaké jsem kdy slyšel. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga