Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

minoss113

Po dlhej dobe ma to stiahlo späť ku Pixar-u, a neľutujem. 100x prepratá pointa o rodine, no prezentovaná novým spôsobom, v krásnom prostredí, zabaví aj poučí. Nielen deti ,) ()

Ludva

[2019-12-15] * Další parádní Pixarovka, jen trochu víc pro děti (což je ovšem můj problém). Opět velmi originální příběh s nádherným zpracováním. Velkým mínusem jsou písničky předabované do češtiny, naštěstí jich není tolik. ()

Leira

Dlouho jsem váhala, co k tomuhle animáku napsat. Nechala jsem si ho uležet, shlédla ještě dvakrát... a přetrvává stále stejný pocit, tedy ho musím napsat - tohle je film, který přesně ladí na mou strunu a kdybych mohla dát hvězdiček deset, dám jedenáct. Najdou se tací, kteří toho buď moc nepochopí anebo jim prostě nic neříká slovo RODINA. Každý s aspoň troškou cítění pro své bližní musí jednoznačně shledat tenhle film za jedinečný, roztomilý a hluboký zároveň. Za detaily typu slzící papáji by se dalo procento strhnout, ale díky absenci jinak všudypřítomných "dělačů zábavy" (zpravidla jedna nebo dvě jakoby roztomilé a ve většině případů zcela retardovaně se chovající postavička nebo postavičky, mající za účelem prokládat hluchá místa vtípky zaoženými na jejich prostoduchosti) naopak film odsejpá a nechá diváka soustředit se od začátku až do konce na to jediné - zda se podaří rodině zůstat rodinou, ač jejich cesty zdá se jdou jinými směry... v předposlední scéně vygraduje celé dějství do takové podoby, že jen absolutní cynik by neuronil slzu. Teprve tam pochopí, o čem to vlastně celé bylo. A že těch krásných konců tam je vícero. Nádherná spletitost několika osobních příběhů do jednoho celku, zasazeného do nedávného Mexika při oslavě jejich Svátku Mrtvých - za mě 99/100. ()

Pennywise168

V poslední době už nejsou filmy od Pixaru ani náhodou taková jistota. Ale stejně se jim ještě podaří zabodovat. Zvláště když to není žádné pokračování, ale tvůrci přijdou se zbrusu novým příběhem. Jako je tahle rozzářená historie ze země mrtvých, která je nejen o splnění svých snů, ale i o důležitosti rodiny. A navíc je to vážně pastva pro oči. Zvláště pokud máte rádi lebky. ()

MatyRock

Pixar v ryzí podobě. Originální námět, dechberoucí provedení (pixarovská animace je pořád bezkonkurenční) a písně, které i v českém dabingu fungují výborně. 10/10 animák animáků s emocionálně silným závěrem u něhož nejedna slzička ukápla. ()

Matt_D_

Pro mě osobně je toto nejlepší novodobá pohádka ze všech. Příběh je opravdu úžasný, zpracování nádherné a písně naprosto dokonalé. Je to jeden z těch filmů, kdy je český dabing lepší než originál. Smekám klobouk před dabérem Miguela. Jeho provedení finální písničky je prostě neoposlouchatelné. 5/5 ()

Malok05

Jediný animovaný film pri ktorom mi vyšla slzička. Zo začiatku zaujme animácia, ktorá je podľa mňa najkrajšia zo všetkých animovaných filmov. Príbeh je zo začiatku len obyčajná rodinná rozprávka, ale neskôr sa z toho stane takmer krimi-film. Avšak súboj so zloduchom mohol byť originálnejší. Koniec spolu s výbornou pesničkou je recept na slzy. Film som videl dvakrát, ale pozriem si ho určite ešte minimálne raz. ()

PowPow

Dost možná si to plné hodnocení objektivně nezaslouží, prostřední část trošku ztrácí tempo a je vyplněná velmi jednoduchými vtípky. Zato jde ale o jeden z nejoriginálněji a nejkrásněji stylizovaných animáků všech dob, s neskutečně chytlavým mexickým hudebním doprovodem a postavami, které si nelze nezamilovat. A ten závěr, ten mě rozbrečel. Takže já říkám sí! ()

Elanornegra

Od začiatku je krásne hravé, skvele po vizuálnej stránke. Výborná hudba ako aj scenár. Mučačo je super, plny odhodlania. Záver nabitý emóciami, aj mne tam pár slziciek ušlo. Trefa do čierneho... pozrete ešte k tomu na Halloweena.... 100% ()

anicca

Dojemny pohľad do sveta mŕtvych, sviatku zosnulých, latinsko americkej kultúry a tradície o hľadaní rodiny a rodinných pút. V hlavnej úlohe malý chlapec ktorému sa rofina rozhodla zničiť jeho vášeň ku hudbe ale Dia del muertes mu otvorí bránu do úplne iného sveta. Rozhodne odporúčam. ()

Vyjola

Vždy když na to v telce narazim, ráda se podívám, viděla jsem to už snad 15x. Mám vždy dobrou náladu z písniček a krásného dabingu i příběhu. U nás sice neděláme oltáříčky, ale také se říká, dokud žije někdo kdo si na člověka pamatuje, tak ten úplně nezemřel. ()

Hornet.CZ

94% / To, že filmy od Pixaru jsou skvělé (mnohdy) ví snad každý, avšak Coco svým zpracováním, příběhem, hudbou a dabingem se dostává na naprostou špičku animovaného filmu na západě. Nemám opravdu mnoho co zkritizovat, protože film je opravdu kvalitní, zábavný a i emotivní. Nevýhodou může být maximálně částečně šablonovitý a předvídatelný děj (hlavně zpočátku), jenže vzhledem k okolnostem a dalšímu vývoji se tato šablonovitost velmi brzy rozplyne v prach. S klidným srdcem mohu naprosto doporučit, film je vhodný pro každou věkovou kategorii a velmi složitě by se hledal někdo komu by alespoň z poloviny nesedl. ()

JC_Gucci

Krásný animák z mexického kulturního prostředí. Od první do poslední chvíle lahodí oku i uším a příběh v některých momentech překvapí. V nepřeberném množství animáků je to určitě jeden z těch povedenějších a originálnějších. Už se těším, až si ho někdy pustím znovu. ()

burg

To bylo tak famózní, že jsem při sledování v práci i zapomněl dělat, že dělám...:-) Očividně jsou dnešní animáky minimálně o dvě třídy výš, než za dob Shreka a Doby ledové. Prostě boží! ()

Enon

Animák, který chytne za srdce nejednoho diváka. Ať už dospělého nebo malého. Krásný příběh o tom jak obyčejný kluk chce být muzikantem. Příběh plný  emocí, humoru i zpěvu. Animace taky rozhodně nezaostává. ()

Muffynka

Jako první mě zaujala animace, poté originalita příběhu a v neposlední řadě krásné písničky, které ovšem vyzní v originální verzi podstatně lépe, ale neříkám, že v českém dabingu nejsou pěkné. Jedním slovem ORIGINAL. Bojím se, že budou vznikat napodobeniny, ale nikdy by se nemělo zapomenout na tento úžasně barevný a nádherně kreslený snímek. ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality