Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

jenspifa

Podle mě nejlepší animak za poslední roky, a jestli ne nejlepší, tak rozhodně nejdojemnější. Vryje se do duše. Vzpomínku máš. 90% ()

baron156

Tak dobrý animák jsem už dlouho neviděl. Mexičtí kostlivci, hromada humoru, krásná animace a výborný příběh. Frida Kahlo a pes Dante jsou taky skvělý jako český dabing. Mysteriózní fantazi podívaná. ()

kyblik2

Krásny, dojemný Pixar animák na aké som aj zvyknutý :) Tento krát ešte o level vyššie s krimi zápletkou :) Vymakané gegy, perfektná animácia a naozaj pekný príbeh o súdržnosti rodiny. Ďakujem za tento skvelý zážitok. V hlave ma až tak nebavilo ako toto :) ()

Pavlo

Vyborna Pixarovka, ktora chyti za srdce a nepusti. Mierne exoticka mexicka lokalita, krasny príbeh s vybornou myslienkou a opat vynikajuca animacia a hudba. Co viac si priat od rozpravky/animaka? Smiech, pointu a pri konci trocha tych slz. Oscar opravnene. :-) ()

Doffy

Krásný film s neuvěřitelným kouzlem. Atmosféra města mrtvých je tak živoucí a barevná, až mi to vyrazilo dech. A v kombinaci s geniálním zvratem si to opravdu právem zaslouží cenu za nejlepší animovaný film. ()

viaEYE

Krásné barvy a moc hezký a neotřelý námět filmu, který není jen animovanou kravinou, ale má v sobě mnoho emočně a morálně poučného a lidského. Žádné přiblblé pindy a dospělácké kecy pro řehot nad rozsypaným popcornem. Fajn. ()

gonzo

Pro děti dobrý, ale mě se stýská po Pixaru, který uměl vyprávět 2 hodinový film, aniž by musel kulometně stříhat gag za gagem, aby se náhodou dětičky nestihli nudit. V posledním aktu i Coco zvolní a filmu to prospívá, ale nezachrání pachuť z vidění další ulítané blbiny pro děcka. ()

Royaldell

To byla nádhera! Asi nejkrásnější animák,který jsem za poslední dobu viděla! Nekonečně dojemný,nádherný,vtipný a originální film o ,,druhém břehu’’,který vás prostě musí nadchnout. Písnička ,,Remember me’’ a další jsou jen třešnička na dortu! ()

xsilence8x

Musím přiznat, že námět na zpracování je výtečný! Všechny ty efekty, barvy, vysmátý Miguel a příběh.. který má pro mě bohužel místy mezery, kdy jsem se nudila. A když já se u filmu nudím, tak usínám a nebo film vypínám. Z toho důvodu snižuji hodnocení na rovný 3 stars. Škoda. A nezachránil to ani ten dojemný závěr. ()

shinlove

Neskutečně vyspělá animace, kterou Pixar opět posunul o level výše. Příběh, který tu ještě nebyl a který musí vzít za srdce snad každého dospělého, který doprovodí své ratolesti do kina. Je spoustu animáků, které mě dokáží rozesmát, které se mi líbily, ale tohle, TOHLE je vážně jeden ze 3 nejlepších příběhů a animáků vůbec! 5* ()

TheKleofa

První animák, na který jsem se podívala dobrovolně. A neudělala jsem chybu. Největší zásluhu na tom mají bez debat překrásné na emoce intenzivně útočící barvy, neokoukané animace, pro Evropana exotické prostředí a v neposlední řadě - díky bohu za to - konečně trochu originální zpracování příběhu o soudržnosti jedné rodiny. ()

SpeckMcBig

Pixar znova leští bulvy svoji unikátní animaci a navíc servíruje parádní scénář, který pobaví děcka i rodiče..já i pustil slzu ()

Brabíček

Už někdy před tři čtvrtě rokem jsem viděl trailer na tenhle animák, a hned si ho uložil do záložek, abych na něj nezapomněl. A hádejte co,,, zapomněl, ale náhodou jsem na něj narazil znovu. Musím říci, jsem rád, že jsem na něj opět narazil. už samotný trailer se mi moc líbil, ale co se schovávalo ve filmu jsem až tak úplně nečekal. Krásný příběh o španělském svátku zesnulých, o kterém jsem jaksi ani neměl páru, že existuje. Parádní zpracovaní děje se zajímavým zvratem, který skvělým způsobem vypráví o tom, že lidi by měli dostat druhou šanci a v rodině to platí dvojnásob. Za mě krásný a od poloviny dojemný animák. Ale co taky jiného čekat, než že bude skvělý. Prostě PIXAR, i když má své slabé chvilky, ale i mistr tesař se někdy utne. Za mě 5* ()

Kubasino

Miguel je prostě neskutečný spratek a neposlušný hajzlík. Sympatie jsem k němu měl tedy nulové. A pokud máte takové antipatie k hlavní postavě, tak film spíše protrpíte. Nehledě na to, že mi to spíše připadá jako výsměch maxičanům, než nějaké přiblížení jejich tradic. Ta jedna hvězda je tedy za vizuálno, které je prostě pixarovsky dokonalé. ()

Jurcekk

Aj by si dal tri,keby ti to nebolo blbé.aj si to tak 15 min preklikal. Aj to malo svoje chvíle. Zase nič moc. Keď si spomenieš na nema a wall-e... ()

Trescha

Tak tohle je naprostá pecka!!! Perfektní vizuální stránka,jen podtrhuje tenhle neskutečně vymazlený animáč. Parádní příběh s úžasným posláním. Na konci mi tekly slzy jak hrachy a to u animované pohádky rozhodně nebývá zvykem. ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality