Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát. (Cinemart)

Micoldee

I přes neuvěřitelnou roztomilost a sympatii, kterou Emilia prostě oplývá, musím dát průměrné hodnocení. Dějový ,zvrat’ ,který měl asi zaujmout, film ještě zbytečně shodil, a co mohla být celkem pěkná Vánoční komedie, nakonec skončila jako podivná pohádka. ()

borohub odpad!

A je to tady, máme poměrně dobrý film (ok srát na to, že je poměrně předvídatelný, srát na to že první hodina je strašně vleklá, vlastně srát na to, že ve vánočním filmu Vánoce hrají úplně mrňavou - téměř zanedbatelnou roli), tak jak ho co nejvíc pokurvit? No ano sem dáme černou lesbu, sem dáme nějakého zastánce brexitu - ukázkový nácek (jojo a tohle je přesně ten důvod proč je současná společnost tak rozdělená), sem dáme nějakou feministku. Chápu, že v některých filmech chtě nechtě ta politická korektnost musí být, ale v tomhle případě to bylo tak zbytečné a až do očí bijící, že nemám slov. Pokud si odmyslíme tyhle prvky, tak se jedná o poměrně slušný romantický film s jedním velkým zvratem (ale docela předvídatelným), v žádném případě ale ne o Vánoční film, protože to i Vánoční kameňák má s Vánoci více společného než tohle. Za normálních okolností bych hodnotil tak 70% (4 hvězdy), bohužel nemohu jinak než odpadem. Pokud tento film chcete vidět doporučuji si chvíli počkat a pak ho někde utorrentit, protože jediný lék na tuhle přehnanou korektnost je asi takový, že pár podobných filmů bude kasovní propadák. Příliš mě ale nepřekvapuje vysoké hodnocení zdejších "znalců", protože místní slunčata si nad podobným výkvětem musí chrochtat blahem.. 10% ()

janahorova

Nedojala jsem se, nezasmála jsem se (ani neusmála...), pořád jsem čekala na to že přijde něco zajímavého a pořád nic... Ne všechno, na co se navěsí kila a kila vánočních světélek je super :D. ()

Pokryvac

Rozprávka z multikulturálneho Londýna starostlivo vystavaná tak, aby v nej našla zastúpenie každá rasa či sexuálna orientácia. Brexit je zlo a biely Angličan potenciálny rasista... Aj napriek tejto do očí bijúcej politickej korektnosti sú Posledné Vianoce príjemnou romantickou komédiou na čom má nemalé zásluhy sympatická Emilia Clarke v úlohe juhoslovanskej dievčiny Kate, ktorá sa v Británii usadila so svojou rodinou a unikla tak pred komplikovanou situáciou na Balkáne. Ako problémový článok sa následne Katarina dostáva do rôznych sexuálnych eskapád a problémov spojených s jej nihilistickým prístupom k životu, až kým samozrejme nestretne svojrázneho aziata, ktorý v krátkom čase zmení jej myslenie a prinúti ju vážiť si samú seba. Ale pozor, až také jednoduché to nebude, ako sa nakoniec divák presvedčí v takzvanom plot twiste (nečakanom závere), ktorý v značnej miere relativizuje pojem romantická komédia. Neviem nakoľko táto doslovná interpretácia textu Last Christmas funguje s ohľadom na psychológiu všeobecne, avšak fakt, že môže byť divák prekvapený pri zdanlivo priamočiarej romantickej komédii je potrebné oceniť. Do toho je potrebné prirátať atmosféru predvianočného Londýna a podmanivú hudbu Georga MIchaela, kedy sa playlist našťastie neuchyľuje len k obohratej Last Christmas, a celkový dojem z tohto ľahkého žánru je viac než obstojný. Pre mňa vydarená a troška magická romantická komédia, ktorá možno po sviatkoch stratí svoje kúzlo, ale pravdou je, že po sviatkoch stratí kúzlo takmer všetko. ()

Vera2613

Nemala som priveľké očakávania a vlastne som ani nevedela o čom to bude. Pozrela som si to najmä kvôli Emilii, ktorú mám veľmi rada. Každopádne film ma veľmi pozitívne prekvapil! Bol vtipný, mal pekné momenty a ten záver bol naozaj trochu smutný. Aj keď je marec, tento film ma už teraz navnadil na Vianoce haha. Juhoslovanská rodinka bola úplne božská a fakt, že väčšina filmu sa odohráva vonku v nádhernom predvianočnom Londýne sa mi veľmi páčil. Za mňa 5* aj keď to námetom nebolo nič čo sme už videli. PS. Emiliino obočie si zaslúži miesto v titulkoch. ()

Daertelon

Je to zajímavé, je to zábavné. Příběh místy trošku nudný, ale konečné rozuzení to vychytá. Pobavil jsem se, zamyslel jsem se. Myslím, že jako romantická komedie je to rozhodně velmi obstojné. 80% ()

Sasulka3

Příběh o tom, že rodina má držet spolu, ať se děje, co se děje. A že když chcete, vždy můžete být lepším člověkem a vykopat se ze dna :) ()

Renie42

Tohle jsem chtěla vidět už od loňska, kdy byla premiéra, ale nějak v průběhu roku jsem zapomněla na něj, až jsem někde zaslechla Last Christmas a vzpomněla jsem si. Hlavní hrdinka mi částečně připomněla mě, až na rozdíl, že nepracuju obchodě s vánočními potřebami a mám kde bydlet. A líbilo se mi, jak se poznala s Tomem a jak se pomalu začala měnit a být ráda za druhou šanci, co dostala. A nemám vůbec slov k tomu, jak to nakonec dopadlo, neodpustila jsem si slzy, v jednu chvíli jsem spotřebovala několik kapesníků, když se vysvětlilo, odkud se objevil Tom a proč. Chtěla jsem se tak trochu naladit na tu vánoční atmosféru a povedlo se. ()

Joe16210

Velmi milé překvapení. Emilia Clarke a Emma Thompson jsou v obsazení skvělé, Michelle Yeoh tomu dodává taky dobrý říz a vtip. I Henry Golding není úplně k zahození. Námět mě zaujal, pointa je vskutku originální. A do toho ještě hudba George Michaela, tak tahle kombinace funguje dobře. ()

mirkath1

Jeden z vánočních filmů, který je opravdu dojemný a hlavně pozitivně laděný. Po lásce nebeské-druhý nejoblíbenější film, co mě rozplakal a zároveň nabil energií. ()

Blazkowicz

Zase špatný výběr. Slaďák jak hovado. Zvrat dobrý, ne že ne, ale komediálních prvků minimum. Právě jsem z toho zcukrovatěl. 2+* ()

Tominni

Vánoce, kam se podíváš - dokonce v krámku, kde hlavní hrdinka pracuje, je ozdob přeplněno. A možná to filmu i trochu škodí, protože jinak jde o celkem podařenou romantickou komedii, kterou vhodně doplňuje George Michael ve všech podobách. ()

R.O.man

Zacalo to ako kazdy iny tuctovy romanticky film, popravde, ani sa mi do toho nechcelo. No nakonec nelutujem. Za prve, vdaka sokujucemu koncu, ktory tento film posunul tak trocha do inej roviny, a za druhe kvoli sooundtrackom. Treba dodat ze to posobilo tak trochu ako reklama na Wham! / George Michael kedze ine songy od inych interpretov tam tusim ani neboli. To vsak filmu neublizilo a celkovo som mal velmi dobry dojem z toho aj ked to ako vlastne ten film skoncil nemusi kazdemu sediet. Fetch TV - Movie Box - 12.jan 2024 ()

katka74

Není to nová Láska nebeská a ani Me before you, kde byla Emilia Clarke roztomile praštěná. V Last Christmas byste jí občas spíš dali pěstí. I když to její putování s kufrem ode dveří ke dveřím je docela vtipné. A Tom je vážně fešák :-) Nevím, jestli se jí kostymérky za něco chtějí pomstít, ale její outfity byly děs běs. Asi měly vyjádřit rozervanost povahy nebo co... Nejlepší na celém filmu je soundtrack. Samolepku George Michael Forever si musím pořídit!!! ()

Blazis34

Krásná vánoční romantika, která dokáže být vtipná, milá, veselá, ale zároveň i smutná a drsná. Děj nebyl předvídatelný, další palec vzhůru. Herci vybráni také skvěle, soundtrack jakbysmet. Last Christmas mě bavilo a ačkoliv se nejedná o nějaké veledílo, hodnotím velice kladně za čtyři hvězdy - 75%. ()

LindaVa

Hodně dlouho jsem přemýšlela nad závěrem. Nebyla jsem si jistá jestli to film totálně znemožnilo nebo naopak obohatilo. Nevím to doteď, ale fakt, že mě to přinutilo nad tím přemýšlet, beru jako úspěch. Pro sladkoduchý diváky super film, pro fanoušky GOT to ale fakt není. ()