Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát. (Cinemart)

AndrewNewman

Táto komédia len repasuje to čo už bolo overené a čo na divákov zabralo. V podstate je Emilia Clarke taký Grinch, ktorý všetko hejtuje, na ničom jej nezáleží až nakoniec samozrejme príde niekto, či niečo, čo zmení jej názor na celý jej život. Navyše finálna zápletka je odkopírovaná z jedného skutočne výborného filmu, ale to neprezradím, pretože by to bol mega spoiler. Ale zase Emilia sa pre tento film hodí úžasne. Rola drsnej matky drakov jej moc nesedela, ale takáto romantická komédia s vianočným nádychom je presne jej štýl. K celkovému obsadeniu nemám pripomienky a musím povedať, že aj ako občianka Juhoslávie má Emma Thompson dokázala pobaviť. ()

TonyHawk94

Skoro za 5*, skoro. Veľmi netradičný vianočný film, kde Vianoce nehrajú prím, pomáhajú len dokresliť celkovú (skvelú) atmosferú obdobia a prostredia. Použitá (doslovná) tematika motta "last Christmas I gave you my heart" nečakaná, (podľa mňa) o to originálnejšia. Zároveň príbeh o znovuobjavení životného elánu a postavenia sa na vlastné nohy (v čase Vianoc, a za prispenia nadprirodzena), ktorý je naozaj pekný. Ústredná dvojica v podaní skvelej a úžasnej Emilie Clarke a (pre mňa nového) Henry Golding-a s veľmi zaujímavou chémiou. A zároveň mi nedá nepristaviť sa pri dvoch veciach - skvelá Shapirova hudba, a drobné "cameo" zachytenie atmosféry brexitu, čo prispelo na autentickosti prostredia Británie, v ktorej sa celý príbeh odohrával. V sumári tu máme netradičný, ale veľmi pekný vianočný film s pekným skrytým posolstvom a sympatickými postavami. ()

blondboss

Nebudem sa tajiť tým, že podobné snímky mám rád a práve tento mi priniesol ozaj tú pravú vianočnú atmosféru obohatenú o akúsi poctu tvorbe George Michaela. Zbožňujem Emiliu Clarke a vždy, keď je na plátne, mám ozaj dobrý pocit, nakoľko z nej ide pokoj a milota. A v tomto filme aj napriek povahe postavy to opäť ukázala. Navyše to rozuzlenie nebolo síce z čeľade "klepne ma z toho", ale bolo to veľmi pekne premyslené a zrežírované. Takže v rámci žánru to určite splnilo svoj účel a ja som bol spokojný. 75 % ()

Kytarka

Hezké, uhlazené, s mírným kouskem nadpřirozena, a také s Henrym Goldingem a Michelle Yeoh. V pořádku, může být. V tu chvíli se i Emilia Clarke a poskoky jejích nadočnicových oblouků dají docela dobře zvládnout. Je prima mít ve filmech nějaký ten balanc. ()

Kohutik

5 hviezd. Sám seba sa pýtam za čo dávam tomuto filmu 5 hviezd. Nie je to ani Joker, ktorý dostal 5 minulý mesiac, nie je to ani Irčan, ktorý dostane 5 budúci mesiac, dokonca ani Daenerys vo filme neukázala svoje dračie vajíčka a napriek tomu nemôžem ísť do nižšieho hodnotenia. Nejde to inak. Keby som dal štyri nemal by som dobrý pocit. A že ten som mal v kine po celý čas, tak na zoberte všetky čokoládové postavičky Mikuláša. Od začiatku, ako film začal som sa nechal sa unášať atmoférickým vianočným Londýnom a nechal som si pracovný týždeň vyspievať z hlavy parádnymi pesničkami a hláškami. Perfektne šáhla Emma Thompson, sexy šáhla Emilia Clarke, živý Ken, ktorý zdrhol Barbiene, multi-kulti vianočný Londýn a disko maštaľ a zistenie, že za všetko môžu Poliaci sú pre najväčším príjemným prekvapením tohto roka. Film, ktorý si rád pozriem i budúce Vianoce i tie, ktoré prídu po nich. Nabijem te na kurac!!! ()

Rian_witcher

Moc roztomilý vánoční snímek s decentním humorem a sympatickou Emilií Clarke. Té komediální role vyloženě sedí a i když byl konec vcelku předvídatelný, vůbec mi to u vánočních snímků nevadí. Prostě buďme rádi na tomto světě a pomáhejme si navzájem a kdo ví, třeba se nám to opravdu jednou vrátí.... ()

Tomas_PO

Rozhodne pozerať počas Vianoc!!! :) Romantická, sentimentálna britská Vianočná komédia a nepriame pokračovanie modernej Vianočnej klasiky Love Actually. Tú sa však prekonať nepodarilo, predsa len jej hviezdne herecké obsadenie bolo nezabudnuteľné. Priepastný rozdiel je najmä medzi Henry Goldingom a Hughom Grantom. Naopak, Emilii Clarke táto úloha sadla skvele a ťahá celý film. Fantastická je aj Emma Thompson (ako jediná hrajúca aj v Love Actually), ktorá stvárňuje vojnou vyhnanú juhoslovanskú prisťahovateľku do UK. Emma je však tak autenticky britská, že s rolou východo-európanky bolo náročnejšie stotožniť sa, a to najmä kvôli lips-sync (synchronizácia pier), keďže veľa partov mala v 'juhoslovanštine'. Okrem tohto detailu však bola štandarne famózna. Kulisy sú typicky londýnsky daždivo-bezsnehové, s občasnými lúčmi Vianočného slnka a krátkych rukávov. To všetko dotvára výborný soundtrack, a to nielen hudbou, ale aj s témou korelujúcimi textami. Nepochybne tomu pomáhajú aj titulky, keďže texty častokrát vnímane len povrchne, v pop-music obzvlášť. Soundtrack je navyše poctou Georgovi Michaelovi...skrátka sooo British! Rozcitlivia aj morálne odkazy (bezdomovci, vojna, brexit, prisťahovalectvo, multikulti, gay), skrátka tolerancia a buďme na seba dobrí. A pointa romantického príbehu v závere filmu, v spojení s toľko omieľanou hudobnou otrhovačkou od WHAM "I Gave you my Heart", pohne aj necitlivku. ()

rigby

Na tyhle trapné diblice nemám vůbec buňky, takže od prvních minut mi byla hlavní představitelka silně nesympatická. O to víc to byl větší průšvih, protože po celou dobu nesleze ze záběru kamery. Usmívat se umí, to by šlo přetrpět, ale zbytek šel rychle do kopru. Navíc vzhledem k velmi slabému scénáři se na tento snímek vůbec nedalo koukat. Ale neupírám mu jisté kvality, někoho jiného zaujmout může. ()

imaginer21

Paradoxně díky předpokládané inteligenci (herecky) populární scénáristky jsem prokoukl hlavní twist příběhu už v jeho prvopočátcích. Ostatně hodně náznaků tomu dosti nahrávalo, včetně názvu filmu, resp. textu hlavního songu. Přesto jsem se nechal unášet. A to hlavně na vlně příjemně ztřeštěné Emilie, která prostě s tím svým obočím uprosí každého o ždibček pozornosti. Jinak tu máme za krátkou dobu již čtvrtou filmovou poctu nějaké britské hudební legendě (po Bohemian Rhapsody, Rocketmanovi a Yesterday), zase trošku jinak. Jistě, šlo z toho vytěžit víc, ale jak říkám - ta Emilia je prostě k zulíbání. ()

Astonko

Veľmi chytrá a vtipná vianočná komédia, ktorá si zakladá najmä na dobre napísaných dialógoch. Mne osobne tam ten zvrat na konci nevadil, nečakal som ho, takže ma prekvapil, no je pravda, že k zostatku filmu príliš nepasuje. Emilia vytvára veľmi humornú postavu, na ktorej to celé stojí, čo nie je vôbec zle 8.3/10 ()

ČR

Vánoční gulaš dle Emmy. Vezmeme muziku zesnulého hudebnika, přidáme 20 deka Brexitu, černou lesbu, bílou lesbu, okořeníme válkou v Jugošce, multikulturní vložku, elfy, trapný humor,bezdomovce, transku a za stálého míchání přidáváme spoustu Hollywoodu.. 20% ()

david666

proč tu multikulti korektnost dávají i do takových filmů, je to hnus. jinak by to mohlo být super. Emilia skbvělá ()

Veeria

Last Christmas je film naplněný vánočními ozdobami, písničkami, světýlky a výzdobou. Emilia Clarke propůjčila hlavní postavě svůj půvab a roztomilost, k tomu moc hezky zpívá.... a ten její smích....jako herečku ji mám moc ráda - i v tomto snímku mě prostě okouzlila, pobavila a dojala. K tomu pro mě veliké překvapení - herce Henryho Goldinga jsem doposud neznala, ale pro roli Toma je prostě dokonalý.... jeho postava pro mě bude nezapomenutelná. Byť se tento film pyšní tím, že je romantický a komedie k tomu, přesto je v příběhu jeden velký zvrat, který mě rozesmutnil a nečekala jsem ho. Z toho důvodu nedávám vyšší hodnocení, byť je film sám o sobě moc pěkný. Ale prostě..... No nic, jak by řekl Tom - ,,Hlavu vzhůru." ()

DJMaroko

Film je pěkná oddechovka jen mi vadila trochu přehrávající Emilia Clarke s tou její střechou z obočí a její póza alá blbka. Málem bych zapomněl ve filmu zazní TOP songy George Michaela a ty tam sedí ! ()

Heywood

Oceňuji Jinny, když tu píše: "Ona tedy multikulturní propaganda a politická témata do vánoční komedie nepatří a jsou tam jak pěst na oko." Tak to je pravda a osobně to začínám dost nesnášet, protože buď točíte film, nebo děláte pitomou propagandu čehosi. Ale přesto dám 4 protože: Soundtrack je skvělý, (ty pasáže na piano byly úchvatné) Emma Thompson úžasná, Londýn nádherný, výkony komparsu skvěle doplňující a Emilia Clarke sice není můj oblíbený herecký tip, ale hrát umí a i tady je to vidět. A přes nevánoční příběh je tam toho vánočního hodně, včetně tradičních stromečků, výzdob, vánočních písní (koled, chcete-li) a to je nutné ocenit, když hit George Michaela „Last Christmas" je nesmrtelný na rozdíl od svého tvůrce, což mrzí ještě i dnes. Umělecké ceny to asi už neposbírá, ale doporučit ke shlédnutí to je možné. 103 minut dobré zábavy s celou řadou dobrých dialogů a i nápadů (ulička jako lis na tlusťochy fakt neměla chybu). ()

veverysiak

Tešil som sa predčasne, je to na mňa až príliš sirupové, stále si nie a nie zvyknúť na Emíliin prapodivný herecký vizuál, doporučil by som vytrhať na pätinu obočia a natiahnuť čelovú kožu do pol temena, samozrejme bez záruky na zlepšenie, takže 20%. ()

allegria

Nakonec jsem neodolala a přidělila 100% hodnocení. Přestože nesnáším podobné vánoční filmy a všechno to nazdobené hemžení v nich, tentokrát jsem se dobře bavila, protože to mělo spád, nechyběl humor, navíc ústřední myšlenka skvělá a hudba převážně sympatická... I když by šťouralové i odborníci z filmové branže leccos mohli vytknout, třeba že to je kýč, limonáda, nevěrohodná sci-fi atd., mně se ten námět natolik líbí, že si říkám: Kéž by byli lidi takoví, jako v tomto filmu. Hned by bylo na světě líp! A snad jen poznámka k českým titulkům (překlad textů písní): prosím, naučte se český pravopis, zejména skloňování středního rodu. Chyby se snesou na prvním stupni základní školy, ale ve filmu jsou vážně trapné! ()