Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát. (Cinemart)

BretaKiller

Po shlédnutí jsem byl na vážkách, co si o filmu myslet. Každopádně je to rozhodně romantický britský vánoční film s netradiční zápletkou, kam přidali tvůrci pár těch sockověcí (brexit, homosexualitu, občanskou válku v Jugoslávii). Na usměvavou Emilli Clarke se dívá i docela dobře. Henry Golding do role taky docela sedl. A Emma Thompson... Dobrý džouk jako jugoslávská přistěhovalkyně. Trošku mi vadilo to, že jugoslávské přistěhovalce hrají rodilí Britové, ale to nas... Je to sladké, až běda, ale vydržet se to prostě dá. 54,5% ()

Carcooli

Vánoční filmy, to je moje! Tenhle snímek mě zajímal kvůli mé oblíbené Emmě Thompson, nezklamala! I když mi už v půlce filmu bylo jasné, jak tohle celé dopadlo, vánoční atmosféra celého filmu a pěkný romantický děj mě prostě zasáhl. Pěkné - doporučuji :) 7/10 ()

AmunRa

Britové netočí americké vánoční filmy, takže si představte spíš ty pochmurnější příběhy z Lásky nebeské a dobrý konec je také takový všelijaký. Trocha humoru, trocha romantiky, hodně smutku a dramat. Filmu excelují ženské hrdinky: Emilia Clarke film táhne a je vyloženě komediální talent, Emma Thompson jako mírně potrhlá imigrantka se tváří potrhle, ale vlastně má ve všem pravdu a nakonec Michelle Yeoh jako majitelka vánočního obchodu je prostě okouzlující. Přes to všechno jsem čekal víc - vypadá to, jako by se autoři nemohli rozhodnout, jestli točí vánoční romantickou komedii nebo sociální psychodrama a nakonec to není pořádně ani jedno z toho. Příliš mnoho témat ničí atmosféru a odvádí pozornost od hlavní dějové linky. Opravdu tam musel být nacpaný brexit, protimigrantské nálady a oběti války na balkáně? Mohl to být výborný vánoční film nebo výborné drama, ale takhle je to i přes výborné herce jen průměrný film. ()

chlemtilka

Kdyby mě tahle „vánočka“ chytla jindy, asi bych jí odsoudila jako tříhvězdičkovou jednohubku a třeba jí i vytkla tlačení na pilu v „multi-kulti“ oblasti... Jenže mě zastihla v nějakém zvláštním otupělém rozpoložení a i když absolutně nedokážu vysvětlit proč, tak uvnitř příjemně zarezonovala... takže zvedám hodnocení a - dík :-) ()

medveed

Pohodová romantická komedie, ideální pro navození vánoční atmosféry. 85% P.S.: Doporučuji, nepídit se předem po ději! Pointa je dobrá a přidá ve výsledku pár procent v hodnocení ;-) ()

w.w.

film je trochu rozpačitý, ale nápad spraviť film z hitu skupiny Wham sa mi páčil, ktovie čo na to Bruce Willis, koniec spoileru :-) mne sa páčia jednoduché filmy, netreba to vždy hrať na Tarantina ()

Pythonator

Film, který podržela Emilia Clark svou zábavnou rozkošností. Nudný asijský kolega stojí za starou bačkoru. Celkově je to velmi sympatický romanťák se skvělým zvratem na konci. Kazí ho jen ta násilná multikulti LGBT britská masáž, takže není divu, že hlavní hrdinka má Asiata, její kámoška má černocha a její lesbická sestra má černošku. Osobně takový mišmaš guláš nemusím a konzervativně upřednostňuji bílé heterosexuální páry, a proto jsem nepochybně hnusný homofobní rasista, který musí v nové Evropě vyhynout. To, co dřív bylo normální, je nyní bohužel nežádoucí. Smutné, že nám to na silu cpou i do vánočních romantických komedií. ()

NikiVai

To bylo velmi silné, ač se zprvu celý příběh zdá lehkomyslný, ve finále má hloubku a emočně vás dostane. Alespoň mne tedy ano. I jsem si hezky poplakala. ()

sh4ris

Hlavní hrdinka na facku, příběh okamžitě prokouknutelný.. Nebylo to ani vtipné. Jediné co, tak ten obchod byl hezký :-D. Jo a prosimvás, Kláru Jandovou už asi nenechte dabovat, díky. ()

lucij68ee14

Tento film jsem si zamilovala hned po prvním zhlédnutí. Není to typická romantická komedie a zřejmě proto mě film tak zaujal. Má krásnou myšlenku. Dojímání se nad dějem vyrovnává svou komičností skvělá Emma Thompson, která dokázala, že zahraje úplně všechno. Při vzpomínce na její "ukolébavku" se směju ještě teď. Emiliu Clarke mám z nějakého důvodu zafixovanou jako milou dívenku, role rebelky se mi na ní opravdu líbila a mile mě překvapila. Michelle Yeoh taky skvělá. ()

Thalin

Na film jsem se podívala hlavně kvůli Emilii, která opravdu umí být vtipná už jen svým vystupováním. (stačí si s ní pustit nějaký rozhovor). Takže i v roli zkrachovalce, ochlasty a tak trochu holky do větru mě prostě bavila. Už jen to, jak tam běhá pořád v kostýmu elfa. Jen ta romantická linka je trošičku na sílu a moc mě teda nebavila. Celé to táhne hlavně Clarke a pak skvělá Emma Thompson, která má prostě ten úžasně břitký britský smysl pro humor, ať už hraje cokoliv. Dějově už to prostě není nic moc a až na ten menší plotwist, tam není nic, co by člověk od takového vánočního a lehce romantického filmu nečekal. ()

JB001

V porovnání s Love Actually prohrává ve všech aspektech. Jednou a dost.  Někdo tady srovnával Katarinu s Bridget Jones ale i to mi přišlo zajímavější, vtipnější  romantičtější.  Pro mnohé je Emilia  Clarke rozkošná, ale mně se víc líbila ve Hře o trůny... ()

nitrak

Tohle jsem viděl úplnou náhodou, když jsem kolem Vánoc svolil, že budem koukat na nějaký vánoční film. Viděl jsem Emiliu a tak jsem i dával pozor a ten film mě dost příjemně překvapil. Dal bych tak 7/10, zas tu chybí hvězdy. Bylo super, že to nebyla klasická romanťárna o dvou, co se do sebe zamilujou a žijou happily ever after. Ze všech těch vánočních blbin to řadim k těm lepším. ()

Investman odpad!

No takže ,,Vánoční" romantická komedie je spíše hloupá romantická komedie, prošpikovaná politikou (což mě už extrémně štve) a duch Vánoc na vás rozhodně nedýchne. O Vánocích to de facto vůbec není, jsou spíš často skloňovány a jsou v pozadí, ale poselství filmu je jiné: Podporovatelé Brexitu jsou špatní, původní obyvatelé (bílí Angličané) jsou zlí, viz mladík, který křičí v autobuse na přistěhovalce. Velmi často zde uvidíte opálené, nové obyvatele Londýna, (to jsou Ti lepší, co mají srdce, pracují v charitě apod.), plus k tomu nechybí ani usmíření rodiny s lesbickou dcerou, takže takový film si na Vánoce může pustit akorát tak zarytý volič TOP 09, pro ostatní to rozhodně není vánoční film, ale kravina. ()

veruna.b

Nebudeme si nic nalhávat, Emilia už prostě bude navždy především Khaleesi, matkou draků. A ač to nerada přiznávám, tato poloha drsné ženy jí sluší více, než komediantky. Celkově mám problémy s drsnejma ženskýma postavama ve filmech, či seriálech, ale Emilii taková role prostě sedne. V komedii si ji tedy člověk dokáže představit těžko a když už to tedy vidí, tak to tak nějak prostě skřípe. Je to jako když si na komediantku hraje Angelina Jolie. Je zlatá, milá, k pomazlení, ale já jí mám raději nasranou sedíc na drakovi :D Film byl moc roztomilý, anglicky vtipný. Kupodivu se mi docela dost líbila postava, kterou ztvárnil Henry Golding. To mě mile překvapilo, chlapi v těchto filmech jsou většinou naprosto k ničemu a spíš "ladí" atmosféru. Ale Emilie a Henry se k sobě náramně hodili! Film se mi fakt líbil, dobrý casting, skvělá hudba, příběh až na ten konec byl taky super. Určitě zařazuji do vánoční hitparády filmů, který si ráda každý rok pustím .. ()

vinson003

Komedie, u které člověk zpívá, nás předčasně narozené přirozeně George Michael a všechna ta vánoční nálada uklidňuje a dělá nám úsměv na tváři. Mladá herečka vcelku baví svou pozitivitou a hlavní herec je přirozený a pohodový, celá zápletka, abych vám to tedy vysvětlil, je o tom, že biřmovanou mladou cérku navštíví otec a mluví s ní a nabízí jí řešení jejího problému se životem prodavačky suvenýrů, je frustrovaná z rodiny, ze své práce, že nemá svého partnera a tak dál, vše probíhá jen na rovině hlas a ona, žádné vidiny, to se běžně děje, hlavní moto je tedy nezajímej se, jaké máš srdce, zda to jsi ty nebo nejsi, jestli máš tu nebo onu orientaci (proto ten Michael), ale jde o skutky, otec ji zavádí do charity, kde začne boží plán...pro bláznivě rozhádanou anglii je to znamení osudu, protože je na čase na dobrou náladu, přátelství a koncenzus, po panství windsor, nebo jak se to jmenovalo, další výzva ke spojení a přátelství, uvidíme, jestli ji angličané vyslyší... ()

zanet.r

Vtipné a dojemné s roztomilou Emilií Clarke, která je ve filmu přirozená a na nic si nehraje. Mohu jedině doporučit. ()