Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát. (CinemArt)

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Střelec17

Vánoční filmy si v období Vánoc i po Vánocích rád dopřávám. Jen jsem se chtěl podívat na poslední dobrý film a říct si dost, další až za rok. Bohužel tento film nemá vánoční atmosféru. Abych to zkrátil, sledujeme sobeckou krá*u, která se postupem filmu začne přeměňovat v normální, dýchající lidskou bytost a k tomu jí pomůže chlap, kterého  potkala před obchodem. I když film není nic extra, tak určitě nabídne pár zajímavých chvil, Emilia Clarke hraje celkem dobře a párkrát jsem se u filmu bavil díky ní, a to i přes to, že jako postava mi ze začátku nebyla moc sympatická, důvod viz. výše, ale bohužel to celé zabije konec filmu. Nevím kdo má potřebu tam cpát tyto "nečekané" závěry, ale za mě tímto film klesl, ještě hlouběji. Pozitiva: Místo dívání do mobilu, se dívejte kolem sebe. Negativa: Zakončení filmu. ()

hn253

Scénář je skoro stejně zoufalý jako hlavní hrdinka a film žádné herecké výkony nedokážou zachránit. Pokud jste zvládli film celý, pak smekám ()

Radek273

Ou, Emilie, kam jsi se to dostala?!! Vánoční "komedie", ovšemže! Tohle ale vůbec nemáš zapotřebí! Jak zde již někdo napsal, Emilia Clarke by dokázala rozzářit i nejtemnější film (obdobně jako Lily Collins), ale některé za to vážně nestojí. A pokud tento snímek není právě jeden z nich, má k nim tedy zatraceně blízko. Clarke a Golding k sobě vůbec nepasují, Thompsonová potvrzuje své "takyhraní" a další a další šílené věci čekají netrpělivě ve frontě. Dialogy jsou prapodivné, zápletky ještě prapodivnější a nebýt posledních 15 minut, asi by si tento snímek neodnesl ani hvězdičku (no dobře, možná tu jednu za Emilii i tak). ()

obedovapauza

“Last Christmas, I gave you my heart. But the very next day, You gave it away...” Kate není zrovna pověstná tím, že by ve svém dosavadním životě činila správná rozhodnutí. Pracuje coby pomocnice v obchodě s vánočním zbožím v centru Londýna, kde prodává v kostýmu elfa. Dochvilnost a usměvavost však není Katinou silnou stránkou, což se moc nelíbí její svérázné vedoucí. Vztahy s rodinou také nejsou nejlepší. Obzvláště pak skřípe její vztah s matkou, která má o svou dceru opodstatněné obavy... Bydlí tak po různu a o nějakém stabilním příteli nemůže být ani řeč... Pak ale potká Toma a ten jí ukáže, že i protivní vánoční skřítci můžou mít radost ze života... Last Christmas je film se skvělým hereckým obsazením, vcelku zajímavým nápadem a bohužel nevyužitým potenciálem...přitom už chybělo jen trošku. Každopádně se v něm najdou momenty, které se mi líbily a jste-li zvědavý na Emiliu Clarke zase v trochu jiné roli... zkuste ho a uvidíte, jestli třeba pro vás nebude ten pravý... (by Nikola)  ()

blackman7

Krásné. Tento film má být romantická komedie a oba žánry bohatě naplňuje, ALE má i skrytý účel, kterým nám chce něco připomenout (a takové filmy mám právě rád), třeba to, že si máme pomáhat. Závěrečný a poměrně překvapivý konec tento film definitivně vyřadí z klasických klišé, což možná do této chvíle bude někomu připadat, že je. Víceúčelový film. Myslím, že si v něm každý něco najde. Výkony herců parádní, obzvlášť Emilia Clarke jako obvykle září (a v kostýmu elfa je sexy :). A i když tu většinu filmu hraje trochu sobeckou děvu s nosem nahoru, tak nevypálí celé město, což je vždy velký plus. ()

bigmatko

pohoda, vianoce, romantika, dramatická zápletka a vianočný zázrak na vlnách hudby od Georga Michaela. K tomu všetkému očarujúca Emilia, ktorá dokazuje, že ju netreba vnímať iba ako matku drakov. síce chvíľu potrvá kým si ju nebudem spájať s nahými scénami :-) ale zas to iba umocnilo zážitok zo sledovania filmu. Človek chvíľu premýšľa v čom bude ten vianočný zázrak a možno sa to niekomu podarí uhádnuť ale ja som sa netrafil až do odhalenia. Z počiatku by ste mladú Kate najradšej prefackali lebo v nej prekvitá mladícka demencia ale postupne Vám poteší oko aj dušu tak ako sa na Vianoce patrí. ()

sonyrx

Na toto jsme si zašli, protože nás nalákal scénář Emmy Thompson, kterou máme rádi. Chyba. Jeden z nejhorších vánočních filmů, co jsme viděli. Pejsek s kočičkou vařili dort. Pravdu mají ti, kteří píší, že vánoční atmosféry tam není ani co by se za nehet vešlo, ani Emilia nás nebavila, neumí hrát, bylo mi za ni trapně. I za Thompsonovou. ()

KuceraJohny

Na tenhle film jsem šel z důvodu abych po nějaké době zase nasál tu vánoční atmosféru, kterou do sebe nějak nemohu dostat. Úspěšně můžu říct že se povedlo, sice až druhý den po shlédnutí filmu, ale stoprocentně to bylo způsobeno tímto filmem. Emilia Clarke je ve své hlavní roli jak jinak než extrémně sympatická, příběh je také velmi dobrý a film plyne tak nějak sám. Po dobu filmu si říkáte že to je super vánoční film přesně co jste chtěli. Film je i zábavný, ale něco vám furt vrtá hlavou. Je tam jedna věc nad kterou museli přemýšlet úplně všichni, jenomže poté co ji odhalíte, úplně to změní pohled filmu. Pro mě to byl ohromný šok. Najednou mi film přišel úplně jiný o hodně smutnější. Neřekl bych že to bylo úplně špatně, ale asi bych byl radši za jiný způsob. Na druhou stranu z mého pohledu velmi originální. Nebýt toho šoku určitě by to byl film hodný 4 hvězdiček a doporučoval bych ho každému jako vánoční pohodu, jenomže bez toho šoku by film ztratil na originalitě. ()

LL CoOl J 74

Dneska jsme byli s přítelkyní na našem již čtvrtém vánočním filmu v kině udělali jsme si z toho tradici a můžu říci že tenhle byl první , který opravdu stál za to. I když v jednu chvíli bych to nečekal , ale překvapivé rozuzlení bylo velice dobře podáno. ()

Pignon

Tak tohle mě fakt chytlo za srdce. A navíc ta holka má perfektní kukuč, který na mě zabírá. Slza v Kaplici 20.12.19 ukápla. ()

the_weaver

Dojem z filmu začína presne ako hlavná hrdinka Kate - najprv nič nevychádza, nie je vo vlastnej koži. Akoby sa postupovalo kŕčovito podľa receptu na kondenzované hollywoodske klišé s usmievajúcim sa princom, ktorý sa bez zjavného dôvodu usiluje o srdce nezodpovednej ignorantky. Našťastie, tak ako Kate, film sa minútu po minúte zlepšuje. Počnúc uťahovaním si z vianočného gýču priamo v jeho kráľovstve - predajni vianočných dekorácií Yuletibe - či sarkastickým kontrastom medzi túžbou zapadnúť a prisťahovaleckou realitou Kate, kde sa podarili i narážky na brexit ako aj kritika národnostnej neznášanlivosti. Pokračujúc dobre zakomponovanými moralizujúcimi postrehmi až ku prekvapivo uveriteľnej dobročinnej speváckej kariére Kate, ktorú bolo radosť počúvať. ()

JJaannee

Bylo to dojemné, plné emocí.. Konec přinesl nečekaný zvrat.. Děj byl poutavý, vtipný.. Nenudila jsem se ani minutu.. Klidně by to mohlo být i delší.. Všichni do filmu pasovali a hráli super.. Není co vytknout.. A hudba George Michaela podtrhla vánoční atmosféru.. Mohu jen doporučit.. ()

amalia

Pisnicky George Michaela mam rada, Last Christmas je klasika...na film jsem nesla s velkym ocekavanim, spis naopak, ze to bude klasicka slatanina, sladarna s happy endem...a ono kupodivu ne, prekvapilo....navic jsem v hrdince videla vlastni dceru, s tou pocatecni negativni strankou a prusvihem za prusvihem...takze nakonec jsem pred Vanocemi z vanocniho filmu z kina odchazela prijemne naladena, s jakymsi poselstvim, ze zvraty k lepsimu jsou mozn,e a ac to uplny happy end nebyl, film bylo takove prijemne pohlazeni...oba hlavni predstavitele se mi libily...a zpev Emilie Clark bezva. ()

Lukkyn

Mezi záplavou filmů pro nás chlapi (Star Wars, Terminátor, Avengers ) člověk občas hledá něco kam může vzít svou holku, přítelkyni , manželku. No jo jenže nesmí to bejt úplnej cajdák a krávovina. No tak letos mě zachránil právě Last Christmans. Kalící skřítek v podání vnadné blondýny, kde sice běží jakási milostná linka, která svým zvratem vrátí vše do normálu a i přesto , že to končí Happyendem není to vše zalité sluncem a láskou. Ovšem Vánoční Londýn a záběry na něj skvele navodí Vánoční amtosféru a pár povedených vtipků se tu taky najde. Pánové jestli chcete nahnat po nepovedeném vánočním dárku nějaké body máte šanci. Vemte ji do kina!!!!! ()

Archee

Tak byla to dle očekávání vánoční "kýčovina", ale to snad musí být každému jasné ještě před tím, než si film pustí. Tento typ filmů rád spíš nemám a šel jsem na to jen kvůli Emilii Clarke. Můžu říct že mě nezklamala - baví mě jako za bouře zrozená Daenerys, tak i jako trochu "pohrkaná" holka v romantickcých komediích :) ()

Trageeed

Jsou chvíle kdy duše cynika rozmrzá, i když je prosinec, a zalije jí teplo. Pak jí teda v jednu chvíli režisér se scénáristkou docela slušně nakopnou do koulí... Vzápětí jí ale zase hezky pohladí a udělají jí na chvíli šťastnou... ()

KraLuban

Nemůžu si pomoct, ale mně se to fakt líbilo. Jasně, střídaly se občasné božské momenty s čistou vatou, ústřední zápletku jsem neodhadl o světelné míle (ale kdo by to asi dal), ale i tak, prostě mám rád britské filmy. A Emilia byla prostě skvělá (ona je vlastně vždycky, když není Daenerys)...bylo to prostě naivní, ale fakt dobré. Stálo za to, navzdory velice nevyrovnané kvalitě. Spoiler alert...hledej své srdce:)!! ()